کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۳ توصیه علمی برای بهبود سلامت روح و جسم در هر شرایطی

تندرستی کلی شما بیش‌ترین تاثیر را بر زندگی روزمره‌تان تأثیر خواهد گذاشت. تندرستی بدن، ذهن و سلامت کلی شما را هدف قرار می‌دهد. چرا تمرکز روی تندرستی مهم است؟ به این دلیل که علاوه بر سلامت فیزیکی باید روی سلامت ذهنی و عاطفی‌مان هم تمرکز داشته باشیم. ما به شیوه‌ی تاثیر فعالیت‌های روزمره و عادت‌های‌مان بر خودمان دقت نمی‌کنیم. زندگی برای لذت بردن و آرامش است. نکات قید شده در این نوشتار به بهبود سلامت روح و جسم در هر شرایطی کمک می‌کند.

توصیه علمی برای بهبود سلامت روح و جسم در هر شرایطی

۱. رژیم غذایی سالم داشته باشید

غذا همان چیزی است که به ذهن و بدن شما سوخت‌رسانی می‌کند. آنچه در دهان می‌گذارید ارتباط مستقیمی با نحوه عملکرد و واکنش بدن شما دارد. اگر غذاهای ناسالم و غیر مغذی بخورید، انرژی‌تان کم می‌شود و همین کم شدن انرژی به نوبه خود می‌تواند بر روحیه شما تأثیر بگذارد. مهم است که به طور منظم و سالم غذا بخورید – به این معنی که یک رژیم غذایی متعادل حاوی همه‌ی گروه‌های غذایی داشته باشید. خوردن چیزهای سالم مانند سبزیجات و میوه‌ها یک دنیا تغییر بر اوضاع سلامتی شما خواهد داشت. خوردن غذاهای سالم باعث افزایش تولید خون، ترمیم بافت‌های قدیمی و بهبود سلامتی کلی می‌شود.

مطلب مرتبط: تکنیک رهایی ذهن: ۵ فایده ضربه درمانی برای سلامت جسم و روح

۲. به طور منظم ورزش کنید

حتی اگر فقط 30 دقیقه در روز ورزش کنید هم کافی است‌، می‌توانید فعالیت مورد علاقه‌تان را انجام دهید. ورزش باعث بهبود خواب و جلوگیری از افتادگی پوست می‌شود و روند پیری را کند می‌کند. به علاوه فراموش نکنید که درگیر شدن در تمرینات ورزشی می‌تواند سطح سروتونین را در بدن افزایش و خلق و خوی‌تان را بهبود می‌دهد. ورزش برای سلامتی قلب نیز اهمیت زیادی دارد.

مطلب مرتبط: ۱۰ فایده شگفت‌انگیز پیاده روی عصرانه برای سلامتی جسم و روح

۳. مقدار زیادی آب بنوشید

بدن ما هر روز به حدود هشت تا ده لیوان آب نیاز دارد. پیگیری مقدار آبی که می‌نوشید می‌تواند دشوار باشد با این حال واقعیت این است که نوشیدن مقدار زیادی آب منجر به عملکرد بهتر مغز، بهبود سلامت سیستم گوارش، تسریع روند دفع سموم و در عین حال بهبود روند چربی‌سوزی می‌شود.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده -سارا فیضی

منبع: gloriousa

۳ توصیه علمی برای بهبود سلامت روح و جسم در هر شرایطی


پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی