کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ حقیقت جالب درباره گیاه بامیه که باید بدانید

گیاه بامیه معمولا برای تهیه خورش استفاده می‌شود اما در واقع به شیوه‌های متنوعی قابل استفاده است. مثلا می‌توان از آن ترشی تهیه کرد. کسانی که طعم گیاه بامیه را چشیده‌اند، یا عاشقش هستند یا از آن نفرت دارند. کسانی که بامیه را دوست ندارند، معمولا بافت آن را مقصر می‌دانند، که می‌تواند تا حدودی لزج یا ژلاتینی توصیف شود. با این حال، روش‌هایی برای تهیه آن وجود دارد که مشکل لزج شدنش حل شود. در این نوشتار نگاهی گذرا به بامیه خواهیم داشت.

حقیقت جالب درباره گیاه بامیه

۱. بامیه چیست؟

بامیه یکی از اعضای خانواده پنیرکیان است. این گیاه به صورت بالغ می‌تواند به ۱۸۰ سانت برسد و گل‌های آن زرد کمرنگ هستند. هر گیاه می‌تواند یک یا دو غلاف بامیه خوراکی در روز تولید کند.

۲. پرورش گیاه بامیه

بامیه زمانی کاشت می‌شود که خطر یخبندان گذشته باشد و خاک گرم شود. اگر می‌خواهید این گیاه را بکارید یا در آب و هوای سردتری زندگی می‌کنید، می‌توانید آن را چهار تا شش هفته قبل از یخبندان نهایی در گلدان بکارید.

دانه‌ها باید در آفتاب کامل باشند و به عمق سه سانت در خاک قرار داده شود. فاصله هر دانه از دانه دیگر هم باید حدود ‍۱۰ سانت باشد. پس از جوانه زدن، گیاهان را با فاصله حدود ۴۰ تا ۵۰ سانت از همه فاصله بدهید. شما همچنین می‌توانید نهال‌های اضافی را به یکی از دوستان‌تان بدهید.

مطلب مرتبط: خواص بامیه برای درمان دیابت: ۱۶ فایده بامیه برای دیابتی ها

۳. بامیه از کجا آمده است؟

منشأ بامیه مشخص نیست. گیاهان وحشی بامیه در منطقه بالای نیل و همچنین در اتیوپی در حال رشد بوده‌اند. دانشمندان معتقدند که این گیاه در قرن 12 قبل از میلاد به مصر وارد شده و سپس کشت آن به شمال آفریقا و خاورمیانه گسترش یافته‌است.

امروزه، بامیه در اکثر کشورهای اروپایی غیرمعمول است، اما مردم در آفریقا، کارائیب، خاورمیانه، ترکیه، هند، آمریکای جنوبی و یونان از آن لذت می‌برند.

مطلب مرتبط: خواص بامیه: ۳۰ خاصیت بامیه برای سلامتی، پوست و مو

۴. چرا بامیه لزج است؟

هنگامی که بامیه برش می‌خورد، یک آب مخاطی (غلیظ و چسبناک) از آن خارج می‌شود. این آب یک ماده غلیظ کننده عالی برای خورشت‌ها و سوپ‌ها است، اما منجر به حالت چسبناک در دهان می‌شود.

مطلب مرتبط: خواص بامیه: ۳۵ فواید باورنکردنی بامیه برای پوست، مو و سلامتی

۵. شیوه پخت بامیه

افراد زیادی هستند که نمی‌دانند چگونه باید بامیه را طبخ کنند. بامیه به صورت سرخ شده، تفت داده شده، کبابی، ترشی، خورشتی یا برای اضافه کردن به سوپ عالی است. غلاف بامیه در جوان‌ترین حالت، ترد و خوشمزه است.

بامیه به صورت سرخ‌شده ترد است و می‌تواند به عنوان مخلفات کنار غذا یا پیش غذا خورده شود. می‌توانید غلافها را ورقه ورقه کرده، در تخم مرغ بزنید، بعد داخل مخلوطی از آرد ذرت و آرد گندم بغلطانید و سپس در روغن سرخ کنید.

همچنین می‌توان غلاف‌های کامل را به همراه یک چهارم یک پیاز، سیر تازه و نعناع در روغن زیتون تفت داد.

برای ترشی درست کردن، غلاف‌های کوچک درون شیشه بسته‌بندی می‌شوند و با مخلوط سرکه و نمک پر می‌شوند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: 10best

۵ حقیقت جالب درباره گیاه بامیه که باید بدانید


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی