کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پژوهشگران خطر مرگ زودرس را به خاطر نشستن های طولانی هشدار دادند

زندگی مدرن امروزی ده ها و صدها مزیت برای ما انسانها داشته است اما در کنار تمام این مزایا برخی آسیب های سلامتی هم برای انسانها داشته است. همین که شما میتوانید از طریق فروشگاه های آنلاین و مجازی بدون اینکه از روی صندلی تان تکان بخورید هرآنچه را نیاز داشتید خرید کنید باعث کم تحرکی وحشتناکی در زندگی تان می شود. تحقیقات اخیر دانشمندان نشان داده است کسانی که به مدت یک یا دو ساعت بطور پیوسته می‌نشینند دو برابر کسانی که این مدت را با حرکت همراه می‌کنند در معرض خطر مرگ زودرس هستند.

پژوهشگران خطر مرگ زودرس را به خاطر نشستن های طولانی هشدار دادند

کیت دیاز، یکی از پژوهشگران دانشگاه کلمبیا که در تحقیق یاد شده مشارکت داشته است، اعتقاد دارد که اگر افراد مدت زمان نشستن‌شان را به بازه‌های زمانی کوتاه‌‌تری تقسیم کنند، یا بازه‌های زمانی کمتری را به نشستن طولانی‌مدت اختصاص دهند، از وضعیت سلامتی بهتری نسبت به کسانی برخوردار خواهند بود که به طور مداوم و بی‌حرکت در حالت نشسته به سر می‌برند.

در این پژوهش ۷۹۵۸ مرد و زن سیاه‌پوست و سفیدپوست که بالای ۴۵ سال سن داشتند مورد مطالعه قرار گرفتند. در این تحقیق از سنسورهایی (حسگرهایی) استفاده شده بود که عدم فعالیت این افراد را در زمان بیداری و در طول یک هفته اندازه‌گیری می‌کردند.

بعد از گذشت ۴ سال از شروع تحقیق، ۳۴۰ نفر از شرکت‌کنندگان در پژوهش فوت کردند. پژوهشگران می‌خواستند به این پرسش پاسخ دهند که خطر مرگ افراد تا چه حد با الگوی نشستن روزانه‌شان در ارتباط است. این مقایسه نشان داد  که افرادی که بیشترین زمان را در وضعیت نشسته در روز سپری کرده بودند، مثلا ۱۳ ساعت در روز نشسته بودند، و بازه زمانی نشستن آنها بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه بود، دو برابر افرادی که ساعت‌های کمتری را می‌نشینند یا در بازه‌های زمانی کوتاه‌تری در وضعیت نشسته قرار دارند، در معرض خطر مرگ زودرس قرار دارند.

این تحقیق هم‌چنین مشخص کرد که ‌نشستن دربازه زمانی کمتر از ۳۰ دقیقه  کمترین خطر مرگ را برای فرد به همراه دارد.

دیاز می‌گوید: «اگر حرفه شما به نشستن طولانی نیاز دارد، توصیه می‌کنم هر نیم ساعت یک ‌بار بایستید و یک حرکتی بکنید، با این حال نمیتوانم دقیقا بگویم چه میزان حرکت واقعا لازم است.»

مطالب مرتبط

برچسب ها

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی