کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ ثروتمندترین کشور اروپایی در ۲۰۱۷

ثروتمندترین کشور اروپایی را می‌شناسید؟ اروپا قاره‌ای است که بیشتر کشورهای آن توسعه‌ی چشمگیری داشته‌اند و به خاطر نفوذ اتحادیه‌ی اروپا اقتصاد باثباتی دارند. اروپا مرکز اصلی تجارت در جهان است. آب و هوا و موقعیت مکانی آن نیز باعث شده‌است این کشورها کشاورزی و زراعت خوبی داشته‌باشند. بسیاری از کشورهای اروپایی با نرخ مالیات پایین مراکز اصلی تامین مالی و بانکداری هستند.

در ادامه فهرستی از ۱۰ ثروتمندترین کشور اروپایی آمده است که بالاترین تولید ناخالص داخلی را در این قاره دارند:

۱۰. هلند

ثروتمندترین کشور اروپایی در ۲۰۱۷

هلند کشور کوچکی واقع در اروپای غربی است که جمعیت متراکمی دارد. هلند به خاطر خاک حاصلخیز و آب و هوای ملایمی که دارد، دومین بزرگ‌ترین صادرکننده‌ی محصولات کشاورزی است. این کشور ۱۷امین اقتصاد بزرگ دنیا، و رتبه‌ی ۱۰ام تولید ناخالص داخلی را به ازای هر نفر دارد. هلند بازاری مبتنی بر اقتصاد با مواد خوراکی دارد که بخش اصلی صنعت آن را تشکیل می‌دهد. صنایع دیگر این کشور شامل مواد شیمیایی، متالوژی، ماشین‌آلات، گردشگری، و کالاهای الکترونیکی است. هلند ۱۳امین سرانه‌ی درآمد در دنیا، و سطح آزادی اقتصادی بالایی دارد.

مطلب مرتبط: ۵ شهر دنیا که برای زندگی به شما پول می‌دهند

۹. سان مارینو

ثروتمندترین کشور اروپایی در ۲۰۱۷

سان مارینو کشوری کوچک در یک شبه جزیره‌ی ایتالیایی است و عضو اتحادیه‌ی اروپا نیست. این کشور بالاترین تولید ناخالص داخلی را در دنیا دارد و اقتصاد آن بسیار باثبات محسوب می‌شود. سان مارینو مازاد بودجه داشته و هیچ گونه بدهی ملی ندارد و یکی از پایین‌ترین نرخ‌های بیکاری را در دنیا دارد. اقتصاد این کشور تا حد زیادی به صنعت، تامین مالی، خدمات و گردشگری متکی است و صنایع اصلی آن شامل بانکداری، سرامیک و وسایل الکترونیکی است. سان مارینو کالاهای اساسی را از ایتالیا وارد می‌کند، چون محصولات کشاورزی این کشور شامل شراب و پنیر است. گفته می‌شود سان مارینو تنها کشوری است که در آن تعداد وسایل نقلیه بیش‌تر از آدم‌ها است.

۸. سوئد

ثروتمندترین کشور اروپایی در ۲۰۱۷

سوئد یک کشور اسکاندیناویایی در شمال اروپا است که به ۲۱ شهرستان و ۲۹۰ شهرداری تقسیم شده‌است. این کشور در سنجش‌های مختلف عملکرد دولتی شامل تحصیل، امنیت، رقابت‌پذیری اقتصاد، برابری، رشد انسانی و غیره امتیاز بالایی دارد. سوئد ۸امین بالاترین سرانه‌ی درآمد را در دنیا دارد. استاندارد زندگی در این کشور بالا است و اقتصادی مختلط مبتنی بر صادرات دارد. این کشور ۹امین صادرکننده‌ی اسلحه در دنیا است. بخش‌هایی مانند ارتباطات مخابراتی، خودرو، دارو، و مهندسی در خروجی و صادرات سوئد اهمیت بسیار بالایی دارد. مشهور است که سوئد یکی از بالاترین ضرایب نفوذ اینترنت را دارد. برخی از شرکت‌های معروف سوئدی شامل ولوو، اریکسون، ساندویک، آیکیا، نوردیا، اس‌کا‌ اف، اطلس کوپکو، الکترولوکس و… است.

مطلب مرتبط:؛ ۱۰ بهترین کشور برای کار کردن را بشناسید

۷. ایرلند

ثروتمندترین کشور اروپایی در ۲۰۱۷

ایرلند جزیره‌ای در اروپای شرقی است و دومین جزیره‌ی پرجمعیت اروپا است. این منطقه پوشش گیاهی خوبی دارد و آب و هوای آن معتدل است. موسیقی و زبان ایرلندی منحصر به فرد است و در کنار فرهنگ اروپایی، بازی‌های گیلیک بخشی از فرهنگ بومی آن است. ایرلند یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان شراب و دیگر محصولات الکلی است. در مناطق شهری از زغال سنگ، و در مناطق روستایی از زغال سنگ مصنوعی به عنوان سوخت استفاده می‌شود. این جزیره در کل مرکزی پرتردد برای تجارت و گردشگری است که در درآمد آن نقش زیادی دارد.

۶. دانمارک

ثروتمندترین کشور اروپایی در ۲۰۱۷

این یک کشور اسکاندیناویایی است که شامل شبه جزیره‌ی یوتلاند، و یک مجمع‌الجزایر با ۴۴۳ جزیره است. این کشور به خاطر پویایی اجتماعی بالاترین استاندارد زندگی را در دنیا دارد. دانمارک در برابری درآمد امتیاز بالایی دارد. نرخ مالیات بر درآمد شخصی در این کشور یکی از بالاترین نرخ‌ها است. دانمارک کشوری است که کم‌ترین فساد را دارد. این کشور اقتصاد مختلط ایجاد کرده‌است که یکی از آزادترین اقتصادها در دنیا محسوب می‌شود. مردم دانمارک افرادی بهره‌ور هستند، میزان ارزش تولید ناخالص داخلی آنها در هر ساعت کار مفید بالا است. اقتصاد این کشور ۸امین اقتصاد رقابت‌پذیر دنیا محسوب می‌شود.

ثروتمندترین کشور اروپایی ۵: سوئیس

ثروتمندترین کشور اروپایی در ۲۰۱۷

سوئیس با این‌که کشوری کوچک است، اما یکی از اقتصادهای قدرتمند در دنیا است که تا حد زیادی به تولید وابسته است. این کشور ۲۰امین صادرکننده‌ی بزرگ در دنیا است و محصولاتی از قبیل مواد شیمیایی، ساعت، کالاهای بهداشتی و دارویی، آلات موسیقی و… است. سوئیس یکی از پیشرفته‌ترین کشورها است و در بسیاری از سنجش‌های عملکرد دولتی جایگاه بالایی دارد. تولید ناخالص داخلی این کشور ۵۹. ۱۵۰ دلار است و باثبات قلمداد می‌شود. اقتصاد این کشور فناوری بالایی دارد برای همین شرکت‌هایی نظیر نوارتیس، نستله، گروه آب‌ب، تترا پک، یوبی‌اس، سواچ و بسیاری از شرکت‌های دیگر را در خود جای داده‌است.

۴. نروژ

ثروتمندترین کشور اروپایی در ۲۰۱۷

این کشور اروپایی از نظر ارزش پولی دومین ثروتمندترین کشور دنیا است و بزرگ‌ترین سرانه‌ی ذخیره سرمایه را دارد. نروژ ۶امین بیش‌ترین تولید ناخالص داخلی را دارد و این نتیجه‌ی فراوانی نفت، گاز طبیعی، مواد معدنی، الوار، نیروگاه آبی، و غذای دریایی است. اقتصاد مختلط این کشور ترکیبی از فعالیت بازار آزاد و مالکیت دولتی وسیع در بخش‌های مختلف است. نروژی کشوری باثبات با عملکرد خوب است و استاندارد زندگی در آن بالاتر از سایر کشورها است.

ثروتمندترین کشور اروپایی ۳: لیختن اشتاین

ثروتمندترین کشور اروپایی در ۲۰۱۷

لیختن اشتاین یک کشور کوچک واقع در اروپای مرکزی با حکومت پادشاهی است. این کشور یکی از پایین‌ترین نرخ‌های بیکاری را در دنیا دارد. اگر تولید ناخالص داخلی لیختن اشتاین را با برابری قدرت خرید تطبیق دهیم، این کشور بالاترین تولید ناخالص داخلی را دارد. هرچند این کشور وسعت کم، منابع و نیروی انسانی محدودی دارد، اقتصادی صنعتی و مبتنی بر کسب و کار آزاد دارد که باعث موفقیت این کشور شده‌است. استاندارد زندگی در این کشور بسیار بالا است و تعداد شرکت‌های ثبت‌شده در آن بیش‌تر از شهروندان است.

علت‌اش این است که مالیات کسب و کار بسیار پایین است، از این رو برای ثروتمندان و شرکت‌هایی که می‌خواهند از مالیات در وطن خود فرار کنند بهشت است. مالیات در لیختن اشتاین تقریبا ۳۰٪ درآمد است. این کشور بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی سرامیک و دندان مصنوعی است و دیگر صنایع مهم آن عبارت است از وسایل الکترونیکی، منسوجات، ابزارهای برقی، ابزارهای دقیق، و دارو.

۲. موناکو

ثروتمندترین کشور اروپایی در ۲۰۱۷

این یک شهر مستقل تحت حکومت شاه آلبرت دوم است واقع در ریوریای فرانسه در اروپای غربی است. جمعیت این کشور کوچک متراکم است و بالاترین شاخص رشد انسانی را در دنیا دارد. موناکو بیش‌ترین سرانه‌ی اسمی تولید ناخالص داخلی، و پایین‌ترین نرخ فقر را در دنیا دارد. اقتصاد موناکو بسیار باثبات است چون در بخش‌های مختلف از قبیل تنباکو، خدمات پستی، قمار و غیره دارای امتیاز انحصاری است. توریست‌ها فقط مجاز هستند در کازینوهای این کشور فعالیت کنند. هم‌چنین موناکو یکی از مراکز اصلی بانکداری در اروپا است.

ثروتمندترین کشور اروپایی ۱: لوکزامبورگ

ثروتمندترین کشور اروپایی در ۲۰۱۷

این کشور که رسما “قلمروی دوک بزرگ لوکزامبورگ” نامیده می‌شود دومین بزرگ‌ترین مرکز سرمایه‌گذاری و مهم‌ترین مرکز بانکداری خصوصی در منطقه‌ی یورو است. تولید ناخالص داخلی این کشور ۱۰۰. ۹۹۱ دلار است که حاصل از صنایع گوناگون از جمله مواد شیمیایی، لاستیک، و محصولات دیگر است. بانکداری و دیگر خدمات مالی نیز بخشی مهمی از خروجی اقتصادی را تشکیل می‌دهد. لوکزامبورگ مرکز اصلی شرکت‌های بیمه است.

شاخص کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالا، و نرخ بیکاری پایین است. اقتصاد بازار در لوکزامبورگ باثبات و پردرآمد است که رشد ثابت، تورم کم و نوظهوری از ویژگی‌های آن است. شهر لوکزامبورگ یکی از ۳ پایتخت اتحادیه‌ی اروپا است و محل نشست‌های مختلف موسسات و آژانس‌های اتحادیه‌ی اروپا از جمله دیوان دادگستری اروپا است. فرهنگ این کشور به شدت تحت تاثیر همسایگان‌اش است که ترکیبی از فرهنگ‌های فرانسه و آلمان است.

همه‌ی این کشورها بسیار موفق هستند و با زیرساخت‌های توسعه‌یافته‌ای که دارند استانداردهای بالایی برای زندگی شهروندان‌شان ارائه می‌دهند. صنایع گردشگری و بانکداری بخش‌های مهمی هستند که درآمد زیادی برای این کشورهای ثروتمند به همراه دارند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مینا بنادکوکی

منبع: trendingtopmost

۱۰ ثروتمندترین کشور اروپایی در ۲۰۱۷


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی