کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۰ جالب ترین حقیقت درباره ژیلت که نمی‌دانستید

ژیلت یکی از معروف‌ترین برندهای جهانی است. با سابقه‌ای به طول یک قرن، یکی از قدیمی‌ترین برندهای جهان است که علی رغم عبور از مشکلات کاری شدید، طرفداران خود را حفظ کرده است. در این نوشتار با ما همراه باشید تا۲۰ جالب ترین حقیقت درباره ژیلت که نمی‌دانستید را برایتان بگوییم.

۲۰ جالب ترین حقیقت درباره ژیلت که نمی‌دانستید

این برند در ریش تراش مردانه و بخش مراقبت شخصی که در حال حاضر توسط Proctor & Gamble اداره می‌شود، پیشگام است. همه نام ژیلت و معنای آن را می‌دانند اما این شرکت، در مسیر خود، از رویدادهای مهمی عبور کرده است. ژیلت، بحث‌ها و نوآوری‌ها و پدیده‌های زیادی را در این مسیر خلق کرده است. در این‌جا ۲۰ مسئله جالب که درمورد این برند معروف ریش تراشی-ژیلت- نمی‌دانستید را آورده‌ایم.

۱. ژیلت، نام تجاری تیغ در بسیاری از زبان‌هاست.

ژیلت در زبان‌هایی مانند استونیایی، چکی، لهستانی، سربو-کرواتی، مقدونی و لیتوانی به معنای تیغ به کار می‌رود.

مطلب مرتبط: ۳۰ حقیقت درباره فیسبوک که غافلگیر می‌شوید

۲. ژیلت، اصلاح زیر بغل را در میان زنان باب کرد

در ۱۹۱۵، ژیلت با تبلیغی در  Harper’s Bazaar اعلام کرد که موی زیر بغل در زنان، غیر بهداشتی و دمده است. این تبلیغ، اصلاح زیر بغل را باب کرد و و منجر به ایجاد بازاری برای محصولات اصلاح شخصی شد.

۳. ژیلت، برای مردانی که به تولد هجده سالگی خود نزدیک بودند، ریش تراش‌های رایگان می‌فرستاد

در ایالات متحده، ژیلت، به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی خود، برای مردان جوانی که نزدیک تولد هجده سالگی خود بودند، ریش تراش‌های رایگان می‌فرستاد.

۴. این برند حامی مالی  ورزشکاران بسیاری در رشته‌های مختلف بود

در روز پدر، ژیلت یک اپلیکیشن شبیه به Siri- یک اپلیکیشن کمکی شخصی- ساخت که به تمام سوالات مصرف کننده جواب می‌دهد. این کار بعد از این انجام شد که یک تحقیق دریافت که فقط ۱۳٪ پسران برای سوال پرسیدن به سراغ پدران‌شان می‌روند.

مطلب مرتبط: ۳۰ حقیقت حیرت انگیز درباره کوکاکولا که احتمالا نمی‌‌دانستید

۵. ژیلت در ۲۰۱۷، با اپلیکیشنی برای پدران به بازار آمد

در مناسبت روز پدر، ژیلت با اپلیکیشنی شبیه به Siri -یک اپلیکیشن کمکی شخصی- به بازار آمد که به تمام سوالات مصرف کننده پاسخ می‌دهد. این کار، پس از نتایج تحقیقی که نشان می‌داد فقط ۱۳ درصد از پسران برای کمک گرفتن به سراغ پدران‌شان می‌روند، انجام شد.

۶. مدل ریش تراش و تیغ‌ها ار ژیلت شروع نشد

مدل معروف ریش تراش و تیغ‌ها، که شامل فروش یک قلم با قیمت پایین برای افزایش فروش وسایل جانبی آن می‌شود، توسط King C Gillette شروع شد. به هر حال، رقبای او بودند که به این ایده رسیدند. او فقط راه آن‌ها را دنبال کرد.

۷. King Camp Gillette شرکت را در ۱۹۰۱ تاسیس کرد

King Camp Gillette در ۱۹۰۱، شرکت آمریکایی ریش تراش بی‌خطر را تاسیس کرد. یک سال بعد در ۱۹۰۲، نام شرکت به ژیلت تغییر یافت.

حقیقت درباره ژیلت ۸:  پس از اولین تولید، ۵۱ ریش تراش و ۱۶۸ تیغ فروخت

ژیلت پس از کسب مجوز  برند خود، در ۱۹۰۳ تولید را آغاز کرد. شرکت در اولین تلاش خود، فقط توانست ۵۱ ریش تراش و ۱۶۸ تیغ را بفروشد اما در سال بعد، این میزان به ۹۰۸۸۴ ریش تراش و ۱۲۳۶۴۸ تیغ افزایش یافت.

مطلب مرتبط: ۳۱ واقعیت جالب درباره نایک که نمی‌دانستید

۹. یک شرکت چوب پنبه ، ایده تیغ‌های یک بار مصرف را به ژیلت داد

King C Gillette در شرکت Crown Cork and Seal به عنوان فروشنده کار می‌کرد و این‌جا بود که به ایده تیغ‌های یک بار مصرف رسید. این فکر با دیدن درب‌های چوپ پنبه‌ای بطری که می‌فروخت به ذهنش رسید.

۱۰. King C Gillette به دلیل تصویرش بر پاکت تیغ معروف شد

عکس King C Gillette بر پاکت تیغ او را بسیار معروف کرد. در واقع، مردم واقعا شگفت زده شدند که دیدند او یک فرد واقعی است نه یک تصویر بازاریابی.

۱۱. تیغ‌های ژیلت با تصویر ژیلت هم معنا شدند

در کشورهای غیر انگلیسی زبان، مردم با اشاره به تصویر او ژیلت می‌خواستند. آن‌ها تیغ‌هایی با عکس مرد می‌خواستند.

حقیقت درباره ژیلت ۱۲: Proctor & Gamble در ۲۰۰۵ مالک شرکت ژیلت شد

شرکت آمریکایی به نام P&G در ۲۰۰۵ مالک ژیلت شد اما باز هم از نام ژیلت برای ریش‌ تراش و محولات مراقبت شخصی استفاده کرد.

۱۳. ورزشگاه ژیلت ابتدا با نام CMGI شناخته می‌شد

ورزشگاه ژیلت پس از این‌که ژیلت حق نام‌گذاری را بعد از شکست مالی دات کام ازCMGI خرید،  نام گرفت. اگر چه  Proctor & Gamble شرکت را در ۲۰۰۵ خرید، اما باز هم از نام برند ژیلت برای ورزشگاه استفاده کرد.

مطلب مرتبط: ۳۰ جالبترین حقیقت درباره سامسونگ که شاید نشنیده باشید

۱۴. فیلم “پنجه طلایی” جیمز باند، ریش تراش ژیلت را نشان داد

در ۱۹۶۴ ، فیلم جیمز باند با بازی سین کانری، ریش تراش اسلیم با چرخش قابل تنظیم ۱۹۵(TTO) را نشان داد. این ریش تراش، وسیله هدایت‌گری که جاسوس در جت شخصی پنجه طلا استفاده می‌کرد را حمل می‌کرد.

۱۵. فیلمنامه “اه جویی” به ریش تراش‌های ژیلت اشاره  زیادی داشت

فیلمنامه‌ای که ساموئل بکت  در ۱۹۶۵ به نام “ آه جویی” برای تلویزیون نوشت، اشاره‌های زیادی به ریش تراش ژیلت داشت.

۱۶. پرونده‌ای در برزیل علیه ژیلت تشکیل شد که بر ضد مردان پر مو بود

در ۲۰۱۳، برخی مصرف کنندگان، پرونده ای را علیه ژیلت تشکیل دادند که در یک تبلیغ، زنانی را نشان می‌داد که از مردان می‌خواستند موهای خود را بزنند تا مردانه‌تر شوند. این پرونده ادعا می‌کرد که این تبلیغ، به عواطف مردان پر مو آسیب می‌زند.

۱۷. دادگاه کنتیکت در ۲۰۰۵، حکمی را علیه ژیلت اعلام کرد

دادگاه ناحیه کنتیکت پس از این‌که ویلکینسون سورد، ادعاهای شرکت ژیلت در تبلیغات خود را به چالش کشید، حکمی را علیه ژیلت اعلام کرد. ژیلت به اغراق متهم گردید و این حکم به تغییر تبلیغات در ایالات متحده منجر شد.

حقیقت درباره ژیلت ۱۸: در ۲۰۱۶ در فرانسه جریمه شد

توافق Autorité de la در فرانسه در ۲۰۱۶، ژیلت را برای تثبیت قیمت بر محصولات بهداشتی شخصی جریمه کرد.

مطلب مرتبط: ۳۰ حقیقت جالب درباره آمازون که شاید نمی‌دانستید

۱۹. ژیلت در ۲۰۱۰ به دلیل همکاری با تیری هانری، تحریم شد

تیری هانری در ۲۰۱۰، یکی از تبلیغ کنندگان ژیلت بود، همان سالی که بحث و جدل هندبال در مسابقه برگزیده‌گان جام جهانی فیفا به وجود آمد. این بحث و جدل باعث تحریم ژیلت شد اما ژیلت از تیری هانری حمایت کرد.

حقیقت درباره ژیلت ۲۰: متخصصین بازاریابی، عبارت “نفرین ژیلت”  را به وجود آوردند

بحث‌های میان ورزشکاران مرتبط با ژیلت باعث به وجود آمدن عبارت “نفرین ژیلت” شد. این عبارت، توسط متخصصین بازاریابی برای پررنگ نشان دادن پیشرفت به وجود آمد.

حالا دیگر خودتان می‌بینید که ژیلت چه مسیر پر فراز و نشیبی را طی کرده است. بدون شک، ژیلت یکی از معروف‌ترین برندهای دنیاست که نه تنها به پیشگامی  در عرصه کسب و کار  تبدیل شد بلکه از میان طوفان‌های زیادی گذشت و علی رغم مشکلات، نام بزرگ خود را حفظ کرد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مژگان گوران

منبع: boomsbeat

۲۰ جالب ترین حقیقت درباره ژیلت که نمی‌دانستید


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی