کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

طرفداران فرقه شیرازی پس از حمله به سفارت ایران در لندن دستگیر شدند

خبرگزاری‌ها از حمله به سفارت ایران در لندن توسط گروهکی با نام فرقه شیرازی که از طرفداران آیت الله شیرازی هستند خبر دادند که مهاجمان با سرنگون کردن پرچم کشورمان، پرچم گروهک خود را بر بام سفارت به اهتزاز درآوردند و پس از مدت کوتاهی با دخالت پلیس انگلیس مهاجمان بازداشت شده و اوضاع به حالت عادی درآمد.

حمله به سفارت ایران در لندن

حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در لندن شامگاه جمعه (۱۸ اسفند/ ۹ مارس) در یادداشتی در توییتر نوشت: «تعداد اندكی از طرفداران فرقه شيرازی به سفارت جمهوری اسلامی ايران در لندن تعرض کردند و عليه مقامات كشور شعار دادند. پليس در محل حاضر است.»

خبرگزاری ایرنا در گزارش خود از این حادثه، درباره هویت اشغال‌کنندگان نوشته است: «این افراد که تصاویر آیت‌الله سید صادق شیرازی و سید حسین شیرازی را در دست دارند، وابسته به گروهی با عنوان هیات “خدام المهدی” هستند که در حومه لندن فعالیت دارد.»

ایرنا هم‌چنین نوشته است: «شبکه ماهواره‌ای فدک که گفته می‌شود وابسته به یاسر حبیب (کویتی‌الاصل) است و ارتباط خاص با هیات “خدام ‌المهدی” دارد پوشش پررنگی به این ماجرا داده است.»

به گفته پلیس لندن اشغال‌کنندگان اصلی سفارت ۴ نفر هستند و مأموران پلیس از نزدیک اوضاع را زیر نظر دارند.

در همین رابطه سخنگوی وزارت خارجه اعلام کرد: در حال بررسی موضوع از طریق سفارت ایران در لندن و سفارت انگلیس در تهران هستیم.دولت انگلیس موظف است متجاوزان به حریم دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران را سریعا دستگیر کند. برخلاف اخبار منتشر شده سفارت ایران در لندن اشغال نشده است و تنها عناصر تفرقه افکنان که تعداد اندکی بوده‌اند به بالکن سفارت وارد شده‌اند.

سفیر انگلیس در تهران ضمن ابلاغ عذرخواهی رسمی دولت انگلیس گفت: پلیس ضدشورش انگلیس در محل حضور یافته و اوضاع را تحت کنترل دارد. وی گفت تمامی اقدامات لازم برای محافظت از جان دیپلمات های ایران و جلوگیری از ورود مهاجمین به داخل سفارت به عمل آمده است.

قاسمی اعلام کرد: عناصر متجاوز به سفارت ایران در لندن که تعدادشان پنج یا شش نفر بوده است توسط پلیس لندن بازداشت شدند و تعرض به سفارت ایران پایان یافته است.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

طرفداران فرقه شیرازی پس از حمله به سفارت ایران در لندن دستگیر شدند


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی