کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۰ ثروتمندترین بازیگران دنیا در ۲۰۲۰

بازیگری یکی از بهترین شغل‌ها است، اما درست مانند هر شغل دیگری در این زمینه هم پول‌ درآوردن کاری دشوار است. لزوما همه‌ی هنرپیشه‌ها موفق نمی‌شوند در آن پروژه‌های سینمایی یا تلویزیونی چند میلیون دلاری ایفای نقش کنند. برای به هم زدن پول و پله‌ی حسابی در این رشته باید در هالیوود سوپر استار بود. در این نوشتار با ۲۰ ثروتمندترین بازیگران دنیا در ۲۰۲۰ آشنا می شویم.

ثروتمندترین بازیگران دنیا در ۲۰۲۰

۲۰. لئوناردو دی کاپریو (ثروت خالص در ۲۰۲۰ – ۲۴۵ میلیون دلار)

ثروتمندترین بازیگران دنیا

طبق فهرست ما، لئوناردو دی کاپریو در فهرست ۲۰ ثروتمندترین بازیگر جهان در حال حاضر قرار می‌گیرد. او این ثروت را از طریق حرفه‌ی بازی در فیلم‌های سینمایی و تلویزیون گردآوری کرده است. این اهل لوس آنجلس، در فیلم رومئو + ژولیت در دهه‌ی ۱۹۹۰ به شهرت فراوان رسید که در آن او نقش رومئو را بازی می‌کرد. وی بعدها در فیلم سینمایی تایتانیک همبازی کیت وینسلت شد که آن هم یکی از فیلم‌های سینمایی بی نظیر قرن لقب گرفت.

۱۹. رابرت داونی جونیور (ثروت خالص: ۲۵۰ میلیون دلار)

ثروتمندترین بازیگران دنیا

۱۹ امین مورد در فهرست ثروتمندترین هنرپیشگان جهان در ۲۰۲۰ این بازیگر است که برآورد می‌شود ثروت خالص او ۲۵۰ میلیون دلار باشد. هرچند در رتبه‌ی نوزدهم قرار گرفته است اما همان اندکی تفاوت با دی‌کاپریو او را یک پله از این بازیگر هالیوود بالاتر قرار داده است.

مطلب مرتبط: ۱۰ ثروتمندترین زن خودساخته آمریکا در ۲۰۱۹

۱۸. برد پیت (ثروت خالص: ۳۰۰ میلیون دلار)

ثروتمندترین بازیگران دنیا

بی هیچ بحث و تردیدی برد پیت یکی از ثروتمندترین بازیگران جهان است و ثروت خالص او ۳۰۰ میلیون دلار برآورد می‌شود. برد نه تنها هنرپیشه است بلکه به کار فیلمسازی نیز می‌پردازد. او بیش از همه به خاطر نقش‌های حیرت انگیزش در «باشگاه مبارزه»، «مردان اوشن 11» «مردان اوشن ۷» «رودخانه‌ای از آن می‌گذرد» و «جنگ جهانی زد» شناخته شده و معروف است.

۱۷. ویل اسمیت (ثروت خالص در ۲۰۲۰ : ۳۰۰ میلیون دلار)

ثروتمندترین بازیگران دنیا

در جایگاه هفدهم این فهرست اسطوره‌ی عالم فیلم و سینما ویل اسمیت قرار دارد که هنرپیشه‌ی بی نظیری در هالیود است و ثروت خالص او در ۲۰۲۰ برابر با ۳۰۰ میلیون دلار است. او به خاطر نقش‌هایش در فیلم‌های غرب وحشی وحشی، «مردان سیاهپوش»، «من اسطوره‌ام» «پسران بد» به شهرت بی‌مثالی رسید که همه جزو پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ بوده‌اند.

۱۶. جسیکا آلبا (ثروت خالص ۲۰۲۰: ۳۴۰ میلیون دلار)

زیباترین زنان جهان در ۲۰۱۸, جسیکا آلبا

جسیکا آلبا هنرپیشه‌ای بی نظیر است که در صنعت فیلم هالیوود موفقیت چشمگیری داشته است. او به خاطر بازی در نقش‌های «چهار شگفت انگیز» «شهر گناه» و «مکانیک: رستاخیز» به شهرتی عجیب دست یافت که همه از بهترین‌های روزگار خود بودند. منبع درآمد او حرفه‌ی بازیگری‌اش بوده است اما قطعا تنها منبع درآمد او نبوده!

۱۵. کیانو ریوز (ثروت خالص ۲۰۲۰: ۳۶۰ میلیون دلار)

کیانو ریوز

کیانو ریوز در جایگاه پانزدهم فهرست ثروتمندترین بازیگران جهان ۲۰۲۰ قرار گرفته است. موفق‌ترین و برجسته‌ترین فیلم‌های او عبارتند از «نقطه‌ی شکست»، «جانی نمونیک»، «ماتریکس»، «کنستانتین» «جان ویک» و «خانه‌ای روی برکه».

مطلب مرتبط: ۵۱ ثروتمندترین میلیاردرهای جهان در ۲۰۱۸ به انتخاب فوربس

۱۴. جکی چان (ثروت خالص ۲۰۲۰ او : ۳۷۰ میلیون دلار)

جکی چان

جکی چان افسانه‌ای به عنوان نابغه‌ی هنرهای رزمی چین و هالیوود شناخته می‌شود. او محبوبیت و شهرت و ثروت را در هالیوود زمانی به دست آورد که در کمدی محبوب «ساعت شلوغی» به ایفای نقش پرداخت و بیش از ۱۰۰ فیلم هست که او در آن‌ها بازی کرده است، و معروف‌ترین‌‌آنها عبارتند از «پاندا ی کونگ فو کار» «رامبل در برانکس» و «ظهر شانگهای».

۱۳. کلینت ایستوود (ثروت خالص ۲۰۲۰ او : ۳۷۵ میلیون دلار)

کلینت ایستوود

کلینت ایستوود در هالیوود به عنوان یک هنرپیشه‌ی جوان اسم و رسمی به هم زد و به چهره‌ای شناخته شده تبدیل شد که باعث شروع حضورش در سریال‌های وسترن اسپاگتی شد که شامل «یک مشت دلار» «خوب، بد، زشت» به عنوان دو نمونه از کارهای بی‌نظیر او، می‌شد.

۱۲. آرنولد شوارتزنگر (ثروت خالص ۲۰۲۰ او : ۴۰۰ میلیون دلار)

آرنولد شوارتزنگر

آرنولد سوپر استار هالیوود است که بیش از هر چیزی به خاطر نقش فراموش نشدنی‌اش در «خارق‌العاده‌ها»، «پلیس کودکستان»، «کونان بربر» و چند مورد دیگر شناخته شده و معروف است، اما هیچ یک از آن‌ها در کل هالیوود به اندازه‌ی فیلم‌های «ترمیناتور» صاحب نام و موفق نبوده‌اند.

۱۱. سیلوستر استالونه (ثروت خالص ۲۰۲۰ او: ۴۰۰ میلیون دلار)

سیلوستر استالونه

استالونه هنرپیشه‌ی محبوب آمریکایی است که به خاطر نقش‌هایش در فیلم‌های اکشن معروف است و همین طور نقش اصلی «راکی» افسانه‌ای در فیلمی به نام »راکی بالبوآ». این در اصل یکی از پر توفیق‌ترین فیلم‌هایش در باکس هالیوود بود تا زمانی که سری «رامبو» به بازار آمد!

۱۰. بیل کازبی (ثروت خالص ۲۰۲۰ او: ۴۰۰ میلیون دلار)

بیل کازبی

درست تا پیش از رسوایی جنسی اخیر و زندانی شدنش به خاطر تعرض جنسی، بیل کاسبی به خاطر اجراهای کمدی روده‌بر کننده‌اش و حضور اصلی در «نمایش کاسبی» با عنوان دکتر هاکس تیبل به عنوان پدر آمریکایی شناخته می‌شد. این نمایش یک مجموعه‌ی کمیک خانوادگی محبوب بود که میلیون‌ها بیننده را به خود جلب کرده بود.

۹. جک نیکلسون (ثروت خالص ۲۰۲۰ او: ۴۰۰ میلیون دلار)

جک نیکلسون

جک نیکلسون مکان نهم ثروتمندترین هنرپیشه‌های جهان در ۲۰۲۰ را از آن خود کرده است. او به شدت به خاطر یک سری از فیلم‌های موفقش معروف است من جمله «پرواز بر فراز آشیانه‌ی فاخته» که به عنوان موفقیتی عظیم ثبت شد و پس از آن فیلم سینمایی‌اش با شلی دووال با نام «تلالو» همراه با « بهتر از این نمی‌شه» و «بتمن».

۸. آمیتاب باچان (ثروت خالص ۲۰۲۰ او: ۴۰۰ میلیون دلار)

بهترین بازیگران هندی تاریخ, آمیتاب باچان

آمیتاب باچان یک هنرپیشه‌ی بالیوود است که یکی از معروف‌ترین بازیگران هند به شمار می‌رود. او رتبه‌ی ۸ ام را در فهرست ۱۰ ثروتمندترین بازیگران جهان در ۲۰۲۰ از آن خود کرده است. بیشتر ثروتش را از راه بازیگری به دست آورد و به تا به امروز به شگفت زده کردن هواداران خود ادامه داده است.

۷. آدام ساندلر (ثروت خالص ۲۰۲۰ او: ۴۲۰ میلیون دلار)‌

آدام سندلر

او یکی از هنرپیشگان آمریکایی است که جایگاه هفتم فهرست ده ثروتمندترین هنرپیشه‌ی جهان در ۲۰۲۰ را از آن خود کرده است. ساندلر در فیلم‌های کمدی موفق بسیاری ایفای نقش کرده است.

۶. مل گیبسون (ثروت خالص ۲۰۲۰ او: ۴۲۵ میلیون دلار)

مل گیبسون

مل گیبسون به عنوان ششمین نفر در فهرست ۱۰ ثروتمندترین هنرپیشه‌ی ۲۰۲۰ جهان معرفی شده است. ثروت خالص او حدود ۴۲۵ میلیون دلار برآورده شده است.

۵. جورج کلونی (ثروت خالص ۲۰۲۰ او: ۵۰۰ میلیون دلار)

هدیه ۱ میلیون دلاری جورج کلونی به دوستانش همه را شگفت‌زده کرد

جورج کلونی در حال حاضر نفر پنجم فهرست ۱۰ ثروتمندترین هنرپیشه‌ی ۲۰۲۰ جهان است که ثروت خالص او چیزی حدود ۵۰۰ میلیون دلار برآورد می‌شود. او به خاطر فیلم‌هایی مانند «سه پادشاه»، «مردان اوشن ۱۱» و «سریانا» معروف است که هر سه در روزگار خودشان جزو برترین فیلم‌های سینما بودند.

۴. تام کروز (ثروت خالص ۲۰۲۰ او: ۵۷۰ میلیون دلار)

تام کروز

تام کروز هنرپیشه‌ی محبوبی در هالیوود است و مردی کوتاه قامت که جایگاه خود را تا رده‌ی چهارم فهرست ۱۰ ثروتمندترین هنرپیشه باز کرده است. ثروت خالص تام کروز حدود ۵۷۰ میلیون دلار برآورد می‌شود. او را به عنوان یکی از شناخته شده‌ترین بازیگران جهان از نگاه بینندگان فیلم‌ها و طرفدارانش شناخته می‌شود.

۳. تایلر پری (ثروت خالص ۲۰۲۰ او: ۶۰۰ میلیون دلار )

تایلر پری

او یک هنرپیشه‌ی آفریقایی-آمریکایی محبوب، کارگردان و فیلمساز است که سومین هنرپیشه‌ی ثروتمند ۲۰۲۰ جهان لقب گرفته است. او هم بازیگر است و هم کارگردان که از صنعت فیلمسازی هالیوود پول خوبی نصیبش شده است.

۲. شاهرخ خان (ثروت خالص ۲۰۲۰ او: ۷۶۰ میلیون دلار)

بهترین بازیگران هندی تاریخ, شاهرخ خان

شاهرخ خان دومین هنرپیشه‌ی ثروتمند جهان در ۲۰۲۰ است و ثروتمندترین هنرپیشه بالیوود که ثروت خالص او را ۷۶۰ میلیون دلار برآورد می‌کنند که بیش از سه چهارم یک میلیارد دلار است.

۱. جری ساینفلد (ثروت خالص ۲۰۲۰ او: ۹۵۰ میلیون دلار)

. جری ساینفلد

اولین فرد در فهرست ثروتمندترین بازیگران دنیا در ۲۰۲۰ کسی نیست جز جری ساینفلد. او ثروت باورنکردنی ۹۵۰ میلیون دلاری به دست آورده است که فقط ۵۰ میلیون دلار تا یک میلیارد دلار فاصله دارد و البته به دنبال کسب این موفقیت در آینده‌ای نزدیک نیز هست. او به خاطر کمدی موقعیت تلویزیونی هفتگی موفق‌اش با نام «ساینفلد» به چنین آوازه‌ی باورنکردنی دست یافت.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: webbspy

۲۰ ثروتمندترین بازیگران دنیا در ۲۰۲۰


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی