کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

جادوگران فوتبال ایران با تحقیقات محرمانه کمیته اخلاق شناسایی شدند

جادوگران فوتبال ایران با تحقیقات محرمانه کمیته اخلاق شناسایی شدند .در پشت پرده فوتبال ایران جریا‌ن‌‌هایی وجود دارند که هر از چندگاهی افشا و بازتاب آنها در محافل ورزشی و رسانه‌ها جنجال‌آفرین می‌‌شود. فساد مالی در سطوح مختلف فوتبال ایران، فساد اخلاقی در مدارس فوتبال،‌ دلالی، دوپینگ نمونه‌‌هایی از ماجراهایی هستند که در فوتبال ایران در تمام سال‌های گذشته اتفاق افتاده و درباره آن بحث‌های زیادی انجام شده است.

جادوگران فوتبال ایران با تحقیقات محرمانه کمیته اخلاق شناسایی شدند

جادوگران فوتبال ایران موضوعی است که بیشتر از هر چیز دیگری در تمام سال‌های گذشته با بهت و حیرت اهالی فوتبال همراه شده است. برای خیلی‌ها قابل باور نیست که برخی مربیان، بازیکنان و حتی مدیران باشگاه‌‌های  حاضر در سطوح مختلف فوتبال ایران برای نتیجه گرفتن دست به دامان افرادی می‌شوند که ادعای داشتن نیروی ماورای طبیعی دارند؛ اما نکته حائز اهمیت این است که هرچقدر هم باور کردن این ماجرا سخت باشد،‌ وجود سحر و جادوگری در فوتبال ایران سال‌های سال است که تایید شده و در یک سال گذشته چهره‌های شاخص فوتبال ایران در مصاحبه‌‌های گوناگون به فعالیت جادوگران و مدیران و مربیان مرید آنها به صراحت حرف‌ زده‌اند.

سال گذشته صحبت‌های خداد عزیزی با رسانه‌های مکتوب و سپس برنامه نود درباره جادوگری فوتبال مقدماتی را به وجود آورد که پرداختن به این موضوع فراگیر شود. در همان مقطع بود که مدیران ارشد فوتبال ایران در جلسات محرمانه به واکاوی ماجرا پرداختند و تصمیم گرفتند مقابل این جریان‌‌‌های خاص قبل از اینکه مشکلات بیشتری درست شود بایستند.

به همین ترتیب رئیس فدراسیون فوتبال رسما پروسه تحقیقات گسترده و انجام اقدامات لازم و قانونی برای برخورد با این جریان‌‌ها را به کمیته اخلاق واگذار کرد. از آذرماه سال گذشته به صورت رسمی رسیدگی به پرونده جادوگری در فوتبال ایران در کمیته اخلاق آغاز شد.

حساسیت پرونده به قدری بالا بود که در ماه‌‌‌های ابتدایی اعضای کمیته اخلاق با دوری از فضای رسانه‌ای،‌ در چند محور تحقیقات کامل درباره موضوع انجام دادند. از چهره‌‌های فوتبالی زیادی برای گرفتن سرنخ دعوت شد تا اطلاعات خود را در اختیار کمیته اخلاق قرار بدهند. با توجه به این موضوع که در سال‌های اخیر هم در ستاد منشور اخلاقی پرونده‌هایی درباره فعالیت افرادی موسوم به جادوگر تشکیل شده بود،‌اطلاعات این پرونده‌ها هم در اختیار اعضای کمیته اخلاق قرار گرفت.

در نیمه دوم سال گذشته جلسات مختلفی برای بررسی پرونده انجام شده است. نکته قابل تامل این است که شنیده می‌شود تمام اعضای کمیته اخلاق از مصاحبه پیرامون جزئیات ماجرا با نظر رئیس این کمیته منع شدند و تصمیم گرفته شد در سکوت کامل خبری پس از جمع‌آوری اطلاعات و مستندات، اقدامات قانونی لازم برای برخورد با افراد مرتبط با جادوگری در فوتبال ایران انجام شود.

مصاحبه‌های چند مربی لیگ یکی در رسانه‌های درباره اتفاقات عجیب و قریب جادوگری در حاشیه مسابقات مختلف در هفته‌های گذشته هم عملا باعث شده تحرکات کمیته اخلاق بیشتر شود.

منابع موثق خبری به خبرنگار ورزشی میزان  در این رابطه اطلاع دادند که در نتیجه تحقیقات 6 ماه گذشته کمیته اخلاق،‌ چند جریان فعال و خاص مرتبط با سحر و جادو شناسایی شده‌اند و در آینده‌ای نزدیک درباره چگونگی برخورد با آنها با کمک مراجع قضایی تصمیم‌گیری خواهد شد.

گفته می‌شود برای چندین چهره فوتبالی بر اساس مستندات و اطلاعات به دست آمده پرونده تشکیل شده و تحقیقات درباره شناسایی افراد دیگر ادامه دارد. هم‌چنین نوع ارتباط و همکاری چند فرد که به ادعای داشتن قدرت ماورای طبیعی و سحر و جادو با اهالی فوتبال در سال‌های اخیر ارتباط گرفته‌اند مشخص شده و بررسی‌های تکمیلی درباره آنها نیز ادامه دارد.

به این ترتیب به نظر می‌رسد با توجه به شناسایی جریان‌های اصلی فعال در زمینه جادوگرای در بخش‌های مختلف،‌ بدون شک حلقه‌های فرعی مرتبط با آنها هم با تحقیقات صورت گرفته معلوم خواهند شد و این امیدواری وجود دارد با برخورد قانونی با این افراد پرونده یکی از جنجالی‌ترین پرونده های فوتبال و ورزش ایران در سال‌های اخیر بسته شود.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

منبع: میزان

جادوگران فوتبال ایران با تحقیقات محرمانه کمیته اخلاق شناسایی شدند


 

 

 

 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی