کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

توقف ناپذیری کارآفرینان دارای تیپ شخصیتی الف

توقف ناپذیری کارآفرینان دارای تیپ شخصیتی الف

شما جزء کارآفرینان دارای تیپ شخصیتی الف هستید یا ب؟ تیپ شخصیتی به دو گروه الف و ب تقسیم می‌شود. افرادِ گروه الف معمولاً بسیار با‌انگیزه هستند، اهداف بلند‌ پروازانه دارند و آتش درونی‌شان سبب می‌شود که برای به‌دست آوردن هر چیزی که می‌خواهند تلاش کنند. افرادِ دارای تیپ شخصیتی ب غالباً بی‌انگیزه هستند و سطح خودانگیختگی‌‌شان بسیار پایین‌تر از گروه الف است. سطح فشار روانی که متحمل می‌شوند نیز بسیار پایین تر است.

کارآفرینان دارای تیپ شخصیتی الف

تیپِ شخصیتی خود من الف است و معتقدم که این ویژگی برای تاسیسِ شرکت‌ام بسیار مفید واقع‌شد. به خاطر دارم که در زمانِ خردسالی مادرم به من می‌گفت: “تو درست مثل پدرت تیپ شخصیتی الف هستی- باید یاد‌بگیری که چطور آرامش خود را حفظ ‌کنی وگرنه حتماً سکته خواهی‌کرد! ”

امروز من به عنوان یک شخص بالغ یاد گرفته‌ام که افرادِ دارای تیپ شخصیتی الف توقف‌ناپذیر هستند و ۱۲ دلیل برای این مسئله پیدا کرده‌ام:

۱. کارآفرینان دارای تیپ شخصیتی الف حرفه‌ی خود را اولویت نخست خود قرار می‌دهند

ارجح بودنِ حرفه‌تان و تمرکز بر زندگی‌تان لزوماً بهترین انتخاب نیست اگر قرار است به زندگی شخصی و روابط‌تان بپردازید- تعامل اجتماعی ممکن است به خاطر یک چیز به میزان قابل توجهی کم‌شود و قرار گذاشتن می‌تواند تبدیل به یک کابوس شود . اما شخصیت تیپِ الف همچنان علاقمندی‌هایش را فدایِ کسب و کار و اهداف خود می‌کند.

مطلب مرتبط: ۱۰ ویژگی های کارآفرینان موفق

۲. کارآفرینان دارای تیپ شخصیتی الف به سختی دست از کار می‌‌کشند

نمی توان منکر این مسئله شد که پایان دادنِ کار و دور شدن از کسب و کار برای سلامتی مفید است، اما تیپ الف به ندرت از پروژه‌هایش دست می‌کشد. او زمان کار کردن احساس راحتی بیشتری دارد تا زمانِ استراحت!

۳. کارآفرینان دارای تیپ شخصیتی الف عاشقِ استفاده از فهرست کار هستند

ایجادِ فهرست کار سبب می‌شود که کارهای‌تان را یک به یک انجام بدهید بدون اینکه نیازی برای مکث و تفکر درباره ی کار بعدی داشته باشید. با این کار به طور قابل ملاحظه‌ای در وقت‌تان صرفه جویی می‌کنید. تیپ الف برای همه‌چیز فهرست کار تهیه می‌کند: خود من در زمان تایپِ این متن، روی میز کارم دو فهرست کار دارم. یک نفر وظایف کاری‌ و دیگری کارهای شخصی‌اش را فهرست‌بندی می‌‌کند: نوشتن فهرست عادتی است که من در خردسالی از پدرم که برای هر چیزی فهرست تهیه می‌‌کرد یاد‌گرفتم.

۴. کارآفرینان دارای تیپ شخصیتی الف بسیار وقت‌شناس هستند

تیپ الف می‌داند که زمان با‌ارزش‌ترین دارایی است. او به موقع سر و کله‌اش پیدا می‌شود و از دیگران نیز همین توقع را دارد. هرگز حرف‌های یکی از اساتیدم در دانشکده را فراموش نخواهم کرد: “اگر زود برسید در واقع به‌موقع رسیده‌اید و اگر به‌موقع برسید در واقع دیر کرده‌اید. اگر هم دیر می‌رسید که دیگر به خودتان زحمت ندهید زیرا گستاخ و بی‌ادب هستید.

۵. کارآفرینان دارای تیپ شخصیتی الف زمان را تلف نمی‌کنند

برای تیپ الف به‌تعویق انداختن کارها امری غیر‌قابل تصور است. نباید کاری که امروز قابل انجام است را به فردا موکول کرد (او چنین نظری دارد). تعلل و به تعویق انداختن کارهای ضروری فقط طرح را از روال خارج می‌کند. اگر کاری را بتوان بی‌درنگ انجام داد، مطمئناً تیپ الف کسی است که آن کار را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام خواهد داد.

مطلب مرتبط:‌ ۶ ویژگی های شخصیتی کارآفرینان

۶. کارآفرینان دارای تیپ شخصیتی الف مخالفِ این تفکر هستند که برخی از کارها انجام نشدنی‌اند

اگر کاری طبقِ قواعد طبیعی ممکن باشد، تیپ الف صد‌در‌صد مطمئن است که از عهده‌‌ی ‌آن بر‌می‌آید. او به توانایی خود برای انجام هرکاری و هرچیزی که قرار است در آینده انجام دهد، ایمان کامل دارد.

۷. کارآفرینان دارای تیپ شخصیتی الف کمالگرا هستند

هیچ چیزی به اندازه‌ی اشتباهات، تیپ الف را خشمگین نمی‌کند. او برای کمال‌گرا بودن برنامه‌ریزی نکرده‌است- او به مقابله با اشتباهات می‌رود زیرا معتقد است هر چیزی که کوچکترین نقصی داشته‌باشد پذیرفته نیست. چنین اراده‌ای باعث می‌شود که او به هدف خود برسد در‌ حالی که باقیِ افراد مدت‌ها قبل تسلیم شده‌اند.

۸. کارآفرینان دارای تیپ شخصیتی الف برنامه‌ریز هستند

برای رسیدن به هدف باید برنامه‌ای داشته باشید که از ابتدا تا انتهای کار همراهی‌تان کند. در‌حالی‌که دیگران تلاش می‌کند که در میانه‌ی راه سر از کارها دربیاورند، تیپ الف طرحی عالی دارد که برای تکمیل کار به دقت آن را دنبال می‌کند.

۹. کارآفرینان دارای تیپ شخصیتی الف مشکلات را خیلی خوب حل و فصل می‌کنند

یکی از دلایلِ مهارتِ تیپ الف در حل کردن مشکلات این است که او کاملا به توانایی‌اش ایمان دارد، به حدی که مطمئن است برای هر مشکلی که پیش می‌آید، راه‌حلی کاربردی پیدا خواهد کرد. این توانایی به او اجازه می‌دهد که بدون عصبانیت یا دست‌پاچگی به یک راه‌حل منطقی فکر کند.

۱۰. کارآفرینان دارای تیپ شخصیتی الف پر از شور و استیاق هستند

زمانی که نسبت به چیزی اشتیاق دارید، پرداختن به آن پروژه و اختصاص وقت و انرژی‌تان به آن بسیار راحت‌تر خواهد بود. تیپ الف هیچ کاری را نیمه‌کاره رها نمی‌کند. اشتیاق او باعث می‌شود که سخت کار کند بدون داشتنِ این احساس که سعی و تلاش‌اش “انجام وظیفه” است.

مطلب مرتبط:‌ ۵ طلایی ترین اولویت های یک کارآفرین موفق

۱۱. کارآفرینان دارای تیپ شخصیتی الف کارآمد هستند

بر اساس دلایل قید شده در بالا – همیشه سروقت بودن، همیشه کمال‌گرا بودن، تلف نکردن وقت، همیشه برنامه‌ریزی کردن- تیپ الف بی‌‌نهایت کارآمد است. این بازی “تکمیل کار در کوتاه‌ترین زمان ممکن” نام دارد.

۱۲. کارآفرینان دارای تیپ شخصیتی الف روی کار تمرکز دارند

وقتی قرار است که کاری انجام شود، تیپ الف صد‌در‌صد روی آن کار تمرکز دارد، فارغ از هرچیز دیگری که در زندگی او در حال رخ دادن است. تواناییِ جلوگیری از حواس‌پرتی و تمرکز دقیق روی کار به چنین شخص خلاقی اجازه می‌دهد که حتی لحظه‌ای تمرکز خود را از دست ندهد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

نویسنده: جاناتان لانگ

منبع: اینترپرینر

کارآفرینان دارای تیپ شخصیتی الف


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی