کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۹ ثروتمندترین زن خودساخته میلیاردر دنیا

بر اساس فهرست ۲۰۱۷ نشریه‌ی هورون درباره‌ی ثروتمندترین آدم‌های دنیا، ۸۸ ثروتمندترین زن خودساخته میلیاردر در سراسر جهان وجود دارد که مجموع ثروت‌شان به ۱۹۴ میلیارد دلار می‌رسد. در این فهرست با ۹ ثروتمندترین زن خودساخته میلیاردر دنیا آشنا می شویم.

۹ ثروتمندترین زن خودساخته میلیاردر دنیا

نشریه‌ هورون ریپورت که در ۱۹۹۹ به عنوان یک واحد پژوهشی و به همت یک حسابدار بریتانیایی به نام روپرت هیوجورف تاسیس شد، به این حقیقت دست یافته است که اکثریت زنان خودساخته‌ی میلیاردر جهان متعلق به کشور چین هستند؛ ۵۶ نفر از این زنان چینی هستند؛ این در حالی است که در این رده‌بندی، ایالات متحده تنها با ۱۵ نفر در جایگاه دوم قرار دارد.

به گفته‌ی روپرت هیوجورف، رییس و پژوهشگر ارشد نشریه‌ی هورون ریپورت “‌در ازای هر یک زن خودساخته‌ی میلیاردری که شناسایی کرده‌ایم، دست‌کم یک زن دیگر نیز نظیر وی در جهان وجود دارد؛ از این رو، به جرات می‌توان گفت درحال‌حاضر، شمار واقعی زنان خودساخته‌ی میلیاردر دنیا کم‌تر از ۲۰۰ نفر نیست.‌”

بنابراین، نشریه‌ی بیزینس اینسایدر تصمیم گرفت به ۹ نفر از ثروتمندترین زنان خودساخته‌ی میلیاردر دنیا نگاهی اجمالی بیندازد. صحت و سقم تمام ارزش‌گذاری‌ها و آمار و ارقام موجود در این مقاله تا ۱۵ ژانویه‌ی ۲۰۱۷ مورد تایید است.

مطلب مرتبط: ۱۰ ثروتمندترین آدم های دنیا در ۲۰۱۶

در ادامه فهرست ۹ ثروتمندترین زن خودساخته میلیاردر دنیا آمده است:

۹. پگی چِرنگ و همسرش، اندرو چرنگ

ارزش خالص دارایی‌ها: ۴/۴ میلیارد دلار. چرنگ و همسرش شانس‌شان را با تاسیس رستوران‌های زنجیره‌ای پاندا اکسپرس امتحان کردند؛ رستورانی که درحال‌حاضر، به یکی از بزرگ‌ترین رستوران‌های زنجیره‌ای دنیا تبدیل شده است که توسط یک خانواده اداره می‌شود.

۸. ژانگ یین

 ارزش خالص دارایی‌ها: ۴/۵ میلیارد دلار. این زن ۶۰ ساله شرکت عظیمی را در زمینه‌ی تولید کاغذ تاسیس کرده است به نام کاغذ نُه اژدها. وی پیش از تاسیس کارخانه‌های‌اش در کشور چین، کار خود را با راه‌اندازی کسب و کار بزرگ تجارت کاغذهای ضایعاتی و چرک‌نویس آغاز کرده بود.

۷. وو یاجون

ارزش خالص دارایی‌ها: ۴/۶ میلیارد دلار. این زن ۵۳ ساله‌ی چینی حرفه‌اش را با خبرنگاری آغاز کرد، ولی پس از تاسیس بنگاه معاملات ملکی‌اش با نام لانگ‌فور به طور باورنکردنی ثروتمند شد.

مطلب مرتبط: ۱۰ ثروتمندترین افراد جهان

۶. جودی لاو و همسرش، تام لاو

ارزش خالص دارایی‌ها: ۴/۸ میلیارد دلار. لاو و همسرش در ۱۹۶۴ به صورت مشترک به تاسیس پمپ بنزین، فروشگاه‌ها و استراحتگاه‌های بین راهی اقدام کردند و درحال‌حاضر تعدادشان در ۴۰ ایالت امریکا به ۴۲۰ مرکز می‌رسد.

۵. چن چونمی و همسرش، گنگ هونگجیا

ارزش خالص دارایی‌ها: ۵/۳ میلیارد دلار. ثروت و سرمایه‌ی این زن ۵۲ ساله‌ی چینی از طریق تاسیس شرکت فناوری دیجیتال هایک‌ویژن به‌دست آمده است؛ این شرکت به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان محصولات نظارت تصویری در جهان شناخته می‌شود.

۳. تینا گرین و همسرش، فیلیپ گرین

ارزش خالص دارایی‌ها: ۵/۵ میلیارد دلار. این زن ۶۴ ساله اهل بریتانیا است ولی درحال‌حاضر به همراه همسرش، فیلیپ گرین، رییس فروشگاه‌های عظیم آرکادیا در موناکو زندگی می‌کند. تینا گرین صاحب تمام سهام‌ خانوادگی شرکت سرمایه‌گذاری تاوتا در جزیره‌ی جرزی است که مالک دارایی‌های زیادی از جمله فروشگاه‌های زنجیره‌ای آرکادیا است.

مطلب مرتبط: ۱۰ ثروتمندترین مرد دنیا

۳. ژو هونگ‌ون و همسرش، شیائو جیانهوا

ارزش خالص دارایی‌ها: ۵/۵ میلیارد دلار. همسر ژو هونگ‌ون که با کمک وی و به صورت مشترک گروه بزرگ شرکت‌های مشاوره‌ای تومارو گروپ را تاسیس نموده‌اند، در امسال در هتلی در هنگ‌کنگ ربوده شد و مدتی خبرها را به خود اختصاص داد.

۲. ژو کونفِی

ارزش خالص دارایی‌ها: ۶ میلیارد دلار. این زن ۴۷ ساله‌ی چینی هم‌زمان با فروش عمومی سهام گروه لنز فناوری در ۲۰۱۵ به جمع ۱۰ ثروتمندترین زنان جهان راه یافت. ولی وی پیش از تاسیس این شرکت، با فقر دست و پنجه نرم می‌کرد و در یک کارخانه مشغول به کار بود.

۱. چن لیهوا

ارزش خالص دارایی‌ها: ۷/۲ میلیارد دلار. این زن ۷۶ ساله که با نام چان لایوا هم مشهور است، درحال‌حاضر ساکن پکن است و پیش از آن‌که به موفق‌ترین زن دنیا در کسب و کار تبدیل شود با فقر بزرگ شده بود و در فقر زندگی می‌کرد. وی رییس شرکت سرمایه‌گذاری فوواه است و با هنرپیشه‌ای مشهور به نام چی ژونگرووی ازدواج کرده است.


ترجمه : تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیررضا مصطفایی

منبع: بیزینس اینسایدر

نویسنده: لیانا بریندد

۹ ثروتمندترین زن خودساخته میلیاردر دنیا


 

 

 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی