کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

چرا خواب سقوط از ارتفاع می‌بینید؟

اگر شما هم مثل بیشتر آدم های کره زمین خواب سقوط از ارتفاع و پرت شدن از بلندی را می بینید با ما در این نوشتار همراه باشید تا ببینید چرا گاهی اوقات خواب سقوط از ارتفاع می بینیم؟

 

خواب سقوط

مجله انگلیسی “کنفرزیشن” گزارشی جدید از پروفسور جیسون الیس متخصص علوم اختلالات خواب منتشر کرد که در آن درباره‌ی پدیده‌ی تکان‌های غیر ارادی در دقایق ابتدایی خواب و نیز خواب سقوط از ارتفاع توضیحات بسیار جالب و خواندنی بیان می‌کند.

مطالب مرتبط: تاثیر بد خوابی بر رگ های مغز  چیست

این نشریه در گزارش خود که سایت “عربی ۲۱” آن را به عربی ترجمه کرده است، با اشاره به این که این پدیده حکایت از آن دارد، که فعالیت مغز انسان هنگام خواب به‌تدریج کند می‌شود و فردی که خوابیده است به علت تکان‌های ناشی از انقباض سریع و غیر ارادی عضلات، به صورت ناگهانی احساس می‌کند که در حال سقوط از ارتفاع است، نوشت: «این امر مشابه وارد شدن یک شوک است که به واسطه آن انسان قادر نیست فاصله خود را تا رسیدن به زمین ارزیابی کند و به همین علت احساس ناخوشایندی به او دست می‌دهد.»

مطالب مرتبط: شخصیت شناسی طرز خوابیدن

براساس این گزارش، علی رغم این که دلایل این پدیده به طور کامل شناخته شده نیست، اما این نشریه انگلیسی به مخاطبان خود دو توصیه ارائه می‌کند تا از خطرهای ناشی از این حالت طبیعی در امان باشند:

نخست، ضرورت اطمینان از امن بودن مکان خواب بویژه این که بیدار شدن ناگهانی ممکن است در صورت ناامن بودن مکان خواب مشکل ساز شود.

توصیه دوم این که، قبل از خواب مواظب وضعیت جسمی خود باشیم.

این نشریه در ادامه به نظریه دیگری در این خصوص اشاره کرده است؛ براساس این نظریه تکان‌های ابتدای خواب ناشی از فعالیت‌های زیاد فیزیولوژیکی است و به همین علت حالت‌های خواب غیر ارادی مانند خواب در داخل خودرو و.. اعضای بدن ما را در حالت فلج قرار می‌دهد و این ناشی از ناتوانی انتقال دهنده یا پیام رسان‌های عصبی در رسیدن به اهدافشان است.

مطالب مرتبط: به خواب رفتن در کمتر از ۱ دقیقه با یک فن فوق‌العاده

این نظریه می‌افزاید: علی رغم این که اغلب تکان‌های ابتدای خواب پدیده‌ای عادی و طبیعی محسوب می‌شود، اما برخی اوقات این تکان‌ها ممکن است خطرناک باشد و زندگی ما را در معرض خطر قرار دهد.

این نشریه انگلیسی فعالیت‌های شبانه، کافئین، فشارهای روحی و روانی و.. را از جمله عواملی توصیف کرد که می‌تواند احتمال بروز تکان و لرزش‌های ابتدای خواب را افزایش دهد.

براساس این گزارش، تحقیقات در خصوص این پدیده اندک است، زیرا اغلب مردم این پدیده را طبیعی می‌دانند و هیچ کس پیشنهاد درمان آن را مطرح نمی‌کند؛ در ضمن با افزایش تدریجی سن انسان، از میزان بروز این پدیده در ابتدای خواب کاسته می‌شود.


سایت کسب و کار بازده

خواب سقوط از ارتفاع

منبع: برنا


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی