کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

خروج باد معده جلوی زوال عقل را می‌گیرد و اطرافیان‌تان را سالم‌تر می‌کند

باور کنید یا نه، خروج باد معده ، بر طول عمر شما می‌افزاید!انگلستان احتمالا راه جدیدی برای سالم ماندن کشف کرده‌است. مطابق با پژوهشی که توسط دانشگاه اکستر صورت گرفت، خروج باد از معده، واقعا تاثیر مثبت روی سلامتی دارد. همیشه نگران این بودید که اگر باد معده‌تان با صدای بلند خارج شود، دیگران ممکن است به شما بخندند؟ بسیار خوب، باور کنید یا نه، آنها باید از شما متشکر هم باشند- نه این‌که به این صدا بخندند یا در اثر بو از شما دور بشوند!

باد معده

هر کسی ممکن است باد معده‌اش را خارج کند! فرقی نمی‌کند که در خفا، در طبیعت یا در میان دوستان (یا افراد کاملا غریبه) این کار را بکنید، به هر حال فشاری که درون عضلات لرزان شکم‌تان ایجاد می‌شود به جهان پیرامون‌تان آزاد می‌شود. بسته به این‌که چه چیزی در روده یا اسید معده وجود دارد، این بادها می‌توانند بوی بسیار زننده‌ای داشته باشند یا بدون بو باشند. آنها می‌توانند بی‌صدا باشند، یا اگر از زاویه‌ی درستی شلیک شوند، صدای‌شان در تمام اتاق می‌پیچد. آدم‌ها یا خارج شدن باد از معده‌شان را با غرور گردن می‌گیرند یا در مورد مصیبت پیش آمده حرفی نمی‌زنند؛ حتی ممکن است بوی بد ایجاد شده را گردن شخص دیگری بیندازند. فرآیند آزاد کردن گاز معده یک عملکرد طبیعی بدن است، که بیش‌تر به آروغ زدن شباهت دارد، و فشار را از عمق وجود شما خارج می‌کند. آیا تا کنون فکر کرده‌اید که این فرآیند می‌تواند فواید بیش‌تری برای بدن‌تان داشته باشد؟

guilty-dog-shaming-fart-500x666

تصور کنید که در یک رستوران گران‌قیمت هستید. غذا بسیار سنگین است و معده‌تان شروع به لرزش می‌کند. احساس عمیقی درون روده‌های‌تان به شما علامت می‌دهند که گاز معده‌تان باید خارج شود. بنا به گفته‌ی دانشمندان، خروج باد از معده یکی دیگر از عملکردهای بدن برای طولانی کردن عمر است. این امر به دلیل ترکیبات شیمیایی گازی است که از بدن‌تان خارج می‌شود. مانند فلوراید (که در یک خمیردندان معمولی وجود دارد)، یا سولفید هیدروژن که در دوزهای بالا می‌تواند کشنده باشد. هرچند، باد معده حاوی دوز کمی سولفید هیدروژن است، و این مقدار آن‌قدر کم است که مصرف آن توسط انسان‌ها مشکلی نداشته باشد. آن مقداری که توسط باد معده از بدن خارج می‌شود بی‌نهایت مفید است. تصور کنید، هر بار که در کلاس، باد معده‌تان را خارج کرده‌اید، در حال کمک کردن به اطرافیان‌تان برای داشتن یک زندگی سالم‌تر بوده‌اید.

اما یعنی چه که باد معده سالم است؟ گام بعدی درک شیمی است. باکتری مسئولِ تجزیه‌‌ی مواد غذایی در روده‌ی انسان، سولفید هیدروژن را تولید می‌کند. ظاهرا، دوز کمی از سولفید هیدروژن می‌تواند جلوی زوال عقل را بگیرد. این بدان دلیل است که این بیماری شیوه‌ی کار آنزیم‌ها را در بدن انسان تغییر می‌دهد. با وجود این که از یک بیماری رنج می‌برید، ‌اما آنزیم‌ها همچنان برای تولید گاز به کار می‌روند.

ce499a9095614c62a9614022cc1ac6fa

ترکیب جدید دیگری به نام اِی‌پی۳۹ از این گاز تولید می‌شود تا مستقیما به سراغ این بیماری در آدم‌ها برود. هرچند این موضوع هنوز در مرحله‌ی آزمایش است، اما این ترکیب برای دوام آوردن ۸۰ درصد میتوکندری بیشتر، هنگام شیوع بیماری قلبی عروقی موثر بوده است. هرچند این تمام فواید آن نیست؛ مطابق با گزارش وب‌گاه میرِر، گاز معده می‌تواند آدم‌ها را در برابر حملات قلبی، سکته، ورم مفاصل، و سرطان ایمن نگه دارد.

سولفید هیدروژن فقط در بدن شما یافت نمی‌شود. این ماده مسئول بوی بد تخم‌مرغ گندیده است. درست است- بوی عجیب و افتضاح تخم‌مرغی که تاریخ مصرف‌اش گذشته است حاوی گازی است که امروزه برای درمان بیماری‌های خطرناک در بدن انسان به کار می‌رود.

شاید وقت آن رسیده‌ آدم‌هایی را که باد معده‌ی بدبو دارند، احاطه کنیم. آیا شیشه‌های سولفید هیدروژن کلید رهایی از زوال عقل خواهند بود؟ در هر صورت، دفعه‌ی بعدی که احساس کردید لازم است باد معده‌تان را خارج کنید، راحت باشید! حالا می‌توانید به خودتان افتخار کنید و حتی لبخند بزنید وقتی که بوی بد باد معده‌تان بالا می‌آید و به سورخ‌های بینی‌تان می‌رسد. شما نه تنها به خودتان کمک می‌کنید، بلکه کسانی که اطراف‌تان هستند باید از شما ممنون باشند. به احترام باد معده‌تان بایستید!

ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_سارا فیضی

منبع: لایف هک

موضوع محوری:

فواید خروج باد معده

برچسب ها

بازده

 1. م گفت:

  مفید است ؛؛ ( ولی بهتر است و باید باید در جایی انجام دهید که کسی محرم و نامحرم نشنود و نبیند و بوی بد را استشمام اجباری و به جبر نکند /)) ادب حکم میکند اگر در محیط شلوغ هستید و بادی از داخل بدن تان اعلام خروج میکند در محیط دیگری بروید که کسی نیست / مثل اتاق خالی / حیاط خلوت / سرویس بهداشتی و یا حمام / و در حضور کتاب باز شده قرآن و کتاب مفاتیح الجنان باز شده کتاب مناجات و دعا باز شده / این کار خروج باد معده انجام نداد به حقوق افراد انسانی و فرشتگان نامرعی در فضای خانه و ..‌ احترام گذاشت /

 2. Rezajr گفت:

  تشکر فراوان از اطلاعاتی که دادین.

 3. آریا گفت:

  گوزیدن اصلا عیب نیست وباید درایران هم فرهنگ راحت ترگوزیدن جا بیفتد. شرم وخجالت الکی برای چی آخه؟؟

 4. شروین گفت:

  من که هیچ وقت بادمعده مو نگه نمیدارم و خودم رو راحت می کنم. بادمعده ،نشونه سلامتی بدن ودستگاه گوارشه.روزی 15 تا 20 بار هم بادمعده میدم.

 5. Q گفت:

  ايول هم علمى بود،
  هم خنده دار
  ???

 6. علی رضا گفت:

  ها ها ها …مطلب بسیار جالبی بود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی