کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۳۹ بهترین خوراکی های ضد سرطان که بسیار مفید هستند

یکی از ترسناک‌ترین بیماری‌های امروز، سرطان است. این بیماری، بیشتر به دلیل سبک زندگی ناسالم و انتخاب‌های تغذیه‌ای نادرست به وجود می‌آید. یک رژیم غذایی سالم، بهترین سلاح در برابر سرطان است. مردم باید از غذایی که می‌خورند آگاه باشند و از الکل و سیگار اجتناب کنند. خوراکی های ضد سرطان بسیاری هستند که به مبارزه با سرطان کمک می‌کنند. در این‌جا می‌توانید فهرستی از ۳۹ بهترین خوراکی های ضد سرطان که بسیار مفید هستند را ببینید.

۱. چای سبز

چای سبز, خوراکی های ضد سرطان

برگ‌های چای سبز دارای مواد شیمیایی گیاهی و آنتی اکسیدان است که می‌توانند از تکثیر سلول‌های سرطانی جلوگیری کنند. به طور کلی، چای سبز با سرطان‌های روده بزرگ، مقعد، ریه، کبد و پانکراس مبارزه می‌کند.

مطلب مرتبط: درمان سرطان پوست: ۱۲ درمان خانگی سرطان پوست که باید بدانید

خوراکی های ضد سرطان ۲: زنجبیل

زنجبیل, خوراکی های ضد سرطان

زنجبیل، علاوه بر عطر و طعم شگفت انگیزی که دارد، دارای خواص ضد التهابی نیز است که می‌توانند در مبارزه با سرطان به کار روند. زنجبیل حاوی ایندول است که با سرطان‌های مغز، سینه و پروستات مبارزه می‌کند.

۳. زردچوبه

زردچوبه, خوراکی های ضد سرطان

زردچوبه حاوی COX-2 – یک آنزیم مربوط به التهاب – است که با سرطان روده و روده بزرگ بارزه می‌کند. این ماده صدها سال است که به دلیل خواص عالی خود به کار می‌رود.

خوراکی های ضد سرطان  ۴: لوبیا

لوبیا, خوراکی های ضد سرطان

لوبیا حاوی فیبر و اسیدهای چرب امگا۳ است که می‌توانند از سرطان جلوگیری کنند. دو نوع لوبیا وجود دارد. لوبیای سفید و سیاه و شما می‌توانید ۳ روز در هفته، نصف فنجان لوبیا بخورید. این کار، پیشگیری از سرطان محسوب می‌شود.

مطلب مرتبط: ۵ نشانه سرطان پوست که نباید نادیده بگیرید

۵. شکلات تلخ

شکلات تلخ, خوراکی های ضد سرطان

درست است که شکلات شیری مقدار زیادی شکر دارد اما این مسئله درباره شکلات تلخ صدق نمی‌کند. هرچه میزان کاکائو بیشتر باشد، مقابله آن با سرطان بهتر است. این ماده، یک آنتی اکسیدان است و اگر ارگانیک باشد می‌توانید مقدار بیشتری از آن بخورید و میل به خوردن خود را برطرف کنید.

۶. کلم بروکلی

بروکلی, خوراکی های ضد سرطان

کلم بروکلی برای مبارزه با سرطان روده بزرگ و مثانه به کار می‌رود. مقدار زیاد فیبر موجود در آن، سموم را دفع کرده و روده‌ها را پاک می‌کند. بروکلی حاوی سولفورافان نیز هست که کبد را پاکسازی کرده و سرطان را کاهش می‌دهد.

خوراکی های ضد سرطان ۷: گوجه فرنگی

گوجه, خوراکی های ضد سرطان

گوجه فرنگی خطر ابتلا به سرطان پروستات را تا ۴۰ درصد کاهش می‌دهد. می‌توان گوجه فرنگی را پخت و زمانی که می‌پزد، لیکوپن – ماده شیمیایی گیاهی که خاصیت ضد سرطان دارد – آزاد می‌کند. این ماده برای مقابله با کلسترول خون بالا نیز خوب است.

۸. گردو

گردو, خوراکی های ضد سرطان

گردو برای جلوگیری از سرطان سینه و پروستات خوب است. گردو حاوی ترکیبات آلیوم است که سیستم ایمنی را تقویت می‌کنند. باید روزانه یک مشت گردو بخورید و آن را در غذایی که می‌خورید بریزید تا به خوبی از سرطان جلوگیری کنید.

۹. سیر

سیر, خوراکی های ضد سرطان

سیر حاوی سولفور، سلنیوم و تریپتوفان است که به سلول‌های سرطانی حمله کرده و از تکثیر آن‌ها جلوگیری می‌کنند. سیر برای مبارزه با سرطان معده و روده بزرگ مفید است.

خوراکی های ضد سرطان ۱۰: گل کلم

گل کلم, خوراکی های ضد سرطان

گل کلم به نابود کردن سلول‌های سرطانی و دست نخورده گذاشتن سلول‌های سالم شهرت دارد. گل کلم حاوی سولفورافان است که در هنگام جویدن گل کلم، آزاد می‌شود. به همن دلیل مدت بیشتری باید جویده شود.

۱۱. هویج

هویج, خوراکی های ضد سرطان

هویج در برابر سرطان پروستات از بدن محافظت می‌کند. هویج حاوی کاروتنوئید‌هایی مانند بتاکاروتن است که به مبارزه با سرطان‌های گلو، دهان، روده، مثانه و پروستات کمک می‌کند.

۱۲. آووکادو

آووکادو, خوراکی های ضد سرطان

آووکادو به دلیل داشتن مقادیر بالای گلوتاتیون – آنتی اکسیدانی قوی که با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کند – خطر ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد. این ماده برای مبارزه با هپاتیت ویروسی نیز به کار می‌رود. آن را به سالادهای روزانه خود اضافه کنید و لذت ببرید.

خوراکی های ضد سرطان ۱۳: انگور

انگور, خوراکی های ضد سرطان

انگور حاوی رسوراترول که از رشد سلول‌های سرطانی جلوگیری می‌کند. الاژیک اسید ، آنزیم‌هایی که رشد سلول‌های سرطانی را تقویت می‌کنند را مسدود می‌کند.

۱۴. تمشک

تمشک, خوراکی های ضد سرطان

تمشک به دلیل آنتی اکسیدان بودن می‌تواند برای مبارزه با سرطان روده بزرگ به کار رود. تمشک خواص ضد التهابی نیز دارد و می‌تواند این موقعیت را برای بدن فراهم کند که خودش را درمان کند.

۱۵. بذر کتان

تخم کتان, خوراکی های ضد سرطان

بذر کتان حاوی اسیدهای چرب امگا۳ است و خطر ابتلا به سرطان را تا ۵۴٪ کاش می‌دهد. بذر کتان دارای لیگنان نیز هست که سلول‌های سرطانی را مهار می‌کند. بذر کتان را می‌توان به اسموتی‌ها، جو دوسر و پاستا اضافه کرد. قبل از مصرف آن‌ها را آسیاب کنید.

خوراکی های ضد سرطان ۱۶: کلم کالی

کالی, خوراکی های ضد سرطان

کالی که یک سبزیجات برگ‌دار و سبز رنگ است، یکی از بهترین خوراکی‌ها در برابر سرطان به شمار می‌آید. این ماده خوراکی، حالتی قلیایی در بدن ایجاد می‌کند و جلوی تکثیر سلول‌های سرطانی را می‌گیرد. کالی حاوی ایندول نیز هست که یک ترکیب نیتروژنی است که  فرآیند تبدیل ضایعه به سلول‌های سرطانی را متوقف می‌کند.

۱۷. پاپایا

پاپایا, خوراکی های ضد سرطان

پاپایا مقدار زیادی ویتامین C دارد که از ایجاد سرطان توسط خوراکی‌های فرآوری شده جلوگیری می‌کند. پاپایا باید در رژیم غذایی روزانه شما جای داشته باشد زیرا احتمال سرطان دهانه رحم را به حداقل می‌رساند.

۱۸. ماهی‌های چرب

ماهی های چرب, خوراکی های ضد سرطان

ماهی‌های چرب خواص ضد التهابی دارند که COX – 2 را به حداکثر رسانده و هورمون‌های منفی به نام ایکوزانوئید را تولید می‌کنند. این ماهی‌ها، احتمال ابتلا به سرطان‌های سینه، پروستات و روده بزرگ را نیز کاهش می‌دهند.

۱۹. کلم بروکسل

کلم بروکسل, خوراکی های ضد سرطان

کلم بروکسل از خانواده کروسیفر است و منبع عالی فیبر به شمار می‌آید. تمام این خصوصیات، خطر ابتلا به سرطان معده و روده بزرگ را کاهش می‌دهد.

۲۰. کولارد سبز

کولارد سبز, خوراکی های ضد سرطان

کولارد سبز دارای خواص سم‌زدایی و ضد التهابی است که باید در رژیم غذایی روزانه گنجانده شود. اگر آن را روزانه مصرف نکنید، بدن مسموم شده و انواع سرطان به وجود می‌آید.

۲۱. پرتقال

پرتقال, خوراکی های ضد سرطان

پرتقال میوه‌ای سرشار از ویتامین C است و باید هر روز مصرف شود. پرتقال را باید جدا از غذاهای دیگر مصرف کرد تا بدن بتواند تمام آنتی اکسیدان‌ها را دریافت کند. هیچ وقت آب پرتقال فرآوری شده نخورید!

۲۳. روغن زیتون

روغن زیتون, خوراکی های ضد سرطان

روغن زیتون فوق بکر در برابر سرطان‌های روده بزرگ، سینه، پروستات و سرطان دهانه رحم از فرد محافظ می‌کند. روغن زیتون یکی از سالم‌ترین روغن‌های آشپزی است و نشان داده شده است که می‌تواند تومورهای بدخیم– اگر وجود داشته باشند –  را مهار ‌کند.

۲۳. تخمه آفتابگردان

تخمه آفتابگردان, خوراکی های ضد سرطان

تخمه آفتابگردان حاوی مقادیر بالای زینک و ویتامین E است که در برابر رادیکال‌های آزاد از سلول‌های ایمنی محافظت می‌کند. تخمه آفتابگردان حاوی سلنیوم نیز هست که با سرطان مبارزه می‌کند. تخمه آفتابگردان را می‌توان به صورت خام یا بو داده مصرف کرد که در این صورت روغن معطر آن بیرون می‌آید.

۲۴. چغندر

چغندر, خوراکی های ضد سرطان

چغندر، رشد و تکثیر تومور و سلول‌های سرطانی را کند می‌کند و حاوی آنتوسیانین است که سلول‌های سرطانی را می‌کشد. می‌توان آن را به صورت خام یا آبمیوه مصرف کرد. چغندر، فشار خون را نیز پایین می‌آورد.

۲۵. سیب

سیب, خوراکی های ضد سرطان

سیب یکی از مفیدترین میوه‌ها است که با بسیاری از بیماری‌ها از جمله سرطان مبارزه می‌کند. سیب را باید با پوست خورد زیرا حاوی پکتین – یک فیبر با کیفیت بسیار بالا – است.

۲۶. توت فرنگی

توت فرنگی, خوراکی های ضد سرطان

توت فرنگی برای مبارزه با سلول‌های سرطانی موجود عالی بوده و می‌تواند بروز آن را متوقف کند. توت فرنگی، فرآیندهای طبیعی بدن که باعث تولید رادیکال‌های آزاد می‌شوند را تقویت می‌کند.

۲۷. اسفناج

اسفناج, خوراکی های ضد سرطان

موسسه آمریکایی سرطان ادعا می‌کند که وجود اسفناج در رژیم غذایی روزانه، خطر ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد. اسفناج بدون شک یکی از سالم‌ترین سبزیجات روی کره زمین است.

۲۸. بادام برزیلی

بادام برزیلی, خوراکی های ضد سرطان

بادام برزیلی نیز مانند تخمه آفتابگردان حاوی سلنیوم است اما کوئرستین و کائمفرول – آنتی اکسیدان‌های قوی ضد سرطان- نیز دارد. این بادام باید به صورت فراوری نشده و بی‌نمک خورده شود زیرا می‌تواند میزان سدیم را بالا ببرد.

۲۹. عدس

عدس, خوراکی های ضد سرطان

عدس برای انواع مختلف سرطان از جمله سرطان روده و سینه مفید است. عدس، قند خون را تنظیم کرده و آنزیم‌هایی که خواص ضد سرطانی دارند را آزاد می‌کند.

۳۰. بادام

بادام, خوراکی های ضد سرطان

باید هر صبح یک مشت بادام بخورید. ثابت شده است که بادام می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند.

۳۱. هلو

هلو, خوراکی های ضد سرطان

هلو حاوی موادی شبیه به مواد موجود در بادام است بنابراین می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند. علاوه بر این، هلو می‌تواند از سرطان سینه جلوگیری کرده، سلول‌های سرطانی را نابود و از پیشرفت آن‌ها جلوگیری کند.

۳۲. میسو یا خمیر سویا

میسو, خوراکی های ضد سرطان

میسو ماده ای قوی در برابر سرطان است. مصرف منظم آن می‌تواند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد.

۳۳. کدو تنبل

کدو, خوراکی های ضد سرطان

کدو تنبل حاوی ویتامین E است که با سرطان سینه مبارزه می‌کند. ویتامین E می‌تواند با انواع دیگر سرطان نیز مقابله کند.

۳۴. انار

انار, خوراکی های ضد سرطان

انار را می‌توان به صورت تازه یا آبمیوه مصرف کرد و در هر دو صورت بر سرطان تاثیر می‌گذارد. انار برای سرطان سینه بهترین است و در صورت استفاده روزانه می‌تواند از تکثیر سلول‌های سرطانی جلوگیری کند.

۳۵. لیمو

لیمو, خوراکی های ضد سرطان

لیمو دارای لیمونن است که سلول‌های سرطانی را می‌کشد. لیمو یک آنتی اکسیدان عالی است و ویتامین C دارد. لیمو را باید به سالادها اضافه کرد یا این‌که هر صبح، چند قطره از آب آن را در آب گرم ریخته و نوشید.

۳۶. فلفل دلمه

فلفل دلمه, خوراکی های ضد سرطان

فلفل دلمه منبعی عالی از ویتامین C است که سیستم ایمنی را تقویت و سموم را خنثی می‌کند. فلفل دلمه قرمز و زرد، تاثیر بسیار زیادی دارند.

۳۷. قارچ

قارچ, خوراکی های ضد سرطان

انواع زیادی قارج وجود دارد اما اثبات شده است که قارچ شیتاکه، قارچ گریفولا و قارچ مورل با سرطان مبارزه می‌کنند. این قارچ‌ها حاوی لکتین هستند که با سلول‌های سرطانی مبارزه کرده و از تکثیر آن‌ها جلوگیری می‌کند. این قارچ‌ها دارای پلی‌ساکارید نیز هستند که سیستم ایمنی را تقویت می‌کند.

۳۸. کلم

کلم, خوراکی های ضد سرطان

کلم به دلیل داشتن ایندول۳ – که استروژن را به یک ماده محافظتی تبدیل می‌کند – از سرطان سینه جلوگیری می‌کند.

۳۹. انجیر

انجیر, خوراکی های ضد سرطان

یکی دیگر از خوراکی های ضد سرطان انجیر است. انجیر حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی مانند ویتامین A، C، کلسیم، پتاسیم و منیزیم است. انجیر دارای مشتقی از بنزآلدهید نیز هست که به دلیل توانایی در کاهش سرطان شناخته شده است.

همه این خوراکی‌ها برای مبارزه با سرطان خوب هستند اما خواص دیگری نیز برای سلامتی دارند که باید در برنامه غذایی روزانه گنجانده شوند. این خوراکی‌ها می‌توانند از بیماری‌های دیگر نیز جلوگیری کنند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مژگان گوران

منبع: healthtipsportal

۳۹ بهترین خوراکی های ضد سرطان که بسیار مفید هستند

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی