کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۸ بهترین خواص تخمه آفتابگردان برای باروری زنان و مردان

مصرف مواد مغذی رابطه‌ی بسیار مستحکمی با باروری دارد. بنابراین، برای کسانی که قصد و برنامه‌ریزی باردار شدن دارند اتخاذ رژیم فوق‌العاده‌ای برای باروری، مانند خوردن تخمه آفتابگردان، بسیار حائز اهمیت است. تخمه آفتابگردان حاوی مواد مغذی است که برای باروری مفید هستند مانند پروتئین، ویتامین E، اسیدهای چرب، و روی. بنابراین، مصرف این تخمه برای بهره‌مندی از خواص تخمه آفتابگردان برای باروری ضروری و مهم است.

خواص تخمه آفتابگردان برای باروری زنان و مردان

خواص تخمه آفتابگردان برای باروری

روشن است که سبک زندگی سالم برای بهبود باروری هر دو زنان و مردان مهم است. سبک زندگی سالم شامل رژیم غذایی سالم برای باروری می‌شود یعنی مصرف چیزهایی مانند تخمه آفتابگردان.

در اینجا فایده‌هایی که مصرف تخمه آفتابگردان برای باروری مردان و زنان دارد به شما معرفی می‌شود.

۱. مکمل طبیعی مهم و معتبر

بعضی آدم‌ها ممکن است برای مشکل باروری‌شان میانبر بزنند، مثلا خوردن دارو یا مکمل‌های دارویی باروری. خب، این کار اشتباهی نیست. اما، استفاده بلند مدت ممکن است برای سلامتی شما در کل خطرناک باشد، چون ممکن است عوارض جانبی در بر داشته باشد. در این صورت، تخمه آفتابگردان بی‌خطر و تقویت کننده‌ی طبیعی باروری است که می‌توانید به جای مکمل‌های دارویی آن را انتخاب کنید.

۲. منبع پروتئین

پروتئین به عنوان یکی از منابع اصلی انرژی بدن انسان برای سلامتی‌ ما مفید و مهم است. در مورد بهبود قدرت باروری، پروتئین نقش بزرگی ایفا می‌کند چون بافت‌های بدن را می‌سازد و ترمیم می‌کند. این نقش شامل پرورش و رشد سالم جنین در رحم مادر می‌شود. پروتئین حاوی آمینو اسیدها است، که قطعه‌ی سازنده‌ی سلول‌های بدن را تشکیل می‌دهند.

۳. سرشار از امگا ۳

اسیدهای چرب امگا ۳ برای متعادل ساختن هورمون‌ها بی نظیر هستند. همانطور که می‌دانیم، باروری به تعادل هورمون‌ها نیز مربوط می‌شود. امگا۳ به زنان کمک می‌کند تولید مخاط دهانه‌ی رحم‌شان افزایش پیدا کند و سلامت تولید مثل‌شان بهبود یابد. امگا ۳ موجود در اسیدهای چرب جریان خون به سمت ارگان‌های تولید مثل را افزایش می‌دهد و همچنین رحم را تقویت می‌کند.

۴. منبع فولات

برای زنانی که می‌خواهند باروری‌شان را تقویت کنند، فولات یکی از ویتامین‌های مهم است. فولات از نقص لوله‌ی عصبی در جنین پیشگیری می‌کند. در طول و پیش از بارداری به شدت توصیه می‌شود خوراکی‌های حاوی مقدار زیادی فولات مصرف شوند. علاوه بر تخمه‌ی آفتابگردان، می‌توانید از مزایای بادام زمینی برای سلامتی بارداری به عنوان یکی از منابع فولات بهره‌مند شوید.

۵. بهبود عملکرد تولید مثل

تخمه آفتابگردان حاوی سطح بی‌نظیری از روی است. روی به بدن‌مان کمک می‌کند به ملایمت آنزیم‌ها را جاری سازد. این عملکرد برای باروری حائز اهمیت است چون بر رشد تخمک و اسپرم تاثیر می‌گذارد. خوراکی دیگری که مقدار خوبی روی دارد تخمه کدو است که برای درمان اختلال نعوظ مفید است.

۶. کمک به بارداری

محتوای روی موجود در تخمه آفتابگردان برای تقویت باروری بی‌نظیر است، اما برای بارداری هم بسیار خوب است. روی ماده‌ی معدنی است که توانایی پیشگیری از نقایص کروموزمی را دارد، و همچنین به پیشگیری از سقط جنین‌های مکرر در بارداری کمک می‌کند. چای تمشک نیز در پیشگیری از سقط موثر است.

۷. برآورده کننده نیاز به مواد مغذی

بعضی مطالعات اثبات کرده‌اند باروری اساسا متاثر از مصرف مواد مغذی است. بعضی آدم‌ها هرچه دلشان می‌خواهد می‌خورند، اما هرگز به مواد مغذی موجود در آن فکر نمی‌کنند. در چنین صورتی، اگر منظورتان بهبود باروی است، باید بدن‌تان را از مواد مغذی سرشار کنید. یکی از راه‌های آن مصرف مواد مغذی سرشار موجود در تخمه آفتابگردان است.

۸. حفظ وزن بدن

تخمه آفتابگردان سرشار از اسیدهای چرب، پروتئين، ویتامین، و مواد معدنی است. این خوراکی به شما کمک می‌کند رژيم غذایی متعادلی داشته باشید. به این طریق می‌توانید وزن بدن‌تان را راحت تر کنترل کنید. همان طور که می‌دانیم، مسئله‌ی باروری به شدت با چاقی و سوء تغذیه ارتباط دارد.

نحوه استفاده‌ی تخمه آفتابگردان برای بهبود سلامت باروری

برای بهره‌مندی کامل از فایده‌های تخمه آفتابگردان برای باروری، بهتر است به توصیه‌هایی که درباره‌ی نحوه‌ی مصرف آن می‌شود توجه کنیم. در اینجا توصیه‌هایی درباره‌ی نحوه‌ی مصرف تخمه آفتابگردان جهت کمک به سلامت باروری به شما ارائه می‌شود.

– تخمه آفتابگردان ارگانیک و خام را انتخاب و خریداری کنید تا بیشترین فایده را ببرید. تخمه‌های بو داده در روغن ممکن است پر از رادیکال‌های آزاد باشند. همچنین، اگر تخمه‌های پوست‌دار را انتخاب کنید بهتر است چون کیفیت آن را تضمین می‌کند.

– از خرید تخمه‌های آفتابگردان شور یا پرنمک خودداری کنید. اگر می‌خواهید موقع خوردن مزه داشته باشد، بهتر است کمی نمک قبل از مصرف به آن اضافه کنید.

– تخمه‌ها را به مدت چند ساعت در نمک دریا بخیسانید. در اینصورت از فایده‌های نمک دریا به عنوان منبع مواد معدنی برای سلامتی نیز بهره‌مند خواهید شد. سپس، آن‌ها را در فر گرم خشک کنید. این کار از ابتلا به ناراحتی معده‌ ناشی از خوردن تخمه‌های خام جلوگیری می‌کند.

– می‌توانید تخمه‌های آفتابگردان را درون کره یا شیر درست کنید. به این طریق، می‌توانید فواید کره یا شیر را نیز به آن بیفزایید.

– اگر در کل تخمه آفتابگردان دوست دارید، می‌توانید آن را روی بلغور جو، اسموتی‌ها، یا سالاد بپاشید. خب، میوه و سبزیجات نیز برای بهبود و تقویت باروی مفید هستند مثلا خواصی که هندوانه برای باروری مردان و زنان دارد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: drhealthbenefits

۸ بهترین خواص تخمه آفتابگردان برای باروری زنان و مردان


 

 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی