کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۵ حقیقت بسیار جالب درباره سوئیس که نمی‌دانستید

سوئیس ، سرزمین زیبای دریاچه‌ها و کوه‌ها یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپا است. کیفیت زندگی بی‌نهایت بالا است – و با میزان حقوق و دستمزدها هم‌خوانی دارد. هرچند سبک زندگی مردم خوشبخت سوئیس بهایی دارد: سوئیس عضو اتحادیه‌ی اروپا (یا منطقه اقتصادی اروپا) نیست، و این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای غربی اروپایی، حتی در مناطق شهری، ظاهرا منزوی و تک‌فرهنگی به نظر می‌رسد. در ادامه این مقاله جذاب با ما همراه باشید تا ۲۵ حقیقت بسیار جالب درباره سوئیس که نمی‌دانستید را بگوییم.

۲۵ حقیقت بسیار جالب درباره سوئیس که نمی‌دانستید

۱.سوئیس دارای یکی از مدرن‌ترین سیستم‌های‌حمل‌ونقل عمومی و همچنین خدمات خوب پزشکی در جهان است. فرانک سوئیس یکی از قوی‌ترین‌ ارزهای معتبر جهانی است و صادرات بالا و بازار کار رو به رشد سوئیس، این کشور را حتی در زمان تلاطم اقتصادی در کشورهای حوزه یورو، به یکی از با ثبات‌ترین کشورها تبدیل کرده است. هزینه زندگی در سوئیس البته در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بالاست.

سوئیس

۲.سوئیس رتبه چهارم در فهرست مرفه ترین کشورهای دنیا و ثروتمندترین، سالم‌ترین، امن‌ترین و شادترین کشور جهان در ۲۰۱۶ را دارد. اغلب به لطف آموزش بی‌نظیر(در کل مقام اول) و بهداشت و درمان عالی در صدر فهرست‌هایی مثل شاخص رفاه ظاهر می‌شود. سوییس در زیرشاخص بهداشت و سلامت این کشور جایگاه سوم را دارد.

مطلب مرتبط: ۲۵ ثروتمندترین، سالم‌ترین، امن‌ترین و شادترین کشور جهان ۲۰۱۶

۳.نرخ بیکاری در کشور سوئیس همواره حدود ۳.۱ درصد باقی مانده‌ است. نرخ بی کاری در سوییس یکی از پایین‌ترین نرخ‌های بیکاری در جهان است. به عبارت دیگر همواره بیش از ۹۶.۹ درصد مردم سوییس شغل دارتد.

۴.سوییس دومین کشور جهان با بالاترین طول عمر است. به طور متوسط سوییسی‌ها ۸۳.۴ سال عمر می‌کنند.

۵. به طور متوسط هر بزرگسال در سوییس ۵۱۳۰۰۰ دلار سرمایه دارد.

۶. در سوییس تا سال ۱۹۷۱، زنان حق رای دادن نداشتند. شاید این برای کشور مدرن و پیشرفته‌ای همانند سوییس عجیب باشد چرا که در بیشتر کشورهای غربی بعد از جنگ جهانی اول، زنان می‌توانستند در انتخابات شرکت کنند. سوییس جزو آخرین کشورهای غربی بود که به زنان حق رای داد.

۷. موسسه تکنولوژی فدرال سوییس  یکی از ۱۰ بهترین دانشگاه جهان با شهریه های مقرون به صرفه است. تحصیل در این موسسه، سالانه تنها ۱۳۲۰دلار هزینه در بر دارد. موسسه فدرال سوییس آموزشگاهی برای فراگیری علم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات است. این موسسه دارای دو شعبه در شهرهای لوزان و زوریخ می‌­باشد.

مطلب مرتبط: ۱۰ بهترین دانشگاه جهان با شهریه های مقرون به صرفه

۸. سوییس کشوری است که نیروی دریایی ندارد.

۹.سربازی در سوییس برای مردان اجباری است و زنان هم می‌توانند داوطلبانه عضو ارتش شوند. تنها ۵% از ارتش این کشور حرفه‌ای هستند.

۱۰.سوییسی‌ها بیش از مردمان کشورهای دیگر شکلات می‌خورند. به طور متوسط سالی ۱۱.۳ کیلوگرم. به همین دلیل این کشور بیشترین صادرات شکلات را نیز دارد.

سوئیس

۱۱.از آنجایی که خوکچه‌های هندی به تنهایی حساس هستند، در سوییس قدغن است که فقط یکی از آنها را داشته باشید. اگر کسی بخواهد از خوکچه هندی نگهداری کند حتما باید آن را به صورت جفت تهیه کند.

۱۲.سوییس بهترین کشور برای مهاجرت کاری است. برای دومین سال متوالی سوئیس رتبه اول لیست کشورهایی را به خود اختصاص داده است که مهاجران “متخصص” قصد زندگی در آنجا را دارند. بر اساس نظرسنجی “اچ‌اس‌بی‌سی” این کشور کوچک اروپایی با مهیا کردن شرایطی نظیر پس‌انداز مناسب، تعادل خوب میان کار و زندگی و فرهنگ کاری شایسته توانسته در سال ۲۰۱۶ میلادی هم بر اساس نظر افرادی که در نظرسنجی شرکت کرده‌اند، رتبه اول را از آن خود کند.

مطلب مرتبط: ۱۰ بهترین کشور برای مهاجرت کاری

۱۳.بر اساس این نظرسنجی، درآمد متوسط یک “مهاجر متخصص” در سوئیس سالانه بیش از ۱۸۸ هزار دلار امریکاست.

۱۴.طولانی‌ترین تونل جهان به طول ۵۷ کیلومتر از زیر کوههای آلپ می‌گذرد و سوییس را به ایتالیا متصل می‌کند. ساخت این تونل ۱۷ سال طول کشیده است.

۱۵.یکی از شهرهای آلمان با نام Busingen کاملا در سوییس قرار گرفته است!

سوئیس

۱۶.در سوییس تمام پروازها و راههای هوایی کشور هر ساعت چک می‌شود، اما پروازهای غیرقانونی فقط در ساعات کاری منع می‌شوند!

۱۷.موسسه رپیوتیشن، یک شرکت مشاوره‌ی بین‌المللی با دفاتری در کپنهاگ و بوستون، گزارش سالانه‌ای از ۲۰ دوست داشتنی‌ ترین کشور جهان و درواقع کشورهای دارای حسن شهرت در جهان را منتشر کرده است و سوییس رتبه چهارم این فهرست را در به‌دست آورن احترام، اعتماد، تحسین و اعتبار از دیگران شهرت بین‌المللی دارد.

مطلب مرتبط: ۲۰ دوست داشتنی‌ ترین کشور جهان

۱۸.سلام دادن به سبک هیتلر ( که به آن Heil Hitler گفته می‌شود ) در سوییس قانونی است تا زمانی که یک عقیده شخصی باشد نه بهانه‌ای برای تبلیغات.

۱۹.در سال ۲۰۰۳، سوییس ۳۱ سرباز را به افغانستان فرستاد. این نخستین دخالت نظامی این کشور بعد از سال ۱۸۱۵ بود چرا که سوییس از جمله بی‌طرف‌ترین کشورهای جهان است همین موجب شده تا این کشور مقر سازمان‌های بین‌المللی از جمله صلیب سرخ و سازمان تجارت جهانی و یکی از دو دفتر اروپایی سازمان ملل باشد.

۲۰.در سوییس از بین هر ۱۰۰ نفر ۲۴ نفر اسلحه دارند. این در حالیست که جرم وجنایت بسیار محدودی در این کشور رخ می‌دهد.

سوئیس

۲۱.یک آگوست در سوییس تعطیل ملی است. این تاریخ مربوط به تاسیس کشور سوییس در سال ۱۲۹۱ می‌باشد.

۲۲.در سوییس برای نگهداری سگ باید سالانه مالیات پرداخت شود.صاحبان سگ‌ها نیز باید دوره هایی را بگذرانند تا تایید شود می‌توانند به خوبی از سگشان مراقبت کنند.

۲۳.سوییس بیش از ۱۵۰۰ دریاچه دارد، جالب است بدانید هر کجا که باشید احتمالا ۱۰ مایل آن طرف تر شما یک دریاچه است.

سوئیس

۲۴.سوئیس به گرانی مشهور است. این کشور یکی از بالاترین هزینه‌های زندگی را در دنیا دارد و در اروپا به همراه ایسلند و نروژ، یکی از  ۳گران‌ترین کشورها است.

۲۵. هرچند سوئیس عضو اتحادیه‌ی اروپا یا بخشی از منطقه‌ی اقتصادی اروپا نیست، اما عضو انجمن تجارت آزاد اروپا و منطقه‌ی شینگن اروپا است. این یعنی شهروندان اتحادیه‌ی اروپا این حق را دارند که آزادانه به سوئیس سفر کنند. هم‌چنین شهروندان اتحادیه‌ی اروپا می‌توانند آن‌جا کار و زندگی کنند، اما باید برای کار ثبت نام کنند و اگر بیش از ۳ ماه بمانند باید درخواست مجوز اقامت بدهند.


تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: CNN

۲۵ حقیقت بسیار جالب درباره سوئیس که نمی‌دانستید


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی