کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۲ دلیل که خاله ، عمه ، دایی و عمو بودن بهترین شغل دنیا است

۱۲ دلیل که خاله ، عمه ، دایی و عمو بودن بهترین شغل دنیا است

آیا شما خاله ، عمه ، دایی و عمو بودن را تجربه کرده اید؟ اگر پاسخ تان مثبت است یک چیز را به‌یقین می‌دانید؛ شما بهترین شغل دنیا را دارید. مهم نیست برادرزاده‌ها یا خواهرزاده‌های‌تان چند‌‌ساله‌اند، خیالتان راحت باشد، چون قرار است همیشه به‌عنوان یک خاله (عمه) یا دایی (عمو) باحال کلی با آنها خوش‌بگذرانید.

خاله ، عمه ، دایی و عمو بودن

حالا به ۱۲ دلیل که خاله ، عمه ، دایی و عمو بودن بهترین شغل دنیا است  نگاهی ‌بیندازید:

۱. می‌توانید دستان کوچک‌شان را در ‌دست بگیرید

گرفتنِ دست‌های کوچک یک نوزاد یکی از بهترین حس‌‌‌های دنیا است؛ خیلی کوچولو و بانمک هستند! و گرفتن دست‌های‌شان همیشه تازگی دارد، حتی وقتی‌که بزرگ‌تر می‌شوند و دست‌های‌شان را غذا یا احتمالا آب‌دماغ کثیف کرده است.

۲. تا دل‌تان بخواهد بغل گیرتان می‌آید

همه بغل دوست‌دارند، و این بغل‌‌کردن اگر از طرف برادرزاده-خواهرزاده‌ها باشد حس خیلی بهتری دارد. و بهترین بخش آن کجاست؟ آنها فکر می‌کنند شما خیلی خوب و باحال هستید، پس همیشه از بغل کردن‌تان خوشحال می‌شوند. امتحان کنید!

مطلب مرتبط:‌ ۱۱ فایده‌ی علمی بغل کردن برای سلامتی

۳. می‌توانید فقط کارهای تفریحی انجام دهید

به‌‌‌‌‌‌عنوان خاله (عمه) یا دایی (عمو)، در قبالِ برادرزاده و خواهرزاده‌‌‌‌ها مسئولیت چندانی ندارید، این یعنی فرصت‌‌‌‌دارید فقط کارهای سرگرم‌‌‌‌‌کننده انجام‌‌‌دهید. – مثلا در باغچه بازی کنیم؟ حتما! – با شیشه به بچه شیر بدهم؟ مشکلی نیست! – کهنه‌ی کثیف نوزاد را عوض‌کنم؟ فقط این یعنی بقچه‌ی کوچکِ دوست‌داشتنی و بدبو را به والدین‌اش می‌سپارم…

۴. بهانه‌ای برای بازی‌کردن دارید

آدم‌بزرگ بودن ممکن است کلی کسل‌کننده باشد، اما اگر عمه یا دایی باشید همیشه این بخت را دارید که کفش‌های‌تان را بکَنید و تمام نگرانی‌های‌تان را، وقتی‌که دارید با بچه‌ها بازی می‌کنید، به‌دست فراموشی بسپارید. بگذارید این‌‌گونه بگویم: در‌واقع شما بیشتر از آنها از دیدن کارتون‌های جدید لذت ‌خواهید ‌برد.

۵. می‌توانید برای برادرزاده‌ها– خواهرزاده‌ها خوراکی بخرید

اگر پدر و مادری همیشه برای بچه‌های‌شان خوراکی بخرند، ممکن است آخر‌ سر آنها را لوس بار بیاورند. اما شما این آزادی عمل را دارید که هرچه قلب کوچک‌شان می‌خواهد برای‌شان بخرید! هیچ‌چیز مثل شکلات خریدن و به بچه‌‌ها دادن نمی‌تواند لبخند به لب شما بیاورد – هرچند شک ندارید وقتی دارید این کار را می‌کنید مادرشان به شما چشم غرّه خواهد‌ رفت.

 ۶. می‌‌توانید هر نوع هدیه‌ای به آنها بدهید

اگر خودتان پدر یا مادر باشید دوست ندارید برای بچه‌های‌تان اسباب‌بازی پر سر ‌و صدا بخرید؛ چون می‌دانید تمام شب نمی‌گذارند بخوابید و به‌تدریج دیوانه‌تان می‌کنند. اما به عنوان عمه یا دایی چطور؟ فقط موقعی‌‌که پیش آنها هستید مجبور می‌شوید صدای اسباب‌بازی را تحمل‌کنید، بعد می‌توانید به خانه بروید و از تنهایی و آرامش‌تان لذت ببرید- دقیقا به همین دلیل است که برای بچه‌ی برادر یا خواهرتان یک گربه‌ی طبل زن برقی خریده‌اید!

۷. صاحبِ بهترین آثار هنری می‌شوید

بچه‌ها تقریبا هر‌روز نقاشی می‌کشند؛ خانه‌ی برادر-خواهرتان تا کله پُر از کارهای هنری بچه‌ها است. اما وقتی عمه یا دایی هستید، همیشه بهترین چیزها نصیب‌تان می‌شود – نقاشی‌هایی که بچه‌ها عاشق‌شان هستند. آنها از نظر شما فقط چند نقاشی ساده هستند، اما برای بچه‌ها قرارگرفتن نقاشی‌شان روی درِ یخچال شما و دیده‌شدن آنها توسط میهمان‌های‌تان افتخار بزرگی است.

مطلب مرتبط: نقاشی کشیدن حافظه تان را تقویت می‌کند

۸. به جشن تولد بچه‌ها می‌روید

درحالی‌‌که لباس شخصیت کارتونی محبوب‌تان را پوشیده‌اید، به خانواده سر می‌زنید، با آنها غذا می‌خورید و با خواهرزاده/ برادرزاده‌های با‌نمک‌تان بازی می‌کنید. و بهتر از همه این‌که، چون میهمان هستید اجباری نیست در تمیز‌کردن ریخت و پاش‌ها کمک کنید.

۹. می‌توانید به برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌ها کمک کنید

این بچه‌ها می‌دانند شما یک آدم‌بزرگِ قابل‌اعتماد هستید و این‌را هم می‌دانند که دل‌تان نمی‌خواهد سرزنش‌شان کنید، پس همیشه با شما درد‌ِ دل می‌کنند. شما همیشه حاضر هستید مشکلات‌شان را بشنوید و از این‌که می‌بینید چه‌قدر به شما اعتماد‌ دارند قلب‌تان سرشار از غرور می‌شود.

۱۰. قصه‌خواندن همچنان برای‌تان جذاب می‌ماند

هنگامِ مراقبت از آنها وقتی برای‌شان قصه می‌خوانید، هنوز‌ هم آن حس و حال را دوست‌ خواهید‌داشت و آن‌را تجربه‌ای با‌مزه و آرامش‌بخش می‌دانید – قصه‌ها هم که تا دل‌تان بخواهد جذاب هستند!

۱۱. عاشق این می‌شوید که برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌ها این‌همه دوست‌تان دارند

بچه‌ها می‌دانند شما چه‌قدر دوست‌دارید با آنها بازی‌‌کنید و برای‌شان اسباب‌بازی‌های خوشگل و خوراکی‌های خوشمزه بخرید، به همین‌خاطر هر وقت به خانه‌شان می‌روید احساس می‌کنید محبوب‌ترین آدمِ شهر هستید.

۱۲. از خواب‌تان نمی‌زنید

به خوابِ نازنین‌تان اشاره نکردیم، نه؟! شما مجبور نیستید از خواب‌‌تان بزنید، چون شب که برسد می‌توانید برادرزاده/خواهرزاده‌های بی‌نظیرتان را با والدین خسته‌شان تنها بگذارید و برای یک خوابِ عمیق به خانه برسد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: لایف هک

نویسنده: فرانچسکا مارینارو

۱۲ دلیل که خاله ، عمه ، دایی و عمو بودن بهترین شغل دنیا است

خاله ، عمه ، دایی و عمو بودن


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی