کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

توقف کاهش عضله با خوردن پوست میوه

توقف کاهش عضله با خوردن روزانه پوست میوه

بله اماکان پذیر است. علم ثابت کرده است برای توقف کاهش عضله می توان پوست بعضی میوه ها را خورد.

تا قبل از این‌که استفاده از ضدآفت در کشاورزی و صنعت خوراکی افزایش پیدا کند، طبیعت‌گراها به آدم‌ها توصیه می‌کردند پوست میوه‌ها را نیز بخورند. پوست میوه یکی از مغذی‌ترین بخش‌های آن است، و مملو از مواد مغذی و فواید دیگر است که اخیرا آشکار شده‌است.

توقف کاهش عضله با خوردن روزانه پوست میوه

اکنون پژوهشگران در دانشگاه آیوا فقط در حال بازتایید فواید خوردن پوست بعضی میوه‌ها از قبیل گوجه فرنگی سبز و سیب هستند، چون فوایدی دارند که قبلا نمی‌دانستیم.

آتروفی یا کاهش عضله

بر اساس گفته‌ی متخصصان پزشکی، عضلات به‌طور طبیعی از زمان تولد تا سن ۳۰ سالگی رشد می‌کنند و بزرگ می‌شوند. علاوه بر این، کاهش توده عضله از ۳ تا ۵ درصد، پس از ۳۰ سالگی هر ۱۰ سال اتفاق می‌افتد. پس از آن، آتروفی عموما در ۷۵ سالگی متوقف می‌شود.

هم‌زمان با پیشرفت فرآیند پیری، کاهش توده‌ی عضلانی نیز پیشرفت می‌کند. ضعف و از دست دادن بنیه و به همراه آن، کیفیت کم‌تر زندگی روی می‌دهد.

مطالعات پژوهشی اخیر

یک گروه از پژوهشگران علمی در دانشگاه آیوا مشغول چند پژوهش آشکارکننده بوده‌اند که نشان می‌دهد ترکیبات موجود در گوجه فرنگی سبز و سیب می‌تواند فعالیت پروتئینی را که مسئول آتروفی عضلات است کاملا متوقف کند. این یافته‌ها، که در مجله‌ی شیمی بیولوژیک چاپ شده‌است، ممکن است نهایتا به صنعتی جدید در مکمل‌ها و داروها منجر شود که برای کاهش توده عضله مفید است.

بعضی میوه‌ها که در پوست خود میزان زیادی اسید اورسولیک دارند، احتمالا می‌توانند ضعف کاهش عضله را برطرف کنند. بعد از آزمایش روی حیوانات آزمایشگاهی، مشاهده شده‌است اسید اورسولیک موجود در پوست سیب و ترکیبات توماتیدین موجود در پوست گوجه فرنگی سبز عمل پروتئین ATF۴ را متوقف می‌کند.

همین پروتین ATF۴ است که پیشرفت فرآیند کاهش عضله را ممکن می‌سازد. با این حال، مطمئنا درمان‌های جدید برای افراد مسن در راه است، که کمک‌شان کند سال‌های بیش‌تری متناسب و فعال بمانند.

بر اساس گفته‌ی دکتر کریستوفر آدامز، استاد پزشکی داخلی، و نیز مولف رهبر در این پژوهش، ۲ ترکیب طبیعی می‌توانند با هم به کاهش فعالیت ATF۴ کمک کنند.

پژوهش‌های قبلی

قبلا همین تیم پژوهشگران در دانشگاه آیوا پی‌برد هر دو ترکیب مد نظر، به عنوان مولکول‌های کوچک می‌توانند به واسطه‌ی گرسنگی و غیرفعالی از فرآیند حاد کاهش عضله پیشگیری کنند. با این حال، پژوهش قبلی به عنوان مقدمه‌ی پژوهش‌های بعدی بود که روی جلوگیری از علت اصلی آتروفی، یعنی پیری، متمرکز بود.

آیا به عنوان یک عادت رژیم غذایی معمولا میوه‌ای را می‌خورید پوست می‌کنید یا آن را با سایر قسمت‌های میوه کامل می‌خورید؟ اگر پوست را میوه را می‌خورید، ‌آیا قبل از خوردن کاملا آن را می‌شویید؟ اگر از آب‌میوه گیری استفاده می‌کنید، آیا در هربار آب‌میوه گیری پوست را نیز آب‌گیری می‌کنید؟

ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_مینا بنادکوکی

منبع: پازیتیو مد – positivemed

توقف کاهش عضله با خوردن پوست میوه

برچسب ها

بازده

  1. لیلی گفت:

    گوجه فرنگی سبز منظور گوجه فرنگی نارس است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی