کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ خوراکی که باعث افسردگی شما می‌شوند

همیشه به یاد داشته‌باشید خوردن مقدار کمی از هر نوع خوراکی خطر افسردگی را بالا نمی‌برد اما بهتر است از زیاده‌روی در آنها اجتناب کنید. همه‌ی ما می‌دانیم که گاهی رژیم غذایی بدی داریم. اما شاید انتخاب‌های خوراکی ما به چیزی فراتر از افزایش سایز کمر منجر شود. اگر انتخاب خوراکی‌های بد به یک عادت تبدیل شود، می‌تواند با افسردگی در ارتباط باشد. در ادامه ۵ خوراکی که باعث افسردگی شما می‌شوند و باید از آنها اجتناب کنید آمده‌است.

۵ خوراکی که باعث افسردگی شما می‌شوند

۱. فست فود

بر اساس پژوهشی که در ۲۰۱۲ انجام شد، احتمال ابتلا به افسردگی در آدم‌هایی که فست فود مصرف می‌کنند در مقایسه با کسانی که مصرف نمی‌کنند، ۵۱ درصد بیش‌تر است. این شامل همبرگر، نان و کیک‌های صنعتی، هات داگ و پیتزا است.

مطلب مرتبط:۴۲ درمان خانگی افسردگی بدون استفاده از دارو

۲. خوراکی‌های سرشار از سدیم

میزان سدیم بیش از حد می‌تواند در سیستم عصبی شما اختلال ایجاد کند که در ابتلا افسردگی نقش دارد، می‌تواند روی واکنش دستگاه ایمنی‌تان تاثیر بگذارد و سبب خستگی مفرط شود. ممکن است میزان سدیم به احتباس مایعات و تورم نیز منجر شود.

۳. روغن هیدروژنه

از خوردن چیز استیک‌های سرخ‌شده، مرغ سرخ‌شده، و سیب‌زمینی سرخ‌کرده اجتناب کنید. هر گونه خوراکی که با روغن هیدروژنه سرخ شده‌است و حاوی چربی‌های ترانس است، ممکن است در افسردگی نقش داشته‌باشد.

هم‌چنین مراقب چربی‌های اشباع باشید، این چربی‌ها در محصولات حیوانی از قبیل خوراکی‌های گوشتی فراوری‌شده، لبنیات پرچرب، کره و غیره یافت می‌شود. این نوع چربی شریان‌ها را مسدود می‌کند و از جریان خون به مغز جلوگیری می‌کند.

۴. قند تصفیه‌شده

قند تصفیه‌شده باعث افت میزان گلوکز خون می‌شود، که به سردرد ناشی از افت قند خون منجر می‌شود. این می‌تواند انرژی شما را تحلیل ببرد، روحیه‌تان را خراب کند و با اختلالات خواب نیز در ارتباط است.

مطلب مرتبط: ۱۰ راه غلبه برافسردگی در جوانی

۵. غلات تصفیه‌شده

برنج سفید، پاستا و نان شیرینی حلقوی خوراکی‌هایی هستند که مشخص شده‌است ایجاد التهاب می‌کنند و بر اساس پژوهشی در مجله‌ی مغز، رفتار و دستگاه ایمنی، با افسردگی در زنان ۵۰ تا ۷۷ ساله در ارتباط هستند.

در این پژوهش عادت‌های خوراکی بیش از ۴۰۰۰۰ زن بررسی شد که در ابتدای پژوهش از افسردگی رنج نمی‌بردند. در پایان پژوهش اثبات شد احتمال ابتلا به افسردگی در کسانی که به‌طور مرتب خوراکی‌های التهاب‌آور مصرف می‌کنند بیش‌تر است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مینا بنادکوکی

منبع: 1mhealthtips

۵ خوراکی که باعث افسردگی شما می‌شوند


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی