کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ فایده شگفت انگیز خوابیدن کودک کنار والدین

خوابیدن کودک کنار والدین در یک اتاق حتی یک تخت می‌تواند مزایای شگفت‌انگیز فراوانی برای سلامتی داشته باشد. در واقع، عمل خوابیدن با کودکان یک چیز طبیعی در غرب است. هرچند این امکان وجود دارد که کودک به تنهایی بخوابد، اما واقعیت این است که او همچنان به عشق و گرمی والدین خود نیاز دارد.

خوابیدن کودک کنار والدین

علی‌رغم این واقعیت که والدین معمولا جدا از فرزندان خود می‌خوابند، باید بدانید که خوابیدن در کنار فرزندتان مزایای زیادی برای سلامتی دارد که در این نوشتار با آن‌ها آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید!

۱. خطر ابتلا به SIDS را کاهش می‌دهد

SIDS (سندرم مرگ ناگهانی نوزاد) را می‌توان به حداقل رساند اگر والدین و کودکان در یک اتاق بخوابند. این موضوع بر اساس یک مطالعه ثابت شده‌است.

مطلب مرتبط: فواید بازی: ۳۶ فایده بازی کردن برای کودکان و بزرگسالان

۲. کیفیت خواب مادر و کودک بهبود می‌یابد

اگر شما و فرزندتان در یک اتاق بخوابید، زمان بیش‌تری برای خواب خواهید داشت. چرا که می‌توانید او را بلافاصله آرام کنید اگر که نیمه شب گریه کند.

خوابیدن کودک کنار والدین ۳: اختلالات خواب کاهش می‌یابد

این مورد مربوط به کیفیت خوابی است که می‌توانید با خوابیدن در کنار فرزندتان تجربه کنید. شما و فرزندتان کنار هم احساس راحتی می‌کنید، بنابراین در طول خواب هیچ وقفه‌ای رخ نمی‌دهد.

۴. کودک‌تان امنیت بیش‌تر دارد

خوابیدن با هم در یک اتاق نیز باعث می‌شود کودک شما امنیت بیش‌تری داشته باشد چرا که اگر اتفاقی برای کودک رخ بدهد، می‌توانید بلافاصله آن را مدیریت کنید. خطراتی از قبیل سقوط از تختخواب یا پوشیده شدن صورت کودک با بالش و پتو را می‌توان با خوابیدن در کنار او کاهش داد.

۵. شیر دادن به کودک آسان‌تر است

اگر شما هنوز هم به کودک‌تان شیر می‌دهید، برای‌تان بسیار راحت‌تر خواهد بود که در کنار او بخوابید. وقتی کودک شما گرسنه است و می‌خواهد شیر بخورد، می‌توانید بلافاصله و بدون نیاز به ترک اتاق به او شیر بدهید.

مطلب مرتبط: ۱۳ روش خانگی برای درمان شب ادراری کودکان و بزرگسالان

خوابیدن کودک کنار والدین ۶: اضطراب را کاهش می‌دهد

والدین اگر دور از کودک باشند، مضطرب خواهند شد. به خصوص اگر فرزندتان خیلی کوچک باشد. احتمالا انواع مختلف افکار منفی از ذهن شما عبور می‌کنند. یکی از راه‌حل‌ها برای غلبه بر این مشکل، خوابیدن کودک‌تان در کنار شما است.

۷. یکی از روش‌های مراقبت از بدن است

خوابیدن با کودک‌تان یکی از روش‌های طبیعی برای مراقبت از بدن است. با این کار مزایای زیادی  را می‌توانید برای ذهن و جسم‌تان دریافت کنید. در واقع این عمل به طور غیرمستقیم، فواید زیادی برای بدن شما دارد.

۸. کودک می‌تواند به آرامی بخوابد

مطمئنا گاهی تجربه کرده‌اید که کودک‌تان شب را با ناآرامی سپری می‌کند. یک ترفند قدرتمند برای رفع مشکل این است که او را روی تخت خودتان بیاورید. زیرا به این ترتیب کودک راحت‌تر می‌شود و خواب آرام‌تری خواهد داشت.

مطلب مرتبط: راش پوشک: ۱۲ درمان خانگی ادرار سوختگی نوزاد و کودک

۹. پیوند بین مادر و کودک قوی‌تر می‌شود

خوابیدن مادر و فرزند درکنار یکدیگر، رابطه‌ی بین آن‌ها را تقویت می‌کند. ارتباط برقرار کردن آن‌ها با یکدیگر، لمس کردن و حس کردن عشق مادر، باعث تقویت پیوند میان این دو می‌شود.

۱۰. خطر سقوط از تخت برطرف می‌شود

مشخص است که این اتفاق می‌تواند رخ بدهد، زیرا در طول خواب همیشه در حالت آماده باش برای مراقبت از فرزندتان هستید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: drhealthbenefits

۱۰ فایده شگفت انگیز خوابیدن کودک کنار والدین

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی