کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ خرافاتی ترین کشور جهان

خرافه و خرافات به معنی اعتقاد غیرمنطقی و ثابت نشده به تأثیر امور ماورای طبیعت در امور طبیعی و به عبارت دیگر، هر نوع پندار عجیب برای مردم عوام است. معمولاً خرافات ریشه در گرایش‌های درونی یا باطنی در زندگی بشر داشته‌اند و به مرور تبدیل به خرافه شده‌اند و در بسیاری از مناطق جهان این خرافات هستند که جلوی رشد و پیشرفت انسان ها را گرفته‌اند. در ادامه با ما همراه باشید تا ۱۰ خرافاتی ترین کشور جهان را بشناسید.

 

۱۰ خرافاتی ترین کشور جهان

۱. هند

خرافاتی ترین کشور جهان - هند

در فهرست خرافاتی ترین کشور جهان ، هند مقام اول را به خود اختصاص داده است. هندی‌ها برای هر موقعیتی دلیلی دارند که این موضوع در واقعیت منطقی نیست. عبور گربه از مسیر شما، یا سر رفتن شیر هنگام جوشیدن همگی بدشانسی تلقی می‌شوند. در هند خرافات زیادی وجود دارد و مردم این کشور باید برای توسعه‌ی کشور خود از آنها دست بردارند.

مطلب مرتبط: فال: ۲۰ نوع فال و فال گیری که مردم به آن ها اعتقاد دارند

۲. چین

خرافاتی ترین کشور جهان - چین

چین کشور دیگری است که مردم آن بسیار خرافاتی هستند. فنگ شویی که در هند نیز تمرین می‌شود از این کشور آمده است. تعداد بسیار زیاد دیگری نیز افسانه در همین رابطه وجود دارد. به عنوان مثال، بانوان شناگر برای بالا بردن شانس خود، یک کیسه‌ی چای در جلوی لباس شنای خود قرار می‌دهند. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که در چین نیز نتیجه گیری منطقی بخشی از زندگی روزانه‌ی مردم نیست.

۳. یونان

خرافاتی ترین کشور جهان - یونان

در یونان جمله‌ای رایج وجود دارد با این عنوان که «چشم بد و شرور همواره مراقب شماست» و این عبارت ریشه در خرافات دارد. علاوه بر این موضوع یونانی‌ها بر این باورند که شکستن بشقابها باعث ایجاد اتفاق‌های ناراحت‌کننده می‌شود. بنابراین وقتی پای این وقایع غیر طبیعی به میان می‌آید، یونان نیز از قافله عقب نمی‌افتد.

۴. امریکا

خرافاتی ترین کشور جهان - آمریکا

در کشوری مانند امریکا نیز خرافات وجود دارد. مردم در ایالات متحده بر این باورند که بارندگی در روز ازدواج، بدشانسی می‌آورد. پراکنده شدن نمک نیز از نظر آنها خوب تلقی نمی‌شود. به همین دلیل است که در بحث اتفاق‌های غیر واقعی این کشور پیشرفته نیز در لیست خرافاتی ترین‌ها وجود دارد.

مطلب مرتبط: چگونه احضار روح را در خانه انجام دهیم:۱۴ گام احضار روح

۵. فیلیپین

خرافاتی ترین کشور جهان - فیلیپین

لیست خرافات کشور فیلیپین تمامی ندارد. فیلیپینی‌ها بر این باورند که ریختن نمک روی زمین باعث می‌شود که مهمان خانه‌ی میزبان را ترک کند. علاوه بر اینها فیلیپینی‌ها نخستین روز سال جدید تمام پنجره‌های خانه‌ی خود را باز می‌کنند چرا که فکر می‌کنند با این کار وقایع خوب به سراغ آنها آمده وشانس به آنها رو می‌کند. با این اوصاف لیست کشورهای خرافاتی همچنان ادامه دارد.

۶. نیوزیلند

خرافاتی ترین کشور جهان - نیوزیلند

نیوزیلند کشوری بسیار زیباست که خرافات زیادی مرتبط با مراسم ازدواج دارد. مردم بومی نیوزیلند بر این باورند که ماه مراسم ازدواج شما و رنگ لباس عروسی تان می‌تواند بر زندگی زناشویی شما تاثیر بگذارد. شاید شنیدن این موضوع برای شما عجیب باشد اما برای مردمان نیوزیلند امری بسیار عادی تلقی می‌شود.

۷. ژاپن

خرافاتی ترین کشور جهان - ژاپن

خرافات ژاپنی‌ها در فرهنگ و سنت‌های آنان ریشه دارد. ژاپنی‌ها لیستی طولانی در مورد وقایعی دارند که می‌توانند دلایل متفاوت داشته باشند. به عنوان مثال، عدد ۴ برای آنها سمبل بدشانسی است. ژاپنی‌ها همچنین فکر می‌کنندکه عبور یک گربه‌ی سیاه از میانه‌ی راه شما مایه‌ی خوش شانسی است که این موضوع دقیقا عکس اعتقاد هندی هاست.

۸. مصر

خرافاتی ترین کشور جهان - مصر

مصری‌ها از ابتدای تاریخ خرافاتی بوده اند! آنها موارد بسیار زیادی را بدشانسی تلقی می‌کنند که از آن جمله می‌توان بر وارونه شدن کفش ها، نگاه کردن در آیینه‌ی شکسته و باز کردن چتر در داخل خانه اشاره نمود.

۹. فرانسه

خرافاتی ترین کشور جهان فرانسه

فرانسوی‌ها منطق خاص خود را دارند. وارونه شدن نان توسط آنان بدشانسی پنداشته می‌شود. حتی در مهمانی ها، افراد باید به این موضوع بسیار توجه کنند. ضمن اینکه اگر تعداد مهمانان دور میز غذاخوری نیز ۱۳ باشد این موضوع نیز نشانه‌ی بدشانسی است. بنابراین مانند سایر کشورها، در فرانسه نیز مردم به این چیزهای عجیب باور دارند.

۱۰. مکزیک

خرافاتی ترین کشور جهان - مکزیک

در لیست خرافاتی ترین کشور جهان ، مکزیک نیز حضور دارد. مکزیکی‌ها فکر می‌کنند که لبخند زدن به نوزاد باید در هنگام لمس کردن آن باشد و در غیر اینصورت نوزاد بیمار می‌شود.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

۱۰ خرافاتی ترین کشور جهان


 

برچسب ها

بازده

  1. . گفت:

    اون اخری عکس یه کشور آفریقایی هست نه مردم مکزیک و اینکه چینی ها اعتقاد دارن عدد 4 نحسه نه ژاپنیا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی