کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۸ فایده اثبات شده خواب شبانه برای دانشجویان

داشتن یک برنامه  منظم خواب شبانه برای دانشجویان سخت است و این به دلیل عواملی مانند محیط خوابگاه، مطالعه برای امتحان، داشتن کلاس‌های زیاد و اجتماعی شدن است. بنابراین، کیفیت خواب شما به عادات شما که فعالیت‌های روزانه را در برمی‌گیرد بستگی دارد.

۸ فایده اثبات شده خواب شبانه برای دانشجویان

داشتن خواب خوب فواید زیادی برای شما دارد. به هر حال هر فردی به خواب نیاز دارد و برای داشتن خواب بهتر می‌توانید نکات زیر را دنبال کنید:

– فعالیت جسمی منظم داشته باشید

– برنامه غذایی منظم داشته باشید

– مصرف کافئین و نیکوتین را کاهش دهید

– از مصرف الکل به ویژه در ساعت‌های نزدیک به زمان خواب جلوگیری کنید

– در طول روز نخوابید

– چیزهایی که خواب را مختل می‌کنند محدود کنید

– فقط برای خواب به رخت خواب بروید

– زمان مشخصی را برای خوابیدن و بیدار شدن در نظر بگیرید

– بیشتر زمان خود را در طول روز در بیرون از منزل بگذرانید

– خواب خود را به آخر هفته موکول نکنید

– از انجام تمام کارهای خود در شب خودداری کنید

مطلب مرتبط: خواب راحت: ۴۳ بهترین خوراکی برای داشتن خواب راحت

این نکات به داشتن خواب شبانه بهتر به شما کمک می‌کنند. فواید خواب شبانه برای دانشجویان را در این مطلب آورده‌ایم:

۱. کاهش مشکلات مربوط به سلامتی ذهن

مشکلات مربوط به سلامت ذهن به دلیل خواب ناکافی به وجود می‌آیند. این مسئله با عملکرد مغز در ارتباط است و می‌تواند به بروز مشکلات جسمی منجر شود. باید به این مسئله توجه کرد که خواب برای دانشجویان اهمیت بالایی داشته و بر سلامت عمومی آن‌ها تاثیر می‌گذارد.

۲. معدل بالاتر

تمرکز و حافظه، دو مسئله مهم برای دانشجویان هستند. هر دوی این‌ها برای یادگیری در کلاس و داشتن معدل بالاتر ضروری هستند. با داشتن خواب کافی می‌توانید هر دوی این موارد افزایش دهید. خواب ناکافی می‌تواند یکی از دلایل معدل پایین در دانشجویان باشد.

۳. افزایش یادگیری

توانایی شما در یاد گرفتن به نحوه عملکرد مغز شما بستگی دارد و برای دانشجویان ضروری است. به همین دلیل، دانشجویان برای افزایش یادگیری در کلاس باید خواب کافی داشته باشند. این مسئله در حل مشکلات در زندگی واقعی نیز تاثیر داشته و از مهم‌ترین مسائل در شغل آینده است.

مطلب مرتبط : ۶ راز خواب آسوده‌ی شبانه: آن‌چه انجام می‌دهیم، انجام نمی‌دهیم، و نمی‌دانیم!

۴. افزایش عملکرد مغز

خواب، هم عملکرد مغز و هم سلامت ذهنی شما را افزایش می‌دهد. سلامت ذهن شما با داشتن خواب کافی افزایش یافته و عملکرد مغزتان بهبود می‌یابد. دانشجویان و افراد بزرگسال معمولا کمتر از هفت ساعت در شبانه روز می‌خوابند در حالی که به ۸ ساعت خواب – یا بیشتر – نیاز دارند.

۵. تقویت سیستم ایمنی

این‌ جمله که سلامت ذهنی به سلامت جسمی می‌انجامد به این معناست که یکی از فواید خواب برای دانشجویان، تقویت سیستم ایمنی است. زمانی که سیستم ایمنی تقویت می‌شود، با باکتری‌ها مبارزه کرده و از بیماری‌ها جلوگیری می‌کند. برای سلامت بیشتر می‌توانید در کنار خواب کافی، ورزش کنید و خوراکی‌های سالم مانند میوه و سبزیجات بخورید.

مطلب مرتبط: ۱۰ حقیقت علمی درباره اهمیت خواب که باید بدانید

۶. افزایش وزن

مطالعات منتشر شده در رزونامه نیویورک تایمز توصیه می‌کنند که برای افزایش وزن باید هفت تا هشت ساعت در شبانه روز خوابید. این راه برای افرادی که به دنبال روش‌های ساده افزایش وزن هستند، روش خوبی است.

۷. افزایش تمرکز و حافظه

زمانی که خوابید، مواد شیمیایی اضافی و سموم موجود در مغز، پاکسازی می‌شوند. به همین دلیل، عملکرد مغز افزایش یافته که باعث بهبود حافظه و تمرکز می‌شود. خواب نه تنها برای مغز بلکه برای ریه، قلب، خلق و خو و مقاومت در برابر بیماری نیز مفید است.

مطلب مرتبط: ۵ درمان طبیعی برای مبارزه با بیماری بی خوابی (اینسومنیا)

۸. بازیابی انرژی

ما در طول روز فعالیت‌های زیادی انجام می‌دهیم که باعث تخلیه انرژی بدن می‌شود. به همین دلیل، معمولا احساس خستگی و خواب آلودگی خواهیم داشت. این را می‌توان با داشتن خواب کافی درمان کرد. بازیابی انرژی برای دانشجویان اهمیت بالایی دارد چرا که به عملکرد صحیح آن‌ها در روزهای بعد کمک می‌کند.  اگر دانشجویان زمانی برای خواب کافی نداشته باشند، برای  بازیابی انرژی خود می‌توانند از ویتامین‌ها و غذاهای سالم نیز استفاده کنند.

حالا که با فواید خواب شبانه برای دانشجویان آشنا شدید، احتمالا دیگر در برابر خواب شبانه مقاومت نخواهید کرد چرا که خواب کافی بر سلامت عمومی شما تاثیر می‌گذارد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مژگان گوران

منبع: drhealthbenefits

۸ فایده اثبات شده خواب شبانه برای دانشجویان


پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی