کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

جاهای دیدنی بارسلونا: ۱۰ برترین جاذبه گردشگری بارسلونا اسپانیا

در این مقاله شما را با جاهای دیدنی بارسلونا اسپانیا در سال ۲۰۱۸ آشنا می‌کنیم. سواحل شهر بارسلون یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های این شهر در فصل تابستان به شمار می‌روند. این شما و این ۱۰ برترین جاذبه گردشگری بارسلونا اسپانیا ، به بارسلون خوش آمدید!

۱.ساگرادا فامیلیا

کلیسای ناتمام ساگرادا فامیلیا توسط آنتونیو گائودی ساخته شد و از جاهای دیدنی بارسلونا اسپانیا است.

کلیسای نیمه تمام و شگفت‌انگیز ساگرادا فامیلیا در صدر تمامی فهرست‌های برترین جاهای دیدنی بارسلونا قرار گرفته است. این کلیسا توسط آنتونیو گائودی در سال ۱۸۸۲ طراحی شد. این سازه منحصر به فرد و نفس گیر معروف‌ترین جاذبه توریستی شهر بارسلون نامیده شده و بیش از هر مکان دیگری در این شهر مورد بازدید قرار می‌گیرد. کاربران Tripadvisor این کلیسا را به عنوان یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری دنیا انتخاب کردند که هر سال پذیرای ۳ میلیون بازدید‌کننده از سرتاسر دنیا است.

در تمام طول سال صف هایی طولانی از بازدیدکنندگان این کلیسا دیده می‌شود که در انتظار ورود به آن و تماشای فضای داخلی جذاب و دیدنی این کلیسا هستند. بهتر است که ۱ تا ۲ ساعت از زمان خود را به بازدید از فضای داخلی این کلیسا نیز اختصاص دهید. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم که بویژه در زمان اوج تعطیلات با تهیه بلیط‌های آنلاین و از پیش خریداری شده در وقت و زمان خود صرفه جویی کنید و در صف‌های طولانی برای بازدید از این کلیسا به انتظار نمانید.

جاهای دیدنی بارسلونا

مطلب مرتبط: جاهای دیدنی بلغارستان: ۱۵ بهترین جاذبه های گردشگری بلغارستان

تاریخچه کلیسای ساگرادا فامیلیا

سنگ بنای این کلیسا در سال ۱۸۸۲ بنا نهاده شد. در آن زمان فضای اطراف این کلیسای طویل و دراز زمین خالی و تعدادی مزرعه بود. این کلیسا توسط آنتونیو گائودی، معمار برجسته و معروف کاتالونیایی/ اسپانیایی طراحی شد. بخش داخلی کلیسا در سال ۲۰۱۲ بطور کامل افتتاح شد که بازدید از آن بسیار ارزشمند است. تابش نور طبیعی از راه پنجره‌های این کلیسا به فضای داخلی آن در صبح و بعدازظهر فضایی خیره‌کننده و حیرت آور را به‌وجود می‌آورد. بخش زیادی از فضای خارجی این کلیسا همچنان در دست ساخت است و درحال‌حاضر تقریبا ساخت ۷۵% از آن و ۸ مناره از ۱۸ مناره‌ها به اتمام رسیده است.

طبق برنامه‌ریزی‌های قبلی ساخت کلیسای ساگرادا فامیلیا در سال ۲۰۲۶ به پایان می‌رسد تا صدمین سالگرد فوت گائودی در آن برپا شود. درحال‌حاضر ۱۴۶ سال از شروع ساخت این بنا می‌گذرد. گائودی در سال ۱۹۲۶ به طرز وحشتناکی در اثر تصادف با یک قطار برقی از دنیا رفت.

در زمان مرگ او تنها ساخت سردر مصور به تولد عیسی مسیح به پایان رسیده بود. گائودی می‌دانست که او عمری چندان طولانی نخواهد داشت که بتواند ساخت این بنا را به اتمام برساند. او یک بار جمله‌ای گفت که معروف شد: ” موکل من چندان عجله ایی ندارد” که در این جمله مقصود او از موکل خدا است. این کلیسای معروف همچنین یکی از مکان‌های بارسلون است که در آخرین رمان دن براون ( نویسنده معروف امریکایی) به تصویر کشیده شده است. شما می‌توانید با اتوبوس‌های دوطبقه عمومی خود را به این کلیسا برسانید یا از مترو استفاده کرده و در ایستگاه ساگرادا فامیلیا از قطار پیاده شوید.

مطلب مرتبط: جاهای دیدنی صربستان: ۱۵ بهترین جاذبه های گردشگری صربستان

مدت زمان مورد نیاز برای بازدید از ساگرادا فامیلیا

بازدید از محوطه بیرونی این کلیسا فقط برای ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. این بازدید رایگان است و شما نیاز به پرداخت هزینه ندارید. برای بازدید از فضای داخلی ساگرادا فامیلیا با توجه به نوع بلیط خریداری شده به ۱ تا ۲ ساعت زمان نیاز دارید.

به بازدید‌کنندگان این کلیسا پیشنهاد می‌شود که قبل از بازدید با خرید بلیط‌های آنلاین در وقت خود صرفه جویی کنند. شما می‌توانید با بهترین قیمت معادل ۱۵ یورو برای تهیه بلیط اینترنتی بازدید از کلیسای ساگرادا فامیلیا اقدام کنید. همچنین می‌توانید از گزینه هایی مثل راهنمای صوتی یا تورهای همراه با راهنمای تور نیز استفاده کنید. به هنگام بازدید از این کلیسا لباسی محترمانه و پوشیده بر تن داشته باشید.

ساعات بازدید از کلیسا:

 • کلیسا در تمام طول سال به استثناء زمان ارائه خدمات و مراسم مذهبی خاص باز است.
 • نوامبر، دسامبر، ژانویه و فوریه:

* ۹ صبح تا ۶ عصر

 • ۲۵ و ۲۶ دسامبر و ۱ و ۶ ژانویه:

* ۹ صبح تا ۲ بعدازظهر

 • مارس:

* ۹ صبح تا ۷ عصر

 • آورریل، مه، ژوئن، ژولای، اوت، سپتامبر:

* ۹ صبح تا ۸ عصر

 • اکتبر:

* ۹ صبح تا ۷ عصر

۲. فواره جادویی

فواره جادویی به همراه موسیقی مونتجویک و رقص نور از بهترین جاهای دیدنی بارسلونا است.

فواره جادویی یکی دیگر از جاذبه‌های دیدنی شهر بارسلون است که فرصت دیدن آن را هرگز نباید از دست بدهید. مطمئن باشید که تا حالا فواره‌ای مانند آن ندیده اید. لمس تجربه تماشای نمایش ترکیبی زیبا و بی‌نظیر آب و نور و موسیقی شما را واقعا جادو می‌کند. فواره جادویی در سال ۱۹۲۹ به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری اصلی بارسلون به مناسبت برپایی نمایشگاه بین‌المللی بارسلون ۱۹۲۹ ساخته شد و همچنان یکی از معروف‌ترین اماکن شهر بارسلون به شمار می‌رود که سالانه ۲.۵ میلیون نفر بازدیدکننده را به خود جذب می‌کند.

در فصل زمستان فقط در روزهای جمعه و شنبه شاهد نمایش شامگاهی آب و نور در محل این فواره هستیم. در فصل تابستان نمایش شامگاهی موسیقی و نور فواره جادویی از پنجشنبه تا یکشنبه ادامه دارد. ورود به محل فواره جادویی کاملا رایگان است. ساعت بازدید از جشنواره را در ادامه این بخش باهم می‌خوانیم. دقت داشته باشید که برخی اوقات به دلیل برپایی نمایشگاه‌ها و رویدادهایی خاص امکان ورود به محل فواره جادویی وجود ندارد. شما می‌توانید با استفاده از مترو و پیاده شدن در ایستگاه ” اسپانیا” یا استفاده از اتوبوس خط ۵۵ برای بازدید از فواره جادویی خود را به این مکان برسانید.

ساعت‌های بازدید از فواره جادویی:

بازدید رایگان

 • روزهای تابستان:

* یکشنبه‌ها از ساعت ۱۱ صبح تا ۳ بعدازظهر

* ایام هفته از ساعت ۱۱ صبح تا ۱ بعدازظهر و ۴ تا ۶ عصر

* دوشنبه‌ها ( تعطیلات عمومی) ۱۱ صبح تا ۳ بعدازظهر

 • شب‌های تابستان: ماه‌های ژوئن، ژولای و اوت

* دوشنبه شب‌ها و سه شنبه شب‌ها بسته است.

* از چهارشنبه شب‌ها تا یکشنبه شب‌ها هر شب از ساعت ۹.۳۰ تا ۱۰.۳۰ شب امکان بازدید فراهم است.

 • شب‌های پاییز: ماه‌های سپتامبر و اکتبر

* یکشنبه تا پنجشنبه: بسته

* جمعه‌ها و شنبه ها: از ساعت ۹ تا ۱۰.۳۰ شب باز است

 • شب‌های زمستان: ماه‌های نوامبر تا مارس

* یک شنبه تا پنجشنبه: بسته

* جمعه‌ها و شنبه ها: از ساعت ۷ تا ۹ شب باز است

 • شب‌های بهار: ماه‌های آوریل و مه

* یک شنبه تا پنجشنبه: بسته

* جمعه‌ها و شنبه ها: از ساعت ۹ تا ۱۰.۳۰ شب باز است

۳. موزه پیکاسو

موزه پیکاسو؛ مجموعه‌ای دائمی از نخستین آثار پیکاسو در شهر بارسلون و در فهرست جاهای دیدنی بارسلونا است.

موزه پیکاسو معروف‌ترین موزه شهر بارسلون است. پابلو پیکاسو در مالاگا، یکی از شهرهای جنوب اسپانیا متولد شد اما خانواده‌اش در سال ۱۸۹۵ به بارسلون نقل مکان کرد و پیکاسو تا سال ۱۹۰۴ در این شهر زندگی کرد. پدر پیکاسو معلم هنر بود و اگرچه پیکاسو در کودکی به تحصیل هنر در مالاگا پرداخت اما درواقع سال‌های سازنده و تاثیرگذار خود را در بارسلون پشت سر گذاشت. او خود را اهل بارسلون می‌دانست و نخستین سال‌های زندگی خود به عنوان یک نقاش جوان را در این شهر گذراند و نخستین نمایشگاه‌های آثار خود را در بارسلون برپا کرد.

جاهای دیدنی بارسلونا

اگرچه معروف‌ترین نقاشی‌ها و تابلوهای پیکاسو در شهر بارسلون قرار ندارند اما شما می‌توانید مجموعه‌ای منحصر به فرد و استثنایی از ۴۰۰۰ اثر از آثار هنری او با طرح‌ها و نقش‌های اولیه بر روی بوم‌های اولیه را در موزه پیکاسو در بارسلون مشاهده کنید. تماشای این مجموعه آثار نشان دهنده سیر پیشرفت باورنکردنی او از یک هنرآموز ساده به بهترین و محبوب‌ترین هنرمند جهان است. این موزه در چندین عمارت باشکوه و مجلل گوتیک در محله بورن در شهر قدیم بارسلون واقع شده است.

Jaume I نام نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به موزه پیکاسو است. بعد از بیرون آمدن از مترو و طی مسافت پیاده روی ۱۰ دقیقه‌ای شما به محل موزه می‌رسید.

 • راهنمای ۱: می‌توانید بلیط تور پیاده روی و گردش در موزه پیکاسو به همراه راهنمای تور را بصورت آنلاین رزرو کنید.
 • راهنمای ۲: می‌توانید بلیط بازدید از موزه پیکاسو را بصورت اینترنتی خریداری کنید.
 • راهنمای ۳: بازدید از موزه پیکاسو در نخستین یکشنبه هر ماه و نیز هر پنجشنبه بعد از ساعت ۶ عصر رایگان است.

ساعات بازدید:

* روزهای دوشنبه ( به استثناء تعطیلات عمومی) موزه بسته است.

۴. خیابان لا رامبلا

لا رامبلا؛ معروف‌ترین خیابان برای قدم زدن در شهر بارسلونا و در فهرست جاهای دیدنی بارسلونا است.

خیابان لا رامبلا از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. فدریکو گارسیا لورکا ( شاعر اسپانیایی) می‌گوید: ” خیابان لا رامبلا تنها خیابانی در دنیا است که من نمی‌خواهم هرگز به انتها برسد” و از آنجایی که این خیابان به بندر بل (پورت بل) منتهی می‌شود می‌توان گفت که تقریبا هیچ پایانی ندارد. لا رامبلا در میدان مرکزی بارسلون به نام میدان کاتالونیا شروع می‌شود و به بنای تاریخی کلمبوس در بندر بل منتهی می‌شود. اگرچه لا رامبلا را نمی‌توان به هیچ وجه یک جاذبه دیدنی نامید اما قدم زدن در این خیابان و لمس ضربان قلب انسان‌ها در بارسلون بسیار خوشایند است.

با وجود اینکه این خیابان منطقه‌ای امن و بی‌خطر است اما بهتر است مراقب برخی از جیب برهای این خیابان و نزدیک ایستگاه‌های مترو باشید. بعلاوه، در ساعت‌های اولیه صبح – از ساعت ۲ تا ۴ صبح- در بخش پایینی خیابان لا رامبلا و نزدیک بندر بیشتر احتیاط کنید.

احتیاط: در هنگام قدم زدن در این خیابان و تماشای نمایش‌های خیابانی مراقب جیب برها باشید.

جاهای دیدنی بارسلونا ۵: موزه باشگاه فوتبال بارسلونا و ورزشگاه نیوکمپ

جاهای دیدنی بارسلونا

اگر زمان بازید شما از شهر بارسلون هیچ مسابقه فوتبالی انجام نمی‌شود، بهتر است تور استادیوم و موزه باشگاه فوتبال را رزرو کنید. ورزشگاه نیوکمپ و موزه باشگاه فوتبال بارسلونا در بین معروف‌ترین جاهای دیدنی بارسلونا قرار دارند که هرسال میلیون‌ها نفر از آنها بازدید می‌کنند.

ورزشگاه نیوکمپ همچنین دارای یکی از بزرگترین فروشگاه‌های محصولات نایک و بارسا در اروپا است که هواداران تیم بارسا هرگز فرصت بازدید آن را از دست نمی‌دهند. شما می‌توانید پیراهن‌ها و سربندهای تیم بارسا را با قیمتی پایین تر از غرفه‌های فروشگاهی بیرون استادیوم در روزهای مسابقات خریداری کنید که ممکن است این محصولات اصلی هم نباشند.

۶. گوتیک کوآرتر؛ مرکز شهر قدیم بارسلون

گوتیک کوآرتر مرکز شهر قدیم بارسلون است. این منطقه در اطراف شهر باستانی بارسینو ساخته شد و قدیمی‌ترین منطقه از بارسلون است. گوتیک کوآرتر دارای کلیساها، میدان ها، بازارها و موزه‌های بسیار زیبایی است و شما هنوز می‌توانید بخشی از دیوارهای روم باستان را در این منطقه مشاهده کنید. اگر شما هم از موزه تاریخ بارسلون بازدید کنید، بقایای شهر بارسینوی روم و خانه‌ها و خیابان‌های آن که زیر این موزه قرار گرفته است را می‌بینید.

بازدید از گوتیک کوارتر رایگان است و بهتر است که پیاده به بازدید آن بروید زیرا اتوبوس‌های گردشگری قادر به عبور از خیابان‌های باریک این منطقه نیستند. هیچ جای خطرناک و ناامنی در گوتیک کوراتر وجود ندارد اما باز هم مراقب جیب برهای بارسلون باشید. ال بورن، بارسلونیتا و ال راوال نیز مناطق به جای مانده از دوران باستان در شهر بارسلون هستند که بازدید از آنها خالی از لطف نیست.

ساعات بازدید:

این منطقه همیشه باز و بازدید از آن کاملا رایگان است.

جاهای دیدنی بارسلونا ۷: پارک گوئل

پارک گوئل پارکی مدرن است که توسط گائودی برای ساخت بر فراز تپه ال کارمل طراحی شد.

پارک گوئل یکی از بخش‌های میراث جهانی یونسکو است و به عنوان یکی از هنرمندانه‌ترین آثار گائودی شناخته می‌شود. این پارک یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری و جاهای دیدنی بارسلونا است که باید حتما از آن دیدن کنید. این پارک بر فراز تپه کارمل واقع شده و اگر شما از اتوبوس‌های دو طبقه یا مترو برای رسیدن به این پارک استفاده می‌کنید، لازم است که یک سربالایی ۹۰۰ متری را پیاده طی کنید. ایستگاه وال کارکا نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به پارک گوئل است. درصورتیکه نمی‌خواهید این مسافت را پیاده طی کنید می‌توانید برای رسیدن به درب ورودی پارک گوئل از تاکسی استفاده کنید.

جاهای دیدنی بارسلونا

ایده اصلی این پارک توسط جوزف گوئل مطرح شد و در آن درخواست ساخت یک روستای اقامتی خصوصی و انحصاری دارای ۶۰ خانه باغ دیده می‌شد. این ایده اجرایی نشد و پس از مرگ گوئل در سال ۱۹۲۳ این پارک توسط خانواده گوئل به عنوان پارکی عمومی به شهر بارسلون اهدا شد.

ساعات بازدید:

پارک گوئل در تمام روزهای سال باز است و از بهترین جاهای دیدنی بارسلونا است.

جاهای دیدنی بارسلونا ۸: ساختمان‌های مدرن

مدرنیسم (نوگرایی) یک جنبش فرهنگی کاتالان درشهرهای بارسلون و کاتالونیا بود که در سال ۱۸۸۸ شروع شد و تا سال ۱۹۱۱ ادامه یافت. این جنبش در حوزه معماری و بویژه در بسیاری از آثار هنری آنتونی گائودی بیشترین تبلور را یافت. تعداد انگشت شماری از ساختمان‌های مدرن در شهر بارسلون وجود دارد که آثاری منحصر به فرد هستند و سه باب از آنها در یک بلوک واحد در شهر بارسلون روبه‌روی خیابان پسیج د گراسیا (یکی از اعیانی‌نشین‌ترین خیابان‌های بارسلون) قرار گرفته‌اند. ساختمان‌های واقع در این خیابان ساختمان هایی کاملا متفاوت هستند.

اسامی این ساختمان‌ها عبارتند از کاسا آماتلر طراحی شده توسط ژوزپ پوچ‌ای کادافالچ، ساختمان جادویی کازا باتیو طراحی شده توسط آنتونی گائودی و کاسا ال لیو موررا. کمی بالاتر از خیابان پسیج د گراسیا ساختمان کازا میلا معروف به ساختمان لا پدررا (در کاتالان به معنی معدن سنگ) قرار گرفته است. این نام به دلیل طراحی این ساختمان برای آن انتخاب شده است.

در فصل تابستان می‌توانید در کنسرت هایی که در تراس بام لا پدررا اجرا می‌شود شرکت کرده و از آنها لذت ببرید. کنسرت‌های تابستانه در حیاط مدرن کازا باتیو نیز برگزار می‌شود. پالائو گوئل نیز یکی دیگر از گنجینه‌های مدرن و زیبای شهر بارسلون به شمار می‌رود؛ امارتی در نزدیکی لا رامبلا که این امارت نیز توسط گائودی طراحی شد. شما می‌توانید برای تماشای آثار هنری و تجهیزات خانگی مدرن بارسلون از موزه مدرنیست بارسلون دیدن نمایید.

۹. تپه مونتجویک و روستای پوبله اسپانیول بر فراز تپه مونتجویک

تپه مونتجویک پارک‌ها و جاذبه‌های دیدنی بسیار زیادی دارد. قلعه‌ای قدیمی به نام ” قلعه مونتجویک ” بر بام این تپه قرار گرفته است که تاریخچه‌ای پرمایه و شوم و چشم‌اندازهای بسیار زیبایی به بارسلون دارد. روستای اسپانیایی پوبیله اسپانیول نیز یکی دیگر از دیدنی‌های تپه مونتجویک است که آداب و رسوم، فرهنگ و معماری اسپانیا را به خوبی به تصویر کشیده است. این روستا که در اصل برای نمایشگاه بین‌المللی بارسلونا در سال ۱۹۲۹ ساخته شد روستایی نمایشی است و سبک‌های مناطق مختلف اسپانیا را در معرض نمایش قرار می‌دهد.

شما می‌توانید با بازدید از این روستا تمامی اسپانیا را در یک روستا در کنار هم مشاهده کنید. این روستا به شهرت فراوانی در میان بازدید‌کنندگان و اهالی اسپانیا دست یافت بطوریکه بارسلون پس از پایان جشنواره جهانی آن را نگه داشت.

درحال‌حاضر این روستا دارای کافه ها، کلوپ‌ها و رستوران‌های بسیار زیادی است و همچنین بالغ بر ۴۰ فروشگاه صنایع دستی و اجرای نمایشی معروف به سبک فلامنکو در این روستا برقرار است. در سال ۱۹۲۸ بخش جدیدی به نام ” جشن‌ها یا فیستا” در پوبله اسپانیول راه‌اندازی شد. این نمایش چند رسانه‌ای شگفت‌انگیز به برجسته‌سازی و معرفی معروف‌ترین و محبوب‌ترین جشن‌ها، اعیاد و آداب و رسوم فرهنگی و مناظر طبیعی اسپانیا می‌پردازد.

جاهای دیدنی بارسلونا

راهنمای بازدیدکنندگان: نمایش فلامنکو به شما اجازه می‌دهد که از امتیاز ۱ ساعت ورود رایگان به روستای پوبله اسپانیول بهره‌مند شوید. شما می‌توانید برای بازدید از روستای پوبله اسپانیول از اتوبوس‌های دو طبقه یا خط ۱ یا خط ۳مترو استفاده کنید و در ایستگاه” اسپانیا ” پیاده شوید و پس از آن بعد از یک پیاده روی ۲۰ دقیقه‌ای به روستا می‌رسید.

ساعات بازدید:

قلعه مونتجویک همه روزه در تمام سال باز است.

۱۰. تپه تیبیدابو، کلیسای ساگرات کور و شهربازی تیبیدابو

بازدید از تیبیدابو یکی از کارهای جذابی است که می‌توانید در بارسلون انجام دهید و برای کودکان هم بسیار جذاب و دوست داشتنی خواهد بود. مناظر بارسلون از بالای تیبیدابو بسیار دیدنی و شگفت‌انگیز است. همچنین یک شهر بازی بی‌نظیر نیز در بالای این تپه قرار دارد که در فصل تابستان از ماه مارس تا سپتامبر باز است. شما می‌توانید با سوار شدن بر یک تراموای آبی رنگ به بالای تپه تیبیدابو برسید. این تراموا به یک ریل کوهی وصل شده است. همچنین می‌توانید با استفاده از اتوبوس‌های میدان کاتالونیا مستقیم به تیبیدابو بروید و از شهربازی آن لذت ببرید.

این شهربازی در فصل زمستان بسته است اما در فصل‌های بهار و پاییز در روزهای آخر هفته و در روزهای تابستان نیز معمولا از چهارشنبه تا یکشنبه باز است. با این وجود بهتر است قبل از رفتن به آنجا از باز یا بسته بودن آن مطلع شوید. آسمان نوردی (راه رفتن روی پل شیشه ای) در این مکان رایگان است و در تمام روزهای سال به استثناء چند هفته در ماه فوریه برای انجام تعمیرات سالانه باز است. کلیسای ساگرات کور بر بام تپه تیبیدابو هر روز و در تمام سال باز است و بازدید از آن رایگان است.

جاذبه‌های دیدنی خارج شهر بارسلون

شما می‌توانید در عرض یک روز یا نصف روز از تمام جاذبه‌های دیدنی اطراف بارسلون دیدن کنید.

صومعه و کوه‌های مونتسرات

صومعه در تمام سال باز است و بازدید از آن و کوه‌های مونتسرات کاملا رایگان است. این منطقه در فاصله ۱ ساعتی از شهر بارسلون قرار گرفته است. کلیسای صلیبی شکل بزرگ و اعظم مونتسرات، صومعه و کوه‌های مونتسرات یکی از بزرگ‌ترین جاهای دیدنی بارسلونا اسپانیا به شمار می‌رود. با بازدید از این منطقه می‌توانید بلک ویرجین متعلق به قرن ۱۲ در مونتسرات را از نزدیک دیده و لمس کنید، از نفس کشیدن در میان صخره‌ها لذت ببرید و به تماشای مناظر و چشم‌اندازهای دیدنی و چشم نواز این منطقه بپردازید.

کوه مونتسرات تنها یک ساعت با شهر بارسلون فاصله دارد و هر سال توسط ۳ میلیون نفر بازدیدکننده و زائر مورد بازدید قرار می‌گیرد و به این ترتیب به یکی از جاذبه‌های گردشگری اطراف شهر بارسلون تبدیل شده است.
جیرونا؛ شهر محاصره‌های نظامی و بازی تاج و تخت

جیرونا یک جواهر تاریخی و باستانی است که تنها یک ساعت از سمت شمال با بارسلون فاصله دارد و می‌توانید خود را با اتوبوس، قطار یا تور به آنجا برسانید. جیرونا شهری مملو از افسانه و داستان و زیبایی است و اخیرا مکانی است برای بازی فصل‌های جدید مجموعه تلویزیونی ” بازی تاج و تخت “. خانه‌های رنگی قرار گرفته بر رودخانه اونیار و محله اولد کوارتر با دیوارهایی تاریخی که قدمت آن به قرون وسطی بازمی گردد موجب معروف و مشهور شدن شهر جیرونا شده‌اند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- فاطمه یحیی

منبع:barcelonayellow

جاهای دیدنی بارسلونا: ۱۰ برترین جاذبه گردشگری بارسلونا اسپانیا


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی