کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

خواص پرتقال در بارداری: ۷ فایده مصرف پرتقال در سه ماهه اول بارداری

در دوران بارداری، زنان باردار باید مواد مغذی زیادی را دریافت کنند از جمله پروتئین‌ها، مواد معدنی، چربی‌ها و ویتامین‌های مختلف. ویتامین‌ها بسیار مهم هستند زیرا روی سیستم ایمنی بدن تاثیر بسیار زیادی دارند. مصرف ویتامین‌ها موجب بهبود سیستم ایمنی بدن زنان باردار می‌شود، بنابراین انواع ویروس‌ها، میکروب‌ها و باکتری‌هایی که باعث بیماری می‌شوند، نمی‌توانند آن‌ها را در تحت تاثیر قرار بدهند. ویتامین C ویتامینی عالی برای حفظ و افزایش استقامت بدن زنان باردار است. از منابع مهم ویتامین C می‌توانیم میوه‌های خانواده‌ی مرکبات را نام ببریم. و یکی از میوه‌های این خانواده که هم بسیار خوش طعم و مزه است و هم فایده‌ی زیادی برای زنان باردار دارد، پرتقال است. در این مقاله در مورد خواص پرتقال در بارداری و در واقع سه ماهه اول صحبت خواهیم کرد.

خواص پرتقال در بارداری

ویتامین C به غیر از ین‌که در میوه‌ها و سبزیجات زیادی وجود دارد، در داروخانه‌ها نیز به عنوان مکمل عرضه می‌شود. این شرایط باعث می‌شود که یک زن باردار به راحتی بتواند مقدار کافی از این ویتامین را هم برای سلامت خودش و هم برای سلامت جنین‌اش به دست بیاورد.

خواص پرتقال در بارداری

همان‌طور که در بالا توضیح داده شد، این میوه از خانواده‌ی مرکبات دارای مزایای فراوانی برای سلامت زنان باردار است، به خصوص زمانی که در سه ماهه‌ی اول بارداری قرار دارند. در این نوشتار با خواص این میوه در سه‌ ماه‌ی اول بارداری آشنا خواهید شد.

۱. منبع مناسبی از آنتی‌اکسیدان‌ها است

اساسا میوه‌های خانواده‌ی مرکبات دارای ویتامین C بسیار بالایی هستند. به عنوان مثال در یک پرتقال متوسط ​​ حدود ۸۰ میلی‌گرم ویتامین C وجود دارد. بنابراین می‌توان گفت که این میوه برای تامین مقدار مورد نیاز از ویتامین C برای زنان باردار مناسب است زیرا مقدار مورد نیاز روزانه‌ی این ویتامین برای زنان باردار به طور متوسط ​​حدود ۸۸ میلی‌گرم در روز است.

علاوه بر این، آنتی‌اکسیدان و ویتامین C موجود در مرکبات می‌تواند استقامت بدنی زنان باردار را افزایش دهد. مصرف مرکبات به طور منظم می‌تواند سلامت جسمی مادر و جنین را به خوبی حفظ کند.

خواص پرتقال در بارداری ۲: منبع مناسبی از فولات است

بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته یک پرتقال متوسط ​​می‌تواند حاوی حدود ۴۸ میکروگرم فولات باشد و نیازهای زنان باردار در حدود ۶۲۰ میکروگرم در روز است.

این فولات در روند توسعه‌ی سیستم عصبی و تشکیل لوله‌های عصبی در دوران بارداری در سه ماهه‌ی اول نقش دارد. اگر زن باردار فولات را به میزان کافی دریافت نکند، احتمال تولد نوزاد با یک نقص فیزیکی مانند نقص در لوله‌ی عصبی وجود دارد.

۳. فشار خون را در حد طبیعی حفظ می‌کند

وضعیت بدنی زنان باردار نوسان دارد و این بسیار قابل درک است از جمله این‌که گاهی فشار خون پایین است و گاه بالا می‌رود و در واقع تجربه کردن چنین شرایطی توسط زنان باردار طبیعی است. بارداری زنان را هم به لحاظ روانی و هم به لحاظ جسمانی تغییر می‌دهد و همین تغییرات ارتباط زیادی با سیستم سلامت زنان باردار دارد.

بنابراین، برای غلبه بر این وضعیت، زنان باردار می‌توانند به طور مرتب میوه‌های خانواده‌ی مرکبات را مصرف کنند. میوه‌های مرکبات حدودا حاوی ۳۳۸ میلی‌گرم پتاسیم هستند. این مقدار پتاسیم برای تنظیم فشار خون بسیار موثر است و بنابراین به سلامتی زنان باردار کمک زیادی می‌کند.

۴. مانع از هیدراته شدن یا کم شدن آب بدن می‌شود

پرتقال علاوه بر این‌که منبع خوبی از ویتامین C محسوب می‌شود، دارای مقدار زیادی آب هم است و به این ترتیب می‌تواند از دهیدراته شدن بدن زنان باردار جلوگیری کند. از دست دادن آب بدن در زنان باردار که تهوع و استفراغ شدید در سه ماهه‌ی اول دارند بسیار شایع است. اساسا میوه‌های مرکبات می‌توانند تهوع را از بین ببرند و بر مشکل کمبود مایعات بدن غلبه کنند.

علاوه بر این، ویتامین C موجود در میوه‌های خانواده‌ی مرکبات و دیگر میوه‌های حاوی این ویتامین فایده‌ی دیگری هم برای زنان باردار دارند و آن این‌که به جذب آهن کمک می‌کنند. و چنان‌چه احتمالا می‌دانید، آهن برای زنان باردار بسیار مهم است زیرا به تولید گلبول‌های قرمز کمک می‌کند.

خواص پرتقال در بارداری ۵: به مبارزه با عفونت کمک می‌کند

زنان باردار بدنی حساس و پر از نوسان دارند و همین باعث می‌شود که میکروب‌ها و عفونت‌های باکتریایی راحت‌تر بتوانند روی بدن آن‌ها تاثیر بگذارند. بنابراین انواع میکروب‌ها و باکتری‌ها می‌توانند باعث بروز اختلالات زیادی در زنان باردار و حتی جنین آن‌ها شوند.

بنابراین، زنان باردار با خوردن پرتقال می‌توانند یک سیستم بدنی قوی برای مبارزه با عفونت داشته باشند. پرتقال شامل ترکیبات پلی‌فنول است که در برخورد با عفونت‌ها و در برابر میکروب‌ها نقش دارند.

۶. از یبوست جلوگیری می‌کند

اساسا میوه‌های مرکبات دارای مقدار مناسبی از فیبر برای غلبه بر مشکل یبوست هستند. زنان باردار معمولا اوقات زیادی را با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند. مصرف پرتقال در این دوران برای‌شان فایده‌ی زیادی دارد چرا که هم مقدار فیبر آن زیاد است و هم آب فراوانی دارد و بنابراین می‌تواند مانع بروز یبوست در زنان باردار شود.

۷. سلامت چشم‌های جنین را حفظ می‌کند

به طور کلی، سلامت کودک به ویژه سلامت چشم او در زمانی که داخل رحم مادر است تعیین می‌شود. یکی از مزایای مرکبات برای زنان باردار این است که می‌تواند به ایجاد ویتامین A حاصل از ترکیبات کاروتنوئید کمک کند. و ویتامین A برای توسعه‌ی قوه‌ی بینایی جنین بسیار مفید است.

بنابراین، پرتقال در بهبود بینایی جنین و حفاظت از نوزادان در برابر انواع مختلف بیماری‌های مرتبط با چشم و پوست بسیار مفید است.

این هم شرح مختصری از مزایای پرتقال در سه‌ ماه‌ی اول بارداری که در اختیار شما گذاشتیم. برای کسانی که در سه ماهه‌ی اول بارداری هستند، باید به طور مرتب میوه‌های خانواده‌ی مرکبات را مصرف کنند زیرا میوه‌های مرکبات دارای مزایای زیادی برای شما و جنین شما هستند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- سارا فیضی

منبع: دکتر هبن

خواص پرتقال در بارداری: ۷ فایده مصرف پرتقال در سه ماهه اول بارداری


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی