کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

ثروتمندترین کشورهای دنیا کدامند ؟

ثروتمندترین کشورهای دنیا کدامند ؟

در این نوشتار به این پرسش پاسخ داده می شود که ثروتمندترین کشورهای دنیا کدامند ؟ مجله‌ی گلوبال فاینانس بر اساس داده‌های صندوق بین‌المللی پول، کشورهای دنیا را براساس سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی رتبه‌بندی، و فقیرترین و ثروتمندترین کشورها را مشخص کرده‌است. در ادامه فهرست ثروتمندترین کشورهای دنیا را می خوانیم.

ثروتمندترین کشورهای دنیا کدامند

قطر، لوکزامبورگ، و سنگاپور: این‌ها از جمله‌ی کوچک‌ترین کشورهای دنیا هستند، و علاوه بر این یک وجه اشتراک دیگر هم دارند، براساس تحلیل مجله‌ی گلوبال فاینانس، این‌ها ۳ ثروتمندترین کشور دنیا هستند.

این مجله بر اساس داده‌های صندوق بین‌المللی پول، کشورهای دنیا را براساس سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی رتبه‌بندی، و فقیرترین و ثروتمندترین‌ کشورها را مشخص کرده‌است.

در این تحلیل از شاخص برابری(تعادلی) قدرت خرید نیز استفاده شده‌است، که هزینه زندگی و نرخ تورم را در محاسبه درنظر می‌گیرد، تا استانداردهای زندگی را درمیان کشورهای مختلف مقایسه کند.

این پژوهش بعضی سرزمین‌های کوچک مثل لیختن اشتاین، نائورو، واتیکان سیتی، موناکو، سن‌مارینو، و آندورا را شامل نمی‌شود.

ثروتمندترین کشور

با استفاده از این معیار، قطر، واقع در ساحل شرقی عربستان سعودی، در دوره‌ی ۲۰۰۹-۲۰۱۳ به عنوان ثروتمندترین کشور دنیا شناخته‌شد.

جمهوری دموکراتیک کنگو در انتهای دیگر این طیف قرار دارد و در دوره‌ی ۲۰۰۹-۲۰۱۳ به عنوان فقیرترین کشور دنیا شناخته‌شد.

screen shot 2015-07-13 at 8.17.49 am.png

مجله‌ی گلوبال فاینانس. نقشه‌ی ثروتمندترین و فقیرترین کشورهای دنیا

قرمز تیره بالاترین سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی، قرمز روشن: پایین‌ترین سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی

لوکزامبورگ، با میانگین سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی ۷۹۵۹۳۹۱ دلار، دومین ثروتمندترین کشور در دنیا است. بخشی ازاین رقم بالا به دلیل تعداد زیاد آدم‌هایی است که در این کشور کوچک محصور در خشکی کار می‌کنند اما در فرانسه، آلمان، و بلژیک زندگی می‌کنند.

این دستمزدها، حاصل‌جمعی را که محاسبه‌ی سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی براساس آن انجام می‌شود، بالا می‌برند. اما چون در این کشور زندگی نمی‌کنند، بخشی از عددی که به آن تقسیم می‌شود، نیستند.

این‌ها ۲۳ ثروتمندترین هستند.

569.jpg

نویسنده: باربارا تاش

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: بیزینس اینسایدر

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی