کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

جایزه داروین :۸ احمقانه ترین شیوه های مرگ

جوایز داروین به عنوان یک شوخی در سال ۱۹۸۵ شروع شد. اما خیلی زود با شهرت و اقبال عمومی مواجه شد. جایزه داروین به کسانی تعلق گرفت که با شیوه‌هایی به شدت احمقانه دار فانی را وداع گفتند و در واقع عامدانه دست به انقراض نسل خودشان زدند! عنوان این جایزه با الهام از چارلز داروین انتخاب شده‌است. در این نوشتار با ۸ احمقانه ترین شیوه های مرگ که موفق به بردن جایزه داروین شدند آشنا خواهید شد.

مطالعه‌ی این مرگ‌ها می‌تواند یک عمل بی‌فکرانه و حتی حماقت باشد، البته برخی از آنها چیزی بیش از افسانه‌های محلی نیستند. هرچند، حقیقی بودن “برنده‌های” این جایزه برای حدود بیست سال اخیر اثبات شده‌است. در این نوشتار ۱۰ ترسناک ترین و احمقانه ترین شیوه های مرگ را می‌بینید.

۸ احمقانه ترین شیوه های مرگ

۸ جایزه داروین : احمقانه ترین شیوه های مرگ۱. مردی که خودش سر خودش را برید!

این مورد اولین جایزه داروین را در سال ۱۹۹۴ از آن خود کرد. یک کشاورز لهستانی به نام کریستوف آزنینسکی برای اثبات این‌که برترین مرد اروپاست، خودش سر خودش را برید!

آزنینسکی و دوستان‌اش در حالت مستی تصمیم گرفتند که با هم مسابقه‌ای بدهند برای این‌که مشخص شود در میان آنها کدام یک دلیرتر و نیرومندتر است.

البته جریان بالا گرفتن این رقابت عجیب است. ابتدا همگی برهنه شدند. در مرحله‌ی دوم، با شلغم یخ زده به همدیگر ضربه زدند. اما موضوع کم‌کم عجیب و غریب- و مرگبار – شد زمانی که یکی از آنها پای خودش را با اره‌ی درخت‌بری برید. آزینسکی تصمیم گرفت با بریدن سر خودش، کاری برتر از کار دوستش بکند.

یکی از مردان حاضر گفته‌است، “خیلی جالب است، چون او وقتی جوان بود لباس زیر خواهرش را پوشیده بود اما واقعا مانند یک مرد مُرد.”

۸ جایزه داروین : احمقانه ترین شیوه های مرگ۲. رولت روسی با پیستول نیمه‌خودکار!!!

در سال ۲۰۰۰، یک پسر ۱۹ ساله در هیوستون تگزاس که مفهوم رولت روسی را درست متوجه نشده بود، به جای استفاده از هفت‌تیر، از پیستول نیمه خودکار استفاده کرد.

او به جای این‌که فشنگ را داخل هفت‌تیر بگذارد و ماشه را بکشد، و احتمال مرگش یک به شش باشد، فشنگ را داخل پیستول نیمه‌خودکار گذاشت. در پیستوال نیمه خودکار تنها یک جان لوله وجود دارد و اسلحه به طور خودکار پس از هر شلیک گلوله‌ای تازه را درون جان لوله جای می‌دهد. به این ترتیب احتمال شلیک گلوله و مرگ ۱۰۰ درصد می‌شود!

مطلب مرتبط: ۱۵ عکس ترسناک با ماجراهای ترسناک تر

۳. ۲۰۰۳- یکی از جوایز نادر داروین از بازی شهوانی با تفنگ!

مردی از ایلات ویسکانسین مدت‌ها با همسرش یک بازی شهوانی داشت، به این ترتیب که همسرش باید لوله‌ی یک تفنگ بدون فشنگ را روی کیسه‌ی بیضه‌ی او می‌گذاشت و مرد از او می‌خواست که ماشه را بکشد.

این بار، احتمالا به این دلیل که یکی از دوستان خانم زودتر از موعد به منزل آنها رسید، باعث شد که هر دو عجله کنند و دستپاچه شود، چرا که تفنگ پر بود! این مرد زنده ماند، و به این دلیل که خود را از مسیر تکامل انسان‌ها خارج کرد، جایزه‌ی داروین را که به ندرت به افراد زنده اهدا می‌شود، کسب کرد.

۴. آتش زدن خویشتن!

در سال ۲۰۰۲، یک مرد ۴۳ ساله که به طور تصادفی از یک بطری که حاوی بنزین بود، نوشید و سپس یک سیگار کشید. آقای بانینگ در آپارتمان یکی از دوستان بود که یک بطری را به هوای نوشیدن آب برداشت، غافل از این‌که بطری حاوی بنزین بوده‌است. و البته بلافاصله متوجه شد و به سرعت آن را از دهان‌اش بیرون ریخت اما متوجه نشد که بنزین روی لباس‌های‌اش ریخته است. مرد بیچاره در میان شعله‌ها جان باخت!

۸ جایزه داروین : احمقانه ترین شیوه های مرگ۵. استفاده از اره‌ی درخت‌بری برای تبدیل یک نارنجک به آتش‌بازی، پیامدهای انفجارآمیز دارد!

مردی تصمیم گرفت سر نارنجک را به وسیله‌ی اره‌ی درخت‌بری اره کند تا با استفاده از آن آتش‌بازی راه بیندازد. من حدس می‌زنم که او تصور می‌کرده که بیش از پولی که هزینه کرده لذت خواهد برد. اما بخت با او یار نبود! جرقه‌ها کم‌کم در هوا به پرواز درآمدند، درست اندکی قبل از این‌که خودش در میان دود‌ها دار فانی را وداع بگوید!

مطلب مرتبط: ۱۰ ناپدید شدن عجیب و بدون توضیح که تا به حال نشنیده‌اید

۶. طناب بانجی که در خانه تهیه شود، درست کار نمی‌کند.

استفاده از چسب برای فیکس کردن دو طناب بانجی متفاوت به اندازه‌ی کافی احمقانه به نظر می‌رسد، و مطمئنا منجر به فلاکت می‌شود. اما زمانی که از طنابی استفاده می‌کنید که طول آن برابر است با همان ۷۰ متر ارتفاعی که قرار است بپرید، بدون در نظر گرفتن این‌که طناب‌های بانجی کش می‌آیند، دیگر بهتر است وصیت‌نامه‌تان را به روز نگه دارید.

این دقیقا کاری است که در تاریخ ۱۳ جولای سال ۱۹۹۷ یک مرد جوان ۲۲ ساله از رستون ویرجینیا در ایالات متحده انجام داد!

۷. تروریستی که بسته‌ای حاوی بمب که توسط خودش ارسال شده بود را باز می‌کند.

تروریست عراقی “خی راهناجت” تصمیم گرفت که یک بسته‌ی حاوی بمب را در سال ۲۰۰۰ ارسال کند. او فراموش کرد که تمبر پستی کافی روی بسته بچسباند، به همین دلیل بسته به آدرس فرستنده برگشت خورد. خی به حدی ذوق‌زده شده بود از این‌که بسته‌ی پستی دارد که بلافاصله آن را باز کرد. حرفه‌ی شریف او به عنوان یک تروریسم در این‌جا پایان یافت.

و به این ترتیب حماقت معنای جدیدی پیدا کرد!

مطلب مرتبط: ۱۰ برترین ماجرای علمی شگفت انگیز ۲۰۱۶ که حتما باید بدانید

۸ جایزه داروین : احمقانه ترین شیوه های مرگ۸. لاوا لامپ از صاحبش انتقام می‌گیرد.

در سال ۲۰۰۴، مردی از واشینگتون و درواقع یکی از شیرین‌مغزهای دهه‌ی ۸۰ میلادی، دست به جیب شد و یک لاوا لامپ برای خودش خرید. او اصلا صبور نبود. پس از آن‌که لامپ را به برق زد با خودش فکر کرد که جریان مایع رنگی داخل آن بسیار کند است، بنابراین تصمیم گرفت آن را روی گاز بگذارد تا کمی سرعت حرکتش بالا رود.

متاسفانه و طبیعتا (برای باقی ما! ) لاوا لامپ منفجر شد و تکه‌های شیشه به قفسه‌ی سینه‌ی مرد فرو رفت. از آن‌جایی که نتوانست از کسی کمک بخواهد، آن‌قدر خونریزی کرد تا مرد!!


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: niume

جایزه داروین :۸ احمقانه ترین شیوه های مرگ

جایزه داروین

احمقانه ترین شیوه های مرگ

جایزه داروین برای احمقانه ترین شیوه های مرگ


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی