کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

خود ارضایی: ۲۲ دلیل که نباید خود ارضایی کنید

خود ارضایی (همچنین اِستِمناء برای مردان و استِشهاء برای زنان) از روش های ارضای میل جنسی است، این عمل با انگیزش و تحریک اندام جنسی شخص از سوی خودش یا همین طور آلات مصنوعی و ابزارهای ماشینی که آمیزش جنسی را همانندسازی می‌کنند، انجام می‌گیرد و معمولاً انجام آن تا رسیدن به اوج لذت جنسی ادامه پیدا می‌کند که در مردان همراه با بیرون پاشیدن منی و در زنان به صورت اسپاسم (سفتی عضلانی) همراه با لذت شدید در ناحیه مهبل می‌باشد. استمناء را عموماً انجام این عمل توسط خود شخص در نظر می‌گیرند اما تحریک آلت توسط فردی دیگر البته بدون آمیزش جنسی (معمولاً با دست) را نیز استمناء می‌گویند.

خود ارضایی

خودارضایی عوارض مخرب و شدیدی در پی دارد که می‌تواند تاثیرات مخرب و زیانباری بر زندگی فرد مبتلا به آن به جای بگذارد. با ما در این نوشتار همراه باشید تا ۲۲ دلیل که نباید خودارضایی کنید را با شما در میان بگذاریم:

۱. خود ارضایی آدم را ضعیف می‌کند. این کار محتوای پروتئین و کلسیم بدن را از بین می‌برد.

۲. خودارضایی باعث عصبانیت و مشکلات عصبی می‌شود.

۳. خود ارضایی یکی از دلایل اصلی اختلال نعوظ است.

۴. خودارضایی اعتیاد آور است حتی اگر برای یک بار آن را امتحان کرده باشید! کنترل آن یک مخاطره‌ی بسیار بزرگ است.

۵. خود ارضایی کسالت می‌آورد؛ اکثر اوقات بعد از انزال احساس خواب آلودگی خواهید داشت و خستگی بسیار شدیدی احساس خواهید کرد.

۶. خودارضایی باعث استرس و فشار بر ذهن و روح شما می‌شود.

۷. خود ارضایی بر ما تاثیر روانشناختی نیز می‌گذارد؛ بعد از انزال احساس افسردگی به آدم دست می‌دهد و باعث می‌شود نسبت به خودمان احساس بدی پیدا کنیم.

۸. برافروختگی و قرمز شدن رنگ چهره در زمان خودارضایی در اماکن عمومی یا محل کار شما را لو خواهد داد و باعث بدنامی‌تان می‌شود چرا که استمناء یک عمل ناخوشایند به حساب می‌آید.

۹. خود ارضایی را ساده نمی‌توان انجام داد، این کار به دیدن، لمس کردن، ور رفتن زیاد، یا در نهایت به فکر کردن درمورد یک رابطه‌ی جنسی/ یا آلت تناسلی جنس مخالف نیاز دارد. این کار بسیار مضر است چون تصویری که در ذهن‌تان شکل گرفته است را نمی‌توانید به آسانی پاک کنید. و همین امر به مشکلاتی عصبی در شما منجر خواهد شد به نحوی که محال است دختر/زنی را ببینید و به آمیزش با او فکر نکنید!

۱۰. خودارضایی سیری ناپذیر است؛ به مکان، افراد و فرهنگ هم هیچ توجهی ندارد. خود ارضایی شما را در ورطه‌ی هولناکی از مشکلات جنسی بدتر گرفتار خواهد کرد.

۱۱. خود ارضایی باعث می‌شود ارتباطات غیرقانونی برقرار کنید چون ضرورت به انجام آن روز به روز بیشتر می‌شود و نهایتا به آن منجر می‌شود که به دنبال منابعی برای ارضاء نیاز جنسی خود بگردید.

۱۲. خود ارضایی دلیل اصلی ترشح سریع اسپرم (زود انزالی) در هنگام مقاربت جنسی است. این موضوع در شما و همسرتان نارضایتی ایجاد خواهد کرد.

۱۳. خود ارضایی بیش از حد باعث کاسته شدن از تعداد اسپرم‌های‌تان می‌شود. زوج‌هایی که دلشان می‌خواهد بچه دار شوند نباید خود ارضایی کنند.

۱۴. مایع منی که در هنگام خودارضایی ترشح می‌شود حاوی پروتئین‌هایی است که برای بسیاری از فعالیت‌های متابولیک و سلول‌سازی مفید و مورد نیاز هستند. پروتئین‌ها اجزاء بسیار مهمی هستند که بدن ما را شکل می‌دهند؛ انزال اغلب باعث لاغر شدن‌تان می‌شود و نمی‌گذارد سیستم متابولیک بدن‌تان عضله سازی کند.

۱۵. به لحاظ اخلاقی نیز خود ارضایی کار درستی نیست؛ شما به شخص الف/ ب فکر می‌کنید و در ذهن خود با او همبستر می‌شوید. این کار ارزش و احترام دیگران را از بین می‌برد. اگر به فکر دست برداشتن از این عادت مزموم نباشید ممکن است سرانجام دچار مشکلات بزرگی بشوید.

۱۶. خود ارضایی وقت شما را هدر می‌دهد و باعث می‌شود به فردی بی مصرف تبدیل شوید.

۱۷. لذت خودارضایی هرگز مدت زیادی دوام نمی‌آورد. پس به این لذت زود گذر دل نبندید.

۱۸. خودارضایی مشکلات بسیار دیگری نیز ایجاد می‌کند؛ چون قدرت حافظه و توانایی فکر کردن را از دست می‌دهید.

۱۹. خود ارضایی غایت لذت‌ها و خواسته‌های شما نخواهد بود؛ فقط با این کار خودتان را گول می‌زنید. این کار هرگز راه حلی برای ارضاء روحی شما نخواهد بود و اگر فکر می‌کنید که دردی از شما دوا خواهد کرد سخت در اشتباه هستید.

۲۰. این عمل هرگز بخشی ضروری در زندگی جنسی شما به شمار نمی‌رود پس فکر نکنید مجبور هستید بی‌وقفه آن را انجام بدهید.

۲۱. مردانی که خود ارضایی می‌کنند خیلی زود علاقه‌یشان را به رابطه‌ی جنسی با همسرشان از دست می‌دهند. لذت آن‌ها دوام چندانی نخواهد داشت.

۲۲. خود ارضایی باعث همجنسگرایی در دوران مدرسه، دانشگاه، یا سربازی می‌شود. بسیاری از اوقات مورد آخر باعث انتقال و گسترش بیماری‌های مقاربتی مانند مریضی‌های آمیزشی، سفلیس، ایدز و … می‌شود.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: standardmedia

خود ارضایی: ۲۲ دلیل که نباید خود ارضایی کنید


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی