کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۸ مهمترین خواص آلبالو خشک برای سلامتی و درمان

نام آلبالو و گیلاس همیشه در موسیقی و داستان‌های قبل از خواب آمده است. بنابراین تعجبی ندارد که آلبالو، به هر شکلی – تازه، آب گرفته، منجمد و خشک – خوشمزه و محبوب است. خواص آلبالو خشک برای سلامتی و درمان هم مانند خواص آلبالو تازه بسیار زیاد و مهم است و می‌توانید آن را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

۸ مهمترین خواص آلبالو خشک برای سلامتی و درمان

در این نوشتار با ما همراه باشید تا ۸ مهمترین خواص آلبالو خشک برای سلامتی و درمان را بدانید.

۱.  سرشار از آنتی اکسیدان است

آلبالوی خشک و دیگر میوه‌های منجمد و خشک و میوه‌های توتی حاوی آنتی اکسیدان‌های ضروری از جمله آنتوسیانین – ماده‌ای که باعث رنگ قرمز آلبالو و گیلاس می‌شود – هستند. این آنتی اکسیدان‌ها از پیشرفت رادیکال‌های آزاد ( اتم‌هایی در بدن که واکنش زنجیره‌ای منفی تولید می‌کنند) و آسیب سلول‌ها جلوگیری می‌کنند.

مطلب مرتبط: ۲۷ فایده شگفت‌انگیز گیلاس و آلبالو برای سلامتی

۲.  ضد التهاب و مسکن است

زمانی که رادیکال آزاد زیادی در بدن وجود داشته باشد، سیستم ایمنی برای مبارزه با واکنش‌های خطرناک، بیش از اندازه کار می‌کند. بنابراین، سطح بالای آنتی اکسیدان موجود در آلبالو می‌تواند در کاهش التهاب و درد به بدن کمک کند.

۳.  به خواب کمک می‌کند

مطالعات نشان می‌دهند که آلبالو منبعی از ملاتونین – هورمونی طبیعی که مسئولیت خواب عمیق و راحت را در بدن به عهده دارد – است. تاثیرات محیطی و بیماری‌ها می‌توانند سطح ملاتونین را کاهش داده و  الگوی خواب سالم را مختل کنند. بنابراین مصرف آلبالو می‌تواند به خواب شبانه کمک کند.

۴. حاوی مواد مغذی ضروری است

آلبالو منبعی عالی از فیبر طبیعی، پتاسیم، مس، پروتئین، آهن و کربوهیدرات است.

مطلب مرتبط: ۴ خاصیت آلبالو که نمی‌دانستید

۵. کلسترول را کاهش می‌دهد

آلبالو سطح بالایی از پکتین – فیبری رژیمی که در میوه‌ها یافت می‌شود – دارد. مطالعات نشان می‌دهند که پکین می‌تواند سطح LDL (کلسترول بد) را کاهش دهد.

۶. قند خون را پایین می‌آورد

آنتی اکسیدان‌های موجود در آلبالو با افزایش تولید انسولین طبیعی در بدن، توانایی پایین آوردن قند خون را دارد.

۷. سیستم ایمنی را تقویت می‌کند

آلبالیو خشک حاوی ویتامین C، ویتامین A و ویتامین  E است که همه این‌ها سیستم ایمنی را تقویت کرده و در مبارزه با بیماری‌ها به بدن کمک می‌کنند.

مطلب مرنبطفشار خون: یک نوشیدنی معجزه آسا برای درمان فوری فشار خون

۸. آلبالو خشک خوشمزه است

آلبالوی خشک شیرین نشده به تنهایی یک میان وعده عالی است و همچنین می‌تواند به سالادها و غلات نیز اضافه شود. پودر آلبالوی خشک نیز طعمی عالی و تازه را به اسموتی‌ها، پای‌ها یا هر شیرینی دیگری می‌دهد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مژگان گوران

منبع: harmonyhousefoods

۸ مهمترین خواص آلبالو خشک برای سلامتی و درمان


 

برچسب ها

بازده

متاسفیم. نظرات بسته است.

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی