کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۳۰ حقیقت جذاب درباره لوئیس سوارز که هر طرفداری باید بداند

لوییس آلبرتو سوارز دیاز مارتینز، که بیشتر در جهان با نام لوییس سوارز شناخته می‌شود، بازیکن باشگاه اسپانیایی بارسلونا و تیم ملی فوتبال اروگوئه، یکی از بهترین فوتبالیست‌های جهان به شمار می‌رود. لوئیس سوارز گلزن برتر تاریخ فوتبال اروگوئه است. در اینجا شما را با ۳۰ حقیقت جذاب و جالب درباره این فوتبالیست حرفه‌ای اروگوئه‌ای آشنا می‌سازیم.

۱. او یکی از بهترین مهاجمان اروگوئه و به همان اندازه فوتبالیستی جنجالی در جهان است.

۲. مسابقه‌ای در اکتبر ۲۰۱۵ انجام شد که طی آن لوییس سوارز به پاتریک اورا بازیکن تیم فوتبال منچستر یونایتد توهین نژادپرستانه کرد و بعد از تایید اتهام و مقصر شناخته شدن از شرکت در ۸ مسابقه محروم و ۴۰.۰۰۰ پوند جریمه‌ی نقدی شد.

۳. لوئیس سوارز در ۲۴ ژانویه‌ی ۱۹۸۷ با نام لوییس آلبرتو سوارز دیاز در سالتو اروگوئه و به عنوان فرزند رودولفو و ساندرا سوارز متولد شد. او چهارمین فرزند از هفت فرزند خانواده است.

۴. به رغم زندگی در فقر، در هفت سالگی مادرش او را تشویق و به باشگاه فوتبال اورتا در مونته‌ویدئو معرفی کرد. الگوهای فوتبالی او انزو فرانچسکولی و گابریل باتیستوتا بودند. وی با عشق به آن‌ها بزرگ شد و در اولین بازی دوستانه‌ای که به میدان رفت هت تریک کرد (سه گل زد).

۵. به لحاظ آموزشی و آکادمیک خیلی درخشان نبود و در ابتدا چندان اشتیاقی نداشت که یک فوتبالیست حرفه‌ای شود. او مهارت فوتبالی خود را در خیابان‌ها پرورش داد و برای امرار معاش به عنوان رفتگر خیابان مشغول کار شد.

مطلب مرتبط: کیت هرینگتون:۵۰ راز جالب درباره جان اسنو بازی تاج و تخت را بدانید

۶. لوئیس سوارز اغلب از تمرین، نوشیدن الکل، و تا دیر وقت بیدار ماندن اجتناب می‌کند. مربی‌اش او را تهدید کرده بود که اگر جدیت بیشتری از خودش نشان ندهد هرگز به او بازی نخواهد داد.

۷. وقتی ۱۵ ساله بود بعد از آشنایی با یک دختر بلوند سفید پوست، به نام سوفیا بالبی، مسیر زندگی‌اش تغییر کرد. این دختر باعث شد او به اهمیت سخت کوشی پی ببرد.

۸. او را استعدادیابی به نام ویلسون پیرز که برای باشگاه فوتبال ناسیونال اروگوئه کار می‌کرد در ۱۴ سالگی کشف کرد و لوییس اولین مسابقه‌ی فوتبال حرفه‌ای خودش را برای تیم جوانان در ۳ می ۲۰۰۵  در جام لیبرتادورس انجام داد.

۹. وی اولین بازی باشگاهی‌اش را در می ۲۰۰۵ انجام داد و اولین گل خود را در سپتامبر همان سال به ثمر رساند. او در ۲۷ بار حضور خود برای تیم ناسیونال ۱۰ گل زد و به قهرمانی این تیم در فصل ۲۰۰۵-۲۰۰۶ لیگ اروگوئه کمک کرد.

۱۰. وقتی ۱۵ ساله بود، به خاطر خشم و عصبانیت زیاد، با سر به کله‌ی یک داور کوبید که موجب خونریزی بینی او شد و در آن بازی تیم جوانان کارت قرمز گرفت.

۱۱. در ۲۰ نوامبر ۲۰۱۰، که برای آژاکس آمستردام بازی می‌کرد، طی یک درگیری به شانه‌ی اوتمان باگال ضربه زد و از ۷ بازی لیگ محروم و مبلغی نیز جریمه شد. او به لقب «آدمخوار آژاکس» را دادند و او دیگر هرگز برای این باشگاه به میدان نرفت.

۱۲. عملکرد او در برابر باشگاه ورزشی دفنسور که یک پنالتی گرفت و آن را به طرز شگفت‌انگیزی به گل تبدیل کرد، نظر استعدادیابان باشگاه خرونینگن هلند را جلب کرد به نحوی که با او تا سقف ۸۰۰.۰۰۰ یورو قرارداد امضاء کردند. او بیشتر علاقمند بود به خاطر سوفیا بالبی به اروپا برود و حرفه‌ی فوتبال را در آنجا پی بگیرد.

۱۳. وقتی اولین بار برای جام جهانی زیر ۲۰ سال فیفا در کانادا انتخاب شد پیراهن تیم ملی اروگوئه‌ی خود را اهدا کرد. او در چهار مسابقه‌ی این تورنومنت ۲ گل به ثمر رساند.

۱۴. اولین بازی ملی او برای تیم بزرگسالان در ۸ فوریه‌ی ۲۰۰۷ در یک مسابقه‌ی بین‌المللی مقابل کلمبیا انجام شد که آن‌ها ۳-۱ بازی را بردند.

۱۵. همین که بزرگتر می‌شد القاب مختلفی به او می‌دادند مثل «چئو» که از روی یک سریال آبکی معروف گرفته شده بود و بعدها هم تیمی‌هایش او را با لقب «مِمِه» صدا می‌زدند. در مونته‌ویدئو تحت تاثیر از شهر محل تولدش به او «ال سالتا» نیز می‌گویند.

مطلب مرتبط: ۴۰ راز جالب درباره کیتی پری فاش شد

۱۶. دوران خدمت او در تیم خرونینگن به لحاظ گلزنی پربار بود چرا که او در ۳۷ بار حضور در میدان ۱۵ گل زد اما همچنان مشکلات انضباطی داشت. او در پنج مسابقه در طول یک بازه‌ی زمانی در ژانویه‌ی ۲۰۰۷ سه کارت زرد و یک کارت قرمز دریافت کرد.

۱۷. ارزش لوئیس سوارز افزایش یافت و در شروع فصل ۲۰۰۷ به قیمت ۷.۵ میلیون یورو به آژاکس فروخته شد.

۱۸. او در آژاکس به خاطر حضور جسته گریخته‌اش در تمرینات با مربی‌اش مارکو فان باستن به مشکل خورد. علارغم رفتار متزلزل و بی ثباتش در ۳۱ مسابقه‌ی لیگ ۲۲ گل به ثمر رساند و بازیکن سال تیم آژاکس لقب گرفت.

۱۹. لوئیس سوارز در ۲۰۰۹ با معشوقه‌ی خود سوفیا بالبی ازدواج کرد. آن‌ها یک پسر و یک دختر به نام‌های بنجامین و دلفینا دارند.

۲۰. در اولین حضورش به عنوان کاپیتان در فصل ۲۰۰۹-۲۰۱۰ با ۳۵ گل زده در ۳۳ مسابقه و ۴۹ گل در کل مسابقات به عنوان بهترین گلزن و برای دومین سال متوالی بازیکن سال آژاکس لقب گرفت. او همچنین به عنوان «بازیکن سال هلند» نیز انتخاب شد.

۲۱. در ۲۸ ژانویه‌ی ۲۰۱۱، در ازای ۲۶.۵ میلیون یورو برای مدت ۵ سال و تا سال ۲۰۱۶ به خدمت باشگاه لیورپول درآمد. هرچند با لیورپول قرارداد بست اما پس از آن که آژاکس در انتهای فصل قهرمان لیگ برتر هلند شد او هم مدال قهرمانی دریافت کرد.

۲۲. او به خاطر نشان دادن حرکت نژادپرستانه با دست حین خروج از زمین در بازی که در پنج دسامبر ۱-۰ به فولام باخته بودند متهم شد. به خاطر این حرکت نژادپرستانه از یک مسابقه محروم و ۲۰.۰۰۰ پوند جریمه شد و به او درباره‌ی این حرکت ناشایست تذکر داده شد.

۲۳. در ۶ ژانویه‌ی ۲۰۱۳ وارد یک مشاجره‌ی دیگر شد، این بار توپ را با دست زد. ۱۹امین گل فصل سوارز با دخالت واضح و مستقیم دست به ثمر رسید که آن‌ها آن بازی را در مقابل منزفیلد تاون ۲-۱ پیروز شدند. طرفداران تیم مقابل یک صدا فریاد می‌زدند «تقلب»!

۲۴. به عنوان دومین گلزن لیگ برتر در فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۳ و بهترین گلزن لیورپول با ۳۰ گل زده «بازیکن فصل لیورپول» لقب گرفت. نام او همچنین در تیم منتخب سال نیز به چشم می‌خورد.

۲۵. در ۲۱ آوریل ۲۰۱۳، طی مساوی ۲-۲ که با چلسی داشتند برای دومین بار عمل گاز گرفتن را این بار روی برانیسلاو ایوانوویچ مرتکب شد. او را جریمه کردند و از ۱۰ مسابقه محروم شد.

۲۶. فصل ۲۰۱۳-۲۰۱۴ اوج حرفه‌ی او بود چرا که جایزه‌ی بازیکن سال پی‌اف‌ای را به عنوان اولین غیر اروپایی از آن خود کرد. سوای بردن کفش طلای لیگ برتر با ۳۱ گل زده در ۳۳ مسابقه او با اکثریت آراء توسط انجمن نویسندگان فوتبال به عنوان بازیکن سال انتخاب شد.

۲۷. برای فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۵ با یک قرارداد پنج ساله به ارزش حدودا ۶۴.۹۸ میلیون پوند او به بارسلونا منتقل شد، که این قرارداد او را به یکی از گران‌قیمت‌ترین بازیکنان جهان تبدیل کرد.

۲۸. در مسابقه‌ی یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۱۰ مقابل غنا، در مسابقه‌ای که ۱ بر صفر در جریان بود جلوی گلی را که می‌رفت با ضربه‌ی سر وارد دروازه شود گرفت. غنا موفق نشد پنالتی را گل کند و اروگوئه موفق شد به جمع چهار تیم برتر راه پیدا کند. سوارز بعدا اعلام کرد که «من فقط تیم را از حذف شدن از رقابت‌ها نجات دادم!»

۲۹. در ۲۴ ژوئن ۲۰۱۴ در مسابقه‌ی جام جهانی برابر ایتالیا، سوارز شانه‌ی دفاع ایتالیا جورجو کیه‌لینی را گاز گرفت و متعاقبا نه مسابقه از حضور در میدان محروم شد.

۳۰. لوئیس سوارز که حرفه‌ی فوتبالی خود را در ۲۰۰۵ آغاز کرد، ۱۴ فصل بازی کرده ۳۴۸ گل در ۵۳۰ بار حضور در میدان برای باشگاه‌های مختلف و ۴۹ گل در ۹۵ مسابقه برای تیم ملی کشورش به ثمر رسانده است. او با پشت سر گذاشتن دیگو فورلان به بهترین گلزن تیم ملی اروگوئه در تمام تاریخ تبدیل شده است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: boomsbeat

۳۰ حقیقت جذاب درباره لوئیس سوارز که هر طرفداری باید بداند

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی