کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ حرکت شنا که برای قدرت عضلات بسیار مفید است

برای آنکه بهتر تمرین ورزشی حرکت شنا را انجام دهید و اگر نمی‌توانید شنا را به طور کامل انجام دهید برای‌تان توصیه‌های فراوانی داریم. اما یادتان باشد، این‌ها یک سری نمونه و معیار هستند. در حالی که یک جلسه‌ی معیار ممکن است به عنوان بخشی یا تمام تمرین ورزشی روزانه‌ی ما جایگزین شود (هی! این کار سختیه‌ها!)، اما واقعا آزمایش قدرت است و یک طرح تمرینی به حساب نمی‌آید. برای معیارهای تمرینی بارفیکس نیز هفته‌ی پیش همین کار را کردیم:

خب پیش به سوی آزمایش‌ها. رایج‌ترین روش برای آزمایش کارآمدی شنا آن است که ببینید چه تعداد انجامش می‌دهید، اما من این کار را دوست ندارم. اگر بتوانید فقط یک یا دو تا انجام دهید، این می‌شود تست قدرت. اگر بتوانید ۱۵ یا ۲۰ عدد یا بگوییم ۵۰ تا انجام دهید، بیشتر تست استقامت و توانایی تاب آوردن خستگی است.

حرکت شنا که برای قدرت عضلات بسیار مفید است

انواع حرکت شنا

در عوض، این مورد را توصیه می‌کنم: از فهرست زیر چیزی را پیدا کنید که بتوانید ۵ تا ۱۰ عدد را به طور کامل و صحیح انجام بدهید. و فیلم بگیرید.

۱ – شنای دیوار: (میزان دور بودن پاها را از دیوار اندازه بگیرید: شاید ۶۰ سانتی متر)

۲ – شنای پله: (به این که روی کدام پله دست‌های‌تان را باید قرار بدهید توجه کنید) .

۳ – شنای منفی: روی زمین (یک حالت پلانک به خود بگیرید، و هر بار از اول تغییر وضعیت بدهید) [شنای منفی از بالا شروع می‌شود و کم کم پایین می‌رود. اما به جای آنکه خودتان را به بالا برگردانید، می‌توانید یک ست کامل منفی انجام دهید – یعنی خودتان را به پایین بکشید، به آرامی، با شکلی خوب، هر چند بار که راحت هستید این حرکت را انجام بدهید.]

۴ – شنای معمول و عادی

۵ – شنای روی دست: (دقت کنید که دارید آن را به درستی انجام می‌دهید یا از زیر انجام آن در می‌روید).

۶ – شنای با وزنه: (البته حواس‌تان به میزان وزنه باشد).

۷ – شنای یک دست

مطلب مرتبط: ۸ مهمترین فایده حرکت کوهنورد در بدنسازی برای ورزشکاران

سپس، یکی دیگر از موارد فهرست را پیدا کنید که فقط یک عدد می‌توانید انجام دهید یا تقریبا یک عدد. آن را امتحان کنید و فیلم هم بگیرید. شاید شنای یک دست را امتحان کنید و فقط بتوانید حدود نصف را تا کف اتاق را حرکت کنید و بعد دست‌های‌تان زیر بدن سست شوند. بسیار خب.

سال بعد به آن نمونه‌های تمرینی باز می‌گردید و آن‌ها را دوباره امتحان می‌کنید. شاید متوجه شوید که به جای ۸ شنای معمولی، می‌توانید اکنون تا ۱۵ شنا هم انجام بدهید. و شاید حالا بتوانید دو شنای یک دست بروید کاری که سال گذشته به خاطر افتادن نمی‌توانستید حتی یک تکرار کامل آن را انجام دهید. یا مثلا شنای پله انجام می‌دهید؛ شاید امسال روی پله‌ی ششم منزل‌تان باشید، و سال بعد بتوانید همان تعداد تکرار را روی کف زمین انجام دهید. همیشه چیزی وجود دارد که ارزش داشته باشد برایش تلاش کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: vitals.lifehacker

۷ حرکت شنا که برای قدرت عضلات بسیار مفید است


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی