کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۵ ثروتمندترین افراد دنیا در ۲۰۲۰ را بشناسید

ثروتمندترین افراد جهان چه کسانی هستند؟ اکثر مردم ایده‌های خوبی دارند، حتی اگر کارآفرین نباشند، یا اصلاً به موضوعی که در ذهن دارند علاقه‌ای نداشته باشند. در هنگام خواندن این مطلب، احتمالاً نام کسانی که فکر می‌کنید در این فهرست جای دارند، به ذهن‌تان می‌رسد. در این نوشتار با ۲۵ ثروتمندترین افراد دنیا در ۲۰۲۰ آشنا خواهیم شد. این‌ها تغییردهنده‌ی بازی هستند، و افرادی که به دگرگونی و شکل‌گیری مجدد جهان کمک کرده‌اند.

ثروتمندترین افراد دنیا

ثروتمندترین افراد دنیا در ۲۰۲۰

در یک سال گذشته نوسانات عظیمی در ثروت خالص این میلیاردرها رخ داده‌است. اما، در ادامه می‌توانید اطلاعات بیش‌تری نیز در مورد آنها کسب کنید! آمارهای ارائه‌شده در این نوشتار در مورد ثروت خالص، مستقیما از Forbes به‌دست آمده‌است. این‌ها ۲۵ ثروتمندترین افراد دنیا در ۲۰۲۰ هستند:

۲۵. مایکل دل

ثروت خالص: ۳۱.۹ میلیارد دلار

مایکل دل یک تاجر، سرمایه‌گذار، انسان‌دوست و نویسنده‌ی امریکایی است. او بنیانگذار و مدیرعامل شرکت دل است که به سرعت به یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های زیرساخت فناوری جهان تبدیل شد.

درحال‌حاضر که سال ۲۰۲۰ است، ثروت خالص مایکل دل تقریبا ۳۱.۹ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود، رقمی که او را به ۲۵مین ثروتمند جهان تبدیل می‌کند.

۲۴. مکنزی بزوس

ثروت خالص: ۳۷.۴ میلیارد دلار

مکنزی بیزوس رمان‌نویس و نیکوکار امریکایی است. او همسر جف بیزوس، بنیانگذار آمازون بود که پس از طلاق، سهم ۴ درصدی در آمازون دریافت کرد، سهمی که در آن زمان حدود ۳۵ میلیارد دلار ارزش داشت.

تا سال ۲۰۲۰، ثروت خالص مکنزی بیزوس ۳۷.۴ میلیارد دلار تخمین زده شده‌است.

۲۳. دیوید تامسون

ثروت خالص: ۳۹.۴ میلیارد دلار

دیوید تامسون سوم، کارآفرین، سرمایه‌دار و مدیر ارشد اجرایی کانادایی است که پس از درگذشت پدرش در سال ۲۰۰۶ رییس شرکت تامسون شد و همچنین عنوان بریتانیایی پدرش، بارون تامسون از فلیت را به ارث برد.

تا سال ۲۰۲۰، ثروت خالص دیوید تامسون تقریبا ۳۹.۴ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

مطلب مرتبط: ۲۰ ثروتمندترین بازیگران دنیا در ۲۰۲۰

۲۲. فیل نایت

ثروت خالص: ۴۰.۲ میلیارد دلار

فیل نایت تاجر بشردوست امریکایی است. نایت یکی از بنیانگذاران شرکت نایک است و درحال‌حاضر به عنوان رییس این شرکت فعالیت می‌کند. همه‌ی ما نایک را می‌شناسیم، حتی اگر فقط لوگوی آن را ببینیم.

تا سال ۲۰۲۰، ثروت خالص فیل نایت ۴۰.۲ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود، رقمی که او را به بیست و دومین ثروتمند جهان تبدیل می‌کند.

۲۱. شلدون ادلسون

ثروت خالص: ۴۰.۸ میلیارد دلار

شلدون ادلسون، سرمایه‌گذار و نیکوکار امریکایی است.

او همچنین بنیانگذار، رییس و مدیرعامل شرکت لاس وگاس ساندز است که صاحب مارینا بی‌ساندز در سنگاپور نیز محسوب می‌شود.

شلدون اخیراً موفق شد به لیست ۲۵ ثروتمند برتر جهان در سال ۲۰۲۰ صعود کند، با ثروت خالص جدیدش که ۴۰.۸ میلیارد دلار است.

“من به هر کسب و کاری نگاه می‌کنم و می‌پرسم، چه مدت می‌تواند دوام داشته باشد؟ چگونه می‌توان وضع موجود را شناسایی کرد و آن را تغییر داد؟ “- شلدون ادلسون

۲۰. چارلز کوک

ثروت خالص: ۴۳ میلیارد دلار

چارلز کوک یک تاجر و نیکوکار امریکایی است.

کوک صاحب و مدیرعامل شرکت صنایع کوک است. صنایع کوک درحال‌حاضر شامل تجهیزات و فناوری کنترل آلودگی، پلیمر و الیاف؛ مواد معدنی؛ کود؛ تجارت و خدمات کالا و برخی موارد دیگر است.

کوک امسال با ثروت خالص و چشمگیر ۴۳ میلیارد دلار توانست وارد لیست ثروتمندترین افراد جهان شود!

۱۹. ما هواتنگ

ثروت خالص: ۴۳.۱ میلیارد دلار

ما هواتنگ یک تاجر، سرمایه‌گذار، انسان‌دوست، مهندس، کارآفرین اینترنت و فناوری است. او همچنین بنیانگذار تنسنت، با ارزش‌ترین شرکت آسیا است.

هواتنگ یکی از ثروتمندترین افراد آسیا است که در سال ۲۰۱۹ در این فهرست قرار گرفت و اکنون با ثروت خالصی که ۴۳.۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ برآورد می‌شود یکی از ۲۵ فرد ثروتمند جهان است.

۱۸. جک ما

ثروت خالص: ۴۳.۸ میلیارد دلار

جک ما بنیانگذار علی بابا است، و اگرچه او چند سال یکی از ثروتمندترین افراد آسیا بود، اما امسال توانست در لیست ثروتمندترین افراد جهان قرار بگیرد.

جک بارها در درخواست استخدام خود از جمله در درخواستی که به KFC داده بود، رد شد. امروز، ثروت خالص جک ما ۴۳.۸ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود، و این رقم او را به مقام هجدهم این لیست می‌رساند.

“یک رهبر باید شجاعت و سرسختی بالاتری داشته باشد و آن‌چه را که کارمندان نمی‌توانند تحمل کنند، بتواند تحمل کند.” – جک ما

۱۷. اس. رابسون والتون

ثروت خالص: ۵۲.۸ میلیارد دلار

راب والتون فرزند بزرگ سام والتون است و پس از مرگ پدرش، تا سال ۲۰۱۵، به عنوان رییس والمارت فعالیت کرده‌است.

علاوه بر این، او اخیراً با اختلاف کم از برادرش جیم در لیست ثروتمندترین افراد جهان پیشی گرفت. با این حال، راب اکنون به جایگاه اصلی خود بازگشت.

مطلب مرتبط: ۱۰ ثروتمندترین زن خودساخته آمریکا در ۲۰۱۹

۱۶. آلیس والتون

ثروت خالص: ۵۲.۹ میلیارد دلار

آلیس والتون دختر سام والتون و وارث ثروت والمارت است. او شرکت Llama را در سال ۱۹۸۸ تأسیس کرد، شرکتی که چند سال بعد تعطیل شد.

امروز ثروت خالص آلیس والتون ۵۲.۹ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود و این رقم او را به شانزدهمین فرد ثروتمند جهان تبدیل می‌کند.

«من قیمت کاهو را می‌دانم. شما باید قیمت و ارزش را درک کنید. باید بتوانید بهترین کاهو را با بهترین قیمت ممکن خریداری کنید.» – آلیس والتون

۱۵. جیم والتون

ثروت خالص: ۵۳.۲ میلیارد دلار

جیم والتون فرزند سام والتون است، که بنیانگذار بزرگترین زنجیره‌ی خرده‌فروشی جهان، “والمارت” بود. او عضو هیات مدیره‌ی والمارت و مدیرعامل شرکت خود، Arvest Bank است.

در سال ۲۰۲۰، ثروت خالص جیم والتون ۵۳.۲ میلیارد دلار است.

۱۴. مایکل بلومبرگ

ثروت خالص: ۵۶ میلیارد دلار

مایکل بلومبرگ یک کارآفرین و سیاستمدار امریکایی است. بلومبرگ بنیانگذار و مدیرعامل بلومبرگ ال.‌پی، شرکت داده‌های مالی و رسانه‌ای است. بلومبرگ اکنون ۷۴ سال سن دارد و یکی از ثروتمندترین افراد جهان است.

مایکل بلومبرگ به تازگی ۱۱ میلیارد دلار دیگر به ثروت خالص خود اضافه کرده‌است و همین باعث شده که او در این لیست در رده‌ی چهاردهم قرار بگیرد. ثروت خالص وی اکنون ۵۶ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

۱۳. فرانسوا بتانکور می‌یر

ثروت خالص: ۵۴.۶ میلیارد دلار

فرانسوآ با درگذشت مادرش، لیلیان بتانکتور، در سال ۲۰۱۷، وراث L’Oreal شد. او درحال‌حاضر این شرکت هلدینگ را به عنوان رییس اداره می‌کند و خانواده‌اش مالک ۳۳٪ از L’Oreal هستند.

۱۲. استیو بالمر

ثروت خالص: ۵۸.۱ میلیارد دلار

استیو بالمر مالک فعلی لس آنجلس کلیپرز در ان‌بی‌ای و همچنین مدیرعامل سابق مایکروسافت است.

تا سال ۲۰۲۰، ثروت خالص استیو بالمر ۵۸.۱ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

۱۱. موکش آمبانی

ثروت خالص: ۵۹.۲ میلیارد دلار

موکش آمبانی یک تاجر اهل هند و درحال‌حاضر رییس، مدیرعامل اجرایی و بزرگترین سهامدار شرکت ریلاینس (RIL) محسوب می‌شود.

آمبانی مدتی است که ثروتمندترین مرد آسیا است و امسال، به فهرست ثروتمندان افراد جهان وارد شده‌است!

تا سال ۲۰۲۰، ثروت خالص موکش آمبانی ۵۹.۲ میلیارد دلار است.

“امروز من یک میلیارد نفر را به عنوان یک میلیارد مصرف‌کننده‌ی بالقوه می‌بینم، فرصتی برای ایجاد ارزش برای آنها و بازدهی برای خودم.” – موکش امبانی

۱۰. سرگئی برین

ثروت خالص: ۵۹.۶ میلیارد دلار

سرگئی برین و لری پیج در سال ۱۹۹۸ در یک گاراژ ساده‌ی کوچک، Google را تأسیس کردند. این دو گوگل را به عالی‌ترین سطح ممکن رساندند و به این ترتیب سرگئی برین در فهرست ثروتمندترین افراد جهان و فقط یک رتبه پایین‌تر از پیج قرار گرفت.

تا سال ۲۰۲۰، ثروت خالص سرگئی برین تقریبا ۵۹.۶ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

۹. لری پیج

ثروت خالص: ۶۱.۹ میلیارد دلار

لری پیج بنیانگذار گوگل است که در سال ۱۹۹۸ در یک گاراژ تاسیس شد.

بدون شک گوگل موفق‌ترین موتور جست‌وجوی جهان است و این شرکت در تلاش بوده‌است تا دستاوردهای مختلفی مانند YouTube را به‌دست آورد. موفقیت گوگل باعث شد لری پیج به یکی از ثروتمندترین افراد جهان تبدیل شود.

۸. کارلوس اسلیم

ثروت خالص: ۶۴.۴ میلیارد دلار

کارلوس اسلیم هلو یک تاجر و سرمایه‌گذار مکزیکی و صاحب شرکت “گروپو کارسو” است. این شرکت از برندهای بسیاری از صنایع مختلف مانند مراقبت‌های بهداشتی، رسانه‌ها، انرژی، املاک و مستغلات و خرده فروشی تشکیل شده‌است.

کارلوس در این فهرست ثروتمندترین افراد جهان با ثروت خالص ۶۴.۴ میلیارد دلار در رتبه‌ی هشتم قرار می‌گیرد. با وجود جبران سقوط ثروت خالصش در سال گذشته، هنوز هم جای دیگری در فهرست ثروتمندترین افراد جهان برای خود دارد.

۷. لری الیسون

ثروت خالص: ۶۶.۶ میلیارد دلار

لری الیسون بنیانگذار شرکت اوراکل است و تا سپتامبر ۲۰۱۴ مدیرعامل این شرکت نیز بود.

با گذشت سال‌ها، اوراکل به یک شرکت فناوری فوق‌العاده موفق تبدیل شده‌است. این شرکت اکنون ۳۹ ساله است و بیش از ۱۳۶۰۰۰ کارمند دارد.

لری الیسون در فهرست ثروتمندترین افراد جهان با ۷ / ۶۶.۶ میلیارد دلار رتبه‌ی هفتم را به‌دست می‌آورد.

۶. مارک زاکربرگ

ثروت خالص: ۷۷.۷ میلیارد دلار

همه‌ی ما مارک زاکربرگ را به عنوان بنیانگذار فیس‌بوک می‌شناسیم. فیس‌بوک به محبوب‌ترین و با ارزش‌ترین شرکت رسانه‌ی اجتماعی در جهان تبدیل شده‌است. و کل این داستان در اتاق مارک در خوابگاه دانشگاه هاروارد آغاز شد.

مارک زاکربرگ به تازگی پس از از دست دادن مقدار زیادی از ثروت خالص خود به دلیل رسوایی داده‌های کمبریج و موضوعات مختلف دیگر که باعث سقوط قیمت سهام فیس بوک شدند، از رتبه‌ی ۳ حذف شد.

مارک زاکربرگ درحال‌حاضر با ثروت خالص ۷۷.۷ میلیارد دلار ششمین ثروتمند جهان است.

“وقتی به همه فرصت می‌دهید و به مردم قدرت می‌دهید، کل سیستم معمولاً در مکانی بسیار خوب به پایان می‌رسد. بنابراین، ما نقش‌مان را دادن قدرت به مردم می‌بینیم. “- مارک زاکربرگ

۵. آمانسیو اورتگا

ثروت خالص: ۷۷.۹ میلیارد دلار

آمانسیو اورتگا یک کارآفرین اسپانیایی و بنیانگذار گروه مد ایندیتکس است. ایندیتکس صاحب زارا است و زارا یکی از محبوب‌ترین زنجیره‌های پوشاک در سراسر جهان محسوب می‌شود.

اورتگا اکنون بعد از سقوط برحی از افراد این فهرست، پنجمین ثروتمند جهان است. با این حال، او بیش از ۱۱ میلیارد دلار از ثروت خالص خود در ماه‌های اخیر از دست داد، و با تلاش پایدار در حال بازیابی مجدد آن است.

۴. وارن بافت

ثروت خالص: ۸۹.۹ میلیارد دلار

وارن بافت یک کارآفرین و سرمایه‌گذار امریکایی و مدیرعامل برکشایر هاتاوی است. بافت درحال‌حاضر موفق‌ترین سرمایه‌گذار در جهان است.

وارن بافت چهارمین ثروتمند جهان است و ثروت خالص باورنکردنی ۸۹.۹ میلیارد دلار دارد. با وجود این واقعیت، بافت هنوز هم در خانه‌ای زندگی می‌کند که وقتی حتی نمی‌دانست یک میلیارد دلار چه‌طور به نظر می‌رسد، خریداری کرده بود. چه آدم فروتنی!

«من به شما خواهم گفت چگونه ثروتمند شوید. درها را ببندید. وقتی دیگران حریص هستند بترسید. وقتی دیگران ترس دارند، حریص باشید. »- وارن بافت

۳. بیل گیتس

ثروت خالص: ۱۰۸.۸ میلیارد دلار

بیل گیتس بنیانگذار مایکروسافت است و چندین سال ثروتمندترین مرد جهان بود. گیتس مایکروسافت را در سال ۱۹۷۵ با پل آلن تأسیس کرد. این شرکت از آن زمان به بزرگ‌ترین شرکت نرم‌افزاری رایانه‌ای در سراسر جهان تبدیل شده‌است.

ثروت خالص گیتس از وقتی که به مرز ۱۰۰ میلیارد دلار رسید، بسیار راکد بوده‌است. در حقیقت به حدی راکد که او یک پله دیگر سقوط کرده و به جایگاه سوم رسیده‌است.

“موفقیت معلمی نابلد است چرا که آدم‌های هوشمند را اغوا می‌کند تا تصور کنند که هرگز شکست نخواهند خورد. “- بیل گیتس

۲. برنارد آرنو

ثروت خالص: ۱۱۲ میلیارد دلار

برنارد آرنو مدیرعامل LVMH (لوئی ویتون موئت هسی) است.

در نهایت، این شرکت از ادغام این دو کسب و کار با یکدیگر تشکیل شد. لوئی ویتون یک برند بسیار موفق و لوکس در زمینه‌ی مد است و موئت هنسی تولیدکننده‌ی نوشیدنی‌های مطرح.

برنارد در یک سال گذشته در حال پیشرفت جدی در این لیست بوده‌است. در واقع، اوایل سال ۲۰۱۷، او در رتبه‌ی ۱۴ قرار گرفت. اکنون، یعنی ۳ سال بعد، رتبه‌ی دوم را در فهرست ۲۰ ثروتمندترین انسان روی کره زمین در سال ۲۰۲۰ به‌دست آورده‌است.

۱. جف بزوس

ثروت خالص: ۱۱۷.۵ میلیارد دلار

جف بزوس بنیانگذار آمازون، یکی از بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین شرکت‌ها در وب است. آمازون به عنوان یک کتابفروشی آنلاین ساده در اتاق خواب جف شروع به کار کرد و فروش اولیه‌اش بسیار کند بود.

در سال ۲۰۲۰، جف بزوس پس از افزودن ۴۰ میلیارد دلار ثروت به ثروت خالص خود، ثروتمندترین مرد دنیا شد! آمازون به تازگی و پس از دستیابی به Wholefoods، حمل‌ونقل هواپیماهای بدون سرنشین و یک سری ایده‌های قوی دیگر دست به اقدامات اساسی زده‌است.

بیزوس به تازگی از همسرش مکنزی جدا شده‌است. پس از جدایی، همسرش ۴٪ از آمازون را دریافت کرد که ارزش آن میلیارد‌ها دلار است، اما از دست دادن این سهم از آمازون هم نتوانست او را از صدر جدول پایین بکشد.

جف بیزوس نخستین مردی است که به مارکت ۱۰۰ میلیارد دلاری رسیده‌است، که واقعا دیوانه‌کننده است! برای مشاهده خلاصه‌ای کامل از ثروتمندان سال ۲۰۲۰، ادامه‌ی مطلب را ببینید.

“دو نوع شرکت وجود دارد، شرکت‌هایی که برای گرفتن پول بیش‌تر تلاش می‌کنند، و شرکت‌هایی که تلاش می‌کنند تا هزینه‌ی کم‌تری دریافت کنند. ما دومی خواهیم بود. ”

خلاصه

در نهایت، این هم خلاصه‌ای از ۲۵ ثروتمندترین افراد دنیا در ۲۰۲۰ که می‌بینید:

۱. جف بزوس

۲. برنارد آرنو

۳. بیل گیتس

۴. وارن بافت

۵. آمانسیو اورتگا

۶. لری الیسون

۷. مارک زاکربرگ

۸. کارلوس اسلیم هلو

۹. لری پیج

۱۰. سرگئی برین

۱۱. موکش آمبانی

۱۲. استیو بالمر

۱۳. فرانسوا بتانکور می‌یر

۱۴. مایکل بلومبرگ

۱۵. جیم والتون

۱۶. آلیس والتون

۱۷. اسو رابسون والتون

۱۸. جک ما

۱۹. ما هوتنگ

۲۰. چارلز کوک

۲۱. شلدون آدلسون

۲۲. فیل نایت

۲۳. دیوید تامسون

۲۴. مک کنزی بزوس

۲۵. مایکل دل

سلطنت جف بزوس به عنوان ثروتمندترین مرد جهان همچنان ادامه دارد!


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: wealthygorilla

۲۵ ثروتمندترین افراد دنیا در ۲۰۲۰ را بشناسید


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی