کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

جلسات حضوری یا جلسات مجازی : ترجیح شما چیست ؟

جلسات حضوری یا جلسات مجازی : ترجیح شما چیست ؟

جلسات حضوری یا جلسات مجازی را برگزار کنیم به نتاطج بهتری می رسیم ؟ ااین سوالی است که با ورود فناوری های نوین به دغدغه ی کسب و کار ها تبدیل شده است. بسیار ساده و روشن اما مهم است که زمان ملاقات‌های حضوری را افزایش دهید و قادر باشید تا مشتریان و شرکای بالقوه‌ی بیش‌تری ‌را در کنفرانس‌ها و جلسات حضوری مشاهده کنید.

جلسات حضوری

تعجب می‌کنم در حالی که فناوری به ما اجازه می‌دهد از منزل به کار خود برسیم و با سایر افراد به شکل مجازی تماس برقرار کنیم، معنی‌دارترین ارتباط‌ها هم‌چنان ارتباط‌های حضوری هستند.

به عنوان مدیرعامل، از مزایای بسیاری از جلسات حضوری بهره برده‌ام، اما هنوز هم دلم برای مواردی که فرصت می‌کنم تا در جلسات حضوری حاضر شوم تنگ می‌شود.

محصول ما به شکل برخط فروخته می‌شود، اما وقتی صحبت از تأمین مالی و ایجاد شبکه‌ی جدید می‌شود، قوی‌ترین و جاویدترین ارتباط‌ها و فرصت‌های کسب و کار همیشه در جلسات حضوری حاصل می‌شود.

مطلب مرتبط : ۷ گام که بهترین جلسات کسب و کار را برگزار کنید

قدرت ملاقات‌های حضوری. مشتریان شرکت من، ریئلیتی موگول، سرمایه‌گذاران ثروتمند و معتبری هستند که وجوه را تجمیع می کنند تا در املاک و مستغلات سرمایه‌گذاری کنند. در روزهای ابتدایی کسب و کار ما، ضرورت داشت وارد بازار هدف خود شویم. اما برخلاف نوبنیادها، نیازی نداشتیم تأمین سرمایه کنیم. ما یک میلیون دلار در اختیار داشتیم. و فقط نیازمند نمایش در بازار بودیم. من به تمام گردهم‌آیی‌های مربوط به ارائه‌ی نوبنیادها می‌رفتم. نیاز داشتم که نمانام شرکت خود را تضمین کنم.

یکی از این گردهم‌آیی‌های خاص، که گردهمایی کوچکی برای سرمایه‌گذاران بود و توسط گردهمایی ایجاد شبکه‌های سرمایه‌گذاری در منهتن بیچ ترتیب داده شده بود، برای رشد شرکت ما ضروری بود. ولی درواقع من تمایلی به رفتن به این همایش را نداشتم.

عصر سه‌شنبه بود و من از یک سفر دیگر بازگشته بودم و بسیار خسته بودم و می‌دانستم حداقل 45 نفر دیگر نیز در این گردهم‌آیی شرکت می‌کنند. اما به این گردهم‌آیی رفتم و  تعجب کردم که موسس اف آی بی آی و سرمایه‌گذار و دارنده‌ی کسب و کارهای قدیمی در حوزه‌ی املاک و مستغلات، به نام جرمی رول در آن گردهم‌آ‌یی درباره‌ی سرمایه‌گذاری انفعالی در املاک و مستغلات سخنرانی کرد. مدت کوتاهی بعد از این گردهم‌آیی، شرکت ریئلیتی موگول را تأسیس کردم و جرمی اولین و بهترین مشاور ما شد. در حال حاضر، وی مدیر ارشد سرمایه‌گذاری ما است.

هر گردهم‌آیی ایجاد شبکه‌انسانی، فرصتی غیرقابل تصور است. اخیراً برای ایراد یک سخنرانی در یک کنفرانس تأمین مالی املاک و مستغلات به سان ماتئو رفته بودم. یک سرمایه‌گذار بلژیکی در آن منطقه در حال گذران تعطیلات خود بود که متوجه این سخنرانی شد و به همراه خانواده‌اش برای سلام و احوال‌پرسی به کنفرانس آمد. وی در حال حاضر می‌خواهد نیم میلیون دلار روی پلت‌فرم جدید ما سرمایه‌گذاری کند.

بسیار ساده و روشن اما مهم است که زمان ملاقات‌های حضوری را افزایش دهید و قادر باشید تا مشتریان و شرکای بالقوه‌ی بیش‌تری ‌را در کنفرانس‌ها و جلسات حضوری مشاهده کنید، چرا که این امر به رشد نوبنیاد ما با نرخی‌نمایی کمک کرده است. مجموعه‌ای از تماس‌های تلفنی و رایانامه‌ها هرگز بازده‌ی مشابهی نخواهند داشت.

حذف این جلسات و زیان کردن. زمانی بود که در یکی از این گردهم‌آیی‌ها آفتابی نشدم و ماه‌ها بعد هم‌چنان از این اقدام خود ضرر می‌کنم. در آن زمان تصور نمی‌کردم خیلی مهم باشد. یک شب وقتی جلسه‌ی کاری بسیار مهمی داشتیم، یکی از همکاران را برای گردآوری مدیران ارشد از سراسر شهر مأمور کردم. شرکت نوپای ما به حمایت و راهنمایی این مدیران نیاز داشت، و به همان اندازه که این مدیران می‌توانستند برای موفقیت ما حیاتی باشند، اعتماد داشتم که بعضی از آنها می‌توانند نمانام ما را به خوبی من بازنمایی کنند.

اشتباه حدس زده بودم. در اوایل رشد شرکت بودیم. هم‌چنان در حال مرتب کردن راهبردها و طرح‌های کسب و کار بودیم. بعضی از مدیران شرکت‌کننده سوالاتی را مطرح کرده بودند که همکاران من قادر به پاسخ به آن نبودند. بسیاری از حامیان و مشاوران احتمالی، بدون این که تأثیر بپذیرند و تمایلی برای درنظر گرفتن شرکت ما به عنوان سرمایه‌گذاری بالقوه برای پول خود بدانند، جلسه را ترک کردند. اگر من در آن جلسه حضور داشتم، می توانستم تمام سوء‌تفاهم‌های مربوط به پلت‌فرم را برطرف کنم. می توانستم سردرگمی‌ها را کاهش دهم و مکالمه را به سوی دیگری هدایت کنم.

برقراری موازنه بین زمانی که باید آفتابی شوید و تصمیم بگیرید با زمان خود چه کنید، یکی از مشکل‌ترین چالش‌های آزمون و خطای من در ایجاد نوبنیادم بوده است. صنایعی وجود دارند که به افراد کمک می‌کنند تا به شکل مجازی ارتباط برقرار کنند، اما به نظر من این ارتباط‌های مجازی هرگز جایگزین کاملی برای مکالمات حضوری که با دست دادن مطمئن به پایان می‌رسند وجود ندارند.

 تحریریه سایت کسب و کار بازده

موضوع محوری:

جلسات حضوری یا مجازی

منبع:بیزینس اینسایدر

 

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی