کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ برترین خواص عصاره استخوان (آب قلم) برای گوارش،درد مفاصل و سلولیت

هزاران سال است که خوراکی‌های سنتی مانند سبزیجات و لبنیات تخمیر شده وجود دارند و به خاطر فوایدشان برای سلامتی سروصدای زیادی به پا کرده‌اند. اما یکی از خوراکی‌های معجزه‌گر رایج که به خاطر فواید خارق‌العاده‌اش بسیار شناخته شده است، عصاره استخوان (آب قلم) است. چرا؟ زیرا فواید و خواص عصاره استخوان (آب قلم) بسیار پرشمار است.

عصاره استخوان (آب قلم)

با این تفاسیر، اجازه دهید درباره‌ی آن‌چه فواید عصاره استخوان (آب قلم)‌ را چنین چشمگیر می-کند، چند راز باستانی با شما در میان بگذارم.

فواید عصاره استخوان (آب قلم)

من متوجه شده‌ام عصاره استخوان (آب قلم) اولین چیزی است که می‌توانید برای موارد زیر مصرف کنید:

– درمان سندروم روده‌ی بیش‌تراوا

– غلبه بر عدم تحمل غذا و آلرژی

– بهبود سلامت مفاصل

– کاهش سلولیت

– تقویت سیستم ایمنی

سوپ مرغ فقط برای روحیه خوب نیست: دلیلی دارد که وقتی احساس کسالت می-کنید پزشکان و مادرها آن را تجویز می‌کنند. تمام عصاره استخوان (آب قلم)‌ها – گوشت گاو، مرغ، ماهی، گوسفند و غیره – از ستون‌های اصلی رژیم‌های غذایی سنتی هر فرهنگ و اساس تمام روش‌های آشپزی خوب است. دلیل این امر آن است که عصاره استخوان (آب قلم)‌ها بسیار مغذی هستند، هضم‌شان آسان است، طعم دلپذیری دارند و درمان را تقویت می‌کنند.

عصاره استخوان (آب قلم) یا آبگوشت روشی بود که اجدادمان در آن از تمام اجزای یک حیوان استفاده می‌کردند. استخوان‌ها و مغز آن‌ها، پوست و پاها، تاندون‌ها و رباط-هایی را که نمی‌توانید مستقیما بخورید، می‌توان جوشاند و سپس طی دوره‌ای چندروزه گرم کرد. این نیم جوش کردن باعث می‌شود استخوان‌ها و رباط‌ها ترکیبات درمانگری مانند کلاژن، پرولین، گلایسین و گلوتامین آزاد کنند که قدرت دگرگون کردن سلامتی‌تان را دارند.

سالی فلن و کایلا دنیل، محققان تغذیه‌ی سازمان وستون ای‌.پرایس، می‌گویند عصاره استخوان (آب قلم)‌ها حاوی مواد معدنی به شکل‌هایی هستند که به راحتی جذب می‌شوند: کلسیم، منیزیم، فسفر، سیلیسیوم، سولفور و مواد دیگر. عصاره استخوان (آب قلم)‌ها حاوی کوندرویتین سولفات و گلوکوسامین هستند، ترکیباتی که به عنوان مکمل‌های گران‌قیمت برای کاهش التهاب، درد مفاصل و آرتریت فروخته می‌شوند.

مطالعه‌ی انجام شده توسط دانشگاه مرکز پزشکی نبراسکا بر روی سوپ (عصاره استخوان (آب قلم)‌) مرغ، به دنبال کشف دلایل مفید بودن آن برای سرماخوردگی و آنفلوآنزا بود.

محققان دریافتند آمینواسیدهایی که هنگام تهیه‌ی سوپ مرغ آزاد شدند، سبب کاهش التهاب در سیستم تنفسی گشته و گوارش را بهبود بخشیدند. هم‌چنین این تحقیق ثابت کرد سوپ مرغ می تواند سیستم ایمنی را تقویت و اختلالاتی نظیر آلرژی، آسم و آرتریت را درمان کند.

فلن می‌گوید بیش‌تر ” عصاره استخوان (آب قلم)‌ها“ یا ” آبگوشت‌‌ها “ که از فروشگاه‌ها خریداری می‌شوند ” واقعی“ نیستند. بلکه شرکت‌ها در چاشنی‌های پایه‌سوپ ، سوپ و مخلوط سس‌ها از عصاره‌های گوشتی ساخته شده در آزمایشگاه‌ها استفاده می‌کنند. هم‌چنین کارخانه‌دارها شروع به استفاده از مونوسدیم گلوتامات (ام اس‌جی) کرده‌اند، که به عنوان یک عصاره‌ی گوشتی شناخته می‌شود اما در واقع یک سم عصب‌گرا است.

اگر عصاره استخوان (آب قلم)‌ی واقعی و فوایدش را می‌خواهید، خودتان می‌توانید آن را در خانه تهیه کنید که طرز پخت آن را در انتهای این نوشتار توضیح خواهم داد. باید از بازار کشاورزان محلی خود یا یک فروشگاه اینترنتی خوراکی‌های سالم مثل وایزچویس مارکت، استخوان دام‌هایی را تهیه کنید که از علف تغذیه کرده-اند.

عصاره استخوان (آب قلم)، جایی عالی برای پیدا کردن تمام آمینواسیدهای باارزش، کلاژن، ژلاتین، و مواد معدنی است. در حقیقت، یک دوجین مواد مغذی مختلف در عصاره استخوان (آب قلم) پیدا می‌شود، که بسیاری از آن‌ها را نمی‌توان به راحتی از خوراکی‌های معمول دیگر کسب کرد. این امر تا حدودی دلیل فواید خارق‌العاده‌ی عصاره استخوان (آب قلم) است.

مطلب مرتبط: فواید باورنکردنی بامیه برای سلامتی

با نوشیدن مداوم عصاره استخوان (آب قلم) یا مصرف آن در دستورهای پخت، می‌توانید به یکپارچگی روده کمک کنید در حالی‌که تراوایی و التهاب را کاهش می‌دهد. در این‌جا به شش فایده‌ی اصلی عصاره استخوان (آب قلم) اشاره می‌کنیم.

۱. محافظت از مفاصل

عصاره استخوان (آب قلم) یکی از بهترین منابع طبیعی کلاژن دنیا است، پروتئینی که در جانوران مهره‌دار یافت می‌شود ـ در استخوان‌ها، پوست، غضروف، رباط‌ها، تاندون‌ها و مغز استخوان‌های آن‌ها. همان‌طور که مسن‌تر می‌شویم، مفاصل‌مان به صورت طبیعی فرسوگی را تجربه می‌کنند و انعطاف‌پذیری‌مان کاهش می‌یابد.

چرا این اتفاق مهم است؟ وقتی سن‌مان بالاتر می‌رود، غضروف‌هایمان کاهش می‌یابد زیرا توسط آنتی‌بادی‌ها مورد حمله قرار می‌گیرد ( تحلیل غضروف مفاصل به علت افزایش سن). وقتی عصاره استخوان (آب قلم) می‌جوشد، کلاژن از بخش‌های حیوانی به درون عصاره استخوان (آب قلم) ترشح می‌شود و برای حفظ بازیابی غضروف قابل جذب می‌شود.

یکی از ارزشمندترین اجزای عصاره استخوان (آب قلم) ژلاتین است که مثل یک بالش نرم بین استخوان‌ها عمل می‌کند و کمک می‌کند بدون سایش روی یکدیگر بلغزند. ژلاتین مواد مورد نیاز برای تشکیل و حفظ استخوان‌های قوی را برای ما فراهم می-کند، و به برداشتن فشار از روی مفاصل مسن و حمایت از تراکم سالم مواد معدنی استخوان‌ها کمک می‌کند.

تحقیقات انجام شده توسط دپارتمان تغذیه و تغذیه‌ی ورزشی برای ورزشکاران در دانشگاه ایالت پن نشان داد وقتی ورزشکاران طی یک دوره‌ی ۲۴ هفتهای مکمل کلاژن دریافت می‌کنند، اکثر آن‌ها در راحتی مفاصل و کاهش عواملی که بر عملکرد وررزشی آن‌ها تاثیر منفی داشتند، بهبود‌های قابل توجهی تجربه کردند.

۲. برای روده خوب است

مطالعات نشان داده است که ژلاتین برای بازسازی قدرت پوشش روده و مبارزه با حساسیت‌های غذایی (مانند حساسیت به گندم یا لبنیات)، کمک به رشد پروبیوتیک‌های روده (باکتری‌های مفید)، و کمک به سطح التهاب سالم در لوله‌ی گوارش مفید است. گزارشی که در نشریه‌ی کلینیکال‌گاسترونترولوجی منشر شده است نشان داد ژلاتین به شکل موثری از سلامت و صحت روده‌‌ها حمایت می‌کند.

برخلاف بسیاری از خوراکی‌های دیگر که تجزیه‌ی کامل‌شان دشوار است، عصاره استخوان (آب قلم) به راحتی هضم می‌شود و تسکین‌دهنده‌ی سیستم گوارشی است. یک خوراکی در صورتی که ابزار جذب مواد مغذی‌اش را داشته باشیم واقعا مفید است.

مطالعات نشان داده است که در اشخاص دارای بی‌تعادلی گوارشی، تراکم سرمی کلاژن کاهش می‌یابد. از آن‌جایی که آمینو اسیدهای موجود در کلاژن بافتی می-سازند که کولون و تمام مجرای دستگاه گوارش را پوشش می‌دهد، مکمل‌های کلاژن می‌توانند از عملکرد گوارشی سالم حمایت کنند.

۳. حفظ پوست سالم

کلاژن به تشکیل الاستین و سایر ترکیبات پوست که مسئول حفظ کشیدگی، بافت و ظاهر جوان و شاداب پوست هستند، کمک می‌کند. یکپارچگی کلاژن با کمک به کاهش نشانه‌های آشکار چروک‌ها، کاهش تورم و مبارزه با انواع علائم پیری همراه است. بسیاری از افراد هنگام مصرف خوراکی‌ها و مکمل‌های حاوی کلاژن، کاهش سلولیت را گزارش کرده‌اند زیرا سلولیت به دلیل کمبود بافت همبند ایجاد می‌شود که باعث می‌شود پوست کشیدگی و محکم بودنش را از دست بدهد.

مطالعات کور کنترل شده با دارونما که خواص ضد پیری کلاژن را بررسی می‌کنند، دریافته‌اند که استفاده‌ی روزانه از ۲.۵-۵ گرم کلاژن هیدرولیزات (سی‌اچ) در زنان بین ۳۵-۵۵ سال به مدت ۸ هفته، به کشسانی پوست، رطوبت پوست، از دست دادن آب اپیدرم (خشکی) و زبری پوست کمک کند. در پایان ۴ هفته، کسانی که از کلاژن استفاده کرده بودند در مقایسه با کسانی که دارونما مصرف کرده بودند، بهبود چشمگیری از نظر رطوبت پوست و تبخیر آب آن داشتند، و نشانه‌های پیری زودرس بدون هیچ عوارض جانبی به شکل قابل توجهی کاهش یافت.

مطلب مرتبط: فواید روغن زیتون:چرا روغن زیتون برای درمان سرطان و پیشگیری از آلزایمر مفید است

۴. حمایت از عملکرد سیستم ایمنی

یکی از قابل توجه‌ترین چیزها درباره‌ی عصاره استخوان (آب قلم) فواید آن برای حمایت از روده‌ها است، و چنان که پیش‌تر شرح دادیم، تاثیری کلی بر بدن دارد و از عملکرد سیستم ایمنی حمایت می‌کند.

روده‌ی بیش‌تراوا زمانی رخ می‌دهد که ذرات گوارش شده‌ی غذا به درون منافذ ریز موجود در پوشش روده‌ای ضعیف نفوذ کنند و وارد جریان خون شوند، و سیستم ایمنی با شناسایی آن‌ها بیش‌فعال می‌شود. این امر سبب افزایش التهاب شده و منجر به اختلال سراسری می‌شود، زیرا سیستم ایمنی سطوح زیادی آنتی‌بادی ترشح می‌کند که سبب پاسخی شبیه خودایمنی شده و به بافت سالم حمله می‌کند.

عصاره استخوان (آب قلم) یکی از مفیدترین خوراکی‌هایی است که می‌توان برای سلامت روده‌ی بیش-تراوا مصرف کرد و از عملکرد سیستم ایمنی و پاسخ التهابی سالم حمایت می‌کند. کلاژن/ ژلاتین و آمینواسیدهای پرولین، گلوتامین و آرژنین به ترمیم این منافذ در پوشش روده و حمایت از یکپارچگی روده کمک می‌کنند. اعتقاد بر آن است که عصاره استخوان (آب قلم)‌ی تهیه شده به روش سنتی از پاسخ التهابی سالم و عملکرد عادی سیستم ایمنی حمایت می‌کند. عصاره استخوان (آب قلم) حتی می تواند به داشتن خواب سالم، تقویت انرژی در طول روز و خلق‌وخوی بهتر کمک کند.

۵. سم‌زدایی را تقویت می‌کند

امروزه در دنیای غرب، یک فرد معمولی در معرض انواع سموم، آفت‌کش‌ها، مواد مصنوعی و شیمیایی قرار دارد. در حالی‌که بدن انسان ابزار خودش را برای سم‌زدایی فلزات سنگین و سایر سموم دارد، اغلب هنگام مواجه با هجوم مقدار زیادی مواد شیمیایی در سم‌زدایی با مشکل مواجه می‌شود.عصاره استخوان (آب قلم) یک عامل سم-زدای قوی در نظر گرفته می‌شود زیرا به سیستم ایمنی کمک می‌کند مواد زائد را دفع کند و توانایی کبد را برای دفع سموم تقویت می‌کند، به یکپارچگی بافتی کمک می‌کند و استفاده‌ی بدن را از آنتی‌اکسیدان‌ها بهبود می‌بخشد.

عصاره استخوان (آب قلم) حاوی پتاسیم و گلایسین است که به سم‌زدایی سلولی و کبدی کمک می‌کند.

برخی از روش‌های تقویت سم‌زدایی توسط عصاره استخوان (آب قلم)، تامین سولفور (به ویژه وقتی به عصاره استخوان (آب قلم) سبزیجات، سیر و ادویه اضافه می‌کنید) و گلوتاتیون است که عاملی در مرحله‌ی دوم سم‌زدایی است و فشار اکسیداتیو را کاهش می‌دهد. مرکز تحقیقات پیشگیرانه‌ی دانشکده‌ی پزشکی استنفورد دریافته است که گلوتاتیون به حذف ترکیبات محلول در چربی، به ویژه فلزات سنگینی مانند جیوه و سرب کمک می-کند.

هم‌چنین به جذب مواد مغذی گوناگون، استفاده از آنتی‌اکسیدان‌ها و عملکردهای پاکسازی کبد کمک می‌کند. عصاره استخوان (آب قلم)، پذیرش مواد معدنی ضروری را نیز افزایش می‌دهد، که با متوقف کردن اتصال فلزات سنگین به محل گیرنده‌های مواد معدنی، برای دفع سموم مانند چگالنده عمل می‌کرد.

۶. به سوخت‌وساز کمک کرده و فراگشت را بهبود می‌دهد

عصاره استخوان (آب قلم) راهی عالی برای دریافت گلوتاتیون بیش‌تر است، که مطالعات نشان داده است در دفاع آنتی‌اکسیدانی، سوخت‌ساز مواد مغذی و تنظیم رویدادهای سلولی نقشی مهم بازی می‌کند. مطالعه‌ای که در سال ۲۰۰۴ در نشریه‌ی نیوتریشن منتشر شد، می‌گوید نقش‌ها و فواید گلوتاتیون شامل تنظیم بیان ژن، سنتز پروتئین و دی‌ان‌ای، تکثیر سلولی و آپوپتوز ، ترارسانی پیام ، تولید سایتوکین، و پاسخ‌های ایمنی است.

آمینواسیدهای موجود در عصاره استخوان (آب قلم)، نقش‌های متابولیک بی‌شماری دارند، از جمله ساخت و بازسازی بافت عضلانی، تقویت تراکم معدنی استخوان‌ها، افزایش جذب و سنتز مواد مغذی، و حفظ سلامت عضلات و بافت‌های همبند .گلایسین موجود در کلاژن با تبدیل گلوکوز به انرژی قابل استفاده، به تشکیل بافت عضلانی کمک می‌کند، هم‌چنین با بهبود استفاده‌ی بدن از آنتی‌اکسیدان تحلیل غضروف‌ها، بافت‌ها و عضلات را به علت افزایش سن به تاخیر می‌اندازد. مطالعات آشکار کرده است گلایسین از تحلیل عضلات اسکلتی جلوگیری کرده و بیان ژن‌ها را به علت تفکیک پروتئین ماهیچه‌ای همراه با افزایش سن، متوقف می‌کند.

گلوتامین نوعی آمینو اسید دیگر است که برای داشتن یک سوخت‌وساز سالم از اهمیت برخوردار است، زیرا با فرستادن مواد مغذی از جمله نیتروژن، به سلول‌های دیگر به حفظ انرژی‌مان کمک می‌کند. آرژنین هم نقش تجزیه‌ی نیتریک‌اکساید را به عهده دارد که به بهبود گردش خون کمک کرده و خون و مواد مغذی را به سلول-های بدن می‌فرستد، و باعث بهبود یکپارچگی بافتی و عضلانی و تسریع ترمیم زخم‌های معمولی می‌شود.

مطلب مرتبط: این نوشیدنی آسان برای درمان درد مفاصل در ۵ روز معجزه می کند

مواد مغذی عصاره استخوان (آب قلم)

عصاره استخوان (آب قلم) را می‌توان ”مولتی‌ویتامین“ طبیعت نامید. چطور ممکن است؟ این غذا سرشار از مواد زیر است:

– بیش از ۱۹ آمینواسید ضروری و غیرضروری با قابلیت جذب آسان ( اجزای تشکیل‌دهنده‌ی پروتئین‌ها)

– کلاژن/ ژلاتین که به تشکیل بافت همبند کمک می‌کند.

– مواد مغذی که از عملکرد گوارشی، ایمنی و سلامت مغز حمایت می‌کنند

متوجه شدید؟ عصاره استخوان (آب قلم) در واقع برای همه‌ی بخش‌های بدن‌تان مفید است، از روده گرفته تا مغز، از ماهیچه ها گرفته تا رباط‌ها.

هم‌چنین کالری نسبتا کمی دارد اما سرشار از مواد معدنی و سایر ترکیبات شیمیایی است که ممکن است بسیاری به فقر آن‌ها دچار باشند.

بدون شک عصاره استخوان (آب قلم) می‌تواند هرروز مواد مغذی بسیاری به رژیم‌تان بیفزاید.

در ادامه نگاهی می‌اندازیم به شش ترکیب مغذی که در عصاره استخوان (آب قلم) یافت می‌شود و فواید شگفت‌انگیز آن را باعث می‌شوند.

۱. گلیکوسامینوگلایسین (جی‌ای‌جی)

گلیکوسامینوگلایسین اساسا نقش حفظ و حمایت از کلاژن و الاستین را دارد که فضای بین استخوان‌ها و فیبر‌های مختلف را پر می‌کنند. گلیکوسامینوگلایسین برای سلامت گوارشی نیز مفید است زیرا به بازسازی پوشش روده کمک می‌کند، و به همین خاطر است که فقر این مواد مغذی با مشکلات گوارشی در ارتباط است.

چندین گلیکوسامینوگلایسین مهم در عصاره استخوان (آب قلم) یافت می‌شود از جمله گلوکوسامین، اسید هیالورونیک و کوندرویتین سولفات.

۲. گلوکوسامین

دو نوع گلوکوسامین وجود دارد که به طور طبیعی رخ می‌دهند: هیدروکلراید و سولفات. هردو یکپارچگی غضروف‌ها را حفظ می‌کنند، ماده‌ای لاستیک مانند در مفاصل که مثل یک بالش طبیعی عمل می‌کند. مطالعات نشان می‌دهد گلوکوسامین می‌تواند با افزایش سن ما تقلیل یابد، پس معمولا مکمل‌های آن برای کمک به سلامت مفصل‌ها استفاده می‌شود.

یک راه روش آسان و ارزان برای کسب گلوکوسامین به صورت طبیعی، نوشیدن عصاره استخوان (آب قلم)‌ی بیش‌تر است، که به بهبود تقلیل غضروف‌ها کمک می‌کند، و مانند جایگزینی برای مکمل‌های گران‌قیمت گلوکوسامین عمل می‌کند. مصرف گلوکوسامین می‌تواند به بهبود سلامت، انعطاف‌پذیری و راحتی مفاصل کمک کند.

مطلب مرتبط: سلولیت را با این روش آسان از بین ببرید

۳. هیالورونیک اسید

هیالورونیک اسید که در بافت‌های همبند ، بافت‌های پوششی (پوست) و عصبی وجود دارد، به تکثیر، تمایز و کوچ سلول‌ها کمک کرده و به سلول‌های ما اجازه می‌دهد عملکردهای گوناگون مورد نیاز را در سراسر بدن‌مان انجام دهند. این ماده، از چندین پوست حمایت کرده و به سالخوردگی سالم، جوانسازی سلول‌ها و سفتی پوست کمک می‌کند.

۴. کوندرویتین سولفات

کوندرویتین سولفات یک گلیکوسامینوگلایسین مفید در غضروف مفاصل تمام حیوانات است. این ماده اغلب برای تقویت سلامت و راحتی مفاصل استفاده می‌شود،به ویژه در ترکیب با گلوکوسامین.

مطالعات نشان داده است که استفاده از مکمل کوندرویتین از پاسخ التهابی سالم و هم‌چنین سلامت قلبی عروقی، سلامت استخوان، سلامت پوست و سطح کلسترول سالم حمایت می‌کند.

۵. مواد معدنی و الکترولیت‌ها

عصاره استخوان (آب قلم) مواد معدنی از جمله الکترولیت‌ها را فراهم می‌کند که به راحتی قابل جذب هستند. الکترولیت‌های موجود در عصاره استخوان (آب قلم) شامل کلسیم، منیزیم و پتاسیم است (به جز سایر مواد معدنی نظیر فسفر) که برای حمایت از گردش خون سالم، تراکم استخوان، عملکرد سیگنال‌دهی عصب‌ها ، سلامت قلب و سلامت گوارشی اهمیت دارند. وقتی سطح سدیم پایین نگه داشته شود، عصاره استخوان (آب قلم) حاوی تعادل ایده‌آلی از سدیم و پتاسیم برای حمایت از سلامت و کارایی سلولی است.

۶. کلاژن

کلاژن، پروتئین ساختاری اصلی است که در بدن انسان یافت می‌شود و بافت همبند محکمی می‌سازد و پوشش محافظ مجرای گوارشی را ”درزگیری“ می‌کند. هم‌چنین ساختار صاف و ژل‌مانندی است که استخوان‌ها را پوشش داده و کنار هم نگه می‌دارند، و باعث حرکت و لغزش آزادانه‌ی آن‌ها می‌شود.

سوزش روده‌ها که عملکرد گوارشی معمول را مختل می‌کند و سبب نفوذپذیری آن می‌شود، به ذرات اجازه می‌دهد وارد جریان خون شوند، به این وضعیت  روده‌ی بیش‌تراوا می‌گویند.

عصاره استخوان (آب قلم) به عنوان یک منبع غنی ژلاتین، از پوشش مخاطی مجرای گوارشی محافظت و آن را درزگیری می‌کند، یعنی جذب مواد مغذی را بهبود می‌دهد و از ورود ذرات به جایی که نباید باشند، جلوگیری می‌کند.

مطلب مرتبط: ۹ باید و نباید خوراکی برای سلامتی دستگاه گوارش

فواید عصاره استخوان (آب قلم): کلاژن و ژلاتین جادویی

کلاژن واقعی منبع خواص تقویت کننده‌ی ایمنی آبگوشت است. احتمالا آن لایه‌ی لرزان روی عصاره استخوان (آب قلم) را دیده‌اید و آن را دور ریخته‌اید، اما بهتر است دفعه‌ی بعد تجدید نظر کنید ـ این همان ماده‌ی خوبی است که بسیاری از خواص عصاره استخوان (آب قلم) را تامین می‌کند.

کلاژن، پروتئینی است که در بافت همبند حیوانات مهره‌دار یافت می‌شود. این ماده سرشار از مغز استخوان، غضروف، تاندون و رباط است. تفکیک کلاژن در عصاره استخوان (آب قلم) سبب تولید ژلاتین می‌شود.

ژلاتین (حاصل تفکیک کلاژن) یکی از اولین خوراکی‌های کاربردی بود که در چین باستان به عنوان یک درمان پزشکی مورد استفاده قرار می‌گرفت. درکتر فرانسیس پاتنگر و سایر محققان درجه یک، متوجه شدند ژلاتین و کلاژن دارای خواص زیر هستند:

 • ژلاتین به افرادی که آلرژی و حساسیت‌های غذایی دارند کمک می‌کند بتوانند این خوراکی‌ها را تحمل کنند، از جمله شیر گاو و گلوتن.
 • کلاژن از پوشش لوله‌ی گوارش محافظت کرده و آن را تسکین می‌دهد و می‌تواند به درمان روده‌ی تحریک‌پذیر ، بیماری کرون، کولیت زخمی و علائم رفلاکس اسید کمک کند.
 • ژلاتین، تعادل و رشد پروبیوتیک را تقویت می‌کند.
 • عصاره استخوان (آب قلم)، کلاژن را افزایش داده، چروک ها را کاهش و سلولیت را از بین می‌برد.
 • به دلیل آن که ژلاتین به تفکیک پروتئین‌ها کمک می‌کند و پوشش روده را تسکین می‌دهد، می‌تواند برای سندروم روده‌ی بیش‌تروا و اختلالات خودایمنی همراه با آن مفید باشد.
 • ژلاتین مواد معدنی استخوان‌ساز را به شکلی فراهم می‌کند که به راحتی قابل جذب باشد و از تحلیل استخوان جلوگیری کرده و سبب کاهش درد مفاصل می‌شود.

یکی دیگر از فواید خارق‌العاده‌ی کلاژن موجود در عصاره استخوان (آب قلم) این است: می‌تواند سبب شود پوست‌تان فوق‌العاده به نظر برسد! طبق گفته‌ی دونا گیتس، نویسنده‌ی کتاب ”اکولوژی بدن“ عصاره استخوان (آب قلم) برای پوست‌تان مفید است زیرا آن را نرم کرده و سلولیت را کاهش می‌دهد!

فواید عصاره استخوان (آب قلم): آمینواسیدهای شفادهنده

ژلاتین عصاره استخوان (آب قلم) حاوی آمینو اسیدهای ” شرطی“ آرژنین، گلایسین، گلوتامین و پرولین است. این آمینواسیدها به خواص درمانی آبگوشت نیز کمک می‌کنند.

آمینواسیدهای شرطی، آن‌هایی هستند که به عنوان آمینواسیدهای غیرضروری دسته‌بندی می‌شوند و تحت برخی شرایط ضروری تلقی می‌شوند. اگر بیمار یا دچار استرس باشید، آن‌ها را به خوبی تولید نمی‌کنید. کایلا دنیل اشاره می‌کند که رژیم‌های غذایی ناسالم غربی، که سرشار از کربوهیدرات‌های فرآوری‌شده، محصولات دامی بی‌کیفیت، و عاری از سوپ‌ها و آبگوشت‌های خانگی هستند، باعث می‌شوند این آمینواسیدها به شدت ضرروی شوند.

این آمینواسیدها چه کار می‌کنند؟

آرژنین

 • برای عملکرد سیستم ایمنی و درمان زخم‌ها ضروری است
 • برای تولید و ترشح هورمون رشد مورد نیاز است
 • به تولیدمثل سلول‌های کبدی آسیب‌دیده کمک می‌کند
 • برای تولید اسپرم مورد نیاز است

گلایسین

 • از تفکیک بافت‌های پروتئینی مانند ماهیچه‌ها جلوگیری می‌کند
 • برای تولید نمک‌های صفرا و گلوتامین استفاده می‌شود
 • به سم‌زدایی بدن و دفع مواد شیمیایی کمک کرده و به عنوان یک آنتی-اکسیدان عمل می‌کند
 • یک انتقال‌دهنده‌ی عصبی است که خواب، حافظه و عملکرد بدن را بهبود می-دهد

پرولین

 • به بازسازی غضروف‌ها و درمان مفاصل کمک می‌کند
 • سلولیت را کاهش می‌دهد و پوست را انعطاف‌پذیر می‌کند
 • به ترمیم روده‌ی بیش‌تراوا کمک می‌کند

گلوتامین

 • از پوشش روده محافظت می‌کند
 • سوخت متابولیک سلول‌های روده‌ی کوچک است
 • سوخت‌وساز و ساخت عضلات را بهبود می‌دهد

از برخی فواید خارق‌العاده‌ی عصاره استخوان (آب قلم) صحبت کردیم! به خاطر این دلایل، بیش‌تر بیمارانی که عصاره استخوان (آب قلم) را به عنوان یک سم‌زدای نسبتا سریع یا همراه با وعده-هایشان مصرف می‌کنند تا به روده‌هایشان کمک کرده و سلول‌ها، روده و کبدشان را سم‌زدایی کنند.

مطلب مرتبط: ۷ روش ساده برای بهبود سریع سلامتی تان

چطور عصاره استخوان (آب قلم) درست کنیم

در هنگام درست کردن یک آبگوشت خوب باید چند اصل مهم را در نظر داشت. می-توانید فقط با مواد دامی عصاره استخوان (آب قلم) درست کنید، اما دکتر رنارد در مطالعه‌اش بر روی سوپ جوجه فهمید که ترکیبی از محصولات دامی و سبزیجات اثرات هم‌افزایی دارد، و در کنار یکدیگر مفیدتر هستند.

فلن می‌گوید آن چه اهمیت دارد استفاده از بخش‌هایی از بدن است که معمولا در قسمت گوشت فروشگاه‌ها پیدا نمی‌شوند، مثل پا یا گردن مرغ.

هم‌چنین بهتر است برای استفاده‌ی واقعی از فواید عصاره استخوان (آب قلم)، محصولات دامی بخرید که می‌دانید در مراتع پرورش یافته‌اند و عاری از آنتی‌بیوتیک‌ها و هورمون‌ها هستند.

از نظر فلن مواد ضروری برای تهیه‌ی عصاره استخوان (آب قلم) شامل استخوان‌ها، چربی،گوشت، سبزیجات و آب است. اگر عصاره استخوان (آب قلم)‌ی گاو یا بره تهیه می‌کنید، باید آن‌ها را قبل از قرار دادن درون قابلمه‌ی آبگوشت ، تفت دهید. اشکالی ندارد ماهی و ماکیان را بدون تفت دادن در قابلمه بگذارید. کمی سرکه‌ی سیب به آن اضافه کنید تا مواد معدنی استخوان‌ها را بیرون بکشد.

پیشنهاداتی برای پخت

۱. استخوان‌ها را در یک قابلمه‌ی آبگوشت بگذارید و روی آن را با آب بپوشانید.

۲. قبل از پخت، دو قاشق غذاخوری سرکه‌ی سیب به آب اضافه کنید. این کار به بیرون کشیدن مواد مغذی مهم استخوان‌ها کمک می‌کند.

۳. قابلمه‌ را با آب تصفیه شده پر کنید. برای جوشیدن آب در قابلمه جا بگذارید.

۴. به آرامی آن را حرارت دهید. آب را به دمای جوش برسانید و بعد حرارت را کم کنید و اجازه دهید برای حداقل ۶ ساعت نیم‌جوش باشد.

۵. آن را با دمای پایین و به آرامی بپزید. استخوان‌های مرغ می‌توانند برای ۲۴ ساعت بپزند. استخوان‌های گاو می‌توانند ۴۸ ساعت بپزند. برای استخراج کامل مواد مغذی داخل و اطراف استخوان‌ها یک زمان پخت آرام و با دمای پایین لازم است.

۶. همچنین برای افزایش ارزش غذایی آن، می‌توانید سبزیجاتی چون پیاز، سیر، هویج و کرفس هم اضافه کنید.

پس از پخت، عصاره استخوان (آب قلم) خنک شده و یک لایه چربی روی آن سفت می‌شود. این لایه از فواید عصاره استخوان (آب قلم) محافظت می‌کند. فقط وقتی می‌خواهید عصاره استخوان (آب قلم) را مصرف کنید این لایه را بردارید.

نکات پایانی درباره‌ی فواید عصاره استخوان (آب قلم)

یادتان باشد، عصاره استخوان (آب قلم) سرشار از مواد معدنی است که از سیستم ایمنی حمایت می‌کند و حاوی ترکیبات درمانی مانند کلاژن، گلوتامین، گلایسین و پرولین است.

کلاژن موجود در عصاره استخوان (آب قلم)، پوشش روده‌تان را ترمیم و التهاب روده‌ای را کاهش می‌دهد. به علاوه، کلاژن به داشتن پوستی سالم کمک کرده و ظهور سلولیت را کاهش می‌دهد. هم‌چنین، گلایسین عصاره استخوان (آب قلم) می‌توان سلول‌هایتان را از مواد شیمیایی سم-زدایی کرده و عملکرد مغزتان را بهبود دهد.

من مصرف روزانه‌ی یک یا دو بار هشت اونس آن را به صورت یک سوپ، نوشیدنی معمولی یا گرفتن روزه‌ی عصاره استخوان (آب قلم) توصیه می‌کنم تا از تمام فواید آن بهره‌مند شوید. من معمولا هر روز به محض بیدار شدن از خواب هشت اونس عصاره استخوان (آب قلم) می‌نوشم.

برای اطلاع از خواص و فواید تغذیه ای و درمانی انواع میوه ها، سبزیجات ، خوراکی ها و … اینجا کلیک کنید.


 ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – اسما حسنی

منبع: draxe

۶ فایده عصاره استخوان (آب قلم) برای گوارش، درد مفاصل و سلولیت


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی