کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

دیدنی های آتن: ۲۲ بهترین جاذبه گردشگری آتن یونان

آتن شهری پهناور در یونان است که در میان هفت تپه تاریخی بنا شده، و با کوه‌هایی شگفت‌انگیز احاطه شده است. آتن که بیش از ۳۰۰۰ سال از تاسیس‌اش می‌گذرد، به طور گسترده به عنوان مهد تمدن غرب و زادگاه دموکراسی شناخته می‌شود. آتن که از مرکز شهری وسیع، منطقه‌ی شهری و ناحیه‌ی پایتختی بزرگی تشکیل شده است، ترکیبی حیرت‌آور از ویژگی‌های تاریخی و مدرن را به نمایش می‌گذارد. در این نوشتار همراه ما باشید تا دیدنی های آتن را بشناسید و با ۲۲ بهترین جاذبه گردشگری آتن یونان آشنا شوید.

این شهر به خاطر خرابه‌های باستانی و بناهای تاریخی‌اش مشهور است. با وجود این، آتن فقط به این خرابه‌های باستانی محدود نمی‌شود. این شهر شلوغ و پر تکاپو مرکز مهمی برای فرهنگ، تفریحات شبانه، و ورزش نیز محسوب می‌شود. در این مقاله، سایت بازده به برخی از بهترین جاذبه‌های گردشگری در شهر آتن اشاره می‌کند.

۲۲. تئاتر دیونیسوس

دیدنی های آتن

مسافرانی که شیفته‌ی تئاتر هستند، حتما نمی‌خواهند دیدن تئاتر دیونیسوس، قدیمی‌ترین تئاتر در یونان، را از دست بدهند. بسیاری از مشهورترین کمدی‌ها و تراژدی‌های یونان باستان در این صحنه‌ی تئاتر اجرا شدند. این سالن تئاتر، در حقیقت، معبدی است که در قرن ششم قبل از میلاد بنا شد، و به دیونیسوس، خدای شادی و شراب، وقف شد. گنجایش این سالن تئاتر که در صخره‌های آکروپولیس بنا شده، ۱۷۰۰۰ نفر است. طراحی و ساختار این سالن تئاتر دائما در طول قرن‌ها تغییر کرده است. بهترین منظره‌ی تئاتر دیونیسوس، که معمولا به عنوان زادگاه تئاتر اروپا شناخته می‌شود، از فراز آکروپولیس قابل مشاهده است.

مطلب مرتبط:جاذبه گردشگری آفریقا: ۲۵ حیرت‌انگیزترین جاهای دیدنی آفریقا

۲۱. موزه بیزانس و مسیحیت

شکوه مسیحیت ارتدوکس در یونان باستان، نگاه هر بازدید کننده‌ای را به موزه‌ی بیزانس و مسیحیت شهر آتن جذب می‌کند. این موزه حاوی بیش از ۲۵۰۰۰ اثر باستانی مربوط به مردم یونان است که تقریبا از قرن سوم تا قرن بیستم جمع‌آوری شده‌اند. این نمایشگاه حاوی آثار باستانی از مناطقی است که هلنیسم در آن ریشه دارد؛ و دوران بیزانس، پسا بیزانس، قرون وسطی، و دوران نخستین مسیحیت را پوشش می‌دهد. برخی از آثار باستانی موجود در این موزه کمیاب و منحصر به فرد هستند؛ از جمله مجموعه‌هایی از آثار سفالی، آثار دستی، منسوجات، و نقاشی‌های دیواری و سقفی. این موزه یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های هنر بیزانس در جهان است. این موزه دارای مجموعه‌ای از تندیس‌ها و تخته سنگ‌هایی از جنس مرمر و آهک است.

دیدنی های آتن ۲۰. آگورای رومی

دیدنی های آتن

قرن‌ها پیش، برای آن‌که توانایی خرید کردن در آگورای رومی را به‌دست آورید، باید دمخور افرادی نظیر ژولیوس سزار و آگوستوس می‌بودید. آگورای رومی بر خلاف آگورای باستانی آتن (که جایگزین آن شد)، دارای فضایی کاملا تجاری بود. آگورای رومی در طول‌ سال‌های رو به افول قرن اول پیش از میلاد – هنگامی که یونان بخشی از امپراتور روم بود – ساخته شد. آگورای جدید دارای فضای بازی است که توسط ردیفی از ستون‌ها و پایه‌ها احاطه شده است؛ مغازه‌ها در کناره‌ی این فضا قرار دارند. برج باد با ارتفاع ۱۲ متر، درست در شرق این بازار رومی قرار گرفته است؛ این برج دارای هشت گوشه است که زیر هر یک، یک ساعت آفتابی قرار دارد.

مطلب مرتبط: جاهای دیدنی ارمنستان: ۱۵ کار مهم که باید در ارمنستان انجام دهید

۱۹. موزه هنر سیکلادیک

از دهه‌ی ۱۹۶۰، دو فرد صاحب نام یونانی به جمع‌آوری آثار باستانی مربوط به جزایر سیکلدیز یونان پرداختند، و این تلاش به ایجاد مجموعه‌ای جهانی از هنر سیکلادیک منجر شد. موزه‌ی هنر سیکلادیک در ۱۹۸۶ تاسیس شد؛ این موزه حاوی بیش از ۳۰۰۰ اثر و نقش باستانی است که از ۳۳۰۰ تا ۱۱۰۰ قبل از میلاد در مجمع‌الجزایر دریای اژه تولید شدند. برخی از این مجسمه‌های مرمرین در اندازه‌های حقیقی ساخته شده‌اند. این تندیس‌ها پیکره‌های برهنه‌ای را به سبک‌های انتزاعی یا ساده نشان می‌دهند، و گفته می‌شود، هنرمندانی از قبیل مودیلیانی و برانکوشی در قرن بیستم تحت تاثیر این آثار قرار گرفته‌اند. برخی از این آثار هنری به صورت گروهی از اسطوره‌ها و خدایان قرار گرفته‌اند تا تصویر بهتری از تمدن یونان باستان را به نمایش بگذارند.

دیدنی های آتن ۱۸. کوه فیلوپاپوس

دیدنی های آتن

شاید آکروپولیس مشهورترین کوه در آتن باشد، ولی کوه‌ فیلوپاپوس نیز از لحاظ شهرت کم‌تر از آکروپولیس نیست. به علاوه، این کوه دارای تاریخچه‌ای باستانی است. یونانیان باستان معتقد بودند، ۹ الهه در این جا زندگی می‌کنند؛ در نهایت، بعد از ساخت مقبره‌ی فیلوپاپوس در این کوه، نام این مکان به فیلوپاپوس شهرت یافت؛ فیلوپاپوس یکی از سناتورهای رومی بود که به عنوان بانی شهر آتن به شمار می‌رود. در ارتفاع ۱۴۷ متری این کوه، نمایی فوق‌العاده از آکروپولیس و سایر بخش‌های شهر آتن به چشم می‌خورد. در نمای جنوبی این کوه، در یک روز آفتابی می‌توان دریای اژه را نیز مشاهده کرد. فیلوپاپوس در سال ۱۱۵ قبل از میلاد، در یک قبر مرمرین، در بالاترین نقطه‌ی این کوه به خاک سپرده شد.

مطلب مرتبط: جاهای دیدنی صربستان: ۱۵ بهترین جاذبه های گردشگری صربستان

۱۷. معبد آتنا نایک

نکته‌ی بی‌نظیر و باشکوه درباره‌ی معبد آتنا نایک، قرار گرفتن آن در یکی از برجسته‌ترین نقاط آکروپولیس است. این معبد در سال ۴۲۰ پیش از میلاد ساخته شد. آتنا الهه‌ی جنگ و خرد بود. نایک (Nike) به زبان یونانی به معنی پیروزی است. در همین معبد، یونانیان باستان برای پیروزی در جنگ برابر سپاه اسپارت به دعا و عبادت مشغول می‌شدند. این معبد در قرن هفدهم و در طول جنگ میان ترک‌ها و ونیزی‌ها تخریب شد، و سپس بازسازی شد. این معبد به خاطر مجسمه‌ای به نام “‌پارچه خیس‌”‌ معروف است – پارچه‌ی خیس نوعی مجسمه است که در آن طرحی از پارچه‌ی خیس روی بدنی برهنه‌ نقش بسته است.

دیدنی های آتن ۱۶. آنافیوتیکا

دیدنی های آتن

تنها خرابه‌های باستانی آتن نیستند که دیدن این شهر را ارزشمند کرده‌اند؛ محله‌ی آنافیوتیکا که بین دوران باستان و قرون معاصر شکل یافته است، از جمله همسایه‌های قدیمی شهر آتن است که ارزش بازدید را دارد. این بخش زیبا و دیدنی شهر آتن در پایین آکروپولیس، درست در شمال یکی دیگر از همسایه‌های تاریخی آتن، یعنی پلاکا قرار دارد. آنافیوتیکا در دهه‌ی ۱۸۶۰، به دستور اتوی یکم و به وسیله‌ی کارگران آنافی (یکی از جزایر سیکلدیز) ساخته شد. بسیاری از خانه‌های این محله طی حفاری‌های باستان شناسی در دهه‌ی ۱۹۵۰ تخریب شدند، ولی ۴۵ خانه به طور کامل باقی مانده و محافظت شده‌اند.

این خانه‌ها سبک معماری سیکلادیک را نمایش می‌دهند که یادآور معماری‌های مربوط به جزایر یونان هستند. هنوز برخی از خانه‌های کوچک این محله دارای کاربرد مسکونی هستند و بسیاری از آنها با گل‌های کاغذی تزیین شده‌اند.

مطلب مرتبط: جاهای دیدنی بلغارستان: ۱۵ بهترین جاذبه های گردشگری بلغارستان

دیدنی های آتن ۱۵. موزه‌ بناکی

موزه‌ی بناکی که در عمارت خانوادگی سابق بناکیس واقع است، میزبان مجموعه‌ای برجسته از آثار هنری مربوط به دوره‌های مختلف فرهنگ یونان است. آثار موجود در این موزه شامل ۱۲۰۰۰۰ اثر هنری، از دوران ماقبل تاریخ تا به امروز، است. این موزه، با ۱۸۱۰۰۰ کتاب، بزرگ‌ترین کتابخانه‌ی اسلامی یونان نیز به شمار می‌رود؛ با این‌ حال، این کتاب‌ها در یکی از چهار مرکز ماهواره‌ای این موزه نگهداری می‌شوند. هم‌چنین، این موزه دارای مجموعه‌ای گسترده از هنر مربوط به ملت‌های آسیایی نیز هست. این موزه در ۱۹۳۴، و با اهدای ۳۷۰۰۰ اثر اسلامی و بیزانس – از طرف خانواده‌ی بناکیس – آغاز به کار کرد. به مرور زمان، با اهدای آثار دیگری از جانب سایر افراد، موزه‌ی بناکی به یکی از برترین موزه‌های یونان تبدیل شد.

دیدنی های آتن ۱۴. باغ ملی

دیدنی های آتن

باغ ملی در قلب شهر آتن، مقصدی سبز برای گردش‌های عصرانه‌ای است که پس از یک روز آفتابی بسیار مفرح و دلپذیر خواهد بود. باغ سلطنتی (رویال) دارای یک باغ خصوصی برای کاخ سلطنتی است که امروزه به ساختمان پارلمان تبدیل شده است. این باغ عمومی در ۱۹۲۳ تاسیس شد.

باغ ملی مکانی آرام و ساکت است که فارغ از شلوغی و همهمه‌ی شهر، با دنیای پر از طراوت گیاهانی زیبا، فضایی سبز و باشکوه را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. مجسمه‌ها و هم‌چنین باغچه‌های پر از گل و برخی خرابه‌های باستانی، دیدن باغ ملی آتن را ارزشمندتر کرده‌اند. در این فضا باغ‌های زاپیون نیز به چشم می‌خورند که تالار کنگره‌ی باستانی – که در قرن نوزدهم ساخته شده است – را احاطه کرده‌اند.

۱۳. ورزشگاه پاناتینایکو

با این‌که ورزشگاه پاناتینایکو در دوران باستان ساخته شد، جایگاه ویژه‌ای در تاریخ ورزش جهان دارد. ورزشگاه اصلی، که در سال ۳۰۰ قبل از میلاد تاسیس، و در سال ۱۴۴ قبل از میلاد بازسازی شد، از المپیک‌های فراوانی میزبانی کرده است. از همه مهم‌تر، این ورزشگاه همان جایی است که مشعل المپیک سفرش را به کشور میزبان مسابقات ورزشی المپیک در هر دوره آغاز می‌کند. این ورزشگاه در دوران باستان میزان یک آیین مذهبی بود که هر چهار سال یک بار برای الهه‌ی آتنا برگزار می‌شد. این ورزشگاه قرن‌ها مورد استفاده قرار نگرفت، تا این‌که در قرن نوزدهم ساختار کنونی آن برای برگزاری مسابقات المپیک – به شکل فعلی – از نو ایجاد شد. ورزشگاه پاناتیناکو دارای گنجایشی معادل ۵۰۰۰۰ تماشاگر است و به عنوان بزرگ‌ترین ورزشگاهی در جهان شناخته می‌شود که تماما از مرمر ساخته شده است. این ورزشگاه یکی از جاذبه‌های اصلی شهر آتن به شمار می‌رود.

دیدنی های آتن  ۱۲. میدان موناستیراکی

دیدنی های آتن

مسافرینی که تا سر حد مرگ عاشق خرید هستند، از دیدن میدان موناستیراکی هیجان زده خواهند شد؛ موناستیراکی بازاری بزرگ است که در همسایگی ناحیه‌ی تاریخی آتن قرار دارد. این بازار در طول روزهای هفته، مرکز خرید معمولی است که مسافران می‌توانند سوغاتی و دیگر چیزهای مورد نیازشان را خریداری کنند. ولی در آخر هفته، این میدان به بازار بسیار بزرگی تبدیل می‌شود که مملو از چرخ‌های دستفروشی و میزهایی است و در آن می‌توانید همه چیز از جمله چیزهای تزیینی و عتیقه را خریداری کنید.

میدان موناستیراکی، به عنوان یکی از بهترین مراکز خرید شهر آتن، مکان مناسبی است برای خرید پوشاک و سوغاتی؛ و هم‌چنین می‌توانید از حضور کافه‌های موجود در دو طرف پیاده‌رو نیز لذت ببرید. چانه‌زنی در این بازار یک رسم معمول است، ولی باید مراقب محصولات تقلبی تولید شده در سایر کشورها باشید که ممکن است به جای عتیقه به شما عرضه شوند.

دیدنی های آتن ۱۱. اودئون هرودس آتیکوس

دیدنی های آتن

اودئون هرودس آتیکوس یکی از بهترین مکان‌های برگزاری کنسرت‌های موسیقی و تئاتر در یونان بوده و هست. هرودس آتیکوس این آمفی تئاتر را در سال ۱۶۱ به یادبود همسرش بنا کرد؛ این آمفی تئاتر دارای گنجایشی معادل ۶۰۰۰ نفر است که در ردیف‌های شیب‌داری در پایین آکروپولیس ساخته شده است. متاسفانه، این بنا، صد سال بعد از اتمام ساخت‌اش، توسط مهاجمان تخریب شد؛ بعد از گذشت قرن‌ها، اودئون هرودس آتیکوس در دهه‌ی ۱۹۵۰ دوباره احیا شد. این مکان میزبان فستیوال سالانه‌ی آتن است؛ این فستیوال یک جشنواره‌ی سالانه است که هنرمندان بین‌المللی در آن شرکت می‌کنند.

به علاوه، اودئون هرودس آتیکوس مکان بسیار مناسبی برای تماشای هنرنمایی هنرمندان کلاسیک یونان است. با این‌که این سالن تئاتر در دوران باستان با سقف پوشیده شده بود، امروزه تمام اجراها زیر سقف آسمان برگزار می‌شوند.

دیدنی های آتن ۱۰. موزه جدید آکروپولیس

دیدنی های آتن

یکی از مقاصد اصلی گردشگری در شهر آتن، موزه‌ی جدید آکروپولیس است که در پایین کوه و مشرف به شهر قرار دارد. این موزه دارای بزرگ‌ترین مجموعه‌ی معماری و مجسمه‌های باستانی یونانی است؛ از جمله تندیس‌های آتنا و “‌جوان کریتیوسی‌”‌. طبق برنامه‌ریزی‌ها، در حقیقت، این موزه قرار بود برای المپیک ۲۰۰۴ آماده شود، ولی به دلیل برخی مناقشات حقوقی ساخت این موزه به تعویق افتاد. این موزه دارای پنج سالن است که مجموعا ۴۰۰۰ اثر هنری و باستانی را در خود جای می‌دهند. نمایشگاه‌های دائمی این موزه شامل کتیبه‌ی پارتنون، مجسمه‌ی آتنا، مجسمه‌ی رنگی پپلوس کر، گالری پارتنون، و آتنا نایک می‌شوند.

دیدنی های آتن ۹. کوه لیکابتوس

کوه لیکابتوس برای گذراندن یک عصر رمانتیک، مشاهده‌ی غروب زیبای آفتاب، و تماشای شهر آتن از بالا گزینه‌ای بسیار عالی و شگفت‌انگیز است. این کوه که بلندترین نقطه‌ی شهر به شمار می‌رود، به بازدیدکنندگان امکان می‌دهد بتوانند منطقه‌ی آتیک و دریای اژه را نیز مشاهده کنند. به علاوه، مسافران می‌توانند در بالای این کوه از کلیسای سنت جرج نیز دیدن کنند. کافه‌ی کوچکی نیز شام دو نفره‌ی فوق‌العاده‌ای را برای‌تان فراهم می‌کند. برای بالا رفتن از این کوه، مسافران باید به خیابان آریستیپو در منطقه‌ی کولوناکی بروند. این مسیر تا بالای کوه امتداد دارد. مسافران هم‌چنین برای رسیدن به بالای این کوه می‌توانند از قطار کابلی نیز استفاده کنند؛ این قطار کابلی از خیابان‌های پلوتارچو و آریستیپو به سمت بالا عزیمت می‌کند.

۸. موزه باستان‌شناسی ملی آتن

برای مسافرانی که عاشق نمایشگاه‌های هنری هستند، شاید هیچ جا بهتر از موزه باستان‌شناسی ملی آتن وجود نداشته باشد. در این موزه می‌توان مجموعه‌های مختلفی را از هنرمندان معاصر تا هنرمندان دوران باستان پیدا کرد. این موزه، هم‌چنین، دارای مجموعه‌ی بزرگی از آثار هنری است که قدمت آنها به دوران نو سنگی بر می‌شود. این مجموعه‌ها شامل گلدان‌های کوچک، ابزارهای کار، گلدان‌های خاکی، و سایر آثار هنری هستند که قدمت برخی از قدیمی‌ترین نمونه‌های‌شان به ۷ هزار سال پیش باز می‌شود. مجسمه‌هایی از قرون مختلف در بیش از ۳۰ سالن در این موزه برای تماشای بازدید‌کنندگان وجود دارند؛ از جمله‌ی این مجسمه‌ها می‌توان به مجسمه‌های عریان یونان باستان اشاره کرد.

دیدنی های آتن  ۷. میدان سینتاگما

دیدنی های آتن

یکی از نقاط اصلی مورد علاقه‌ی مسافران در شهر آتن، میدان سینتاگما است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این میدان، مراسم تعویض نگهبانان مقبره‌ی سرباز گمنام است. در این منطقه ساختمان پارلمان یونان، و هم‌چنین سیلی از اتوبوس‌ها، واگن‌های برقی، و ایستگاه‌های تراموا وجود دارد. یک فواره، مجسمه‌های باستانی، و دو فضای سبز بزرگ این منطقه را به یکی از بهترین مکان‌ها برای عکاسی و پیک‌نیک تبدیل کرده‌اند. بیش‌ترین رویدادهای مهم در کشور یونان در میدان سینتاگما برگزار می‌شوند. این میدان، هم‌چنین، محل انجام بسیاری از امور سیاسی است؛ به علاوه، حکومت نظامی یونان در ۱۹۷۴ در همین میدان سرنگون شد. در کنار ساختمان پارلمان یونان، هتل تاریخی گراند بریتانیا و جرج دوم نیز در میدان سینتاگما قرار دارند.

دیدنی های آتن ۶. معبد زئوس

معبد زئوس به عنوان بزرگ‌ترین معبد یونان شناخته می‌شود. تکمیل این مجموعه‌ی عظیم باستانی نزدیک به هفت قرن زمان برد. فرآیند ساخت این مجموعه‌ی عظیم به دستور پیزیستراتوس از سال ۵۱۵ قبل از میلاد آغاز شد، ولی به دلیل ظلم و ستم پیزیستراتوس و هم‌چنین ستمگری فرزند وی بر مردم آتن، جریان ساخت این معبد متوقف شد. این عملیات در سال ۱۷۵ قبل از میلاد ادامه یافت، ولی با مرگ معمار رومی این ساختمان، کاسوتیوس، بار دیگر دچار توقف شد.

در نهایت، این معبد در طول حکومت هادریانوس، در سال ۱۳۲ قبل از میلاد، تکمیل و به زئوس اهدا شد. امروزه این معبد فقط به عنوان نمادی از تاریخ یونان باستان به شمار می‌رود، ولی از میان ۱۰۴ ستون عظیم این ساختمان تنها ۱۵ ستون باقی مانده‌اند. هر یک از این ستون‌ها ۱۷ متر ارتفاع دارند و در جایی که درون‌خانه را احاطه می‌کنند، دو مجسمه‌ی بزرگ قرار گرفته‌اند.

۵. معبد ارکتیوم

دیدنی های آتن

ارکتیوم یا ارکتیوس معبدی است که از مرمر پنتلیک (یک سنگ مرمر سفید در کوه پنتلیسوس نزدیک آتن) ساخته شده است. این معبد در آکروپولیس واقع است و به عنوان یکی از شاهکارهای افسانه‌ای معماری یونانی به شمار می‌رود. تاریخ ساخت این بنا به ۴۰۵ الی ۴۲۰ قبل از میلاد باز می‌شود؛ زمانی که معبد پیشین آتنا در پی هجوم ایرانیان از بین رفته بود. روزگاری معبد ارکتیوم به عنوان جایگاه مقدس آتنا پولیاس (بانوی محافظ شهر)، ارکتیوس، و پوزئیدون شناخته می‌شد. بازدید‌کنندگان می‌توانند با حضور در ایوان شرقی به جایگاه آتنا دسترسی پیدا کنند. ایوان شمالی نیز به صحن داخلی منتهی می‌شود. سالن دارای ستون‌های زن پیکر نیز از طریق ایوان جنوبی قابل دسترسی است. در این سالن، شش مجسمه از زنانی دیده می‌شود که با پارچه‌ پوشیده شده‌اند؛ این مجسمه‌ها که برجسته‌ترین ویژگی معبد ارکتیوم به شمار می‌روند، ستون‌‌هایی هستند که از پیشانی ساختمان پشتیبانی می‌کنند.

دیدنی های آتن ۴. آگورای باستانی

آگورای باستانی آتن که در شمالی غربی آکروپولیس واقع است، روزگاری بازار و مرکز تجمع مردم بود. مردم برای تامین تمام مایحتاج‌شان در این میدان گرد هم جمع می‌شدند. هم‌چنین این مکان محلی بود برای ملاقات با دیگران و صحبت کردن درباره‌ی سیاست، کسب و کار، رویدادهای جاری، و ماهیت خداوند و جهان. دموکراسی یونان باستان را حقیقتا می‌توان در این مکان تاریخی جست‌وجو کرد. این مکان برای آشنایی با نخستین پایه‌های فرهنگی مردم آتن بسیار عالی به نظر می‌رسد. از بالاترین مکان آگورای باستانی، برفراز کوه آگوریاس کولونوس (به معنی “‌کوه نزدیک به آگورا‌”‌)، می‌توان معبد هفاستوس را مشاهده کرد که در قرن پنجم قبل از میلاد مسیح ساخته شده است.

این معبد که از لحاظ سبک شبیه پارتنون – ولی از آن کوچک‌تر – است، شامل ۳۴ ستون به شیوه‌ی دوریک است که باقیمانده‌‌های سقف را که تاکنون سالم مانده‌اند، به دوش می‌کشند. این معبد در مقایسه با سایر معابد موجود در یونان بهتر حفظ شده است، زیرا در قرن هفتم بعد از میلاد به کلیسا تبدیل شد.

۳. محله پلاکا

یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های توریستی در شهر آتن منطقه‌ی پلاکا است که در پایین آکروپولیس واقع شده و تا سینتاگما ادامه یافته است. این دهکده تقریبا شبیه جزیره‌ای داخل شهر است، و بهترین راه برای تجربه‌ی واقعی از فرهنگ یونان تلقی می‌شود. این ناحیه دارای فضایی بسته و کاملا صمیمی است و حقیقتا به داشتن چشم‌انداز منحصر به فردی از کافه‌های مختلف، ‌درختان باستانی، سایبان‌های سبز، و پیاده‌روهای سنگی به خود می‌بالد. این محله به خاطر غذاها، بوتیک‌ها، و کافه‌های‌اش بسیار مشهور است. بازدیدکنندگان در طور خیابان کیداتینئون می‌توانند از موزه‌ی یهودیان، موزه‌ی هنرهای مردمی، و رستوران سایتا تورنا دیدن کنند که در آن باکالیارو بسیار خوشمزه و انواع مختلفی از گوشت‌های کباب شده‌ی طبخ می‌کند.

دیدنی های آتن ۲. پارتنون

دیدنی های آتن

پارتنون مشهورترین ساختمان شهر آتن و تمام کشور یونان است. این ساختمان با تمام شکوه و عظمت بر فراز آکروپولیس قرار گرفته، و به عنوان نمادی از معماری یونان باستان، ساده‌ترین سبک معماری یونانی تلقی می‌شود. این معبد به افتخار الهه‌ای به نام آتنا پارتنوس، الهه‌ی محافظ شهر آتن، ساخته شد تا از وی برای محافظت از این شهر در طول جنگ با ایرانیان سپاسگزاری شود. گفته می‌شود پارتنون که در محل معبد سابق آتن قرار گرفته است، در سال ۴۳۸ قبل از میلاد تکمیل شده است – در دوران اوج شکوفایی شهر آتن. پارتنون، نماد یونان باستان، با مجسمه‌هایی تزیین شده است که به عنوان نمونه‌هایی برجسته از هنر یونانی تلقی می‌شوند.

۱. آکروپولیس

هیچ سفری به شهر آتن، بدون بازدید آکروپولیس، مشهورترین کوه در پایتخت یونان، تکمیل نمی‌شود. چشم‌پوشی از این اثر بسیار برجسته تاریخی غیرممکن است، زیرا بسیاری از خرابه‌های باستانی یونانی، از جمله ارگ قدیمی، در این محل قرار گرفته‌اند. با این‌که آکروپولیس فقط ۱۵۶ متر ارتفاع دارد، در فرهنگ یونان باستان به عنوان بالاترین نقطه‌ی این شهر به شمار می‌رود. گردشگران بر فراز پارتنون می‌توانند ساختمان‌ها و آثار باستانی شهر و هم‌چنین مناطق مدرن آتن را مشاهده کنند. ساختمان‌های موجود در این کوه به عنوان ترکیب بسیار زیبایی از معماری و طبیعت به شمار می‌روند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیر رضا مصطفایی

منبع: توروپیا

دیدنی های آتن: ۲۲ بهترین جاذبه گردشگری آتن یونان


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی