کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۴ خوراکی برای افزایش سوخت و ساز بدن به عنوان میان وعده خوشمزه

راه‌های مختلفی برای افزایش متابولیسم (سوخت و ساز) بدن وجود دارند که برای انجام آن‌ها نیازی به صرف هزینه‌های بالا یا محروم کردن خود از غذاهای خوشمزه و مورد علاقه‌تان نیست. در نتیجه، ۴ خوراکی برای افزایش سوخت و ساز بدن به عنوان میان وعده خوشمزه را برای‌تان شناسایی کرده‌ایم که گنجاندن آن‌ها در رژیم غذایی‌ روزانه‌تان می‌توانید مشکل نگران‌ کننده‌‌ای مانند پایین بودن سوخت و ساز بدن‌تان را برطرف کنید.

خوراکی برای افزایش سوخت و ساز بدن

خوراکی برای افزایش سوخت و ساز بدن

۱. آووکادو

شاید برخی از آدم‌ها فکر کنند آووکادو نمی‌تواند در کاهش وزش نقش مثبتی ایجاد کند، زیرا این میوه به خودی خود مملو از چربی است؛ ولی آووکادو حاوی چربی خوب و سالمی است – یعنی همان‌طور ممکن است بدانید، چربی تک اشباع نشده. با وجود این، همین چربی تک غیر اشباع است که می‌تواند به افزایش متابولیسم (سوخت و ساز) بدن کمک کند؛ بنابراین، با مصرف این میوه می‌توانید چربی‌های بدن‌تان را با سرعت بیش‌تری بسوزانید. هم‌چنین، آووکادو سرشار از فیبر و پروتئین نیز هست. کسی گواکامولی میل دارد؟

۲. پرتقال

پرتقال منبع بسیار خوبی برای ویتامین C است؛ میزان ویتامین C موجود در این میوه حدود ۵۰۰ میلی‌گرم است – یعنی تقریبا چهار برابر میزان توصیه‌ شده برای مصرف این ویتامین. بنابراین، با مصرف این میوه سرعت چربی‌سوزی‌تان را تا حدود ۵۰ درصد افزایش می‌یابد. این آمار بسیار شگفت‌انگیز هستند؛ از این رو، پرتقال را دست‌کم به مدت ۱۲ هفته در رژیم غذایی‌تان بگنجانید تا به سرعت شاهد کاهش وزن‌تان باشید.

۳. تمشک

تمام میوه‌های عضو خانواده‌ی توت‌ تاثیر قدرتمندی بر کاهش وزن دارند، ولی در این مقاله به خواص تمشک اشاره می‌کنیم. بهتر است بدانید هر فنجان از این میوه‌ی کوچک و خوشمزه حاوی حدود ۸ گرم فیبر است و هر وعده‌ی مصرف آن فقط حدود ۶۰ کالری وارد بدن می‌کند. بنابراین، توصیه می‌کنیم این میوه را به تنهایی یا به همراه غلات صبحانه، ماست، بستنی، یا هر نوع خوراکی دیگر نوش جان کنید.

۴. گریپ فروت

مهم‌ترین توصیه‌ی ما در این مقاله، مصرف مرتب گریپ فروت است؛ زیرا این میوه بیش‌ترین تاثیر را بر متابولیسم (سوخت و ساز) بدن دارد. در حقیقت، این میوه که جزء مرکبات محسوب می‌شود، سرشار از فیبر است؛ به این ترتیب، با مصرف این میوه مدت زمان بیش‌تری احساس سیری خواهید داشت. به علاوه، گالاکترونیک اسید موجود در گریپ فروت به تجزیه‌ی چربی‌های بدن نیز کمک می‌کند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیر رضا مصطفایی

منبع: gloriousa

۴ خوراکی برای افزایش سوخت و ساز بدن به عنوان میان وعده خوشمزه


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی