کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ هیجان انگیزترین و خطرناکترین ساحل موج سواری در جهان

موج های عظیم و سنگین، کوسه های خطرناک و وحشی، صخره های عظیم مرجانی و بسیاری زیبایی های طبیعی اما خطرناک باعث می شود که برخی از سواحل جهان به هیجان انگیزترین و خطرناکترین ساحل موج سواری در جهان مشهور شوند.

در ادامه با ۱۰ هیجان انگیزترین و خطرناکترین ساحل موج سواری در جهان آشنا می‌شویم:

۱.بانزاین پایپلاین در هاوایی  Banzai Pipeline

موج سواری ۱

بانزاین یا آنگونه که شهرت دارد Pipe (لوله) یک تپه آبی موج‌ساز در ساحل شمالی اوآهو، یکی از جزایر هشت‌گانه‌ی هاوایی است که کشنده‌ترین شکل موج در جهان را می‌سازد. تپه آبی موج‌ساز به نقطه‌ای در اقیانوس گفته می‌شود که موج‌ها به محض رسیدن به سطح کم‌عمق آن می‌شکنند.

گفته می‌شود که از سال ۱۹۸۰ تا کنون ۷ موج‌سوار جان خود را در این نقطه از دست داده‌اند. به رغم آگاهی از میزان بالای خطر، Pipe همچنان یکی از پرطرفدارترین نقاط موج‌سواری در جهان به شمار می‌رود.

۲.تیهوپو در جزیره تاهیتی

موج سواری ۲

تیهوپو در ساحل جنوب غربی جزیره تاهیتی در اقیانوس آرام جنوبی، یکی دیگر از مناطق شناخته‌شده موج‌سواری است. در این منطقه موج‌ها چنان تیز می‌شکنند که تنها موج‌سواران حرفه‌ای از پس سواری روی آن‌ها بر می‌آیند.

۳. مَوِریکس در کالیفرنیای جنوبی

موج سواری ۳

مَوِریکس نام یک محل موج‌سواری محبوب در ایالت کالیفرنیای شمالی است. در این منطقه یکی از بزرگترین مسابقات موج‌سواری دنیا برگزار می‌شود. موج‌های موریکس چنان سریع هستند که موج‌سواران باید ابتدا با کمک جت اسکی، در مسیر موج قرار بگیرند. وجود رگه‌های سنگی متعدد زیر آب موجب ایجاد شرایطی غیرقابل پیش‌بینی و گاه مرگبار برای موج‌سواران در این منطقه شده‌اند.

۴.پی‌آهی در هاوایی

موج سواری ۴

پی‌آهی یکی از مشهورترین نقاط موج‌سواری در جزیره مائی در هاوایی است. محلی‌ها با الهام از فیلم مشهور “آرواره‌ها” ساخته استیون اسپیلبرگ به این منطقه لقب “آرواره‌ها” داده‌اند. دلیل آن هم غیرقابل‌ پیش‌بینی بودن موج‌ها بوده که درست مثل حمله کوسه‌ها نمی‌توان گفت چه موقع شروع می‌شود. ارتفاع موج‌ها در پی‌آهی به راحتی به ۱۸ متر می‌رسد.

۵.نزره در پرتغال  Nazaré

موج سواری ۵

موج‌سوارانی که در راندن روی موج‌های عظیم تخصص دارند، برای نشان دادن توانایی‌شان به شهر ساحلی “نزره” (Nazaré) در پرتغال می‌روند. در آنجا محلی به نام Praia do Norte برای موج‌سواری وجود دارد که از مرتفع‌ترین موج‌ها برخوردار است. گرت مک‌‌نامارا، موج‌سوار آمریکایی رکورد سواری روی بلندترین موج جهان را در همین محل به نام خود به ثبت رساند. موجی که مک‌نامارا از آن سواری گرفت ۲۴ متر ارتفاع داشت.

۶.شیپسترن بلاف در جزیره تاسمانی

موج سواری ۶

منطقه شیپسترن بلاف در جزیره تاسمانی، ایالتی در جنوب شرق استرالیا‌، موج‌های عظیمی خلق می‌کند که با شدتی زیاد به یک لبه گرانیتی برخورد می‌کنند. سرمای شدید آب و همچنین گشت‌زنی کوسه‌ها در این منطقه موجب شده تا اینجا تنها برای موج‌سواران حرفه‌ای و با تجربه باشد. موج‌های این منطقه به داشتن ساختار داخلی با شکل‌های متنوع مشهور هستند که به پلکان شباهت دارند و به این ترتیب ظاهری استثنایی به موج بخشیده‌اند.

۷. وای می در هاوایی

موج سواری ۷

امواج دریا در ساحل وای‌می در اوآهوی هاوایی چنان بلند هستند که ارتفاع‌شان به ۱۸ متر هم می‌رسد. در زبان هاوایی وای‌می “آب مایل به سرخ” معنا می‌دهد.

۸. بالینا در استرالیا

موج سواری ۸

ساحل بالینا واقع در ایالت نیوسالت ولز در استرالیا هم یکی از مناطق محبوب موج‌سواران است. اما این منطقه به دلیل وقوع حمله‌های ناگهانی و زیاد کوسه‌ها خیلی بدنام است.

۹.سیل در آفریقای جنوبی Seal Island

موج سواری ۹

جزیره “سیل” (Seal Island) نام یک تکه کوچک خشکی و محل سکونت هزاران فک است. کوسه‌های سفید و بزرگ اغلب برای شکار فک به این منطقه که در نزدیکی کیپ تاون در آفریقای جنوبی قرار دارد، می‌‌آیند. این منطقه موج‌های کشنده و بلندی دارد که با قدرت روی تخته‌سنگ‌های درون آب می‌کوبند. موج‌سواری در این منطقه ریسکی مرگبار به شمار می‌رود زیرا این ناحیه یکی از پرکوسه‌ترین مناطق کره زمین شناخته می‌شود.

۱۰.مائویی در هاوایی Maui, Hawaii

موج سواری ۱۰

جزایر هاوای ی که همیشه مشهور هستند و نمی توان زیبایی آنها را انکار کرد. اما جزیره مائویی دیدنی های بسیاری دارد. موج سواری در «پایا»، آبشارهای فوق العاده زیبا و نفس گیر «هانا» و ساحل «ناپیلی» با دره های سرسبز و آتشفشان «هالیکالا» همه مواردی هستند که گردشگران را به سمت خود می کشانند.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

۱۰ هیجان انگیزترین و خطرناکترین ساحل موج سواری در جهان


 خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدیریت دانشگاه تهران

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی