کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۹ خاصیت سیر برای سلامتی که اثبات شده است

“بگذارید خوراکی داروی شما باشد، و دارو خوراکی شما باشد.” این جمله‌ی معروف پزشک یونان باستان، بقراط است، که اغلب پدر پزشکی غرب خوانده می‌شود. او در واقع عادت داشت برای انواع مشکلات سلامتی سیر تجویز کند. خوب… علم نوین اخیرا تاثیر بسیاری از این فواید را روی سلامتی تایید کرده‌است. در این نوشتار ۱۹ خاصیت سیر برای سلامتی آمده‌است که مطالعات پژوهشی انسانی آنها را تایید و اثبات کرده‌اند.

سیر

 

“بگذارید خوراکی داروی شما باشد، و دارو خوراکی شما باشد.” این جمله‌ی معروف پزشک یونان باستان، بقراط است، که اغلب پدر پزشکی غرب خوانده می‌شود. او در واقع عادت داشت برای انواع مشکلات سلامتی سیر تجویز کند. خوب… علم نوین اخیرا تاثیر بسیاری از این فواید را روی سلامتی تایید کرده‌است. در ادامه ۱۹ نکته مفید درباره خاصیت سیر را می‌خوانیم.

۱. سیر حاوی ترکیبی به نام آلیسین است، که خواص دارویی قدرتمندی دارد، سیر گیاهی از تیره‌ی آلیوم (پیاز) است.

سیر ارتباط نزدیکی با پیاز، موسیر، و تره‌فرنگی دارد.

این گیاه در بسیاری از نقاط جهان رشد می‌کند و به خاطر بوی قوی و طعم خوشمزه‌اش، یک چاشنی محبوب در آشپزی است.

با این حال، در طول تاریخ باستان کاربرد اصلی سیر به خاطر خواص سلامتی و دارویی آن بوده‌است.

اسناد این موضوع به خوبی در تمام تمدن‌های مهم از جمله مصری‌ها، بابلی‌ها، یونانی‌ها، رومی‌ها، و چینی‌ها ثبت شده‌است.

سیر این شکلی است:

خاصیت سیرتمام “انتهای گیاه” یک بوته سیر نامیده می‌شود، و هر قطعه‌ی آن یک حبه نامیده می‌شود. در هر بوته سیر تقریبا ۱۰ تا ۲۰ حبه وجود دارد.

ما اکنون می‌دانیم اثرات سیر روی سلامتی به علت ترکیبات گوگردی است که وقتی سیر خرد می‌شود، له می‌شود، یا جویده می‌شود، به وجود می‌آید.

سیر ترکیبی به نام آلیسین دارد، و بوی متفاوت سیر به خاطر همین ترکیب است.

آلیسین از طریق دستگاه گوارش وارد بدن می‌شود و به تمام بدن می‌رود، و تاثیرات زیست‌شناختی قدرتمندش را اعمال می‌کند (که کمی به این تاثیرات خواهیم‌پرداخت).

به‌طور خلاصه: سیر گیاهی از خانواده‌ی پیاز است، به خاطر کاربردش در آشپزی و خواصی که برای سلامتی دارد پرورش داده می‌شود؛ سرشار از یک ترکیب گوگردی به نام آلیسین است، که گفته می‌شود بیش‌تر فواید سلامتی آن از این ترکیب نشأت می‌گیرد.

۲. سیر بسیار مغذی است اما کالری خیلی کمی دارد

تک تک کالری‌های سیر بی‌نهایت مغذی است.

۲۸ گرم سیر برای هر نفر حاوی این مواد مغذی است:

– منگنز: ۲۳ درصد نیاز بدن در هر روز

– ویتامین ب۶: ۱۷ درصد نیاز بدن در هر روز

– ویتامین ث: ۱۵ درصد نیاز بدن در هر روز

– سلنیوم: ۶ درصد نیاز بدن در هر روز

– فیبر: ۱ گرم.

– مقادیر مناسب کلسیم، مس، پتاسیم، فسفر، آهن، ویتامین ب۱.

هم‌چنین سیر حاوی مقادیر جزیی از مواد مغذی دیگر هم هست. در واقع، تقریبا مقادیری از تمام چیزهایی که نیاز داریم در سیر یافت می‌شود.

این فواید با مصرف ۴۲ کالری، به همراه ۱.۸ گرم پروتئین و ۹ گرم کربوهیدرات به بدن‌مان می‌رسد.

به‌طور خلاصه: کالری سیر کم است و سرشار از ویتامین ث، ویتامین ب۶ و منگنز است. هم‌چنین حاوی مقادیر مناسبی از مواد مغذی مختلف دیگر است.

مطلب مرتبط: سیر و عسل را ۷ روز ناشتا بخورید و اثرات شگفت‌اش را ببینید

۳. سیر می‌تواند با بیماری، از جمله سرماخوردگی معمولی، مبارزه کند

گفته می‌شود سیر به عنوان یک مکمل عملکرد دستگاه ایمنی را بالا می‌برد.

یک پژوهش بزرگ ۱۲ هفته‌ای نشان داد مصرف روزانه‌ی سیر به عنوان مکمل غذایی، تعداد گزارش‌های سرماخوردگی کسانی را که سیر مصرف کرده‌بودند، در مقایسه با گروه کنترل پژوهش، ۶۳ درصد کاهش داده‌است.

هم‌چنین مدت مشاهده‌ی علائم سرماخوردگی به‌طور متوسط در گروه کنترل پژوهش ۵ روز بود، اما در گروه مصرف‌کنندگان سیر به ۱.۵ روز رسید و کاهشی ۷۰ درصدی داشت.

پژوهش دیگری نشان داده‌است دوز بالای عصاره‌ی سیر (۲.۵۶ گرم در روز) می‌تواند تعداد روزهای ابتلا به سرماخوردگی یا آنفلونزا را ۶۱ درصد کاهش دهد.

به‌طور خلاصه: سیر به عنوان یک مکمل غذایی به پیشگیری و کاهش وخامت بیماری‌های معمولی مانند آنفولانزا و سرماخوردگی کمک می‌کند.

۴. ترکیبات فعال در سیر می‌توانند فشار خون را کاهش دهند

بیماری‌های قلبی عروقی مانند حملات قلبی و سکته بزرگ‌ترین قاتل‌های دنیا هستند. فشار خون بالا، یا همان هایپرتنشن، یکی از مهم‌ترین عوامل این بیماری‌ها است.

پژوهش‌های انسانی نشان داده‌است سیر به عنوان یک مکمل غذایی تاثیر چشمگیری روی کاهش فشار خون کسانی دارد که مبتلا به فشار خون بالا هستند.

در یک پژوهش، عصاره‌ی سیر در دوز ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ میلی‌گرم در یک دوره‌ی ۲۴ هفته‌ای به اندازه‌ی داروی آتنولول در کاهش فشار خون موثر بود.

دوز سیر به عنوان مکمل غذایی باید نسبتا بالا باشد تا اثرات مطلوب را داشته‌باشد. میزان آلیسین مورد نیاز بدن حدودا برابر با ۴ حبه سیر در روز است.

به‌طور خلاصه: ظاهرا دوز بالای سیر فشار خون کسانی را که مبتلا به فشار خون بالا هستند، کاهش می‌دهد. در برخی موارد، تاثیر این مکمل غذایی می‌تواند به اندازه‌ی داروهای مرسوم موثر باشد.

۵. سیر سطح کلسترول را بهبود می‌بخشد، که ممکن است خطر بیماری قلبی را کاهش دهد

سیر کلسترول کل و کلسترول ال‌دی‌ال را کاهش می‌دهد.

برای کسانی که کلسترول بالا دارند، ظاهرا سیر به عنوان یک مکمل غذایی، کلسترول کل و/یا ال‌دی‌ال را حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش می‌دهد.

اگر به‌طور خاص ال‌دی‌ال (کلسترول بد) و اچ‌دی‌ال (کلسترول خوب) را بررسی کنیم، ظاهرا سیر ال‌دی‌ال را کاهش می‌دهد اما تاثیر اثبات‌شده‌ای روی اچ‌دی‌ال ندارد.

به‌نظر نمی‌رسد سیر سطح تری‌گلیسرید را، که یک عامل خطر دیگر برای بیماری قلبی است، کاهش دهد.

به‌طور خلاصه: به نظر می‌رسد سیر به عنوان یک مکمل کلسترول کل و ال‌دی‌ال را کاهش می‌دهد، خصوصا در کسانی که کلسترول بالا دارند. ظاهرا سیر روی کلسترول اچ‌دی‌ال و تری‌گلیسرید اثر ندارد.

مطلب مرتبط: ۳۱ خواص سیر که تا به حال نمی‌دانستید

۶. سیر حاوی آنتی‌اکسیدان است که ممکن است برای پیشگیری از بیماری آلزایمر و فراموشی مفید باشد

آسیب اکسیداتیو ناشی از رادیکال‌های آزاد در فرآیند پیری موثر است.

سیر حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی است که سازوکار محافظت از بدن را در برابر آسیب اکسیداتیو تقویت می‌کند.

مشاهده شده‌است دوز بالای سیر به عنوان مکمل غذایی، آنزیم‌های آنتی‌اکسیدان را افزایش می‌دهد، هم‌چنین در کسانی که فشار خون بالا دارند، استرس اکسیداتیو را به‌طور چشمگیر کاهش می‌دهد.

در مجموع، اثرات سیر روی کاهش کلسترول و فشار خون، و نیر خواص آنتی‌اکسیدانی آن، می‌تواند برای پیشگیری از بیماری‌های مغزی مانند آلزایمر و فراموشی مفید باشد.

به‌طور خلاصه: سیر حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی است که از ما در برابر آسیب سلول‌ها و پیری محافظت می‌کند، و ممکن است خطر بیماری‌های آلزایمر و فراموشی را کاهش دهد.

خاصیت سیر ۷: ممکن است سیر کمک‌تان کند عمر طولانی‌تری داشته‌باشید

اساسا اثبات اثرات سیر روی طول عمر در انسان‌ها امکان‌پذیر نیست.

اما با توجه به اثرات مفید آن روی عوامل خطرزای مهم مانند فشار خون، منطقی است که سیر کمک‌تان می‌کند طول عمر بیش‌تری داشته‌باشید.

هم‌چنین این واقعیت که سیر می‌تواند با بیماری‌های عفونی مبارزه کند، یک مورد دیگر از خاصیت سیر است، چون این بیماری‌ها علت‌های شایع مرگ هستند، به‌ویژه در افراد مسن یا آدم‌هایی که دچار نقص دستگاه ایمنی هستند.

به‌طور خلاصه: سیر اثرات مفید شناخته‌شده‌ای روی علت‌های شایع بیماری‌های مزمن دارد، بنابراین کاملا منطقی است که کمک‌تان می‌کند عمر طولانی‌تری داشته‌باشید.

خاصیت سیر ۸: با مصرف سیر به عنوان مکمل غذایی، می‌توان عملکرد ورزشی را بهبود داد

سیر یکی از “ابتدایی‌ترین ماده‌ها” برای ارتقای عملکرد بوده‌است.

این گیاه از دیرباز در فرهنگ‌های باستانی برای کاهش خستگی مفرط و بهبود توان کار کارگران استفاده می‌شده‌است.

از همه مهم‌تر، در یونان باستان بین ورزشکاران المپیک توزیع می‌شده‌است.

پژوهش روی جوندگان نشان داده‌است سیر به عملکرد ورزشی کمک می‌کند، اما تعداد پژوهش‌های انسانی انجام‌شده خیلی کم است.

در یکی از پژوهش‌ها، بالاترین میزان ضربان قلب افراد دارای بیماری قلبی، که مدت ۶ هفته روغن سیر مصرف کرده‌بودند ۱۲ درصد کاهش داشت و توان ورزش‌شان بهبود یافت.

با این حال، در پژوهشی که روی ۹ دوچرخه‌سوار رقیب انجام شد، هیچ شواهدی از فواید سیر روی عملکرد مشاهده نشد.

پژوهش‌های دیگر حاکی از آن است که ممکن است خستگی مفرط ناشی از ورزش، با سیر کاهش بیابد.

به‌طور خلاصه: سیر می‌تواند عملکرد فیزیکی را در حیوانات آزمایشگاهی و افراد دارای بیماری قلبی بهبود ببخشد. تاثیر آن در افراد سالم هنوز قطعی نیست.

۹. خوردن سیر می‌تواند به سم‌زدایی بدن از فلزات سنگین کمک کند

خاصیت سیر

مشاهده شده‌است ترکیبات گوگردی موجود در سیر در دوزهای بالا اندام‌ها را از آسیب فلزات سنگین سمی حفظ می‌کند.

یک پژوهش ۴ هفته‌ای در کارکنان یک کارخانه‌ی باتری ماشین (کسانی که بیش از حد در معرض سرب قرار داشتند) نشان داده‌است سیر میزان سرب را در خون ۱۹ درصد کاهش می‌دهد. هم‌چنین بسیاری از نشانه‌های بالینی مسمومیت از جمله سردرد و فشار خون را کاهش می‌دهد.

تاثیر ۳ بار مصرف سیر در روز روی کاهش این نشانه‌ها، حتی از داروی دی‌پنی‌سیلامین هم بیش‌تر است.

به‌طور خلاصه: در یک پژوهش مشاهده شده‌است سیر به‌طور چشمگیر سمیت سرب و نشانه‌های مرتبط با آن را کاهش می‌دهد.

مطلب مرتبط: چگونه از سیر برای افزایش رشد مو استفاده کنیم

خاصیت سیر # ۱۰. ممکن است سلامت استخوان را بهبود ببخشد

در هیچ آزمایش انسانی‌ای تاثیر سیر روی از از بین رفتن استخوان سنجیده نشده‌است.

با این حال، پژوهش روی جوندگان نشان داده‌است سیر می‌تواند با افزایش استروژن در حیوانات ماده، از بین رفتن استخوان را به حداقل برساند.

یک پژوهش که روی زنان یائسه انجام شد، نشان می‌دهد مصرف روزانه‌ی دوزی از سیر خشک‌شده (معادل ۲ گرم سیر خام) به‌طور چشمگیر علائم کمبود استروژن را کاهش می‌دهد.

این نشان می‌دهد شاید سیر اثرات مفیدی روی سلامت استخوان زنان داشته‌باشید. هم‌چنین مشاهده شده‌است خوراکی‌هایی مانند سیر و پیاز اثرات مفیدی روی آرتروز دارد.

به‌طور خلاصه: به نظر می‌رسد سیر با افزایش سطح استروژن ذر زنان، برای سلامت استخوان مفید است، اما پژوهش‌های انسانی بیش‌تری مورد نیاز است.

۱۱. گنجاندن سیر در رژیم غذایی‌تان آسان است و طعم بی‌نهایت لذیذی دارد

مورد آخر خاصیت سیر برای سلامتی نیست، اما باز هم مهم است.

این واقعیت است که گنجاندن سیر در رژیم غذایی فعلی‌تان بسیار آسان است و (طعم بی‌نظیری به غذا می‌دهد).

سیر تکمیل‌کننده‌ی طعم بیش‌تر خوراک‌های لذیذ، به‌ویژه سوپ‌ها و سس‌ها است. هم‌چنین طعم قوی سیر می‌تواند دستور پخت غذاهای بی‌مزه را متحول کند.

سیر در اشکال مختلف موجود است، از حبه‌ی کامل و سس‌های یک‌دست گرفته تا پودر و مکمل‌هایی مانند عصاره و روغن سیر.

حداقل دوز لازم برای اثرات درمانی آن، خوردن یک حبه با غذا، ۲ یا ۳ بار در روز است.

با این حال، در نظر داشته‌باشید که خوردن سیر جوانب منفی هم دارد، از جمله بوی بد تنفس. هم‌چنین بعضی آدم‌ها به سیر حساسیت دارند.

اگر دچار اختلال انعقاد خون هستید یا داروهای رقیق‌کننده‌ی خون مصرف می‌کنید، قبل از افزایش مصرف سیر با پزشک‌تان صحبت کنید.

ترکیب فعال آلیسین تنها وقتی تشکیل می‌شود که سیر به‌صورت خام، له یا خرد و مصرف شود. اگر قبل از له کردن آن را بپزید، دیگر همان اثرات سیر خام را نخواهدداشت.

برای همین، بهترین روش این است که آن را به صورت خام مصرف کنید، یا قبل از افزودن به غذا آن را له و خرد کنید و بگذارید مدتی بماند.

روش مورد علاقه‌ی من برای مصرف سیر این است که چند حبه سیر تازه را له کنم، بعد با با روغن زیتون طبیعی ممتاز و کمی نمک مخلوط کنم. این یک سس سالاد سالم و بسیار مطبوع است.

خاصیت سیر # ۱۲. چیز دیگری بعد از این همه خاصیت سیر که بیان کردیم می‌خواهید؟

هزاران سال است اعتقاد به خاصیت سیر به ویژه خواص دارویی سیر وجود دارد. ما اکنون علم تایید این خواص را داریم.

۱۳. برای سوخت و سازتان مفید است

سیستم عصبی شبکه‌ی ارتباطی اصلی در بدن انسان است. عملکرد عادی آن به شدت به حفظ یکپارچگی ساختاری آن و فرآیندهای متابولیک فراوان بستگی دارد.

بیماری عصبی می‌تواند نتیجه‌ی سوءتغذیه یا اختلال در جذب باشد، که منجر به مشکلات عصبی جدی‌تری می‌شود. سیستم عصبی مرکزی تمام عملکردهای جسمانی، بیماری‌های فرساینده‌ای که مغز، ستون فقرات، و طناب نخاعی را کنترل می‌کنند.

اختلالات تحلیل‌برنده‌ی عصبی شامل آلزایمر، پارکینسون، و غیره است.

در حالی‌که بیماری آلزایمر رایج‌ترین اختلال تحلیل‌برنده‌ی عصبی است، یکی از عوامل اصلی ایجاد آن زمانی شکل می‌گیرد که سیستم عصبی مملو از کلسترول بد باشد.

امروزه سیر به خاطر توانایی‌اش در کاهش کلسترول، در جانوران کوچک‌تر استفاد می‌شود.

چندین مطالعه نشان داده‌اند که سیر و فرآورده‌های آن به شدت چربی پلاسما، به ویژه کلسترول کل و کلسترول ال‌دی‌ال را در انسان پایین می‌آورند. مطالعات روی جانوران هم نشان داده است که استفاده از سیر به عنوان مکمل غذایی، فعالیت‌های کبدی آنزیم‌های لیپوژنیک و کلستروژنیک را کاهش می‌دهد.

بیماران قلبی هم با مصرف روزانه‌ی ۱ گرم سیر، نتایج مثبتی را نشان دادند. هم‌چنین لخته‌های خونی، تومورها، و دیگر انواع انحطاط سلولی کاهش یافت.

سیر سرشار از آنتی‌اکسیدان است و با مبارزه علیه سموم بدن را  از اتحطاط سلولی باز می‌دارد.

۱۴. ضدسرطان است

سرطان بیماری اصلی میان آمریکایی‌ها است. مطالعات نشان داده است مصرف روزانه ۵ گرم سیر از دفع نیتروپولین ـ آنزیمی که رشد سلول‌های سرطانی را کند می‌سازد ـ جلوگیری می‌کند.

مطالعه‌ای ادعا می‌کند مدل‌های پیش بالینی شواهد نسبتا متقاعدکننده‌ای فراهم کرده است که سیر و ترکیبات ان می‌تواند موارد سرطان سینه، کولون، پوست، رحم، مری، و ریه را کاهش دهد.

سرکوب تشکیل نیتروزآمین یکی از محتمل‌ترین مکانیسم‌هایی است که سیر به وسیله‌ی آن سرطان را به تعویق می‌اندازد.

هم‌چنین شواهد از توانایی سیر در جلوگیری از تشکیل تومورها و سایر عوامل ایجاد سرطان، پشتیبانی می‌کند.

مطالعات بسیاری انجام شده است که اثرات ضدتوموری سیر را نشان می‌دهد.

سیر و ترکیباتش در جوندگان از پیشرفت تومورهای ایجاد شده به صورت شیمیایی، در کبد، کولون، پروستات، غدد پستانی، مری، ریه، پوست و معده جلوگیری کردند.

موسسه‌ی ملی سرطان آمریکا اظهار کرده است: چندین مطالعه‌ی جمعیتی ارتباط بین مصرف زیاد سیر و کاهش خطر سرطان‌های خاصی نظیر معده، کولون، مری، پانکراس، و سینه را نشان داده است.

خاصیت سیر ۱۵: سیستم ایمنی را تقویت می‌کند

مصرف سیر یکی از راه‌های تقویت سیستم ایمنی است. سیر با آنتی‌اکسیدان‌های فراوانی که دارد، به دفع رادیکال‌های آزاد و سموم بیماری‌زا کمک می‌کند.

۱۲ هفته مطالعه‌ی ۱۴۰ داوطلب تصادفی تایید کرد که سیر (یا مکمل آلیسین) تاثیر خوبی در درمان سرماخوردگی معمولی دارد. در واقع، سرماخوردگی تا ۶۰٪ در این داوطلبان کاهش پیدا کرد.

مطالعه‌ی مشابهی نشان داد دوبابر کردن دوز مصرف سیر تا ۶۱٪ تعداد روهای بیماری را کاهش می‌دهد.

اگر می‌خواهید از بیمار شدن جلوگیری کنید یا از شدت بیماری‌تان بکاهید، سیر را به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید. در طول جنگ جهانی دوم، سیر برای مبارزه با قانقاریا هم استفاده می‌شد.

تقویت سیستم ایمنی با عفونت‌ها مقابله می‌کند و یکی از روش‌های استفاده از آن تهیه‌ی چای سیر بوده است: خیساندن سیرهای خرد شده در آب داغ.

هم‌چنین سیر خام را روی زخم‌ها قرار می‌دادند تا از گسترش عفونت جلوگیری کنند.

۱۶. خواص ضد باکتری دارد

قرن‌ها از سیر به عنوان یک عامل موثر در مبارزه با بیماری‌های عفونی یاد شده است.

در ۱۸۵۸، لویی پاستور متوجه اثرات ضدباکتری سیر علیه بسیاری از باکتری‌ها شد که تولیدمثل سریعی داشتند.

این باکتري‌ها شامل سالمونلا، اشرشیا کولای، استافیلوکوکوس اورئوس، سالمونلا، کلبسیلا، میکروکوکوس، باسیلوس سوبتیلیس، کلستریدیوم، مایکوباکتریوم و هلیکوباکتر است.

آلیسین، ترکیب ضدباکتری فعال در سیر، توانایی تولیدمثل باکتری را کاهش و از گسترش آن‌ها جلوگیری می‌کند.

یکی از راه‌های جلوگیری از رشد ای‌کولای در پخت‌وپز، استفاده از سیر خام و چاشنی کردن آن برای تمام گوشت‌ها است ـ عامل آنتی‌بیوتیک قوی در سیر این میکروب‌ها را می‌کشد.

می‌توانید برای سالادها هم این کار را انجام دهید ـ استفاده از سیر خام در چاشنی سالاد می‌تواند شما را از اسفناج یا کاهوی مسموم نجات دهد.

خاصیت سیر ۱۷: خواص ضد جرم دندان

علاوه بر خواص ضدباکتریایی، سیر می‌تواند به خوبی با میکروب‌های پلاک دندان در انسان مبارزه کند.

سیر مثل سیپروفلوکساسین دارویی عمل می‌کند (که برای مبارزه علیه عفونت‌های دهان استفاده می‌شود).

در گذشته، با جویدن یک حبه سیر کامل با کرم خوردگی و عفونت‌های دهان مبارزه می‌کردند.

مطالعات گوناگون نشان داده است عصاره‌ی سیر در مبارزه علیه بسیاری از تک‌یاختگان از جمله کاندیدا آلبیکنز، عامل اصلی ایجاد پلاک دندان در دهان و باکتری ایجاد کننده‌ی عفونت‌های قارچی، و باکتری‌های فراوان دیگر بسیار موثر است.

سیر جایگزین بسیار خوبی برای آنتی‌بیوتیک‌های سنگین است که می‌توانند سیستم ایمنی را تضعیف و بیمار را در معرض عفونت‌ها و باکتري‌های فراوان دیگر قرار دهد.

خاصیت سیر ۱۸: برای عملکرد شناختی مغز و حافظه مفید است

مصرف سیر با افزایش سطح سروتونین و بهبود عملکرد حافظه ارتباط مستقیمی دارد.

در نتیجه، در جوندگان مورد آزمایش عملکرد شناختی بهتری دیده شده است. مطالعه‌ای روی ۱۶ موش انجام گرفت که به دو گروه تقسیم شده بودند. به گروه اصلی به مدت ۲۱ روز ۲۵۰میلی‌گرم/کیلوگرم سیر تازه داده شد.

گروه کنترل در طول همین مدت، مقدار مساوی آب دریافت کردند.

موش هایی که سیر دریافت کرده بودند بهبود قابل توجه حافظه را نشان دادند، در حالی‌که گروه کنترل دائما با شوک‌های مورد استفاده برای تعیین عملکرد حافظه روبه‌رو می‌شدند.

نتایج نشان داد که اثر سیر در افزایش حافظه‌ی موش‌ها ممکن است با افزایش متابولیسم 5-HT موش‌ها در ارتباط باشد.

این نتایج از مصرف سیر به عنوان مکملی برای تقویت حافظه پشتیبانی می‌کند.

۱۹. کنترل وزن

آلیسین علاوه‌بر کاهش فشار خون، با کاهش سطح انسولین و تری‌گلیسرید هم در ارتباط است.

سیر به سوخت‌وساز قند در حیوانات آزمایشگاهی کمک کرد که در یک رژیم غذایی پر از قند قرار داشتند، حتی در آن‌هایی که علائم دیابت را نشان می‌دادند.

ژورنال آمریکایی هایپرتنشن مطالعه‌ای اناجام داد که در آن به حیواناتی با انسولین بالا، فشار خون زیاد زیاد، و تری‌گلیسرید بالا، آلیسین داده شد.

حیواناتی که سیر دریافت کردند، کاهش وزن کمی را تجربه کردند، در حالی که گرپه کنترل کمی افزایش وزن داشت.

در نتیجه سیر ممکن است باعث کاهش وزن شود یا سطح قند خون را در افراد دیابتی تثبیت کند.

برای اطلاع از خواص و فواید تغذیه ای و درمانی انواع میوه ها، سبزیجات ، خوراکی ها و … اینجا کلیک کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – اسما حسنی

منبع: juicing-for-health و well-beingsecrets

۱۹ خاصیت سیر برای سلامتی که اثبات شده است


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی