کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۳۰ حقیقت جالب درباره هلند که شگفت‌آور هستند

هلند کشوری است کوچک از قلمروهای پادشاهی هلند در شمال غربی اروپا با شانزده و نیم میلیون جمعیت که در بسیاری از رتبه بندی های برترین های اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی جهان جایگاه خوبی دارد در این نوشتار ۳۰ حقیقت جالب درباره هلند که شگفت‌آور هستند را با هم می‌خوانیم.

۳۰ حقیقت جالب درباره هلند که شگفت‌آور هستند

۱. آمستردام پایتخت هلند بر روی آب بنا شده است و دارای ۱۶۵ کانال است. این کانال‌ها از قرن ۱۷ میلادی برپا هستند و کماکان مورد استفاده قرار می‌گیرند. این تعداد از کانال‌های آبی در ونیز نیز بیشتر است.

۲. آب‌های جاری در کانال‌های شهر آمستردام بسیار تمیز هستند؛ تا جایی که بسیاری از حیوانات خانگی نیز از این آب می‌نوشند.

مطلب مرتبط: مهاجرت به‌هلند: راهنمای ویزا و مجوزهای‌هلند

۳. میانگین قد مردان هلندی ۱۸۴ سانتیمتر و متوسط قد بانوان هلند ۱۷۰ سانتیمتر است. پژوهشگران علت این مسئله را رفاه، دی ان‌ای و تغذیه می‌دانند. برخی‌ها نیز اعتقاد دارند که مصرف فراوان لبنیات هلندی‌ها را بلند قد‌ترین نژاد جهان کرده است.

۳۰ حقیقت جالب درباره هلند که شگفت‌آور هستند

۴. تقریبا ۵۰% زمین‌های هلند در ارتفاعی کمتر از یک متر از سطح دریا قرار گرفته‌اند. به همین خاطر نام این کشور در زبان هلندی ( Nederland ) به معنای ” سرزمین پست” است.

۵. دو واژه «Netherlands» و «Holland» یکسان و به یک معنا نیستند. مورد دوم ناحیه‌ای ساحلی در قلب کشور هلند به شمار می‌رود. مردم معمولا این دو را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند.

مطلب مرتبط: ۵۰ راز جالب درباره آن هاتاوی شاهزاده‌ی دست و پا چلفتی

۶. از سال ۲۰۰۸ میلادی سیگار کشیدن در کافه‌ها و رستوران‌های آمستردام ممنوع شد؛ اما چه باورتان شود چه نه، استعمال مواد مخدر در بسیاری از کافه‌ها مجاز است!

۷. در هلند، تعداد دوچرخه‌ها از آدم‌ها بیشتر است! برای هر یک نفر ۱.۳ دوچرخه وجود دارد!

هلند ۱

۸. در سال ۲۰۱۳، به دلیل کاهش جرم و جنایت، در هلند هشت زندان به طور کامل بسته شد. برخی از این زندانها امروزه به هتل تبدیل شده‌اند.

۹. قطارهای الکتریکی هلند روزانه ۶۰۰۰۰۰ مسافر را جابه‌جا می‌کنند، این قطارها با انرژی باد کار می‌کنند.

۱۰. هلند به خاطر اختراع ابزارهای مفید و پرکاربردی مانند تلکسوپ، ساعت پاندولی و دماسنج جیوه‌ای شهرت زیادی دارد. تمام آنها در قرن‌های شانزدهم و هفدهم اختراع شده‌اند.

۱۱. به دلیل رایج بودن داشتن حیوانات خانگی در هلند، برای مردم کم‌درآمد تسهیلاتی مانند ویزیت رایگان سالیانه برای حیواناتشان در نظر گرفته می‌شود.

هلند 4

۱۲. در اوایل قرن بیستم میلادی رقصیدن برای مردم آمستردام هلند ممنوع اعلام شد.

۱۳. هلندی‌ها بیشتر مصرف قهوه را در جهان دارند، به طور متوسط هر یک نفر ۲.۴ فنجان قهوه در روز می‌نوشد.

۱۴. در هلند، یک روستای ساختگی وجود دارد که مخصوص افرادی که دچار فراموشی شده‌اند طراحی شده است.

۱۵.وقتی شما به مدت ۵ سال مداوم در هلند زندگی کردید، می‌توانید درخواست اقامت دائم و مهاجرت به هلند بدهید.

مطلب مرتبط:۱۰ راز جالب درباره سیدنی شاپیرو همسر دارا خسروشاهی

۱۶. شاید جالب باشد که نخستین بازار بورس رسمی جهان در آمستردام واقع شده است. قدمت این ساختمان به سال ۱۶۰۲ میلادی برمی‌گردد.

۱۶. هلندی‌ها از زمان‌های باستان تا به حال از کفش‌های چوبی موسوم به «Klompen» استفاده می‌کرده‌اند. این کفش‌ها بعدها به نمادی فرهنگی تبدیل شدند. اکنون مردم از کفش‌های عادی استفاده می‌کنند، اما کفش‌های چوبی همچنان جاذبه‌ای پر طرفدار برای گردشگران به شمار می‌روند.

۱۷. یکی از مواردی که خاص آمستردام است، خانه‌های قایقی است. قایق‌هایی که صاحبانشان در آنها بر روی آب زندگی می‌کنند. تعداد این خانه‌ها در حدود ۲۵۰۰ قایق است.

هلند 7

۱۸. لوییز بناپارت، برادر ناپلئون، در هلند با نام ” پادشاه خرگوش‌ها ” شهرت دارد، چرا که او نمی‌توانست جمله ” من پادشاه شما هستم ” ( به هلندی: Ik ben jouw koning ) را به درستی تلفظ کند، چیزی که او می‌گفت ” من خرگوش شما هستم” ( به هلندی: Ik ben jouw konijn ) بود.

۱۹. ۳۲% تردد در شهر آمستردام با دوچرخه صورت می‌گیرد. این میزان در شهر کپنهاگ دانمارک ۳۵% است.

۲۰. هلند پس از سوییس و سوئد، خلاق‌ترین کشور جهان در سال ۲۰۱۷ انتخاب شده است.

۲۱. سرود ملی هلند با سابقه‌ترین و قدیمی‌ترین در جهان به شمار می‌رود. هم شعر و هم آهنگ به قرن ۱۶ باز می‌گردند. در این سرود، پادشاه از نژاد خود و وفاداری و احترامش به پادشاه اسپانیا سخن می‌گوید.

۲۲. هلند در پرورش و تجارتِ گُل مقام اول را در جهان داراست.

هلند ۲

۲۳. بندر روتردام دومین شهر بزرگ‌هلند است و از نظر مساحت و تعداد اسکله‌هایی که دارد، بزرگ‌ترین بندر اروپا نیز به‌شمار می‌رود.

۲۴. شهروندان کشورهلند با ساک‌های دستی شخصی خود وارد فروشگاه‌ها شده و مواد غذایی تهیه می‌کنند. بنابراین هنگام سفر به این کشور باید این مورد را در نظر داشته باشید.

۲۵. تقریبا ۳۰% نوزادان هلندی در خانه متولد می‌شوند.

مطلب مرتبط: ۴۰ راز جالب درباره ایوانکا ترامپ که هنرپیشه، سیاستمدار و تاجر است

۲۶. در آغاز دهه ۱۹۸۰ میلادی، ۴ هزار نفر از مردم تصمیم گرفتند شهروندان را به استفاده بیشتر از دوچرخه‌ها تشویق نمایند. شهر هوتن اکنون امن‌ترین و پاک‌ترین مکان دنیا به شمار می‌رود.

هلند 6

۲۷. کشور هلند از جمله سالم‌ترین کشورهای جهان است.

۲۸. هلندی‌ها به خوبی با زبان انگلیسی آشنا هستند. پژوهش‌های انجام گرفته روی شهروندان هلند در سال ۲۰۱۶، امتیاز ۷۲٫۱۶ را برای آنها به ارمغان آورد. دانمارک و سوئد نیز در رده‌های بعدی قرار گرفتند. از هر ۱۰ نفر، ۹ نفر از هلندی‌ها انگلیسی را به عنوان زبان دوم خود صحبت می‌کنند.

۲۹. دولت هلند قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ میلادی، فروش ماشین‌های دارای سوخت فسیلی را به طور کامل ممنوع کند تا به این شکل انرژی سبز را تبلیغ نماید. قانونگذاران به این پیشنهاد چراغ سبز نشان داده اند، اما برای قانون شدن مجلس سنا نیز باید آن را تصویب کند. هدف از این کار، استفاده مطلق از خودروهای الکتریکی در خیابان‌های هلند اعلام شده است.

۳۰. باورش کمی سخت است، اما کشیدن علف هنوز هم در کافه های هلند مشکلی ندارد؛ در حالی که استعمال تنباکو به شدت ممنوع است. باید حسابی حواس خود را جمع کنید.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

منبع: ohfact و factslides

۳۰ حقیقت جالب درباره هلند که شگفت‌آور هستند


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی