کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

خواص فلاونوئیدها: ۴ فایده‌ خوراکی های سرشار از فلاونوئید برای سلامتی

جلوگیری از اضافه وزن همانقدر راحت است که غذا خوردن برایتان آسان است! حتما برایتان عجیب به نظر می‌رسد؟ اما عجیب نیست؛ همه چیز به هوشمندانه خوردن مربوط می‌شود. بر اساس پژوهشی که در مجله‌ی پزشکی بریتانیا منتشر شده است، هوشمندانه خوردن یعنی خوردن میوه‌ها و سبزیجات سرشار از فلاونوئید مانند سیب، گلابی، و توت‌. اگر از خواص فلاونوئیدها چیزی نمی‌دانید پس در این نوشتار با ما همراه باشید تا ۴ فایده‌ خوراکی های سرشار از فلاونوئید برای سلامتی را برایتان بگوییم.

خواص فلاونوئیدها

در این مطالعه، پژوهشگران نحوه‌ی مصرف هفت دسته‌ی فرعی فلاونوئیدهای مختلف را که بر وزن ۱۲۴.۰۸۶ مرد و زن در یک دوره‌ی ۲۴ ساله تاثیر می‌گذارند مورد بررسی و مشاهده قرار دادند. تمام شرکت کنندگان بخشی از مطالعه‌ی پیگیری کارشناسان سلامت، مطالعه‌ی سلامت پرستاران، یا مطالعه‌ی سلامت پرستاران ۲ بودند.

هر دو سال یک بار، بین سال‌های ۱۹۸۶ و ۲۰۱۱، از مردان و زنان می‌خواستند که درباره‌ی وزن، عادات سبک زندگی، و هر بیماری اخیرا تشخیص داده‌ شده‌ای در آن‌ها از طریق پر کردن پرسشنامه گزارش بدهند. و هر چهار سال یک بار، از آن‌ها می‌خواستند درباره‌ی رژیم غذایی‌شان گزارش بدهند.

یافته‌ها مشخص کردند افزایش مصرف هر دسته‌ی فرعی از فلاونوئیدها با افزایش وزن کمتر در ارتباط است. اما بیشترین ارتباط برای آنتوسیانین‌ها، پلمیرهای فلاونوئید، و فلاونول‌ها مشاهده شد. افزایش هر انحراف معیار از مصرف روزانه با افزایش وزن ۰.۰۷ تا ۰.۱۰ کیلوگرم کمتر در فواصل چهارساله در ارتباط بود.

مطلب مرتبط: خواص سبزیجات و میوه های بنفش: ۳۳ خوراکی بنفش بی‌نظیر

منبع اصلی آنتوسیانین‌ها بلوبری و توت فرنگی هستند؛ فلاونول‌ها و پلیمرهای‌شان اساسا از چای و سیب به دست می‌آیند؛‌ فلاونون‌ها و فلاون‌ها در درجه‌ی اول از آب پرتغال و پرتغال تامین می‌شوند؛‌ و فلاونول‌ها بیشتر از طریق مصرف چای و پیاز به دست می‌آیند.

از دست دادن فقط میزان کمی وزن می‌تواند خطر ابتلا به دیابت، سرطان، و بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش دهد و در نتیجه در کل به حفظ سلامت بدن کمک کند. مولفان توصیه می‌کنند مصرف میوه و سبزیجات خود را بیشتر کنید (بیشتر به خاطر این که اکثر ما در روز کمتر از یک فنجان میوه و کمتر از دو فنجان سبزیجات مصرف می‌کنیم).

و، طبیعتا، میوه‌ها و سبزیجاتی را انتخاب کنید که سرشار از فلاونوئیدها باشند. در این ترکیب‌های گیاهی فایده‌های متعددی برای سلامتی وجود دارد. به غیر از کمک به لاغر ماندن، چهار دلیل دیگر برای خوردن آن‌ها به شما معرفی می‌شود.

خواص فلاونوئیدها ۱: مبارزه با اختلال نعوظ

در مطالعه‌ای بر روی بیش از ۵۰.۰۰۰ مرد – که در مجله‌ی آمریکایی تغذیه‌ی بالینی منتشر شد – پژوهشگران دریافتند مردانی که به طور منظم خوراکی‌های سرشار از فلاونوئید مصرف می‌کنند، به خصوص آن خوراکی‌هایی که آنتوسیانین، فلاون، و فلاونون دارند، نسبت به مردانی که آن‌ها را مصرف نمی‌کنند ۱۰ درصد ریسک کمتری در دچار شدن به اختلال نعوظ دارند. و در مجوع، مردانی که در کل مصرف میوه‌ی بالاتری داشتند شاهد ۱۴ درصد ریسک کمتر ابتلا به اختلال نعوظ بودند.

به علاوه، مصرف چند وعده از این خوراکی‌ها در هفته به اندازه‌ی پنج ساعت پیاده روی در هفته برای تقویت مردانگی‌تان مفید است. اما، اگر واقعا می‌خواهید از فایده‌های آن برخوردار شوید، بدانید مردانی که ورزش و خوراکی‌های سرشار از فلاونوئید مصرف می‌کردند ۲۱ درصد نسبت به سایرین خطر ابتلا به اختلال نعوظ کمتری داشتند. منابع اصلی آنتوسیانین‌ها، فلاون‌ها و فلاونون‌ها توت فرنگی، بلوبری، سیب، گلابی و مرکبات هستند – پس نوش جان کنید!

۲. حفاظت در برابر بیماری پارکینسون

بر اساس یک مطالعه که در دانشگاه هاروارد بر روی ۱۳۰.۰۰۰ مرد و زن در طول یک دوره‌ی ۲۰-۲۲ ساله انجام شد،‌ رژیم غذایی سرشار از فلاونوئیدها ممکن است از ابتلای مردان (اما نه زنان) به پارکینسون جلوگیری کند. مردانی که از همه بیشتر فلاونوئید مصرف می‌کردند خطر پیشرفت پارکینسون در آن‌ها ۴۰ درصد کمتر از کسانی بود که از همه کمتر مصرف می‌کردند. منابع اصلی فلاونوئیدها طبیعتا ترکیب‌های فراوان موجود در توت‌ها، چای، و شکلات تلخ هستند.

خواص فلاونوئیدها ۳: مبارزه با دیابت و پایین آوردن فشار خون

فنول‌ها – ترکیبات دارای خواص آنتی اکسیدانی یا ضد التهابی – که در گلابی‌ یافت می‌شوند با جلوگیری از تبدیل شدن سریع نشاسته‌ی خوراکی‌های پر کربوهیدرات به گلوکز با دیابت نوع۲ مقابله می‌کند. پالپ گلابی بارتلت می‌تواند فشار خون را پایین بیاورد و آب گلابی تخمیر شده می‌تواند مانع ورود اچ. پیلوری، باکتری عامل زخم معده، بشود.

۴. پایین آوردن خطر سکته

یک بررسی نظام‌مند از مطالعات انجام شده توسط PubMed آشکار ساخت که گلابی می‌تواند علاوه بر فایده‌هایی که پیشتر به آن اشاره کردیم خطر سکته‌ی مغزی را کاهش دهد و از آن جلوگیری کند. سایر خوراکی‌های سرشار از فلاونوئید نیز با کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری‌ کرونر قلب و بیماری‌های قلبی عروقی مرتبط هستند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: mensfitness

خواص فلاونوئیدها: ۴ فایده‌ خوراکی های سرشار از فلاونوئید برای سلامتی


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی