کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۵ جوان که با ایده های مجازی میلیاردر شدند

۱۵ جوان که با ایده های مجازی میلیاردر شدنددر این نوشتار ۱۵ نفر از جوانانی که با ایده های مجازی میلیاردر شدند و علاوه بر تغییر زندگی خودشان زندگی میلیون ها و حتی میلیاردها انسان کره زمین هم تغییر دادند به شما معرفی می‌شوند.  با بازده همراه شوید.

 

۱ و ۲ .ایده های مجازی لری پیج و سرجی برینایده های مجازی

لری پیج و سرجی برین دانشجوی پی اچ دی در استنفورد بودند که برای نخستین بار با ایده یک موتور جست‌وجو به دنیای فناوری آمدند اما ایده آنها با موتور‌های جست‌وجوی دیگری که داخل بازار بودند تفاوت داشت. موتور آنها شماره و ارتباط لینک‌های بین صفحات را بررسی می‌کرد، نه فقط کلمه‌های کلیدی آنها را.

موتور جست‌وجوی گوگل حالا تسلط کامل بر بازار دارد و بالای ۶۶میلیارد دلار هم ارزش. گوگل حالا درگیر تجارت‌های دیگری هم شده. او محبوب‌ترین پلت فرم موبایل در دنیا را ساخته (اندروید) و محبوب‌ترین وب سایت فیلم در دنیا را هم تحت تصاحب خود دارد (یوتیوب). او همچنین انواع پروژه‌های آتی را مانند عینک گوگل مورد آزمایش قرار می‌دهد. دارایی پیج و برین حالا تقریبا ۳۰ میلیارد دلار می‌باشد.

 

مطلب مرتبط: ۱۰ درس موفقیت برای کارآفرینان از مارک کوبان میلیاردر خودساخته

۳.ایده های مجازی مارک زاکربرگمیلیاردرهای دنیای مجازی, ایده های مجازی

مارک زاکربرگ هم دانشجوی کارشناسی دانشگاه هاروارد بود که با ایده‌ی “داغ هست یا نه” نوعی از وب سایت را راه‌اندازی کرد که آن را Facemash نام‌گذاری کرد. زاکربرگ از این سایت آموخت که فناوری چگونه می‌تواند بین مردم ارتباط برقرار کند و یک وب سایت راه‌اندازی کرد و آن را thefacebook.com نامید. بعد‌ها او نامش را به Facebook تغییر داد و در کمتر از یک دهه آن را به یک شرکت ۲۵۰میلیارد دلاری تبدیل کرد. دارایی زاکربرگ حالا بالای ۳۵میلیارد دلار می‌باشد.

 

 ۴.ایده های مجازی مایکل بلومبرگمیلیاردرهای دنیای مجازی, ایده های مجازی

مایکل بلومبرگ به عنوان تاجر وال استریت در سال ۱۹۷۰ کار می‌کرد. مایکل سریعا به اطلاعات مالی شرکت‌ها پی برد و تمایل پیدا کرد در این زمینه فعالیت داشته باشد. بلومبرگ یک تجارتی را راه‌اندازی کرد که اطلاعات مالی مهم را با سرعت از طریق پایانه‌های کامپیوترهای شخصی ارائه می‌داد. بلومبرگ سالیانه بالای ۸میلیارد دلار درآمد دارد.

درحال‌حاضر یکی از قدرتمندترین رسانه‌ها و شرکت‌های اطلاعات مالی در دنیا می‌باشد. دارایی خالص بلومبرگ تقریبا ۳۷ میلیارد دلار برآورد شده است.

 

۵.ایده های مجازی جف بزوسمیلیاردرهای دنیای مجازی, ایده های مجازی

جف بزوس در اوایل ۱۹۹۰ در شرکت وال استریت کار می‌کرد که کم کم مصمم شد تا شرکت خودش را راه‌اندازی کند. سرانجام او ایده ی کتاب فروشی آنلاین را ثبت کرد. امروزه آمازون هرچیزی را می‌فروشد ازجمله کتاب ها، مبلمان، ابزار و حتی نوشیدنی ها. ارزشش حدود ۲۰۰ میلیارد دلار به همراه ۸۸ میلیارد دلار فروش سالیانه می‌باشد.

دارایی خالص بزوس هم بالای ۳۸ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

مطلب مرتبط: کارآفرینی :مفهوم،خصوصیات،انواع، و کارکردهای کارآفرینی

۶.ایده های مجازی لاری الیسونمیلیاردرهای دنیای مجازی, ایده های مجازی

لاری الیسون دوران کودکی سختی داشت، دو دفعه از کالج اخراج شد. اما یکدفعه او در سن ۲۲ سالگی در اواسط ۱۹۶۰ به سمت کالیفرنیا حرکت کرد. او با یک گزارش‌ای بی‌ام درباره ی زبان برنامه نویسی پایگاه داده مواجه شد که SQL نامیده شده بود.

به گفته نشریه IBM: الیسون پایگاه داده ی SQL را گرفت و اوراکل را ایجاد کرد که می‌تواند روی کامپیوترهای غیر IBM هم اجرا شود. بعد از چند سال اوراکل موفق شد و محبوب‌ترین پایگاه داده فروخته شد.

حالا ارزش اوراکل ۱۹۵ میلیارد دلار و البته الیسون یکی از ثروتمندترین افراد دنیا با دارایی خالص ۶۵ میلیارد دلار می‌باشد.

 

۷.ایده های مجازی بیل گیتسمیلیاردرهای دنیای مجازی, ایده های مجازی

در سال ۱۹۷۵ بنیان‌گذاران مایکروسافت، بیل گیتس و پل آلن با یک آگهی برای Altair ۸۸۰۰ مواجه شدند، یکی از نخستین اشکالات میکرو کامپیوترها. آنها یک زبان برنامه نویسی به نام BASIC را ساختند که تبدیل به یک کد بنیادی برای Altair ۸۸۰۰ شد. به زودی مایکروسافت یک سیستم عملیاتی به نام DOS را ساخت و مجوز آن را از IBM گرفت. چند سال بعد مایکروسافت ویندوز را ساخت که رابط گرافیکی بسیار بالاتری نسبت به DOS داشت.

از آن زمان به بعد مایکروسافت یکی از بزرگترین شرکت‌های فناوری شد و به بازارهای نرم افزار و کامپیوتر مسلط شد. اون یک تجارت ۳۷۰ میلیارد دلاری متشکل از سرورهای پویا و مرکزهای داده و همچنین بازی‌های ویدیویی و تلفن‌های همراه است. بیل گیتس ثروتمندترین انسان در دنیا با دارایی خالص نزدیک به ۸۰ میلیارد دلار است.

 

۸.ایده های مجازی مارک بنیوفمیلیاردرهای دنیای مجازی, ایده های مجازی

مارک بنیوف یک ایده ی انقلابی داشت که او Salesforce را در سال ۱۹۹۸ میلادی تاسیس کرد.Salesforce به عنوان یک سرویس برای فروشنده‌ها شروع به کار کرد اما حالا او یک نرم افزار متفاوت برای بازاریابی، سرویس مشتری و حتی تجزیه و تحلیل ترافیک می‌باشد. او یکی از سریع‌ترین شرکت‌های تجارت نرم افزار است و تاکنون در فروش به مبلغ ۵میلیارد دلار دست یافته و دارایی بنیوف هم حدود ۳٫۸ میلیارد دلار می‌باشد. او همچنین سرمایه داری قوی در فناوری ابری قلمداد می‌شود که درحال‌حاضر یکی از داغ‌ترین بخش‌های فناوری است.

 

مطلب مرتبط: ۱۰ درس موفقیت برای کارآفرینان از جی‌کی رولینگ نویسنده میلیاردر هری پاتر

۹.ایده های مجازی مارک کوبانمیلیاردرهای دنیای مجازی, ایده های مجازی

مارک کوبان یکی از نخستین کارآفرینان اینترنت در سال ۱۹۹۰ میلادی بود و شرکت Broadcast.com را بر اساس ایده ی ارائه برنامه‌های ماهواره‌ای سفارشی در سراسر وب ساخت. او بعد‌ها Broadcast.com را به مبلغ ۵٫۷ میلیارد دلار به یاهو فروخت. Broadcast.com مدت زیادی پابرجا نماند اما در این شکی نیست که کوبان( حالا دارایی او حدود ۳ میلیارد دلار است ) یکی از موفق‌ترین خودساخته‌های کارآفرینان فناوری برای همیشه است. او همچنین صاحب Dallas Mavericks و شروع‌کننده ی یک سرمایه‌گذاری فعال است. نقش او در “Shark Tank” هم او را به یک شخصیت محبوب تلویزیونی تبدیل کرد.

 

۱۰. ایده های مجازی جک مامیلیاردرهای دنیای مجازی, ایده های مجازی

“جک ما ” بعد از بازدید از امریکا در سال ۱۹۹۵ گرفتار اینترنت شد. طولی نکشید که او دو محصول اینترنتی راه‌اندازی کرد که هر دو با شکست مواجه شد. جک به عنوان سومین ریسکش علی بابا را شروع کرد، یک فروشگاه اینترنتی که صادر‌کنندگان می‌توانستند لیست محصولاتشان را ارسال کنند بنابراین مشتری‌ها می‌توانستند مستقیما از آنها خرید کنند. علی بابا موفق شد و از سال ۱۹۹۹ با پیشنهاد ۵میلیون دلاری توسط Goldman Sachs و ۲۰ میلیون دلاری از Softbank روبه‌رو شد ولی حدود ۱۵ سال بعد علی بابا تبدیل به یکی از قدرت‌های فروش اینترنتی در سرتاسر جهان شد و حالا بالای ۲۰۰ میلیارد دلار ارزش دارد. دارایی خالص جک هم بالای ۲۴ میلیارد دلار می‌باشد.

 

۱۱.ایده های مجازی جان کوممیلیاردرهای دنیای مجازی, ایده های مجازی

جان کوم با شریک خود برایان آکتوم خواستند یک نوع برنامه شبیه به دفترچه تلفن ولی با قابلیت‌های نشان دادن وضعیت افراد ( آفلاین و یا آنلاین بودن ) بسازند. این برنامه می‌توانست چیزهایی مانند موقعیت مکانی یا آب و هوایی افراد یا وضعیت آنلاین بودن یا نبودن را نشان دهد. واتس اپ بعدها تکامل یافت و در سال ۲۰۱۴ واتس اپ به قیمت ۱۹ میلیارد دلار توسط فیس بوک خریداری شد و حالا ماهانه بالای ۸۰۰ میلیون کاربر فعال دارد. ثروت کوم هم بالای ۶٫۸ میلیارد دلار برآورد شده است.

 

۱۲ و ۱۳.ایده های مجازی جری یانگ و دیوید فیلومیلیاردرهای دنیای مجازی, ایده های مجازی

جری یانگ و دیوید فیلو دانشجویان دانشگاه استنفورد بودند که ایده ی ساخت راهنما برای وب سایت‌ها به ذهنشان رسید. آنها “Jerry and David’s Guide to the World Wide Web ” را راه‌اندازی کردند. در طول یک سال پس از راه‌اندازی تبدیل به یکی از محبوب‌ترین وب سایت‌های دنیا شد. آنها نام وب سایتشان را به یاهو تغییر دادند که امروزه یکی از بزرگ‌ترین پرتال‌های وب در دنیا است. یاهو بالای ۳۸ میلیارد دلار ارزش دارد. ثروت خالص یانگ ۲ میلیارد دلار برآورد شده. فیلو هم در هیات مدیره ی یاهو ماند و ارزش خالص او حدود ۳ میلیارد دلار می‌باشد.

 

۱۴.ایده های مجازی  مایکل دلمیلیاردرهای دنیای مجازی, ایده های مجازی

در حالی که مایکل دل دانشجوی دانشگاه تگزاس بود، متوجه شد که یک راه برای دور زدن فروشندگان برای فروش مستقیم کامپیوترها به مصرف‌کنندگان وجود دارد. او یک شرکت با نام Dell راه‌اندازی کرد که در آن هر قطعه از کامپیوتر به صورت سفارشی مونتاژ می‌شد و با قیمت بسیار پایین فروخته می‌شد. Dell شش میلیارد دلار در سال اول فروشش به‌دست آورد. طولی نکشید که فروش خود را منفجر کرد و در سال ۲۰۰۱ بزرگ‌ترین شرکت کامپیوترساز دنیا شد. Dell در سال ۲۰۱۳ با پرداخت حدود ۲۴٫۹ میلیارد دلار شرکتش را به صورت خصوصی در آورد. حالا ثروت او حدود ۱۸ میلیارد دلار می‌باشد.

 

مطلب مرتبط: ۹ کار برای اینکه در جوانی میلیاردر شوید

۱۵.ایده های مجازی  نیک وودمنمیلیاردرهای دنیای مجازی, ایده های مجازی

نیک وودمن موسس GoPro به عنوان یک موج سوار مشتاق می‌خواست به موج سواران کمک کند تا در هنگام موج سواری عکس‌های بهتری از خودشان بگیرند.برای نخستین بار نیک دوربینش را بر روی یک ماشین مسابقه‌ای کار گذاشت و GoPro کار خودش را شروع کرد.  GoPro بعد از یک سال بسیار محبوب شد و ارزش آن به ۷٫۸ میلیارد دلار رسید. ثروت خالص وودمن حدود ۲٫۵ میلیارد دلار می‌باشد.

 


سایت کسب و کار بازده

۱۵ جوان که با ایده های مجازی میلیاردر شدند

وب سایت یک پزشک


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی