کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۳ توصیه مهم و اساسی برای کنترل و مراقبت از میگرن

میگرن یکی از بیماری‌های عصبی است که در جهان میلیون ها نفر را مبتلا کرده است. در حالی که علائم و دفعات میگرن برای هر بیماری کاملا شخصی و منحصر به فرد است، اما بیماری عصبی عاجز کننده، و گاهی مزمن، است. تشخیص میگرن اولین قدم برای کنترل میگرن است. از آنجا به بعد، نوبت به اقدام کردن است. در ادامه ۳ توصیه مهم و اساسی برای کنترل و مراقبت از میگرن را با هم مرور می‌کنیم.

کنترل و مراقبت از میگرن

توصیه های مهم برای برای کنترل و مراقبت از میگرن

۱. درمان علائم: پزشکی را پیدا کنید که این بیماری را درک می‌کند و آمادگی کشف گزینه‌های درمانی مرسوم را دارد.

۲. یک شبکه‌ی پشتیبانی درست کنید: به آموزش خانواده، دوستان و همکاران درباره‌ی تاثیرات میگرن بپردازید.

۳. خودمراقبتی را بپذیرید: تغییرات سبک زندگی و رفتاری مانند خواب بیشتر و کاهش استرس ممکن است به کنترل علائم میگرن کمک کند.

داون بیوس، روانشناس و استاد بالینی دانشکده‌ی پزشکی آلبرت انیشتین در نیویورک سیتی می‌گوید: «بعد از تشخیص میگرن در شما، با یک متخصص حوزه‌ی سلامت برای ایجاد طرح درمانی متناسب با خودتان، همکاری کنید.»

هر بیمار نسبت به اشکال مختلف درمان واکنش‌های متفاوتی دارد، پس طرح‌های درمانی میگرن نیز باید متناسب با شخص مبتلا به میگرن باشد. طرح درمانی می‌تواند شامل درمان های دارویی یا پزشکی باشد، و همچنین درمان‌های مداخله‌ای و تغییرات رفتاری و سبک زندگی.

مطلب مرتبط: میگرن و رابطه جنسی: رابطه جنسی سردرد را تسکین می‌دهد یا بدتر می‌کند؟

یافتن حمایتی که به دنبالش هستید

میگرن و سایر ناراحتی‌های مزمن می‌توانند انزوا آور و گوشه‌گیر کننده باشند، پس چندان عجیب نیست میگرن با افسردگی همراه باشد. دکتری برویس می‌گوید:‌ «برای مبارزه با آن احساسات انزوا، افسردگی، بی‌قراری و تنهایی، برای هر دو طرف معاشرت بیشتر مهم و الزامی است.»

دوستان و اعضای خانواده می‌خواهند کمک کنند، اما اغلب نمی‌دانند چگونه. برای کمک به اعضای خانواده و دوستان جهت درک بیماری‌تان، از صحبت کردن با آن‌ها شروع کنید و برای‌شان توضیح بدهید در چه وضع و شرایطی هستید، و مسیر را نشان‌شان بدهید که وقتی میگرن دارید به چه چیزهایی نیاز خواهید داشت تا بتوانند کمک‌تان کنند. به این طریق چندان احساس انزوا نخواهید کرد، و آن‌ها هم می‌توانند این احساس را تجربه کنند که در حال کمک رسانی به شما هستند.

مطلب مرتبط: درمان میگرن: ۳۵ روش علمی برای درمان سریع میگرن

در آخر اینکه، همیشه می‌توانید به اجتماعات بزرگتر حامیان و آدم‌ها در رسانه‌های اجتماعی روی بیاورید که آن‌ها هم دچار میگرن هستند، و با شما همزبانند.

زندگی کردن با میگرن مستلزم تاکید بیشتر بر خود مراقبتی است. تغییرات سبک زندگی بسیاری وجود دارند که می‌توانید برای کاهش خطر حملات میگرن از آن‌ها استفاده کنید، من‌جمله وقت صرف کردن برای داشتن رژیم غذایی متعادل، وعده‌های مغذی و انرژی گذاشتن برای ورزش منظم و ذهن آگاهی.

با یادگیری درباره‌ی بیماری‌تان و نحوه‌ای که می‌توانید خودتان را در اولویت قرار دهید به بهترین حامی مراقبتی که شایسته‌اش هستید تبدیل شوید. به محرک‌های میگرن‌تان توجه و تلاش کنید آن ها را از زندگی روزانه‌تان حذف کنید. داروها یا درمان هایی را که کمک می‌کنند علائم را کاهش دهید بیشتر مد نظر قرار دهید تا وقتی حملات میگرنی هجوم می‌آورند احساس آمادگی بیشتری داشته باشید. احساس اطمینان درباره‌ی توانایی‌تان برای صحبت کردن درباره‌ی و کنترل میگرن‌تان به شما کمک می‌کند هم از خودتان و هم از اجتماع گسترده‌تر میگرنی‌ها حمایت کنید.

مطلب مرتبط: درمان میگرن: ۴۵ درمان خانگی سردرد میگرنی که حتما باید بدانید

ماموریت بنیاد میگرن آمریکا بسیج کردن گروهی برای حمایت و پشتیبانی بیماران و همچنین تشویق و حمایت از تحقیات تاثیرگذاری است که به پیشرفت‌هایی برای بیماران میگرنی و سایر بیماری‌های عاجز کننده‌ای است که باعث سردرد شدید می‌شوند.

در پایان، همیشه می‌توانید به اجتماع بزرگ حامیان و مردم پشتیبان در رسانه‌ی اجتماعی ملحق شوید که دچار میگرن هستند، و واقعا شما را درک می ‌کنند و هم‌ دل و هم‌ زبان‌تان خواهند بود.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: webmd

۳ توصیه مهم و اساسی برای کنترل و مراقبت از میگرن


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی