کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

واژن: ۵۰ حقیقت شگفت انگیز در مورد واژن

در این نوشتار حقایق شگقت انگیزی درمورد واژن را برای شما می گوییم. حقایقی مانند اینکه “باد” واژن که همچنین با عنوان “باد مهبل” نیز شناخته می‌شود، بسیار شایع است. بر خلاف باد معده که از راست روده یا رکتوم خارج می‌شود و حاوی ضایعات مدفوع است و بو دارد، باد مهبل بدون بو است و ارتباطی با راست روده ندارد (مگر این‌که کسی مبتلا به فیستول راست روده‌ای-مهبلی باشد). با ما همراه باشید.

۵۰ حقیقت شگفت انگیز در مورد واژن

۱. بوی مختص هر واژن

هر مهبلی (واژن) بوی خاص خود را دارد. این بو به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله ترکیب باکتری‌های طبیعی که در واژن زندگی می‌کنند، رژیم غذایی، نوع پارچه‌ی لباس زیری که زن می‌پوشد، سطح بهداشت، و میزان تعریق و ترشحات غدد زن.

۲. حساس ترین بخش واژن

دو و نیم سانت تا پنج سانت اول مهبل (واژن‌) بیش‌ترین تعداد پایانه‌های عصبی را دارد و دریافت‌کننده‌ای است که بیش‌ترین لذت را می‌برد.

۳. اسپکولوم

قدمت اسپکولوم (واژه‌ی لاتین “آینه”) که دستگاهی برای معاینه واژن است به ۱۳۰۰ قبل از میلاد برمی‌گردد. اسپکولوم همچنین در خرابه‌های شهر پمپی یافته‌ شده‌است.

۴. داستان قاعدگی

نخستین فیلمی که از کلمه‌ی واژن‌ استفاده کرده‌است، فیلم انیمیشنی است که در سال ۱۹۴۶ توسط کمپانی دیزنی ساخته شد به نام “داستان‌های قاعدگی.”

مطلب مرتبط: ۶۵ حقیقت جالب درباره مراسم عروسی

۵. ریشه

کلمه‌ی vagina لاتین “sheath” یا “scabbard” است. جمع کلمه‌ی vagina ، vaginae است. این واژه از فرانسه به فارسی آمده است. گفتنی است که واژه‌ی واژن در فارسی با همین آواشناسی وجود داشته است ولی معنای بسیار متفاوتی دارد. به مدخل هوش واژن در لغت نامه دهخدا رجوع کنید.

مطلب مرتبط: پرده بکارت: پرده بکارت:۴۰ حقیقت جالب در مورد پرده بکارت یا هایمن که حتما باید بدانید

۶. استفاده از ابزار ممنوع است

یکی از بیماران خیلی نگران بود که چیزی در واژن خود جا گذاشته است، او سعی کرده بود با استفاده از انبردست آن را پیدا کند. او به رحم رسیده بود و در آن پارگی ایجاد کرده بود. چندین ساعت عمل جراحی برای ترمیم رحم‌اش روی او صورت گرفت. بیشتر متخصصین زنان توصیه می‌کنند که اگر یک زن فکر می‌کند چیزی در مهبل او است، به انگشتان خود روغن زیتون یا ژل K-Y بزند و به دنبال آن شی بگردد. اگر او یا شریک زندگی‌اش چیزی در مهبل پیدا نکردند، حتما چیزی هم در آن‌جا وجود ندارد. در چنین شرایطی زنان نباید مضطرب شوند و بهتر است با متخصص زنان تماس بگیرند.

۷. تعادل اسیدی واژن

PH (تعادل اسید / پایه) واژن در حدود ۴ است، که pH گوجه فرنگی نیز همان مقدار است. برخی از چیزهایی که pH واژن را تغییر می‌دهند عبارتند از عفونت مهبل، دوش واژینال، صابون، و قرار گرفتن در معرض منی.

۸. بزرگترین واژن دنیا

بزرگترین واژن در تاریخ به احتمال زیاد متعلق به آنا سوان (۱۸۴۶-۱۸۸۸) بوده‌است. او حدود ۲۳۰ سانت قد و ۱۵۹ کیلوگرم وزن داشت. این خانم یک نوزاد ۱۰ کیلو و پانصد گرمی با دور سر ۴۸ سانتی‌متری به دنیا آورد.

۹. دروازه جهان مردگان

در سال ۲۰۰۶، در رمان “واژن تسخیر شده” واژن زن به عنوان دروازه‌ای به جهان مردگان عمل می‌کرد.

مطلب مرتبط: درمان خارش واژَن: ۲۹ بهترین درمان خانگی خارش و سوزش واژَن

۱۰. برداشتن کلیه از طریق واژن

در سال ۲۰۰۹، قرار شد یک کلیه‌ی سالم از طریق مهبل از شخص اهدا‌کننده در مرکز پزشکی جان هاپکینز برداشته شود. این نوع جراحی کمتر تهاجمی در نظر گرفته می‌شود زیرا کلیه از طریق باز شدن طبیعی برداشته می‌شود. عمل جراحی سنتی به طور معمول به یک برش ۱۲ تا ۱۵ سانتی روی دیواره‌ی شکم نیاز دارد.

۱۱. دختران بدون واژن ( آژنزی واژن)

تقریبا یک نفر در هر ۵۰۰۰ – ۷۰۰۰ نوزاد دختر، بدون واژن به دنیا می‌آید. این اختلال که به عنوان آژنزی واژن شناخته شده، گاهی اوقات در هنگام تولد تشخیص داده می‌شود، اما در بسیاری مواقع تا زمان بلوغ تشخیص داده نمی‌شود.

۱۲. رشد سه هفتگی موی واژن

موهای ناحیه‌ی تناسلی تنها به مدت سه هفته رشد می‌کند. اما موی روی سر یک شخص می‌تواند تا هفت سال رشد کند.

مطلب مرتبط: ۶۲ حقیقت جالب در مورد خیانت کردن که نمی‌دانستید

۱۳. بوهای مختلف

واژن‌های مختلف در زمان‌های مختلف روز دارای بوی مختلفی هستند. بلافاصله پس از آن‌که از حمام بیرون می‌آیید، ممکن است واژنتان بو نداشته باشد. پس از دویدن یا ورزش، مهبل ممکن است در اثر غدد تعریق بو بدهد. واژن در زمان قاعدگی ممکن است بویی مثل آهن بدهد، و هنگامی که در مهبل رشد بیش از حد مخمر رخ بدهد، ممکن است بوی نان به مشام برسد. پس از مقاربت، مهبل ممکن است بویی مانند بوی مایع سفیدکننده (وایتکس) داشته باشد و منی هم بوی خاص خود را دارد. در صورتی که رشد بیش از حد باکتری‌ها رخ بدهد، مهبل ممکن است بوی ماهی بدهد.

۱۴. ریشه کونت

ریشه‌شناسی کلمه “cunt” (به معنی مهبل) نامشخص است. برخی از محققان بر این باورند که از کلمه‌ی لاتین “cuneus” یا از کلمه‌ی “gwen” زبان نیا-هند و اروپایی، که ریشه‌ی کلمه‌ی “queen” و کلمه‌ی یونانی “gyne به معنای زن مشتق شده است.

۱۵. باد واژن

باد واژن که همچنین با عنوان “باد مهبل” نیز شناخته می‌شود، بسیار شایع است. بر خلاف باد معده که از راست روده یا رکتوم خارج می‌شود و حاوی ضایعات مدفوع است و بو دارد، باد مهبل بدون بو است و ارتباطی با راست روده ندارد (مگر این‌که کسی مبتلا به فیستول راست روده‌ای-مهبلی باشد).

۱۶. ارگاسم

حدود ۳۰٪ از زنان به وسیله‌ی رابطه جنسی واژینال به ارگاسم می‌رسند. برخی از محققان ادعا می‌کنند که ارگاسم از طریق مهبل ممکن است به اوج لذت جنسی عمیق در کلیتوریس منجر شود. محققان دیگر ادعا می‌کنند که ارگاسم واژینال و کلیتورال کاملا متفاوت هستند و بخش‌های متفاوتی از مغز را فعال می‌کنند. واژه‌ی “orgasm” از ریشه‌ی “wrog” در زبان نیا-هند و اروپایی، به معنی ” جوانه زدن و با قدرت متورم شدن” می‌آید.

۱۷. نام های مستعار

در انگلیسی واژن دارای بیش از ۱۰۰۰ نام مستعار است، از جمله “گل ساعتی”، “مروارید صورتی”، “یا یا”، ” زندان آلت تناسلی مرد “، ” یونی “، “پای سیب” و “یام یام.” در فارسی هم نام های متفاوتی دارد: فرج، مهبل، شرمگاه، آلت تناسلی زنانه، جگر، ناز، و….

مطلب مرتبط:درمان بوی بد واژَن: ۴۲ علت و درمان خانگی بوی بد واژَن که سریع و عالی است

۱۸. پرده ی بکارت بدون سوراخ

در هر ۲۰۰۰ تولد، حدودا یک دختر با پرده‌ی بکارت بدون سوراخ متولد می‌شود که یعنی هیچ سوراخی در بافت وجود ندارد که اجازه بدهد خون قاعدگی و یا هر ترشح دیگری از واژن خارج شود.

۱۹. از بین بردن بوی بد واژن

متخصصین زنان می‌گویند که راه‌هایی طبیعی وجود دارد برای این‌که بدون حمام کردن، بوی بد واژن را از بین ببریم، از جمله ۱) از بین بردن موهای ناحیه تناسلی؛ ۲) پاک کردن این ناحیه با دستمال مرطوب بچه به جای دستمال توالت. ۳) نوشیدن آب کرنبری، که یک ضد باکتری طبیعی است؛ ۴) نپوشیدن لباس زیر یا پوشیدن لباس زیرهایی که از جنس پنبه است برای این‌که هوا در ناحیه‌ی مهبل جریان داشته باشد ۵) مصرف پروبیوتیک‌ها برای این‌که فلور واژن (باکتری‌های موجود در آن) سالم بماند؛ ۶) جلوگیری از پوشیدن جوراب شلواری و شلوار جین تنگ؛ و ۷) خوردن رژیم غذایی مبتنی بر سبزی و مواد غذایی سالم. غذاهایی مانند چای، قهوه، مارچوبه، چغندر، الکل، کلم بروکلی، پیاز، سیر، و کاری می‌توانند روی بوی واژن‌ تاثیر بگذارند.

۲۰. رابطه جنسی دردناک

رابطه جنسی دردناک (مقاربت دردناک) پس از آن‌که یک زن بکارت خود را از دست می‌دهد، طبیعی است. اما اگر درد کاهش نیابد و پس از مدتی تسکین پیدا نکند، ممکن است اختلالی وجود داشته باشد، از جمله وستیبولیتوس وولوار (یا سندروم درد فرجی)، واژینیسم (انقباض غیر ارادی ماهیچه‌های واژن)، واکنش‌های آلرژیک به چیزهایی مانند کاندوم لاتکس و یا اسپرم‌کش، و آندومتریوز (هنگامی که پوشش رحم روی تخمدان‌ها، روده، و پوشش لگن رشد می‌کند). در هنگام این‌که سن زنان بالا می‌رود، پایین بودن سطح استروژن می‌تواند باعث التهاب واژن‌ (واژینیت آتروفیک)، یا نازک شدن مهبل شود.

مطلب مرتبط: ۲۹ حقیقت جالب درباره مردان

۲۱. خود ارضایی با احتیاط

اغلب زنان بر این باورند که خودارضایی سالم و طبیعی است چرا که یک رابطه جنسی سالم است، استرس را از بین می‌برد، خلق و خوی را بهبود می‌دهد، و به ساخت ماهیچه‌های کف لگن کمک می‌کند. با این حال، استثنائایی نیز وجود دارد. به عنوان مثال، یک زن تصمیم گرفت که با استفاده از موز خودارضایی کند. در هنگام خودارضایی، سمت انتهای موز را داخل واژن‌ قرار داد و گردن رحم خود را چنان زخمی کرد که کارش به بیمارستان کشید و بدن‌اش کلی بخیه خورد.

۲۲. اندازه واژن

ر حالی که واژن هر زن متفاوت است، متوسط طول واژن تحریک نشده در یک زن بالغ بین ۶.۵ تا ۷.۵ سانتی‌متر عرض و ۷.۵ سانتی‌متر است. واژن‌ می‌تواند تا ۲۰۰ درصد در هنگام مقاربت و زایمان گسترش بیابد.

۲۳. پرده بکارت

در انگلیسی پرده بکارت (به انگلیسی Hymen) از روی الهه‌ی یونانی ازدواج به نامِ هایمن (Hymen) نام‌گذاری شده‌است، و پرده‌ای است که بخشی از واژن را پوشش می‌دهد. پرده‌ی بکارت قبل از سن بلوغ از واژن مراقبت می‌کند. پس از بلوغ و زمانی که استروژن بافت واژن‌ را ضخیم‌تر کرد، پرده‌ی بکارت کارایی چندانی ندارد.

در فارسی هم می توان مانند این را یافت. مثل پرده ایزد که به معنی دوشیزگی و باکرگی است. به لغت نامه دهخدا رجوع کنید. بکارت از عربی آمده است و به معنی تازگی و دوشیزگی است.

۲۴. ختنه واژن

در برخی از فرهنگ‌ها، کلیتوریس زن قطع می‌شود، و لبه (فرج) برداشته می‌شود، و واژن دوخته می‌شود، به استثنای یک سوراخ کوچک (که عمل تخلیه‌ی امکان‌پذیر باشد). این عمل وحشتناک به نام ختنه‌ی زنان که به طور گسترده‌ای محکوم شده‌است به دلیل این اعتقاد انجام می‌شود که زن برای ازدواح مناسب‌تر باشد، چرا که هم میل جنسی کاهش می‌یابد و هم باکره بودن او قطعی می‌شود.

۲۵. واژن دندنه دار

واژن‌ دندانه‌دار اشاره دارد به افسانه‌های قومی و اجدادی در برخی از فرهنگ‌ها به این قرار که زنانی که واژن دندانه‌دار دارند می‌توانند خراش و گزیدگی روی آلت تناسلی مرد ایجاد کنند. به طور نمادین، داستان برای تضعیف رفتارهای جنسی نقل می‌شده است. با این حال، در موارد نادر، کیست درموئید (کیستی که می‌تواند حاوی مو، مغز، غضروف، پوست و دندان باشد) می‌تواند راه خود را به مهبل (واژن) باز کند، و باعث دندانه‌دار شدن واژن شود.

مطلب مرتبط: انواع عفونت واژَن: ۷ مهمترین عفونت های واژَن را بشناسید

۲۶. بیرون افتادن واژن یا پرولاپس

در یک بیماری به نام پرولاپس لگن، واژن‌ زن به معنای واقعی کلمه می‌تواند بیرون بیفتد و بین پاهای او آویزان شود. هرچند پرولاپس لگن اغلب قابل درمان است.

۲۷. نقطه جی

رخی از محققان معتقدند که موضع جی (نقطه‌ی گرافنبرگ) در ۶.۵ تا ۷.۵ سانتی داخل مهبل (واژن)، در دیواره قدامی (در نزدیکی ناف)، درست زیر مجرای ادراری قرار دارد. آنها بر این باورند که این منطقه دارای بافتی متفاوت از باقی قسمت‌های واژن‌ است و محل بافت پروستات درست مانند آقایان است. دیگر محققان معتقدند که موضع G اصلا وجود ندارد.

۲۸. انگل مقاربتی تریکومونیاز

تریکومونیازیس عفونت واژن‌ ناشی از یک انگل مقاربتی است. علائم این بیماری شامل خارش، سوزش، و ترشح بیش از حد است. این ترشحات پرحباب، مایل به سبز یا مایل به خاکستری هستند، و ممکن است بد بو باشند. بیش از ۳.۷ میلیون نفر در ایالات متحده و بیش از ۱ درصد در سراسر جهان به این بیماری مبتلا هستند، هر چند تنها ۳۰ درصد علائم آن را دارند.

۲۹. بوی ماهی و خارش

واژینوز باکتریال (BV) باعث می‌شود واژن بوی ماهی بدهد و گاهی اوقات با ترشح، بو، درد، خارش و سوزش همراه است. بی‌وی رایج‌ترین عفونت واژن در زنانی است که در سنین باروری قرار دارند. محققان کاملا نمی‌دانند که BV چگونه در مهبل ایجاد می‌شود، اما می‌دانند که با عدم تعادل باکتری که به طور معمول در واژن زن موجود است، ارتباط دارد. ریسک این عفونت زمانی افزایش می‌یابد که با فرد جدیدی رابطه‌ی جنسی داشته باشید. احتمال بروز عفونت BV از طریق تماس با صندلی توالت، ملافه، یا حضور در استخر وجود ندارد و زنانی که هرگز مقاربت جنسی نداشته‌اند نیز ممکن است به این عفونت مبتلا شوند.

مطلب مرتبط: درمان عفونت قارچی واژَن: ۳۷ بهترین و سریع ترین درمان خانگی عفونت واژَن

۳۰. تکریم و اعتماد به نفس

در حالی که برخی از فرهنگ‌ها به آدم‌ها می‌آموزند که حرف زدن از واژن تابو است، یک پزشک اشاره می‌کند که واژن در طول تاریخ مورد تکریم بوده و همین “نشان می‌دهد که قدرت و زیبایی، فوق‌العاده رهایی‌بخش است. زنان، و تمایزات جنسی که ما را زن می‌سازد، قدرتمندترین نیروهای خلاقانه در جهان هستند.” علاوه بر این، مطالعات نشان می‌دهند زنانی که اعتماد به نفس بیش‌تری در مورد واژن خود دارند می‌توانند ارگاسم بهتری داشته باشند.

۳۱. نماد واژن

چند نماد برای واژن‌ وجود دارد، از جمله صدف، گل، کیف‌های دستی، و pisces vesica (کیسه‌ی ماهی که معمولا به عنوان نماد مسیح استفاده می‌شود). در یاران متاسفانه نمادسازی از واژن یک تابو است.

۳۲. جمع شوندگی

واژن‌ یک فضای بالقوه است، به این معنی که اگر چیزی آن را باز نگه ندارد، جمع می‌شود، مانند یک جوراب که پایی درون آن نیست.

۳۳. توپ واژن

برخی از شرکت‌ها توپ فلزی سنگین می‌فروشند، مانند بن وا توپ (Ben Wa Ball)، که برای سفت کردن ماهیچه‌های واژن به کار می‌روند. این توپ است به سادگی درون واژن‌ قرار داده می‌شود و در آن‌جا برای ایجاد تحریک تکان داده می‌شود.

مطلب مرتبط: درمان خشکی واژَن: ۴۸ بهترین درمان خانگی خشکی واژَن

۳۴. اسکوآلن یا روانساز واژن

هم کوسه‌ها و هم واژن‌ ماده‌ای به نام اسکوآلن دارند. اسکوآلن در کبد کوسه وجود دارد و همچنین یک لوبریکانت (روانساز) طبیعی است.

۳۵. حد و مرز

واژن از روزنه‌ی فرج شروع می‌شود و به گردن رحم منتهی می‌شود.

۳۶. چین واژن

در داخل واژن‌ یک سری برجستگی‌ وجود دارد که توسط چین‌خوردگی‌های واژن تولید می‌شود و به آنها چین مهبل می‌گویند. این چین‌ها گسترش یافتن و کش آمدن واژن را امکان‌پذیر می‌کنند.

۳۷. خود شویی

واژن خودش، خودش را تمیز می‌کند و در نتیجه، پزشکان دوش واژینال را توصیه نمی‌کنند. مهبل (واژن) انبوهی از میکروارگانیسم‌ها و باکتری‌هایی دارد که به طور متقابل همزیستی دارند و کارشان این است که در برابر میکروب‌های خطرناک از واژن محافظت می‌کنند. بروز اختلال در این تعادل می‌تواند منجر به عفونت‌های قارچی، ترشحات غیر طبیعی، و غیره شود.

۳۸. ورود ممنوع

واژن‌ یک مجرای باز به حفره‌ی شکمی نیست. در حالی که اسپرم‌های کوچک و میکروسکوپی می‌توانند از طریق دهانه‌ی رحم پیش می‌روند، اما یک تامپون هرگز نمی‌تواند داخل شود. بنابراین غیر ممکن است که یک تامپون، کاندوم، یا هر چیز دیگری در مهبل گم شود!

۳۹. محل اختفای مواد مخدر

یک زن ۲۷ ساله در سال ۲۰۱۱ محکوم به حمل هروئین شد به این ترتیب که ۵۴ کیسه مواد مخدر را در داخل مهبل خود حمل می‌کرد.

۴۰. آلرژی به منی

هر چند نادر است، اما ممکن است زنان به پروتئین موجود در مایع منی آلرژی داشته باشند. این اختلال با عنوان حساسیت به پروتئین پلاسمای سمینال (مایع منی) شناخته می‌شود. اغلب کسانی که مبتلا به این نوع آلرژی هستند، بعد از رابطه‌ی جنسی تنها خارش و تورم دارند، اما در برخی موارد این مشکل ممکن است زندگی شخص را تهدید کند. تحقیقات نشان می‌دهند که برخی از زنان نسبت به مردان خاصی حساسیت دارند و ممکن است به سایر مردان حساسیت نداشته باشند.

مطلب مرتبط :‌انواع پرده بکارت: ۳ نوع پرده بکارت و عمل ترمیم بکارت + عکس

۴۱. رشد سیب زمینی

خانمی به یک متخصص زنان مراجعه کرد و شاکی بود که از واژن‌ او ساقه‌ی گیاهی خارج می‌شود. دکتر او را مورد معاینه قرار داد و مشخص شد که واقعا از واژن او ساقه‌ی گیاه در حال رشد و بیرون آمدن است. زمانی که دکتر جسم درون واژن را خارج کرد، متوجه شد که یک سیب‌زمینی است که درون واژن‌ جوانه زده‌است. این بیمار به دکتر گفت که مادرش به او گفته بود برای جلوگیری از بارداری درون مهبل خود سیب‌زمینی بگذارد.

۴۲. دو نوع ترشح

در حالی که ترشحات واژن می‌تواند باعث نرم و لیز شدن واژن شود، اما این با لیز شدن مهبل در طول رابطه‌ی جنسی فرق دارد. ماده‌ی روانساز از غدد بارتولین که به اندازه‌ی نخود هستند و در اطراف دهانه‌ی مهبل واقع شده‌اند، خارج می‌شوند.

۴۳. شل شدن واژن

مهبل (مانند سینه، زانو و باسن) می‌تواند شل شود. بارداری، زایمان، بالا رفتن سن، تغییرات هورمونی، ژنتیک، و نیروی گرانش می‌تواند پشتیبانی از دستگاه تناسلی زن را تضعیف کند، و همین باعث شل شدن واژن‌ می‌شود. راه‌های مختلفی برای جلوگیری از این تضعیف وجود دارد: ۱) تمرینات کیگل (Kegel)، ۲) حفظ وزن طبیعی، ۳) اجتناب از یبوست، و ۴) سیگار نکشیدن.

۴۴. ترشحات سالم

ترشحات واژن حاوی هیچ گونه ماده‌ی زائدی نیست. مواد داخل آن عبارتند از: مایعی که از دیواره‌های مهبل ترشح می‌شود، مخاط دهانه‌ی رحم، مایع لوله‌های رحمی، ترشحات غدد موجود در فرج، روغن و تعریق غدد فرج، سلول‌های قدیمی دیواره‌های مهبل و باکتری‌های سالم. ترشحات واژن عمدتا حاوی آب نمک، مخاط، و سلول است.

۴۵. میزان ترشحات

مقدار متوسط ترشحات مهبل یک زن در سن باروری در طی یک دوره‌ی هشت ساعته ۱.۵۵ گرم (۱ گرم = ¼ قاشق چای خوری) وزن دارد. هر زن مقادیر متفاوتی ترشح در واژن‌ خود دارد، هر چند این میزان بستگی به این دارد که زن در کجای سیکل ماهانه‌ی خود قرار دارد. بیش‌ترین میزان ترشح یک زن (۱.۹۶ گرم) در زمان تخمک‌گذاری است.

۴۶. شکل یکسان

در حالی که فرج معمولا بین زنان متفاوت است، بیش‌تر واژن‌ها شکل یکسانی دارند.

۴۷. واژن در مقام کیف

یک پزشک متخصص زنان گزارش داد که یکی از بیماران او همیشه مهبل خود را به عنوان کیف استفاده می‌کند. این زن واژن خود را با بسته‌ی پلاستیکی قرص، برگه‌ی صورت حساب‌ها، یک رژ لب، و یک خودکار پر می‌کرده‌است. او بعدها اعتراف کرد که در سن هشت سالگی، مورد آزار جنسی قرار گرفته بوده‌است.

۴۸. دو واژنی

به گفته‌ی یکی از متخصص زنان، غیر معمول‌ترین واژنی که او تا کنون دیده بود در خانمی بود که برای زایمان آمده بود. او در واقع دو واژن‌ با دو گردن رحم داشت. یک گردن رحم هشت سانتی‌متر گشاد شده بود. دیگری به طور کامل بسته شده بود. او در دوران بارداری تحت نظر پزشک نبود، اما شوهرش سال‌ها به او می‌گفته‌است که داشتن رابطه‌ی جنسی با او مانند داشتن رابطه‌ی جنسی با دو زن متفاوت است.

۴۹. مدل های مختلف

وقتی که از یک پزشک متخصص زنان پرسیده شد نگاه کردن به واژن‌های مختلف در طول روز چه حسی دارد، او پاسخ داد که “در واقع، این کار مثل این می‌ماند که به چند مدل موی مختلف نگاه کنید! ”

۵۰. کرم در واژن

یک بیمار به متخصص زنان مراجعه کرد و بسیار شاکی بود از این‌که احساس خارش در واژن دارد و حس می‌کند که چیزی در داخل مهبل او حرکت می‌کند. معاینات نشان داد که ۲ یا ۳ کرم زنده در مهبل او وجود دارد. این پزشک متوجه نشد که چه‌طور کرم‌ها وارد واژن این خانم شده‌اند، اما با قرص‌های مخصوص کشتن کرم او را درمان کرد، و واژن‌اش را تمیز کرد، و به او گفت که مواد غذایی در داخل واژن خود قرار ندهد. دو هفته بعد که این خانم دوباره معاینه شد، اثری از کرم‌ها باقی نمانده بود.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: factretriever

واژن: ۵۰ حقیقت شگفت انگیز در مورد واژن


 

برچسب ها

بازده

  1. MEHDI گفت:

    نام مستعار دیگر در فارسی (ناناز)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی