کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

خواص هندوانه زرد: ۱۷ فایده هندوانه آناناسی برای سلامتی+‌مضرات

هندوانه زرد میوه‌ای با گوشت زرد رنگ است که به خانواده‌ی کدوییان تعلق و نامی لاتین – تساما (سیترولوس لاناتوس)- دارد. هندوانه زرد گیاهی بومی آفریقای جنوبی و غنی از مواد مغذی است. این شکل از هندوانه نیز دارای پوستی به رنگ سبز تیره و با طرحی شبیه هندوانه قرمز است اما رنگ داخل آن فرق می‌کند. مزه‌ی هندوانه زرد هم چندان با هندوانه قرمز متفاوت نیست و تخم درون آن سفید است. این میوه طعمی شیرین، تازه و خوشمزه دارد و وقتی از آن می‌خورید دهان‌تان از آب موجود در آن نیز پر خواهد شد. اگر درباره خواص هندوانه زرد چیزی نمی دانید حتما این مقاله را بخوانید.

خواص هندوانه زرد

مواد مغذی موجود در هندوانه زرد

ماده‌ی مغذی

ارزش غذایی

کالری۴۶
چربی کل۰ گرم
چربی‌ چند اشباع نشده۰ گرم
چربی تک سیر نشده۰ گرم
چربی اشباع شده۰ گرم
کربوهیدرات کل۱۱ گرم
فیبر رژیمی۱ گرم
قند۹ گرم
پروتئین۱ گرم
پتاسیم۱۷۳ میلی‌‌‌‌‌گرم
سدیم۲ میلی گرم
کلسترول۰ گرم
ویتامین A۱۷٪
ویتامین C۲۱٪
کلسیم۱٪
آهن۲٪

 

از روی مواد مغذی فوق‌الذکر، فایده‌های هندوانه زرد برای سلامتی بدن را به شما معرفی می‌کنیم.

۱. برای رژیم خوب است

استفاده از هندوانه زرد برای کسانی که یک برنامه‌ی رژیمی را دنبال می‌کنند بسیار خوب است. قند موجود در هندوانه آناناسی برای برنامه‌ی رژیمی بسیار بی‌خطر است. فیبر موجود در آن نیز قادر است نیازهای بدن به مواد مغذی را در حین پیگیری رژیم غذایی برآورده کند. این میوه همچنین می‌تواند معده را به مدتی طولانی پر نگه دارد که باعث می‌شود احساس گرسنگی نکنیم، در نتیجه برای رژیم و کاهش کمی وزن خوب است.

مطلب مرتبط: خواص هندوانه: ۲۹ فایده هندوانه برای سلامتی و درمان + مضرات

۲. رگ‌های خونی را نرم می‌کند

محتوای سیترولین موجود در هندوانه آناناسی برای بدن بسیار خوب است. مواد سیترولین توانایی دارند که سایر ترکیب‌ها را از طریق آب به بدن بکشانند. این باعث می‌شود رگ‌های خونی بدن نرم شوند.

۳. احتمال تب را کاهش می‌دهد

فایده‌های دیگر هندوانه زرد برای سلامتی چیست؟ استفاده از هندوانه آناناسی به عنوان تب بر توسط پیشینیان انجام می‌گرفته است چون این میوه حاوی ویتامین A و C است. اما، خوردن هندوانه زرد در شرایط آب و هوایی سرد توصیه نمی‌شود چون خوردن بیش از حد خوراکی‌ها یا نوشیدنی‌های سرد می‌تواند تب را بدتر کند.

خواص هندوانه زرد

۴. از کلیه محافظت می‌کند

استفاده از هندوانه آناناسی می‌تواند باعث تغذیه‌ی کلیه‌ها شود چون این هندوانه کوچک باعث تحریک ادرار می‌شود. تحریک ادرار بدن را وادار به دفع آن می‌کند. در نتیجه، مواد سمی موجود در بدن به همراه ادارا دفع خواهند شد. به علاوه، آب موجود در این هندوانه برای کلیه‌هایی که همیشه برای تسریع عملکردشان به آب نیاز دارند مفید است.

خواص هندوانه زرد ۵: فشار خون بالا را کم می‌کند

در هندوانه زرد، پتاسیم وجود دارد که در درمان فشار خون بالا مفید است. این مطالعه با تحیلیل و بررسی ۱۰ زن و ۵ مرد انجام شد که ۶ نفر اضافه وزن داشتند، ۸ نفر تغذیه‌ی معمولی داشتند و ۱ نفر چاق بود. بر مبنای این مطالعات ۷ روز مصرف هندوانه آناناسی می‌تواند فشار خون را کاهش دهد.

مطلب مرتبط: ۶ دلیل که چرا نباید پوست هندوانه را دور بیندازید

۶. سلامت چشم‌ها را حفظ می‌کند

ما از قبل می‌دانیم که ویتامین A موجود در هندوانه زرد برای چشم خوب است. این ویتامین برای افزایش بینایی و توانایی چشم‌ها استفاده می‌شود و باعث می‌شود خوب ببینند.

۷. با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کند

این روزها، صنایع در تمام قسمت‌های جهان باعث آلودگی بیش از حد می‌شوند. استفاده‌ی صنعتی نادرست می‌تواند بر پوست انسان‌ها تاثیر بگذارد. پوست نسبت به رادیکال‌های آزاد حساس و آسیب پذیر خواهد شد. رادیکال‌ّهای آزاد را نیز می‌توان با مصرف هندوانه آناناسی کاهش داد. این به خاطر مواد سیترولینی و کاروتنوئیدی است که حاوی لیکوپن هستند که می‌تواند رادیکال‌های آزاد را نابود کند.

۸. زخم‌های (آفت) دهانی را از بین می‌برد

هندوانه زرد حاوی مقدار مناسبی ویتامین C است که زخم‌های دهانی را درمان و از به وجود آمدن سوء جذب گوارشی (اسپرو) جلوگیری می‌کند. همچنین از دهان و دندان‌ها در برابر بعضی از بیماری‌هایی که می‌توانند به آن‌ها دچار شوند محافظت می‌کند.

خواص هندوانه زرد ۹: استخوان‌ها را تقویت می‌کند

کلسیم، پتاسیم، و پروتئین موجود در هندوانه آناناسی برای رشد استخوان‌ها خوب هستند. این مواد رشد استخوان‌ها را تسریع و آن‌ها را تقویت می‌کنند. به علاوه، استخوان‌ها متخلخل نمی‌شوند و می‌توانیم از پوکی استخوان جلوگیری کنیم.

۱۰. از کم شدن آب بدن جلوگیری می‌کند

۸۰٪ هندوانه زرد از آب تشکیل شده است. این یعنی خوردن هندوانه زرد می‌تواند تشنگی را نیز برطرف کند. بنابراین، هندوانه زرد به عنوان یک ضد کم‌آبی بدن استفاده می‌شود. در نتیجه، هندوانه آناناسی مناسب‌ترین میوه‌ای است که هوا خیلی داغ است برای جلوگیری از کم شدن آب بدن بهتر است مصرف کنیم.

خواص هندوانه زرد ۱۱: تحمل بدن را بالا می‌برد

ویتامین C موجود در هندوانه زرد ترکیب‌های آنتی اکسیدانی بالایی دارد. یکی از استفاده‌های آنتی‌اکسیدان‌ها برای محافظت از سلول‌های ایمنی بدن است. از این طریق، بدن در برابر ویروس‌ها و باکتری‌هایی که می‌توانند باعث بیماری‌های خطرناک بشوند قوی می‌شود.

۱۲. از سیستم گوارشی محافظت می‌کند

محتوای فیبر موجود در هندوانه زرد قادر است سرعت سیستم گوارشی را افزایش دهد. تحقیقات نشان داده است که فیبر به لیگنین انتقال پیدا می‌کند. لیگنین در تسریع فرایند دفع مدفوع تاثیر می‌گذارد و حجم دفع را افزایش می‌دهد. فیبر همچنین در بدن تجزیه نمی‌شود پس فرایند تغییر در شکل را تجربه نخواهد کرد.

۱۳. فشار خون بدن را حفظ می‌کند

بر اساس پژوهش صورت گرفته در دانشگاه فلوریدا استیت، ثابت شده است هندوانه آناناسی فشار خون را پایین می‌آورد. بنابراین اگر به صورت منظم هندوانه زرد مصرف کنیم، به بهبود وضعیت قلب‌مان نیز کمک خواهیم کرد.

خواص هندوانه زرد

۱۴. آسم را بر طرف می‌کند

یکی از فایده‌های دیگر هندوانه زرد آن است که دستگاه تنفسی را حفظ و آن را منبسط می‌کند تا بتواند از وقوع آسم جلوگیری کند چون در آن ویتامین C و روی وجود دارد. همچنین می تواند موجب سهولت تنفس شود.

خواص هندوانه زرد ۱۵: درد عضلات را بر طرف می‌کند

تقریبا تمام قسمت‌های بدن در خطر ابتلا به درد عضلانی قرار دارند. با وجود این، علائم درد عضلانی اکثر اوقات به خاطر ورزش نکردن به وجود می‌آیند و به عضلات که حرکات بدن را تامین می‌کنند حمله می‌کنند. برای اجتناب از آن، هندوانه‌ي آناناسی مصرف کنید چون به خاطر محتویاتی که دارد از آسیب زدن درد به بدن جلوگیری می‌کند.

همچنین برای تمام عضلات قسمت‌های مختلف بدن من جمله عضلات پا خوب است. بر مبنای پژوهش‌ صورت گرفته در اسپانیا که توسط مجله‌ی شیمی کشاورزی و غذا مدیریت می‌شد، نوشیدن آب هندوانه زرد بعد از اتمام ورزش می‌تواند اثر مثبتی بر فرایند آرامسازی ماهیچه‌های بدن بگذارد.

۱۶. از سرطان جلوگیری می‌کند

سرطان یکی از بیماری‌های مرگبار جهان است و به درمان بسیار طولانی مدت نیاز دارد. سرطان و بیماری قلبی موضوعات مهم مطالعات مختلفی در حوزه‌ی سلامت هستند چون تعداد زیادی از مرگ‌ها از این بیماری‌ها ناشی می‌شوند. بنابراین، قبل از آن که سرطان ظاهر شود به پیشگیری‌های بسیار جدی نیاز است چون سرطان به نوبه‌ی خود به ارگان‌های مختلف بدن حمله‌ می‌کند.

مطالعات مختلف نشان داده‌اند که می‌توانیم از احتمال بروز سرطان با مصرف هندوانه آناناسی جلوگیری کنیم. محتوای ویتامین C و لیکوپن موجود در هندوانه زرد از بدن در برابر هجوم رادیکال‌های آزاد که می‌توانند موجب سرطان شوند محافظت می‌کند. به علاوه، آنتی‌اکسیدان‌های زیاد نیز برای افراد مبتلا به پروستات و شمار دیگری از انواع سرطان مفید هستند.

خواص هندوانه زرد ۱۷: چربی‌های بد را آب می‌کند

محتوای فیبر و آمینو اسیدها و سیترولین در هندوانه زرد برای کم کردن وزن خوب هستند. هر دوی آن مواد از تجمع چربی‌های بدن جلوگیری و سیستم کاری کلیه‌ها را تنظیم خواهند کرد. همچنین می‌تواند ماده‌ی آرژینینی تولید کند. این ماده چربی‌های بد بدن را که بی‌فایده هستند می‌سوازند و از بین می‌برد.

مضرات یا عوارض جانبی مصرف هندوانه زرد

۱. مشکلات گوارشی

طبق پژوهش‌های صورت گرفته، مصرف بیش از حد هندوانه آناناسی به افزایش سطح لیکوپن یا به طور عام‌تر بگوییم اختلالات گوارشی (اختلال در هاضمه) منجر خواهد شد. علائم گوارشی شامل اسهال، تهوع، و حتی استفراغ می‌شوند.

۲. خطر افت فشار خون

توصیه می‌شود کسانی که با فشار خون پایین مواجه هستند از خوردن هندوانه آناناسی اجتناب کنند چون محتویات موجود در این میوه می‌تواند باعث کاهش سطح فشار خون بشود. علائم بعد از مصرف هندوانه توسط این افراد سرگیجه و ضعف هستند.

این‌ها تمام فایده‌های هندوانه زرد هستند و بعضی از عوارض جانبی که ممکن است بعد از مصرف بیش از حد آن اتفاق بیفتند. پس، نتیجه می‌گیریم که باید سالم بخوریم و سلامت زندگی خود را حفظ کنیم. موفق و سالم باشید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: drhealthbenefits

خواص هندوانه زرد: ۱۷ فایده اثبات شده هندوانه آناناسی برای سلامتی


 

نوشته های مرتبط

برچسب ها

بازده

متاسفیم. نظرات بسته است.

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی