کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۳۰ حقیقت حیرت‌انگیز درباره ای بی (ebay) که نمی‌دانستید

ای بی (ebay) یک سکوی تجارت الکترونیکی حیرت انگیز است. شما می‌توانید در یک سایت و فقط با چند کلیک چیزهایی را بخرید و بفروشید. به عنوان یک بازار آنلاین بی‌نظیر، کم از یک گنجینه‌ی ارزشمند نیست چراکه می‌توانید در اینجا رویایی‌ترین و عجیب‌ترین اقلام به حراج گذاشته شده را پیدا کنید. این سکوی ویژه واقعا یکی از آن جاهایی است که هر روزه میلیون‌ها بازدیدکننده را به خود می‌بیند که تعداد فراوانی از تراکنش‌ها هر روزه انجام می‌دهند.

۳۰ حقیقت حیرت‌انگیز درباره ای بی (ebay) که نمی‌دانستید

بنابراین، اگر تاریخچه‌ی ای بی (ebay) را مرور کنید، هزاران حقیقت خاص در رابطه با این شرکت خواهید یافت. در نتیجه، در اینجا نگاهی می‌اندازیم به ۳۰ چیز عجیب درباره‌ی ای بی که نمی‌دانستید.

۱.بنیان‌گذار ای بی (ebay) پیر امیدیار

بنیان‌گذار ای بی (ebay) پیر امیدیار در ۳۱ سالگی میلیاردر شد – ای‌بی در ۱۹۹۵ توسط پیر امیدیار راه‌اندازی شد. سه سال بعد، شرکت عمومی شد و بلافاصله امیدیار در سن ۳۱ سالگی به یک میلیاردر تبدیل شد.

۲. اکو‌بی

پیر امیدیار می‌خواست ای‌بی را اکو‌بی بنامد – امیدیار آن اوایل می‌خواست که نام این سایت حراجی را اکوبی بگذارد اما این نام قبلا توسط یک شرکت معدن کانادایی انتخاب شده بود. در نتیجه، مجبور شد با ای‌بی کنار بیاید.

مطلب مرتبط: ۳۰ حقیقت درباره استارباکس که احتمالا نمی‌‌دانستید

۳. مگ ویتمن

مگ ویتمن اولین مدیرعامل ای‌بی بود- مگ ویتمن در ۱۹۸۸ اولین مدیرعامل ای‌بی شد و ده سال بعد در ۲۰۰۸ برکنار شد.

۴. اولین تراکنش در ای‌بی

اولین تراکنشی که در ای‌بی انجام شد یک اشاره‌گر لیزری خراب بود – اولین قلم که در ای‌بی معامله شد یک اشاره‌گر لیزری خراب بود که به قیمت ۱۴.۸۳ دلار فروخته شد. پیر امیدیار به خریدار ایمیل زد تا مطمئن شود او از خراب بودن اشاره‌گر باخبر است و خریدار گفت که این موضوع را می‌داند و این که او یک کلکسیونر اشاره‌گرهای لیزری خراب است.

۵ . دو میلیارد تراکنش در روز

ای بی (ebay) هر روزه شاهد ۲ میلیارد تراکنش است – ای‌بی مرکز فروش و خرید است و هر روز شاهد انجام ۲ میلیارد تراکنش است.

۶.بریتانیا بزرگترین خریدار

بریتانیا بزرگترین خریدار در ای‌بی است – بریتانیا در صدر سرانه‌ی خرید در ای‌بی قرار دارد.

۳۰ حقیقت حیرت‌انگیز درباره ای بی (ebay) که نمی‌دانستید

۷.آیفون۴

آیفون۴ از همه چیز بیشتر در ای‌بی جستجو می‌شود – دریافته‌اند که آیفون ۴ قلمی است که مردم از همه چیز بیشتر آن را جستجو کرده‌اند.

۸.برند کتانی

برند کتانی که از همه بیشتر در ای‌بی خریداری شده است نایک ایر جوردن است – یکی از هر سه دلار خرج شده بابت خرید کتانی در ای‌بی صرف خرید نایک ایر جوردن می‌شود، کفش‌های بسکتبالی که نشان مایکل جوردن را بر خود دارند.

مطلب مرتبط: ۳۰ حقیقت درباره‌ اچ اند ام (H&M) که نمی‌دانستید

۹.حراج‌های فهرست شده

ای‌بی در ۱۹۹۷ میزبان ۲.۰۰۰.۰۰۰ حراجی بود – در ۱۹۹۷، کسب و کار ای‌بی شاهد ترقی مهمی بود چرا که حراج‌های فهرست شده بر روی سایت به عدد ۲.۰۰۰.۰۰۰ رسید. در ۱۹۹۶ ای‌بی رویهم رفته فقط می توانست ۲۵۰.۰۰۰ مورد را مدیریت کند.

۱۰.جیمز هیلر بلانت

خواننده جیمز هیلر بلانت خواهر خودش را در ای‌بی به مزایده گذاشت – خواننده‌ی بریتانیایی جیمز هیلر بلانت برای پیدا کردن راهی جهت کمک به سفر او به ایرلند در فرصتی محدود، او را در ای‌بی به مزایده گذاشت.

۳۰ حقیقت حیرت‌انگیز درباره ای بی (ebay) که نمی‌دانستید

۱۱.رد سارق

جاستین هاوکینز یک نسخه‌ی منتشر شده از آلبوم بند خودش را از ای‌بی خرید – جاستین هاوکینز از بند دارکنس (تاریکی) یک نسخه‌ی منتشر شده از آلبوم خودشان را از سایت ای‌بی خریداری کرد تا رد سارق را بگیرد.

۱۲.محصولات جدید

اکثریت خریدهای ای‌بی به اقلام جدید مربوط می‌شوند – هرچند ای‌بی یک سایت حراج است اکثر خریدهایی که در سایت اتفاق می‌افتند یعنی بیش از ۷۰٪ ، به محصولات جدید مربوط می‌شوند.

۱۳. فروش شهر بافرد

در ۲۰۱۲ شهر بافرد در ای‌بی فروخته شد – دان سامونز شهر بافرد، یک شهر ۱۰ هکتاری در ویومینگ، را در ازای ۹۰۰.۰۰۰ دلار فروخت. او در ۲۰۱۲ شهر را در ای‌بی برای فروش گذاشت و این شهر ظرف تنها ۱۱ دقیقه توسط دو خریدار ویتنامی خریداری شد.

مطلب مرتبطمستر کارت: ۳۰ حقیقت حیرت‌انگیز درباره‌ مستر کارت که نمی‌‌دانستید

۱۴.برجویل دو بار در ای‌بی فروخته ش

بریجویل کالیفرنیا دو مرتبه در ای‌بی به فروش رسید.

۱۵.گران قیمت‌ترین قلم فروخته شده

گران قیمت‌ترین قلم فروخته شده در ای بی (ebay) یک قایق بادبانی بود – در ۲۰۰۶، یک قایق بادبانی ۱۲۳ متری عظیم در ای‌بی به قیمت ۱۶۸ میلیون دلار به حراج گذاشته شد. این قایق توسط رومن آبراموویچ، میلیاردر روسی، خریداری شد اما عملا معامله با ۸۵ میلیون دلار فیصله پیدا کرد.

۱۶.دومین قلم گران قیمت ای‌بی

دومین قلم گران قیمت ای‌بی جت‌های خصوصی بودند – جت‌های خصوصی گالف‌استریم ۲ ساخته‌ی تایلر جت دومین اقلام گران‌قیمت فروخته شده در ای‌بی بودند – برنده‌ی مزایده بابت این معامله ۴.۹ میلیون دلار پرداخت کرد.

۱۷.تراکنش‌های موبایلی

گران‌قیمت‌ترین قلم فروخته‌ شده در ای‌بی از طریق تلفن همراه یک هواپیما بود – تراکنش‌های موبایلی ای‌بی در زمان‌های اخیر به شدت افزایش یافته‌اند و یک هواپیمای مالیبو پی‌ای-۴۶-۳۱۰ پی گران قیمت‌ترین قلم فروخته شده از طریق موبایل بود. این هواپیما به قیمت ۲۶۵.۰۰۰ دلار فروخته شد.

۱۸. مردی تمام زندگیش را فروخت

مردی زندگی‌اش را در ای‌بی فروخت – سال ۲۰۰۸ شاهد آن بود که مردی به نام ایان آشر تمام زندگی‌اش را در ای‌بی به قیمت فقط ۳۲۵.۰۰۰ دلار فروخت.

۱۹.ای‌بی صاحب شرکت‌های متعددی است

ای‌بی همچنین مالک استاب‌هاب، پی‌پل، شاپینگ دات‌کام، و هالف دات کام است.

مطلب مرتبط: ۳۰ حقیقت درباره زارا که حیرت انگیز هستند

۲۰.اسکایپ

ای بی (ebay) در ۲۰۰۵ اسکایپ را از آن خود کرد – ای‌بی در ۲۰۰۵ ای‌بی را در ازای ۲.۶ میلیارد دلار از آن خود کرد و بعدها ۶۵٪ از سهام آن را به سیلور لیک، اندرسن هوروییتز، و هیئت سرمایه‌گذاری طرح مستمری کانادا فروخت. در ۲۰۱۱ مایکروسافت اسکایپ را خرید.

۳۰ حقیقت حیرت‌انگیز درباره ای بی (ebay) که نمی‌دانستید

۲۱. رنگ‌های پس‌زمینه‌ی سایت

وقتی ای‌بی رنگ‌های پس‌زمینه‌ی سایت را تغییر داد کاربران اعتراض کردند- رنگ پس‌زمینه‌ی وبسایت ای‌بی زرد بود و به سفید تغییر پیدا کرد و مخاطبان اعتراض کردند که منجر به برگرداندن تصمیم اتخاذ شده گردید اما کم کم از شدت این رنگ به مرور کاسته شد تا دوباره به رنگ سفید تبدیل شد.

۲۲.ماهیت فیزیکی فروختنی ها

ای بی (ebay) فهرست کردن چیزهایی که هیچ ماهیت فیزیکی ندارند را ممنوع می‌کند – ای‌بی سیاستی دارد که اجازه‌ نمی‌دهد چیزهایی که ماهیت فیزیکی ندارند در فهرست این سایت قرار بگیرند.

۲۳. اقلام ممنوعه

ای‌بی فهرستی از اقلام دارد که فروش آن‌ها ممنوع است – ای‌بی فهرستی از اقلام را از فهرست شدن منع کرده است که شامل اقلامی مانند مواد مخدر، سلاح گرم، بلیت بخت‌آزمایی و بسیاری چیزهای دیگر می‌شود.

۲۴.بهترین زمان فروش در ای‌بی

بهترین زمان فروش در ای‌بی زمان بین ۶:۳۰ تا ۱۰:۳۰ شب است – در طول این چهار ساعت، اکثر آدم‌ها در حال استراحت و همچنین گشت و گذار در ای‌بی هستند که همین امر آن را به سودآورترین زمان فروش تبدیل می‌کند.

۲۵.خارپشت دریایی

ای بی (ebay) به کشف گونه‌ی جدیدی از خارپشت دریایی کمک کرد – یک گونه‌ی جدید از خارپشت دریایی زمانی که برای فروش در ای‌بی فهرست شده بود کشف شد.

۲۶.امتیازدهی به فروشنده

ای‌بی در ۲۰۰۸ امتیازدهی به فروشنده را معرفی کرد – ای‌بی امتیازدهی به فروشنده را در ۲۰۰۸ آغاز کرد که خریداران در چهار دسته‌بندی مختلف به فروشندگان از ۱ تا ۵ امتیاز می‌دادند.

۲۷.آزمایش بتا

در طول دوره‌ی آزمایش بتا، جی‌میل در ای‌بی به مزایده گذاشته شد – در ۲۰۰۴، بعضی از کاربران ای‌بی دعوت‌های‌شان به خدمات ایمیل گوگل را در ازای حدودا ۶۰ دلار به مزایده گذاشتند.

۲۸.جعبه‌های رایگان

ای‌بی به اعضای خود جعبه‌های رایگان با برند مشترک ارائه می‌دهد – به عنوان عضوی از ای‌بی، طرف می‌تواند از طریق خدمات پستی ایالات متحده جعبه‌های رایگان دارای برند مشترک دریافت کند.

۲۹.مناقصه

ای بی (ebay) شاهد به مناقصه گذاشتن دستورالعمل‌ها است – بخشی در ای‌بی وجود دارد که خریداران دستورالعمل‌ها را به مناقصه می‌گذارند.

۳۰.ای‌بی اجازه کار خیریه را می‌دهد

ای‌بی اجازه می‌دهد فروشندگان بخشی از درآمدشان را به انتخاب خودشان به یک خیریه از طریق  MissionFish اهدا کنند.

ای‌بی واقعا مرموز و جالب است. این سایت یک سکوی مزایده‌ی فوق‌العاده است و بعد از اطلاع از این موارد حیرت‌انگیز، مطمئنا برای‌تان از آنچه قبلا بود هیجان‌انگیزتر خواهد شد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: boomsbeat

۳۰ حقیقت حیرت‌انگیز درباره ای بی (ebay) که نمی‌دانستید


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی