کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۵ شگفت‌انگیزترین خواص قهوه سبز برای سلامتی، پوست و مو

قهوه سبز دانه‌ بوداده نشده گیاه کافی‌عربیکا است. هنگام بودادن، آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی موجود در قهوه ازبین‌می‌روند، که این مسئله برای سلامتی‌مان خوب نیست. اما اگر دانه‌ قهوه، دراین فرآیند قرارنگیرد، برای سلامت عمومی ما بسیار مفید است. برای شناخت بیشتر خواص قهوه سبز ، به خواندن این مطلب ادامه‌دهید.

۲۵ شگفت‌انگیزترین خواص قهوه سبز برای سلامتی، پوست و مو

خواص قهوه سبز برای سلامتی:

۱. سرشار از آنتی‌اکسیدان:

قهوه سبز، سرشار از آنتی‌اکسیدان است که اثرات آسیب‌زای رادیکال‌های آزاد در بدن‌مان را کاهش‌داده و از سلامت‌مان محافظت‌می‌کنند. مطالعات زیادی تاییدکرده‌اند که دانه خام و فرآوری‌نشده قهوه سبز، اسیدکلروژنیک (CGA) ۱۰۰% خالص دارد، که دراصل یک استر با خواص آنتی‌اکسیدانی قوی است. این ماده، سطح گلوگز موجود در جریان خون ما را تنظیم‌کرده و از تورفتگی سلول‌های پوست‌مان جلوگیری‌می‌کند.

۲. متابولیسم را تقویت‌می‌کند

اسیدکلروژنیک موجود در قهوه سبز، به تقویت‌کننده متابولیسم نیز معروف است. این اسید، سرعت متابولیسم پایه (BMR) بدن ما را به‌میزان زیادی افزایش‌می‌دهد که این کار، آزادشدن زیاد کلوگز از کبد به درون خون را به حداقل می‌رساند. به‌دلیل نبود گلوکز، بدن ما شروع به سوزاندن سلول‌های چربی ذخیره‌شده می‌کند تا نیازش به گلوگز را تامین‌کند. بنابراین، قهوه سبز خالص، توانایی چربی‌سوزی ما را بالابرده و به کاهش وزن اضافی کمک‌می‌کند.

مطلب مرتبط: قهوه: ۵۱ دلیل علمی که قهوه برای سلامتی مفید است

۳. به سوزاندن چربی اضافه کمک‌می‌کند:

این دانه‌ها، حاوی مقدار زیادی کتانجک است. کتانجک نوع خاصی از جلبک دریایی سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی است. بنابرای، به حفظ مواد مغذی بدن کمک‌می‌کند. این ماده، متابولیسم سوختن را در بدن بالامی‌برد، بنابراین می‌توانیم چربی‌ها و کالری‌های ناخواسته را به‌سرعت بسوزانیم.

۴. اشتها را سرکوب‌می‌کند:

اگر به گرسنگی مداوم دچارید، قهوه سبز می‌تواند خیلی کمک‌تان کند. این دانه، به‌دلیل اثر سرکوب‌کنندگی اشتها، می‌تواند تمایل شدید ما به غذا را سرکوب‌کرده و مانع از پرخوری شود. بنابراین، بدن‌مان شروع به سوزاندن ذخایر چربی می‌کند و ما از وزن اضافه خلاص‌می‌شویم.

۵. درمان دیابت:

این دانه سبز، قادر به درمان دیابت نوع ۲ است. عصاره این دانه، به کاهش سطح قند در جریان خون و تسریع کاهش وزن شناخته‌شده است. هردوی این موارد برای درمان دیابت شیرین نوع ۲ ضروری هستند.

۶. سطح کلسترول بد را کاهش‌می‌دهد

سطح کلسترول ما می‌تواند با قهوه سبز تنظیم‌شود. لیپوپروتئین کم‌چگالی (LDL) که به کلسترول بد نیز شناخته‌می شود، عامل آسیب‌پذیری ما دربرابر اختلالات قلبی‌عروقی مانند سکته قلبی است. مطالعات نشان‌داده‌اند که می‌توان با استفاده منظم از عصاره قهوه سبز، از این مشکل جلوگیری‌کرد.

۷. به افزایش گردش خون کمک‌می‌کند:

فشارخون بالا می‌تواند باعث بسیاری از بیماری‌های کشنده مانند سکته، نارسایی قلب، نارسایی مزمن کلیه و غیره شود. اما محققان ماده بسیار فعال و قوی شبه‌آسپرین در قهوه سبز که با جلوگیری از خوشه‌ای‌شدن پلاکت‌ها، بر رگ‌ها خونی تاثیر مثبت می‌گذارد را کشف‌کردند. درنتیجه، عروق ما سفت‌نشده و جریان خون در بدن به‌میزان زیادی افزایش‌می‌یابد.

۸. برای سم‌زدایی طبیعی به‌کارمی‌رود:

عصاره قهوه سبز، یک سم‌زدای طبیعی است. این عصاره، کبد ما را پاکسازی‌کرده و از سموم، کلسترول بد، چربی‌های ناخواسته و غیره خلاص‌می‌کند. کبد که سم‌زدایی شود، عملکرد آن بهبودیافته و متابولیسم و درنتیجه سلامتی ما را افزایش‌می‌دهد.

مطلب مرتبط: ۱۵ فایده روغن اسانس‌قهوه و کاربرد آن

۹. انرژی را افزایش‌می‌دهد:

به‌دلیل مقدار فراوان کافئین، دانه قهوه سبز را می‌توان به‌عنوان یک انرژی‌دهنده عالی استفاده‌کرد. دانه قهوه، می‌تواند سطح انرژی ما را بالابرده و ما را در تمام طول روز، سرحال نگه‌دارد.

۱۰. به عنوان یک ملین طبیعی عمل می‌کند

اگر به دنبال جایگزینی طبیعی برای ملین‌های مرسوم هستید، پس احتمالا به فایده‌های بی‌نظیر قهوه‌ سبز برای سلامتی نیز علاقمند خواهید بود. دانه‌های قهوه‌ سبز را باید یک ملین طبیعی به حساب آورد. بنابراین، جای تعجب ندارد وقتی به عنوان یک درمان خانگی موثر برای حرکات نامنظم روده استفاده می‌شود. قهوه سبز حرکات روده را تقویت و آن‌ّ را آسان‌تر می‌کند.

۱۱. خستگی مفرط را از بین می‌برد

استفاده از قهوه‌ی سبز به از بین بردن سرگیجه و خستگی مفرط نیز کمک می‌کند و انرژی را که بدن‌تان از دست می‌دهد جبران می‌کند. این مورد نیز باید در فهرست فایده‌های حیرت انگیز قهوه سبز قرار بگیرد.

۱۲. سطح فشار خون را کنترل می‌کند

هم درخت و هم میوه‌ی قهوه سبز در کنترل سطح فشار خون موثر هستند. به همین خاطر باید این ویژگی را نیز در بین فایده‌های بی‌نظیر دانه‌های قهوه سبز برای سلامتی گنجاند. اگر از مشکل فشار خون بالا رنج می‌برید، باید دمنوش قهوه سبز بنوشید تا سطح فشار خونتان کاهش پیدا کند. به علاوه، کسانی که از فشار خون بالا رنج می‌برند باید به طور منظم به پزشک مراجعه کنند تا سطح فشار خون‌شان اندازه‌گیری شود.

۱۳. از آرتریت روماتوئید پیشگیری می‌کند

پیشگیری از آرتریت روماتوئید یکی از فایده‌های جالب دانه‌ی قهوه سبز برای سلامتی است که به شما در این مقاله معرفی می‌شود. این فایده‌ی قهوه سبز به خاطر وجود اسید کلروژنیک و ترکیب‌های مفید موجود در آن است. به علاوه، عصاره‌ی چای سبز به کسانی که دچار آرتریت روماتوئید هستند جهت پیشگیری از گر گرفتگی توصیه می‌شود. در مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۲ دریافتند که اسید کلروژنیک موجود در دانه‌های قهوه سبز حاوی خواص ضد آرتریتی است.

۱۴. خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را کاهش می‌دهد

بیماری قلبی یک بیماری مهلک و کشنده است که در سال‌های اخیر یکی از علل اصلی مرگ و میرها بوده است. قهوه سبز به آرامسازی رگ‌های خونی و تقویت جریان خون کمک می‌کند. مصرف چای سبز می‌تواند به حفظ لیپوپروتئین کم چگالی در برابر اکسیده شدن کمک کند. این یکی از دلایلی است که قهوه سبز برای سلامتی قلب مفید است. مصرف قهوه سبز می‌تواند قلب شما را سالم و قوی نگه دارد. بنابراین، وقتی درباره‌ی فایده‌های حیرت انگیز قهوه سبز صحبت می‌کنیم، نباید توانایی آن در کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را نادیده بگیریم.

۱۵. حمله‌ی اضطرابی و استرس را درمان می‌کند

هر روزه مجبور هستیم با اضطراب و استرس دست و پنجه نرم کنیم. اگر بتوانید خیلی سریع آنها را از سر خود باز کنید اثرات جدی چندانی نخواهند داشت. اما، اضطراب مزمن و استرس ممکن است بر افکار، سلامت فیزیکی، و حتی ظاهر شما تاثیر بگذارند. این ناراحتی به مشکل در خوابیدن، اختلالات خوردن، افسردگی، آکنه، چاقی، سوء تغذیه و حتی خودکشی منجر می‌شود. چگونه می‌توانیم حمله‌ی اضطرابی و استرس را متوقف کنیم؟ بله، ما نمی‌توانیم فایده‌ه‌ی حیرت انگیز قهوه سبز را نادیده بگیریم. قهوه سبز که حاوی خواص ضد افسردگی است می‌تواند اثر آرامش بخش و تسکین دهنده بر کسانی بگذارد که از اضطراب‌ها و استرس مکرر رنج می‌برند.

۱۶. تمرکز ذهنی را تقویت می‌کند

تقویت تمرکز ذهنی یکی از فایده‌های حیرت انگیز قهوه سبز برای سلامتی است. یک فنجان قهوه سبز در روز می‌تواند به شما کمک کند قدرت حافظه‌تان را افزایش و خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش دهید. این به خاطر ترکیب‌های خاصی است که در دانه‌های قهوه سبز یافت می‌شوند و قادر هستند عملکرد انتقال‌دهند‌ه‌های عصبی مغزتان را بهبود ببخشند.

۱۷. اثر کافئین را کاهش می‌دهد

هرچند دانه‌های قهوه سبز حاوی کافئین است، اما به اندازه‌ی قهوه‌ی معمولی نیست. کافئین به کاهش وزن و تقویت تمرکز ذهنی کمک می‌کند. اما، مصرف بیش از حد کافئین اصلا خوب نیست. مصرف قهوه سبز، به خاطر محتوای کافئین پایینی که دارد می‌تواند اثرات کافئین را کاهش دهد و از طرفی نیز دانه‌های قهوه سبز جایگزین فوق‌العاده‌ای برای قهوه به شمار می‌آیند. کاهش اثرات کافئین یکی از فایده‌های قهوه سبز است. وقتی محصولات قهوه سبز را خریداری می‌کنید، حتما برچسب روی آنها را به خوبی مطالعه کنید تا از میزان کافئین موجود در آنها مطمئن شوید.

خواص قهوه سبز برای پوست:

۱۸. اثر رادیکال‌های آزاد را کاهش‌می‌دهد:

اسیدکلروژنیک موجود در دانه قهوه سبز، می‌تواند اثرات رادیکال‌های آزاد را تا ۱۰برابر بیشتر از چای سبز معمولی کاهش‌دهد. به‌دلیل اینکه دانه‌ قهوه سبز بوداده نمی‌شود، عوامل ضد اکسیداتیو دیگری از خانواده پلی‌فنول‌ها، مانند اسیدفولیک و غیره در آن وجوددارند که سرعت فرآیند پیری را کاهش‌داده و پوست‌مان را جوان می‌کند.

۱۹. سیستم ایمنی را تقویت‌می‌کند:

این دانه‌ قهوه، در تقویت سیستم ایمنی بسیار موثر است. این دانه‌، به‌دلیل داشتن خردکننده‌های قوی رادیکال‌های آزاد، می‌تواند بدن‌مان را از انواع عناصر سمی و آسیب‌زا رهاکند. درنتیجه، می‌توانیم از پوست بی‌طراوت و مستعد آکنه خلاص‌شویم.

۲۰. به کندشدن بروز علائم پیری کمک‌می‌کند:

قهوه سبز، به حفظ مواد فرار نیز معروف است زیرا بوداده نمی‌شود. اسید گاما آمینوبوتیریک (GABA)، تئوفیلین، اپی‌گاوکاتجین‌گالات و غیره، برخی از مواد تشکیل‌‌دهنده آن هستند که به حفظ سلامت پوست کمک‌کرده و بروز چین‌وچروک را مهارمی‌کند.

۲۱. به مرطوب‌سازی پوست کمک‌می‌کند:

جدا از عوامل آنتی‌اکسیدانی، قهوه سبز، سرشار از اسیدهای چرب و استرها مانند اسید اراهیدیک، اسیدلینولئیک و اسید اولئیک است که پوست ما را تغذیه و مرطوب‌کرده و افتادگی پوست، بی‌رنگی و دیگر آسیب‌های شدید را متوقف‌می‌کنند.

۲۲. دارای خواص سفید کنندگی پوست است

قهوه سبز فایده‌های جالب و حیرت انگیز بسیاری برای پوست به همراه دارد. به عنوان مثال، حاوی خواص سفید کنندگی و لایه برداری پوست است و عصاره‌ی دانه‌های قهوه سبز می‌تواند به زدودن سلول‌های مرده‌ی پوست، مبارزه با رادیکال‌های آزاد و افزایش گردش خون کمک کند. بنابراین، عصاره‌های قهوه‌ سبز درمان خانگی موثری برای ناراحتی‌های پوستی مختلف مانند کورک و آکنه هستند.

خواص قهوه سبز برای مو

۲۳. مواد آسیب‌رسان به مو را ازبین‌می‌برد:

آنتی‌اکسیدان موجود در قهوه سبز، برای مو نیز بسیار مفید است و چون درمبارزه با هرچیز سمی و آسیب‌رسانی به ما کمک‌می‌کند، موی ما قوی، سالم و زیبا می‌ماند.

۲۴. با طاسی مبارزه‌می‌کند:

آلوپسی‌آندروژنتیک، که به آن “ریزش موی الگوی زنانه” نیز گفته‌می‌شود را می‌توان با قهوه سبز درمان‌کرد. عصاره این دانه‌ می‌تواند رشد و حجم تارهای مو را به‌طور قابل توجهی تقویت‌کند.

خلاصه اینکه، اگر می‌خواهید مراقب سلامتی، پوست و موی خود باشید، به دانه‌های قهوه سبز نگاهی بیندازید. ارزشش را دارد.

۲۵. موهای آسیب دیده را ترمیم می‌کند

استفاده از دانه‌های قهوه سبز می‌تواند به ترمیم موهای آسیب دیده کمک کند. این ماده به پیشگیری از آسیب موی ناشی از مراقبت ضعیف و لوازم آرایشی کمک می‌کند. قهوه سبز، اگر به صورت منظم مصرف شود می‌تواند باعث سالم، قوی، و زیبا شدن موهای‌تان بشود.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مژگان گوران و کامروا ابراهیمی

منبع: stylecraze و allremedies

قهوه سبز: ۲۵ شگفت‌انگیزترین خواص قهوه سبز برای سلامتی، پوست و مو


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی