کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

موسسه سونین جشنواره فیلم ایرانی در آمریکا را برگزار می‌کند

از سوی موسسه اسمیت سونین جشنواره فیلم ایرانی در آمریکا برگزار می‌شود. یکی از تفاوتهای عمده امسال در مقایسه با سالهای پیش در عنوان خود جشنواره منعکس شده است: «ایران از بیرون و درون».

موسسه سونین جشنواره فیلم ایرانی در آمریکا را برگزار می‌کند

«تام ویک» متصدی فیلم در گالری فریر و سکلر در موزه اسمیت سونین توضیح می دهد که امسال، به علاوه فیلمهایی که توسط فیلمسازان داخل ایران ساخته شده اند، دو فیلم هم از فیلمسازان خارج از ایران اکران می شود. به باور او این که این فیلمسازان در خارج از ایران زندگی می کنند، به آنها دیدگاه متفاوتی از داخل ایران را می دهد.

از فیلمهایی که در داخل ایران ساخته شده تام به فیلم «سد معبر» از محسن قرائی اشاره می‌کند که در ایران برنده چندین جایزه سینمایی شد و از سوی بینندگان هم مورد استقبال قرار گرفت. و البته فیلم «نفس» به کارگردانی و نویسندگی نرگس آبیار که به عنوان نماینده سینمای ایران در اسکار ۲۰۱۸ معرفی شد و به عقیده تام فیلم بسیار خوبی است. او همچنین به فیلم «تمارض» از عبد آبست به عنوان پروژه ای آزمایشی اشاره می‌کند و دو فیلم «آوا» و «ناپدید شدن» که به مسائل زنان می‌پردازد.

از نظر ژانر فیلمی به نظر میرسد اکثر فیلمهای امسال در سبک درام هستند. به جز فیلم «نگار». تام ویک می گوید « نگار، شخصیت اول داستان، قهرمان فیلم اکشن است. فکر نمیکنم تابحال یک هنرپیشه زن ایرانی را دیده باشم که شیرینکاریهای سینمایی انجام بدهد.»

تام ویک «نگار» را یک فیلم عجیب پر از تفنگ و تیر اندازی معرفی می کند با سبکی که تابحال در جشنواره معرفی نشده است.

تام ویک که جشنواره فیلم ایرانی سال گذشته را به مروری بر کارنامه فیلمسازی عباس کیارستمی اختصاص داده بود امسال نیز فیلم آخر این هنرمند فقید به نام «۲۴ فریم» را در جشنواره گنجانده است . این فیلم که پس از مرگ کیارستمی تکمیل شد برای نمایش در هفتادمین سالگرد جشنواره فیلم کن انتخاب شد.

در هفته نهایی جشنواره فیلم ایرانی گالری سکلر و فریر رویدادی را برنامه ریزی کرده است که پایان جشنواره فیلم و همچنین افتتاح نمایشگاه جدیدی در مورد دودمان قاجار را نشان می زند. این رویداد ۲۳ فوریه برابر با ۴ اسفند در همین گالری برگزار می شود و در آن دو فیلم محسن مخملباف که در مورد قاجاریان است اکران خواهد شد.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

موسسه سونین جشنواره فیلم ایرانی در آمریکا را برگزار می‌کند


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی