کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

برای اولین بار جشنواره جاز در عربستان سعودی برگزار شد

شهروندان سعودی برای نخستین بار در تاريخ کشور خود شاهد برگزاری جشنواره موسيقی جاز بودند؛ برگزاری جشنواره جاز در عربستان سعودی تحولی است که سومين گام بزرگ و سريع خاندان عميقاً مذهبی، محافظه کار و سنتی سعودی در مسير مدرنيته تلقی می‌شود.

برای اولین بار جشنواره جاز در عربستان سعودی برگزار می‌شود

در این جشنواره که روز جمعه ۴ اسفند در ریاض برگزار شد، شادی ناشف، گيتاريست لبنانی، با اجرای قطعۀ هتل کاليفرنيای گروه موسيقی آمريکايی «ايگلز » جمعيت را به شور و وجد آورد.

شگفت آور اينکه در آن کشور به شدت محافظه کار، که تا کنون کنسرت موسيقی و ترانه‌خوانی همواره به عنوان عملی فاسد و غيراخلاقی تقبيح شده، شهروندانش با موسيقی چنان آشنا هستند که در طول فستيوال گروه‌های موسيقی را همراهی می‌کردند.

شادی ناشف درباره این موضوع گفت: «راستش وقتی از من خواستند بيایم عربستان نگران بودم که نه آنها مرا می فهمند و نه من آنها را، اما واقعا حيرت زده شدم وقتی ديدم مردم شعرها را با من می‌خوانند.»

سازمان برگزاری تفريحات و سرگرمی‌های عمومی در عربستان سعودی پنجشنبه پيش اعلام کرد در سال جاری ميلادی قرار است بيش از ۵ هزار شو، جشنواره و کنسرت برگزار شود، يعنی دو برابر سال پيش.

مسئولان عربستان سعودی که پیشتر اعلام کرده بودند در پی اصلاحات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در کشور هستند، ممنوعیت رانندگی زنان و ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاهها و سینماها را لغو کردند.

هدف اصلی دولت سعودی از انجام اينگونه اصلاحات ايجاد تنوع در اقتصاد متکی به نفت، تقويت بازار مشاغل برای جوانان و کاهش تدريجی سختگيری‌های موجود در ارتباط با زنان در رويدادهای اجتماعی است.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

برای اولین بار جشنواره جاز در عربستان سعودی برگزار شد


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی