کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۳۰ حقیقت درباره آئودی که بسیار جالب است

وقتی صحبت از یک خودروی رویایی به میان می‌آید، چند نفر از شما دوست دارید صاحب یک آئودی باشید؟ به طور قطع تعداد زیادی از ما، که عاشق داشتن آئودی هستیم، ممکن است یک خودروی آئودی به رنگ قرمز خیره‌کننده یا مشکی براق را ترجیح بدهیم. پس اگر شما هم عاشق این ماشین افسانه ای هستید با ما همراه باشید تا ۳۰ حقیقت درباره آئودی که بسیار جالب است را بدانید.

آئودی لوکس، که یکی از خودروسازان برجسته ی آلمانی است، به خاطر طراحی فوق العاده‌اش در بین پرفروش‌ترین برندهای خودروسازی جهان قرار دارد. در مورد این برند چیزهای جالبی وجود دارد که ممکن است از آنها خبر نداشته باشید. بنابراین، با ما همراه باشید تا شما را با ۳۰ حقیقت جالب درباره ی آئودی آشنا کنیم که احتمالا از آنها اطلاع نداشتید.

حقیقت درباره آئودی

۱. آگوست هورش، بنیانگذار آئودی

آگوست ابتدا نام آثار خودروسازی هورش را برای این شرکت انتخاب کرد، که بعدا مجبور شد به خاطر قانون حفظ کپی رایت شرکتی که قبل از تاسیس شرکت خود برای آن کار می‌کرد، آن را تغییر دهد.

مطلب مرتبط: ۳۰ حقیقت شگفت انگیز درباره مرسدس بنز که نمی‌دانستید

۲. نام آئودی

از آن جایی که پایه‌گذار آن ابتدا قصد داشت نامش را «هورش» بگذارد نام «آئودی» برای این شرکت انتخاب شد. در آلمانی این اصطلاح یعنی «گوش کن»، بنابراین او شکل لاتین این کلمه را انتخاب کرد که «آئودی» بود و بنابراین شرکت صاحب این نام شد، شرکتی که نماد تجمل و کلاس در جهان امروز است.

۳. لوگو

چهار حلقه ی موجود در لوگوی آن را اغلب با نماد المپیک اشتباه می‌گیرند. اما، در حقیقت، این چهار حلقه نماد همکاری چهار شرکت اتومبیل‌سازی است، یعنی، آئودی و DKW، هورش، و واندرر که به شکل گیری اتو یونیون منجر شد.

آئودی

۴. معنی حلقه ها

نخستین حلقه ی لوگو نمایانگر آئودی، دومین نمایانگر DKW، سومین نمایانگر هورش، و چهارمین حلقه نمایانگر وندرر است.

۵. نقطه عطف آئودی

فولوکس واگن دایملر بنز در سال ۱۹۶۰ اتو یونیون را تصاحب کرد و همین نقطه ی عطفی برای آئودی نیز بود.

حقیقت درباره آئودی ۶:برندسازی

بعد از این تصاحب توسط فولوکس واگن بود که آئودی تمرکز بر تحقیقات را آغاز کرد و این برند به صورت برندی که امروزه می‌شناسیم دوباره برندسازی شد.

مطلب مرتبط: ۳۰ حقیقت حیرت انگیز درباره اینتل

۷.شکایت کمیته المپیک

به خاطر شباهت بسیار زیادی که این لوگو با لوگوی المپیک دارد از آن شرکت توسط کمیته ی المپیک به اتهام جعل علامت تجاری شکایت شد. اما این کمیته در شکایت مطروحه شکست خورد.

۸.پیشتاز رانندگی در سمت چپ

آئودی نخستین خودروساز آلمانی بود که در سال ۱۹۲۱ با تولید تیپ K رانندگی سمت چپ را معرفی کرد. این طراحی محبوبیت بسیار زیادی به‌دست آورد و آن خودرو به یک الگو برای خودروسازی تبدیل شد.

آئودی

۹. جنگ جهانی دوم

جنگ جهانی دوم خرابی‌های بسیاری در کارخانه‌های تولید خودرو به بار آورد چون به محل تولید سخت افزار برای ارتش تبدیل شدند. این امر به آن منجر شد که این محل‌ها مورد هدف روسیه ای‌ها قرار بگیرند.

۱۰.نخستین آزمایش تصادف

در سال ۱۹۳۸، آئودی نخستین آزمایش تصادف را برای خودروهای خود انجام داد. و آئودی نخستین شرکتی است که تست تصادف را انجام داد، روشیق که به یک رویه ی استاندارد برای تمام شرکت‌های خودروساز امروزی تبدیل شد.

حقیقت درباره آئودی ۱۱:همکاری با پورشه

مدل RS آئودی در همکاری با پورشه ساخته شد. و ترمزهای این مدل مشبک است، و روی درب عقب آن لوگوی پورشه قرار دارد.

مطلب مرتبط: ۳۰ حقیقت حیرت‌انگیز درباره ای بی (ebay) که نمی‌دانستید

۱۲. آئودی ۱۰۰

بزرگترین خودروایی که آئودی تولید کرده است آئودی ۱۰۰ بود که سه نمونه از این خودرو درحال‌حاضر موجود است. این نمونه‌ها شامل سدان چهار در آئودی ۱۰۰، دو در، و کوپه ی اس ۱۰۰ می‌شوند.

۱۳.قدرت اسب بخار موتور

آن طور که نام آن تداعی می‌کند، در آئودی ۱۰۰، عدد «۱۰۰» نمایانگر قدرت اسب بخار موتوری است که این خودرو استفاده می‌کند.

۱۴. موفق ترین طرح آئودی

آئودی ۱۰۰ موفق‌ترین طرح بود. و تا سال ۱۹۷۱، آئودی حدود نیم میلیون خودرو تولید کرد. اما، این تعداد تا ۱۹۷۱ به ۲ میلیون عدد رسید و همچنین شامل تولید و فروش ۸۰۰.۰۰۰ واحد از آئودی ۱۰۰ نیز می‌شد.

۱۵.مسابقات موتورسواری

آئودی در عرصه ی مسابقات موتورسواری نیز ورود کرد و در زمینه ی قهرمانی رالی جهان نیز به موفقیت دست پیدا کرد.

۱۶.مرگ سه تماشاچی

بعد از تصادفی در سال ۱۹۸۶ بود که آئودی از مسابقات رالی بین‌المللی کنار کشید. این تصادف به مرگ سه تماشاچی منجر شد چون جواکیم سانتوس هنگام رانندگی وارد جمعیت شد تا به تعداد افراد بیشتری که در مسیر جاده قرار داشتند برخورد نکند.

۱۷. نخستین خودروی هیبریدی

در سال ۱۹۸۹، آئودی نخستین خودروی هیبریدی خود Audi Duo را ساخت. در ۱۹۹۷، این شرکت همچنین نخستین شرکت اروپایی بود که یک خودروی هیبریدی می‌فروخت. اما تعداد آنها بسیار اندک بود.

۱۸.خودروی مفهومی

آئودی در سال ۱۹۹۹ دو خودروی مفهومی برای مسابقات لومانس درست کرد.

۱۹.آئودی اسپورت امریکای شمالی

آئودی در سال ۲۰۰۰ در سری‌های لومانس امریکایی تحت عنوان «آئودی اسپورت امریکای شمالی» برای نخستین بار شرکت کرد.

۲۰.مسابقات صخره نوردی پایکس پیک

در ۲۰۱۰، آئودی بخشی از مسابقات صخره نوردی پایکس پیک بود. آئودی TT S بدون دستکاری فرمان توسط راننده از یک صخره بالا می‌کشید چون خودرویی بود که با رایانه کنترل می‌شد.

۲۱.مفهوم صدای شرکتی

آئودی در زمینه مفهوم صدای شرکتی نیز با شرکت آئودی ساوند استودیو همکاری کرد که بعضی از تولیدات آنها شامل صدای برند و موزیک پول برند می‌شدند.

۲۲.ساخت علامت تجاری

در ۱۹۹۶، آئودی فرآیند ساخت علامت تجاری برای یک صدای تپش قلب را آغاز کرد که در سال ۲۰۱۰ در یک آئودی A۸ مورد استفاده قرار گرفت.

۲۳.رسوایی مربوط به آزمایش مواد خروجی از خودرو

در ۲۰۱۵، آئودی گرفتار یک رسوایی مربوط به آزمایش مواد خروجی از خودرو شد. بلافاصله شرکت شعار خود را از «صداقت در موتورسازی» به «سبز بودن آن قدرها هم آسان نیست» تغییر داد.

حقیقت درباره آئودی ۲۴: مدل سدان RS۳

در تاریخ آئودی، مدل سدان RS۳ شرکت، نشان رن اشپورت ((RS را بر خود حمل می‌کرد.

۲۵.سیستم کاتارو

در سال ۱۹۸۰، آئودی سیستم کاتارو را معرفی کرد، که نقطه ی قوتی برای شرکت در عرصه ی رقابت با شرکت‌های دیگر نیز به شمار می‌رود.

۲۶.بازار استرالیا

مدل RS۳ آئودی از سال ۲۰۱۱ در بازار اروپا موجود بوده است، اما اواخر ۲۰۱۵ بود که این مدل راه خود را به بازار استرالیا باز کرد.

۲۷.موتور توربوی ۵ سیلندر

موتور توربوی ۵ سیلندر آئودی RS۳ از سیستم احتراق آلمینویومی به جای سیستم آهنی استفاده می‌کند که همین امر باعث سبک شدن حدود ۲۶ کیلوگرم از وزن موتور می‌شود.

۲۸.آئودی R۸

حتی مدل آئودی R۸ نیز از مواد آلومنیومی و فیبر کربنی استفاده می‌کند، که به حفظ وزن خودرو در سمت پایین تر کمک کمک می‌کند.

۲۹.موتور دیزل ترکیبی

موتور دیزل ترکیبی از مواد تشکیل دهنده‌ای مانند آب و دی اکسید کربن تولید می‌شود و آئودی همواره به ایجاد زمینه ی لازم برای تولید این فناوری اصرار و تاکید داشته است.

حقیقت درباره آئودی ۳۰: سانیو

شرکت ژاپنی سانیو و آئودی برای تولید خودروهای هیبریدی و الکتریکی با هم دست همکاری داده‌اند.

خب، این‌ها فقط بعضی از حقایق جالب درباره ی آئودی بودند، اما ما مطمئن هستیم که چیزهای جالب بسیار بیشتری در تاریخ پر بار خودروی آئودی نهفته است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: boomsbeat

۳۰ حقیقت درباره آئودی که بسیار جالب است


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی