کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

جملات چاپ شده‌ای که تنها در آب خوانده می‌شوند

محققان سوئیسی با استفاده از فناوری سه بعدی موفق به چاپ جملاتی شده‌اند که تنها در آب قابل خواندن هستند.

آب

به گزارش بازده به نقل از مهر، در گذشته‌ای دور برای انتقال پیام هایی که محرمانه بودند از کاغذها یا مواد منحصر به فردی استفاده می‌شد که تنها با تابیدن نور خورشید به آنها قابل خواندن بودند. تصور کنید امروز نیز برای انتقال مفاهیم بتوان از چنین عملکردی استفاده کرد.

محققان سوئیسی Drzach & Suchy موفق به استفاده از کاربرد جدیدی از فناوری چاپ سه بعدی شده‌اند. با استفاده از چاپگرهای سه بعدی می‌توان از عکس‌های ذخیره شده در رایانه، نمونه سه بعدی واقعی ساخت. فناوری استفاده شده در چاپگرهای سه بعدی این امکان را به مصرف‌کنندگان می‌دهد تا از ماده‌های کامپوزیتی در طراحی‌های خود برای چاپ سه بعدی بهره ببرند.

دستگاه‌های چاپ سه بعدی به صورت تجاری در کشورهای مختلف صنعتی مورد استفاده قرار گرفته‌اند. امروزه برای ساخت ماکت‌ها یا تهیه قطعات دقیق و پیچیده از روش چاپ سه بعدی استفاده می‌شود که باعث افزایش سرعت و دقت در ساخت قطعات شده است.

در سال‌های اخیر و همزمان با رشد روز افزون فناوری چاپگرهای سه بعدی، برخی از محققان نظامی موفق به ساخت تفنگی با قابلیت شلیک شده‌اند. محققان در آرزوی روزی هستند که بتوانند با استفاده از چاپگرها به چاپ اعضای بدن بپردازند.

1919172.jpg

اما این بار محققان سوئیسی با الهام از سایه‌های ایجاد شده توسط حشرات آب پیما به راهکاری برای نقاشی حروف روی آب دست پیدا کرده‌اند. حروفی که تنها در آب قابل خواندن هستند. حشرات آب پیما وزن بدن خود را به گونه‌ای منتقل کنند که روی سطح آب قرار بگیرند. این حشرات با قرار گرفتن روی سطح آب نامرئی شده و تشخیص آنها از روی آب دشوار است و تنها با سایه‌ای که از آنها زیر آب به وجود می‌آید، قابل شناسایی هستند.

محققان در دهه‌های اخیر و با الهام از حشرات موفق به ساخت و استفاده از فناوری‌های جدید شده‌اند. محققان سوئیسی با الهام از حشرات آب پیما موفق به چاپ سه بعدی جملات هایکویی Haiku شده‌اند که تنها زمانی قابل خواندن هستند که روی سطح آب قرار گرفته و سایه کلمات از زیر آب قابل خواندن است.

1919170.jpg

این تیم تحقیقاتی در رابطه با هدف از انجام چنین پروژه‌ای می‌گوید: « ما در این پروژه به دنبال دسترسی به یک ساختار، شبکه یا توری با ارتفاع‌های متغییر بودیم که بتوان از روی سطح آب شناور بوده و در نقاط مخصوصی تغییر شکل دهد تا منجر به شکل گیری سایه شود. در حالی که سایر نقاط بالاتر از سطح آب قرار گرفته و نور را از خود عبور می‌دهند. »

هایکو، کوتاه‌ترین گونه شعری در جهان است که مبدع آن ژاپنی‌‌ها هستند. هایکوها از ۱۷ مورا (Mora) تشکیل شده‌‌اند و به ترتیب به صورت سه واحد پنج‌ تایی، هفت‌ تایی و پنج‌ تایی از پی هم می‌آیند. هرچند که گاه هایکوها را دارای ۱۷ هجا بر می‌شمارند اما از لحاظ زبان‌ شناسی، هجا و مورا دو مفهوم متفاوت هستند و یک واکه بلند می‌تواند از دو مورا تشکیل شود. وزن شعر هایکو بر پایه شمارش موراها تعیین می‌شود.


سایت کسب و کار بازده

جملات چاپ شده‌ای که تنها در آب خوانده می‌شوند


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی