کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۳ بهترین حرکت ورزشی با صندلی که داخل خانه انجام دهید

در این روزهای خانه نشینی و قرنطینه که حتی استفاده از امکانات ورزشی عمومی نیز می‌تواند خطرناک باشد، هیچ چیز بهتر از این نیست که از هر فرصت و وسیله‌ای در خانه برای انجام فعالیت‌های بدنی و ورزشی استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم به ۳ بهترین حرکت ورزشی با صندلی اشاره کنیم که برای انجام آن‌ها کافی است در خانه و محل کارتان به یک صندلی دسترسی داشته باشید.

بهترین حرکت ورزشی با صندلی که داخل خانه

مثلا، همان‌طور که روی صندلی نشسته‌اید، می‌توانید کمی جلو بیایید، باسن‌تان را از روی صندلی بلند کنید، جلوتر بیایید، دست‌تان را روی لبه‌ی صندلی بگذارید، و مانند حرکتی شبیه شنا سوئدی، بالا و پایین بروید؛ این حرکت برای ماهیچه‌های پشت بازو بسیار عالی است.

بهترین حرکت ورزشی با صندلی که داخل خانه

هم‌چنین، اگر سابقه‌ی انجام تمرینات ژیمناستیک را داشته باشید، می‌توانید باسن‌تان را از روی صندلی بلند کنید، دستان‌تان را در دو طرف‌تان ستون کنید، و کل وزن‌تان را روی دو دست‌تان قرار دهید. (اگر عرض صندلی‌تان کم است، شاید مجبور شوید دو عدد صندلی را کنار هم قرار دهید تا بتوانید فضای بیش‌تری را برای خود ایجاد کنید.)

بهترین حرکت ورزشی با صندلی که داخل خانه انجام دهید

اکنون پاهای‌تان را بلند کنید. اگر به اندازه‌ی کافی قوی باشید، می‌توانید کاملا شکل L به خود بگیرید؛ در این صورت، اگر توانایی‌اش را دارید،‌ پاهای‌تان را صاف در مقابل خود نگه دارید. اگر توانایی انجام این کار را ندارید – مثل خود من – نیاز ندارد پاهای‌تان را کاملا صاف کنید، ولی باید تمرین کنید تا کم‌کم‌ بتوانید این حرکت را با زانوی صاف نیز انجام دهید و قوی‌تر شوید.

مطلب مرتبط: حرکات کششی: ۲۱ بهترین حرکت کششی برای خوش اندامی شما

البته، فراموش نکنید، صندلی وسیله‌ی بسیار خوبی برای انجام حرکت شنا است. اگر نمی‌توانید حرکت شنا را به درستی روی زمین انجام دهید، دست‌های‌تان را روی صندلی بگذارید تا بتوانید به شکل راحت‌تری این حرکت را انجام دهید؛ به این ترتیب، می‌توانید بدن‌تان را صاف نگه دارید و این حرکت را به درستی انجام دهید – برای رسیدن به نتیجه‌ی بهتر، توصیه می‌شود حرکت شنا را با زانوی صاف انجام بدهید.

بهترین حرکت ورزشی با صندلی که داخل خانه انجام دهید

یا اگر در حرکت شنا بسیار مهارت دارید، می‌توانید این حرکت را به شکل پیچیده‌تری انجام دهید. پاهای‌تان را روی صندلی بگذارید، و حرکت شنا را با پاهایی به سمت بالا انجام دهید. در این شرایط نیز باید زانوهای‌تان را صاف نگه دارید؛ سپس کمرتان را خم کنید، دست‌های‌تان را روی زمین بگذارید و مانند پرگار یک نیم دایره بکشید – یعنی همان طور که پاهای‌تان روی صندلی، و دست‌های‌تان روی زمین است، به طرفین حرکت کنید.

مطلب مرتبط: ورزش فیتنس: ۲۵ بهترین ورزش تناسب اندام در خانه

گزینه‌های مختلفی برای ورزش کردن با صندلی پیش روی‌تان است. صندلی وسیله‌ی بسیار خوبی برای انجام حرکت پله نیز هست؛ هم‌چنین، با استفاده از این وسیله می‌توانید هر حرکتی را انجام دهید که در باشگاه با نیمکت یا جعبه انجام می‌شود. ولی پیش از استفاده از صندلی اتاق‌تان به عنوان وسیله‌ای برای ورزش کردن، باید مطمئن شوید صندلی‌تان به اندازه‌ی کافی قوی و محکم باشد؛ هم‌چنین، برای انجام فعالیت‌های بدنی که در این مقاله برای‌تان توضیح داده شد، نمی‌توانید از صندلی چرخدار استفاده کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیر رضا مصطفایی

منبع: lifehacker

۳ بهترین حرکت ورزشی با صندلی که داخل خانه انجام دهید


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی