کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

ثروت سازی :۹ اصل برای پولدار شدن که ثابت شده اند

در چند سال گذشته همواره به این فکر می‌کردم که برای پولدار شدن و ثروت سازی چه باید کرد. با میلیاردرهای بی‌شماری صحبت کردم، به مشتریانم مشاوره و آموزش دادم، در بسیاری از تالارهای گفتگو به افراد کمک کردم، و به بیش از ۵،۰۰۰ دیدگاه ثبت شده‌ی افراد روی سایت پاسخ دادم. در هر یک از این نمونه‌ها، تم مشترکی وجود دارد که یا به فرد کمک می‌کند ثروت سازی کند یا مانع از ثروتمند شدنش می‌شود.

پولدار بودن همیشه به معنای داشتن پول نیست، ولی ۹۰٪ مواقع همین معنی را می‌دهد. بااین‌حال، عادت‌ها، رفتارها و “اصول” ضروری وجود دارند، که به پولدار شدن و ثروت سازی شما کمک خواهند کرد. این یک فرآیند یک‌شبه نیست. هیچ الگوی سریعی برای این کار وجود ندارد.

ثروت سازی :۹ اصل برای این که پولدار شوید

آن‌چه در ادامه می‌خوانید ۹ اصل پولدار شدن و ثروت سازی در طول زمان است.

اصل پولدار شدن ۱: شما مجبور هستید آن را به‌دست بیاورید (پول‌تان، و ثروت‌تان را)

اگر می‌خواهید پولدار شوید و ثروت سازی کنید، باید آن را به دست بیاورید. اگر به خوبی تلاش نکنید هیچ راهی وجود ندارد که شما را به مقصودتان برساند.

اگر پول داشته باشید ثروت سازی راحت است. پول می‌خواهید؟ به خودتان تکانی بدهید و پول‌سازی را شروع کنید. کار کنید. کار دوم و کار سوم داشته باشید. کارهای جانبی و پروژه‌های جانبی بگیرید و بیشتر پول درآورید. هنوز دانشجو هستید؟ یک کار پاره وقت انتخاب کنید تا مخارج‌تان را پرداخت کنید.

اصل ماجرا همین است، اگر می‌خواهید ثروت سازی کنید باید درآمد کسب کنید. صدها راه برای کسب درآمد وجود دارد، و شما باید ببینید چه کاری را بهتر و بیشتر می‌توانید انجام دهید. هیچ کسی جلوی‌تان را نگرفته‌است. در زندگی هیچ چیزی مانع شما نشده‌است. تنها مانعی که در مسیر پولسازی شما وجود دارد خودتان هستید.

بنابراین، دست از بهانه‌تراشی بردارید و بر اصل ۱ تمرکز کنید و شروع کنید- شما باید ثروت سازی کنید.

مطلب مرتبط: ۱۰ روش پولدار شدن و جذب ثروت با قانون جذب

اصل پولدار شدن ۲: شما باید آن‌قدر پس‌انداز کنید که از لحاظ مالی به شما فشار بیاید.

اصل دوم برای پولدار شدن پس انداز است. کسب درآمد به خودی خود کافی نیست – شما باید پس‌انداز هم کنید. در غیراین‌صورت شما هم مانند بسیاری از سلبریتی‌های معروف ورشکسته خواهید شد. خوب، اگر هنوز از لحاظ مالی به شما فشار نیامده‌است پس به اندازه‌ی کافی پس‌انداز نکرده‌اید.

به‌عنوان مثال، سال گذشته، به سختی ۴۰٪ از درآمدم را پس انداز کردم. به‌نظر زیاد میاد، مگر نه؟ ولی افراد زیادی هستند که میزان بیشتری پس انداز می‌کنند – بسیاری از آدم‌ها بیش از ۵۰٪ از درآمدشان را پس انداز می‌کنند.

حققیت این است که اگر از اصل ۱ پیروی کنید رعایت اصل ۲ راحت‌تر می‌شود. هرچه درآمد بیشتری داشته‌باشید، پس‌انداز کردن برای‌تان راحت‌تر می‌شود. ولی حتی در درآمدهای کمتر نیز امکان پس‌انداز وجود دارد.

اصل پولدار شدن ۳: شما باید خرج کردن‌تان را بهینه کنید.

اصل سوم ثروت سازی این است که خرج کردن‌تان را بهینه کنید. من در جایگاهی نیستم که درباره‌ی خرج کردن‌تان قضاوت کنم – کم خرج کنید یا زیاد خرج کنید. باور شخصی من این است که باید هرآن‌چه می‌خواهید را بخرید – ولی باید پول بیشتری به دست بیاورید تا بتوانید آن را بخرید.

مهم نیست که چگونه، افراد واقعا ثروتمند خرج کردن‌شان را بهینه می‌کنند. به این معنی که بهترین پیشنهادها را می‌یابند – حتی اگر قرار باشد یک فراری بخرند، می‌توانید مطمئن باشید که بهترین معامله را انجام داده‌اند و در مورد قیمت مذاکره کرده‌اند.

تنها نکته‌ی موجود در این امر این است که آن‌ها عاقلانه خرج کرده‌اند – به‌ویژه در بزرگ‌ترین هزینه‌های‌شان. بسیاری از آدم‌ها به این فکر نمی‌کنند که چه می خرند، بلکه همیشه خرج کردن‌شان را بهینه می‌کنند. افراد ثروتمند مکث می‌کنند، فکر می‌کنند و گزینه‌ای را برای خرید انتخاب می‌کنند که بیشترین نفع را به آن‌ها برساند و هزینه‌های‌شان را حداقل کند.

مطلب مرتبط: ۵ راه پولدار شدن در ایران را بدانید و انجام دهید

اصل پولدار شدن ۴: باید از پول‌تان کار بکشید.

بله درست است باید از پول‌تان کار بکشید. این کار سخت‌ترین بخش است. شما باید پول‌تان و قدرت سودهای ترکیبی آن را با هم به کار بگیرید تا برای خودتان ثروت سازی کنید.

کار کشیدن از پول یعنی چه؟ یعنی لازم است سرمایه‌گذاری کنید. چرا؟ به این دلیل که متوسط بازده آن با درنظر گرفتن تورم برای شاخص S&P500 در ۶۰ سال گذشته ۷٪ بوده است.

لازم است ثروت‌سازی کنید و پول بیشتری به دست بیاورید. هدف این است که برای آینده‌تان از درآمدهای امروز

تان جریان های درآمد بسازید.

اصل ۵: لازم است هوشمندانه ازدواج کنید

اصل پنجم ازدواج هوشمندانه است. چرا؟ زیرا وقتی پای ثروت‌سازی به میان می‌آید یک همسر خوب می‌تواند محرک خوبی باشد، در عین حال طلاق می‌تواند بزرگ‌ترین تخریب‌کننده‌ی ثروت‌تان باشد. در واقع، یک مطالعه‌ی اخیر نشان داده است که طلاق ۷۵٪ ارزش خالص افراد را نابود می‌کند.

در جبهه‌ی ثروت‌سازی، یک زوج می‌توانند با هم درآمد کسب کنند، با هم اندوخته کنند، و عایدی‌های مشترک‌شان را در گذر زمان ببینند. این یک محرک بسیار قوی برای ثروت سازی است. همیشه سود ۲ تومان بیشتر از ۱ تومان است.

بااین‌حال، اگر هوشمندانه ازدواج نکنید، طلاق می‌تواند زندگی مالی‌تان را به فنا دهد.

اصل پولدار شدن ۶: خودتان را بیمه کنید و از خانواده‌تان حمایت کنید

اصل ششم برای پولدار شدن این است که برای حفظ ثروت و خانواده‌تان خودتان را بیمه کنید. من درباره‌ی بیمه‌ی عمر صحبت نمی‌کنم – بلکه صحبت من این است که بیمه‌ی سلامت و بیمه‌ی ازکارافتادگی داشته‌باشید.

در سال گذشته دو ارباب رجوع داشتم که با مشکلات سلامتی دست و پنجه نرم می‌کردند که آمادگیش را نداشتند و از لحاظ مالی به مضیقه افتادند زیرا آمادگی این اتفاق و هزینه‌های آن را نداشتند.

وقتی همه چیز روبه‌راه است زمان آینده‌نگری است. هر آدمی که می‌خواهد ثروت سازی کند و پولدار شود مجبور است حداقل بیمه‌های ذیل را داشته‌باشد:

– بیمه سلامت

– بیمه عمر

– بیمه ناتوانی‌های کوتاه مدت و بلند مدت

اصل پولدار شدن ۷: نیاز است اول به فکر خودتان باشید

اصل هشتم این است که باید ابتدا مراقب خودتان باشید. این اصل بیشتر یک اصل زندگی است نه یک اصل پولی.

وقتی سوار هواپیما می‌شوید، مهمانداران همیشه نکات ایمنی را به شما متذکر می‌شوند و می‌گویند قبل از آن‌که به دیگران کمک کنید ماسک اکسیژن خودتان را بگذارید. برای این کار دلیلی وجود دارد – اگر بی‌هوش باشید نمی‌توانید به دیگران کمک کنید.

وقتی نوبت به ثروت سازی می‌رسد، مجبورید ابتدا مراقب خودتان باشید – حتی وقتی سر و کارتان با خانواده است. ممکن است این کار برای برخی افراد واقعا سخت باشد، به‌ویژه برای آن‌هایی که پول زیادی نداشته‌اند، و اکنون ثروتی دارند که می‌توانند با دیگران به اشتراک بگذارند. و دیگران ممکن است به این موضوع پی ببرند و درخواستی داشته باشند.

اگر می‌خواهید به دیگران کمک کنید ابتدا مطمئن شوید به ثبات مالی رسیدده‌اید و از تمامی این اصول پیروی کرده‌اید. افراد زیادی را دیده‌اند که به‌خاطر سخاوت‌شان به بحران‌های مالی افتاده‌اند.

اصل پولدار شدن ۸: اطرافتان را با آدم‌هایی پر کنید که از شما بهتر هستند

اصل هشتم پولدار شدن این است که خودتان را با آدم‌هایی محصور کنید که در تمام جنبه‌های زندگی از شما بهتر هستند. اگر در عرصه‌ی خانوادگی کسی وجود دارد که شما را به عقب می‌کشد، از او فاصله بگیرید. با افرادی بالاتر از سطح خودتان ازدواج کنید. اجازه ندهید هیچ چیز شما را از رسیدن به رؤیاهای‌تان بازدارد.

دوستان؟ دوستی پیدا کنید که از خودتان بهتر باشد. از بخیل‌ها و حسودها و تنبل‌ها دوری کنید.

کار؟ مربی پیدا کنید که کار مورد علاقه شما را به خوبی انجام می‌دهد. اگر وقت کافی برای ملاقات شما را ندارند، آن‌ها را از دور زیرنظر بگیرید. با رعایت فاصله هم می‌توانید چیزهای زیادی یاد بگیرید.

اصل پولدار شدن ۹: به آرامی پیش رفتن هیچ ایرادی ندارد

درنهایت اصل آخر برای ثروت‌سازی این است که به خاطر داشته‌باشید به آرامی پیش رفتن هیچ ایرادی ندارد. به خصوص برای هزاره‌ای‌ها.

ثروت‌سازی نیازمند زمان است. امروز درآمد کسب می‌کنید و فردا آن را به سود می‌رسانید. اگر اکنون درآمد سالیانه‌ی ۱۵ میلیون تومانی دارید، شما ثروت‌مند از قبل نیستید. اولین پولی که باید از این مبلغ به خانه ببرید ۵ میلیون تومان است. این ثروت نیست. بلکه نقطه‌ی شروع است. جایی که باید از آن شروع کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – فاطمه بختیاری دزفولی

منبع: thecollegeinvestor

ثروت سازی :۹ اصل برای پولدار شدن که ثابت شده اند

 پولدار شدن


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی